ru
ua
ru
ua

5 кращих ігор стратегій на ПК у 2021 році

Вашій увазі добірка з 5 найкращих ігор стратегій на ПК, які прийдуться до вподоби всім шанувальникам жанру. Якщо втомилися від аркадних шутерів, якщо ваш розум блукає в пошуках чогось по-справжньому хардкорного, епічно і масштабного, обов’язково дочитайте до кінця – ми не відпустимо вас ні з чим.

Crusader Kings 3

«Стратегія без тактики – це найповільніший шлях до перемоги. Тактика без стратегії – це просто суєта перед поразкою»

Сунь-Цзи

Скріншот із гри CK3

Території Південної Англії в Crusader Kings 3

Третя номерна частина легендарної серії CK від студії Paradox Interactive. Ці хлопці на створенні глобальних історичних стратегій не те що собаку, а цілого слона з’їли, та ще й парою бегемотів закусили – без жартів. На їхньому рахунку:

 • серія Europa Universalis про епоху Відродження і Просвітництва;
 • серія ігор Hearts of Iron – одна з найкращих стратегій на ПК про події Другої світової війни з коли-небудь створених;
 • трилогія Crusader Kings, яка зачіпає періоди від Раннього Середньовіччя до епохи Відродження.

Кожен їхній проєкт відрізняється глибокою історичною достовірністю, неймовірною свободою дій і вражає своїм масштабом. Нова стратегія Crusader Kings 3 вийшла у 2020 році і стала ковтком свіжого повітря для всіх, хто скучив за глобальними стратегіями з проробленою дипломатією, економікою, системою інтриг і управління власною державою.

У CK3 гравцеві пропонується очолити династію. Починати можна за будь-якого історичного персонажа з титулом не нижче графського. Якщо жоден із тисячі запропонованих персонажів вам не підходить, гра дозволяє створити власну династію. Налаштувати зовнішність її глави, розкидати параметри, вибрати ім’я, прізвище, родовий герб і навіть девіз. Глобальна карта на самому початку виглядає так, якщо точкою старту вибрати 1066 рік:

Карта світу в CK3

Важливо зрозуміти, що грати ми будемо не за державу, а саме за династію. Намагатися завоювати весь світ немає сенсу, суть гри не в цьому. Основна принадність цієї стратегії на ПК – безмежні можливості в плані взаємодії з іншими персонажами і глибока проробка механік:

 • влаштовуйте династичні шлюби;
 • укладайте взаємовигідні союзи;
 • розвивайте власне королівство, будуйте імперії;
 • ходіть у хрестові походи, влаштовуйте джихад або, навпаки, організуйте власну конфесію, виберіть одним із догматів пацифізм і назавжди позбавте цей світ від воєн;
 • зосередьтеся на культурному і науковому розвитку, приведіть власну культурну групу до процвітання;
 • плетіть інтриги, займайтеся тортурами, стратами, станьте найбільшим тираном в історії або, навпаки, робіть все, щоб ваші піддані вас обожнювали.

Перераховувати можливості в CK3 можна нескінченно. Якщо чесно, основна складність для новачків – достаток цих самих механік і можливостей. Тут стільки всяких нюансів, що для того, щоб освоїтися, доведеться витратити годин 5-6, а потім ще 20-30 годин вникати в нюанси. І це прекрасно, тому що жодна інша гра не надає настільки безмежних можливостей у всіх відношеннях, від політики і палацових інтриг до ведення воєн і духовного розвитку королівства. Crusader Kings 3 по праву вважається кращою стратегією 2020 року в сетингу Середньовіччя. Її складність зумовлена ​​цієї неймовірної глибиною, яку заклали в проєкт автори, тож наполегливо рекомендуємо не пропускати навчання.

Total War: Three Kingdoms

«Основна тенденція полководця повинна зводитися до того, щоб домагатися наміченої генеральної битви і дати її за таких обставин і при такому співвідношенні сил, які обіцяли б рішучу перемогу»

Карл Філіп Готтліб фон Клаузевіц

Скріншот з TW: Three Kingdoms під час облоги

Студія Creative Assembly і її знаменита серія Total War – ідеальне поєднання покрокової стратегії і RTS. На глобальній карті все відбувається в покроковому режимі – гравець розвиває своє королівство, переміщує війська, займається дипломатією, розвиває технології і таке інше. Коли армії зіштовхуються, події переносяться прямо на поле бою, де гравцеві належить особисто очолити всі доступні війська. Якщо ваша армія, скажімо, налічує 5000 бійців, то в бою ви зможете насолодитися видовищем, як ці 5000 бійців зійдуться проти війська опонента.

У Total War: Three Kingdoms події розгортаються в епоху Трицарства – це період історії Китаю, що тривав з 220 по 280 рік, коли Китай загруз у кровопролитних війнах. У нас схоже відбувалося в епоху феодальної роздробленості Київської Русі. Three Kingdoms пропонує вибрати одного із 12 правителів і спробувати об’єднати Китай у єдину силу. Це робиться або вогнем і мечем, або за допомогою тонкої дипломатії, шляхом об’єднання союзників для досягнення поставленої мети.

Резюмуємо, в чому краса цієї стратегії на ПК:

 • правитель і полководці прокачуються – вони можуть вести державні справи далеко від кровопролитних битв або особисто брати участь у боях;
 • досить глибока проробка дипломатії з можливістю укладати союзи, укладати пакти про ненапад, нав’язувати васалітет, домовлятися про торгівлю і т.д.;
 • вибір між режимами «Роман» і «Хроніки» – у першому випадку гра буде більш міфологічна, у другому вона максимально наближена до реалізму;
 • величезна карта, детально відтворює Китай епохи Трицарства;
 • велика кількість унікальних культур, у кожної свої технології і типи військ;
 • епічні битви в реальному часі, масштаб яких упирається тільки в продуктивність вашого комп’ютера.

Так, «Трицарство» вкрай вимоглива до обчислювальної потужності центрального процесора – якраз через величезну кількості бійців, що одночасно борються один із одним. Щоб насолодитися грою на повну, рекомендуємо процесор хоча б рівня Intel Core i5-10400F, а в ідеалі Core i7-10700K – ву цьому випадку можна буде насолодитися битвами в масштабі десятків тисяч чоловік.

Насичені битви, скріншот із Total War: Three Kingdoms

Стратегія Total War: Three Kingdoms

Як глобальна стратегія Total War: Three Kingdoms програє Crusader Kings 3 на всіх фронтах. Тут усе набагато простіше і зрозуміліше, зате масштабніше і епічніше. Тутешні бої виглядають настільки круто, що часом хочеться просто передати управління загонами штучному інтелекту, відключити інтерфейс і просто насолоджуватися побоїщем. По праву одна з кращих стратегій на ПК з тих, в які можна пограти в 2021 році.

Вам може бути цікаво

Обираємо ігровий монітор

Age of Empires II: Definitive Edition

«При підготовці до битви плани незамінні, але, як тільки битва почалася, план стає абсолютно марним»

Дуайт Ейзенхауер

Скріншот з Age of Empires II

Стратегія в реальному часі, ремастер культової Age of Empires II: The Age of Kings, що вийшла в 1999 році. Оновлена ​​гра отримала поліпшені текстури в 4К, її адаптували під сучасні конфігурації, не змінюючи геймплей і сюжет. Проєкт побачив світ у 2019 році, гру випустили на честь 20-річчя класики.

Перевидання класичної RTS в черговий раз довело, що старе нічим не гірше нового, а в багатьох аспектах навіть краще. Тут вам і сюжет хороший, і економіка продумана, і збалансовані сторони конфлікту.

У грі доступна захоплива сюжетна компанія, безліч одиночних місій і захопливий мережевий режим, в якому ви зможете позмагатися в скілу з іншими такими ж олдфагами. Але пам’ятайте – це стара добра RTS, і без хорошої ігрової миші тут робити нічого, оскільки потрібен чіткий контроль кожного сантиметра екрану.

Вам може бути цікаво

Найкращі ігри на PS5 у 2021 році

Total War: Warhammer II

«Ми – справжні господарі землі, а люди не більше, ніж наша худоба. Ми ходимо прямо, а вони повзають рачки »

Манфред фон Картштайн

Вищі ельфи на полях битв в Warhammer

Стратегія для ПК Total War: Warhammer II

А це, мабуть, найкраща стратегія на ПК у фентезійному сетінгу. Хоча зазвичай Creative Assembly намагаються дотримуватися історично достовірного сценарію, серія ігор Warhammer стала яскравим і приємним винятком. У Total War: Warhammer II вам доведеться зійтися в грандіозній сутичці проти десятків вигаданих рас: гномів, скавенів, людей, орків, гоблінів, вампірів, ельфів, звіролюдей і навіть загадкових Царів гробниць. Ну або очолити один із цих народів і привести його до процвітання і тотального домінування.

З точки зору геймплейних механік це старий добрий Total War: на глобальній карті гра покрокова, у режимі битв беремо пряме управління загонами. Унікальна особливість серії, присвяченій всесвіту Warhammer, в наявності сотні вигаданих істот і загонів, від могутніх Зоряних драконів до страхітливих Воїнів Хаосу, що несуть смерть і руйнування.

У грі якісно реалізована RPG-складова, тобто герої прокачиваются, поліпшуються і обзаводяться різним екіпіруванням. Усі раси абсолютно унікальні і пропонують неповторний ігровий досвід. Скажімо, граючи за одну з фракцій гномів, ви не зможете завойовувати міста далеко від гір, а самі гномові фортеці розташовані високо в горах і не потрібні нікому, крім самих гномів та орків. Північні землі і зовсім підходять тільки для фракцій Норске – скігів, аголів, мунгу і т.д. Загалом, усі раси абсолютно унікальні і не схожі одина на одну. Кожне нове проходження подарує абсолютно неповторний досвід.

Civilization VI

«О хлібороби, моліться про дощове літо і тиху зиму!»

Вергілій

Ігровий процес Civilization VI Civilization VI

Остання номерна частина серії ігор від студії Firaxis Games, що вийшла 21 жовтня 2016 року. Ця покрокова стратегія за чотири роки встигла обрости десятками доповнень, які сильно урізноманітнюють геймплей, так що на поточний момент у грі воістину тонна контенту. Суть гри така: вибираємо правителя якоїсь нації і починаємо розвиватися, змагаючись із іншими націями в науково-технічному, культурному, релігійному аспектах або в грубій військовій могутності. З нововведень щодо минулих частин:

 • додали складну систему міських районів;
 • древо технологій розділене на дві глобальні гілки: науково-технічну і культурну;
 • реалізовані політичні курси;
 • переробили систему ресурсів – тепер найрідкісніші з них впливають не на всю імперію, як раніше, а тільки на чотири міста;
 • лідери націй знайшли власні переваги у плані ігрового стилю, через що ігровий досвід став більш унікальним – усі нації поводяться по-різному;
 • введена система casus belli – приводів для війни.

Грати можна за Грецію, Фінікію, Росію, Македонію, Рим, Англію, США, Австралію, Японію і безліч інших націй. Гра пропонує справді унікальний ігровий досвід, тож якщо ви ще не спробували – настійно рекомендуємо. Civilization VI це одна з кращих стратегій на ПК за всю історію ігрової платформи, а зацінити її зможуть навіть власники середнього ПК або недорогого ігрового ноутбука.

На цьому у нас все, дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

Вам сподобалася стаття?

0