ru
ua
ru
ua

Чим парогенератор для прасування одягу краще за праску

Що краще – праска або парогенератор? У чому різниця і які переваги? Ця тема стала причиною безлічі суперечок. Ми допоможемо розібратися, який метод прасування краще.

Принцип роботи парогенератора

Парогенератор – це електричний прилад для прасування, що випускає пар під сильним тиском. Процес відбувається за рахунок парової станції (бойлера). Вона складається з нагрівача і резервуара з водою, що з’єднуються з праскою шлангом. Конструкція нагадує невеликий пилосос. Існують портативні відпарювачі для одягу з праскою, вбудованою прямо в корпус.

Важлива перевага функціоналу – можливість обробляти штори, фіранки, килими, ковдри, матраци, скатертини, білизну, плюшеві іграшки та меблеве покриття. Гарячий пар забезпечує дезінфекцію, вбиваючи всіляких шкідників. Часто відпарювач використовують на поверхнях кухні, ванної і салонів автомобілів.

Відпарювач для одягу

Що вибрати для прасування: праску чи відпарювач

Необхідно взяти до уваги безліч чинників, щоб відповісти на питання об’єктивно, порівнявши головні відмінності прасувальних приладів.

Класичний одяг краще обробляти праскою. Нею зручніше прасувати стрілки на брюках і всілякі складки сорочок.

Невеликі розміри дозволяють брати її в дорогу. Це доречно при частих подорожах у відрядження або на відпочинок. Портативність у цілому варто розглядати в якості окремої вагомої переваги. Додатковий плюс – відносно невелика вартість.

Праска з парогенератором значно прискорює процес роботи. Вкрай корисно, якщо користуватися треба часто і багато. Температура підошви набагато вище, що вказує на більшу ефективність. Важливо, що найніжніша тканина не отримує ушкоджень. Це особливо доречно в разі роботи з натуральними матеріалами на кшталт льону або бавовни. Це ж стосується ажурних тканин (мереживо, гіпюр, вишивка) та речей з фурнітурою (ґудзики, кнопки, заклепки, шпильки). Принцип роботи парогенератора передбачає можливість застосовувати його для будинку в найрізноманітніших варіаціях. Купівля відпарювача більш виправдана, якщо ви збираєтеся використовувати весь функціонал.

Плюси праски

Так що ж краще: праска або відпарювач? В обох варіантів досить багато плюсів і мінусів. Тому варто докладніше розглянути кожен із них.

Праска складається з металевої платформи з нагрівальним елементом, ємності з водою, термостата і кабелю. У більшості сучасних моделей є функція подачі пари. Але варто зазначити, що йдеться тільки про рівномірне відпарювання. Це актуально для делікатної тканини, але для більш твердого матеріалу необхідно використовувати паровий удар, а значить, краще підійде ручний відпарювач. Існують моделі прасок з функцією вертикального відпарювання. Але така конструкція набагато важче, і довго тримати її на вазі проблематично. Ось основні переваги:

  • найкраще підходить для роботи з постільною білизною;
  • актуальний для прасування льону або бавовни;
  • невеликі габарити (не займає багато місця, і його можна брати в дорогу);
  • невелика вартість.

Якщо відповідати на питання «що краще, праска або парогенератор?», Можна сміливо віддавати перевагу другому варіанту, адже така модель, як мінімум, буде більш сучасною і актуальною. Але винахід не позбавлений ряду мінусів. У резервуара для води завжди маленький обсяг (не більше 400 мл), а пара виходить під невеликим тиском, що надає належний ефект лише на ніжну тканину. Парогенератор може забезпечити набагато більшу потужність. Речі з тонких синтетичних матеріалів можуть пошкодитися при зіткненні з нагрітою підошвою праски. При вирішенні, що краще придбати, відпарювач або праску з парогенератором, необхідно розглядати обсяги систематичного прасування, які речі є у вашому гардеробі і характеристики конкретного пристрою.

Вам може бути цікаво

Вибираємо прасувальну дошку

Праска на прасувальній дошці

Плюси відпарювача

Сучасні апарати відрізняються широким функціоналом. Принцип роботи дозволяє застосовувати його властивості не тільки на одязі. На відміну від нагрітої підошви праски, пар не може нанести пошкодження структурі тканини. У комплекті найчастіше йде кілька насадок, що дозволяє обробляти найрізноманітніші поверхні.

Наприклад, часто прасування значно ускладнюють всілякі декоративні структури (заклепки, ґудзики, бісер, шипи, застібки, вставки). Прилад допомагає вирішити цю проблему.

Спостерігаючи, як працює парогенератор, ви можете помітити, що винахід має велику ефективність і в рази скорочує час, витрачений на прасування. Бойлер у середньому вміщує 2,5 л води, що значно подовжує час безперервної експлуатації. Гарячий пар допомагає позбавлятися від засохлих плям і стійких неприємних запахів. Для вертикальної обробки вам не буде потрібна прасувальна дошка. Навіть фіранки і штори можна прасувати, не знімаючи їх з карниза.

Незважаючи на великий перелік плюсів, є ряд нюансів, які варто враховувати при покупці:

  1. Конструкцію не можна перевертати. Можна легко обпектися окропом. Це варто враховувати, якщо у вас є діти. Якщо ви вирішили обзавестися винаходом, щоб уникнути неприємних наслідків, необхідно наочно пояснити дитині, як користуватися відпарювачем.
  2. Для обробки натуральних тканин краще використовувати праску. В іншому випадку рекомендується купувати більш потужний відпарювач, розрахований на роботу з такими матеріалами, як льон або бавовна.
  3. Стаціонарні парогенератори займають досить багато місця. Якщо говорити про ручні моделі, вони більш компактні. Але варто враховувати, що в середньому вони розраховані на 15-20 хвилин роботи.

Найкращі моделі відпарювачів

Якщо ви схиляєтеся до купівлі парогенератора, неминуче виникне питання: як вибрати відпарювач для одягу? У першу чергу необхідно звернути увагу на максимальну потужність. В ідеалі вона повинна складати 2200-2600 Вт. Це забезпечить швидке нагрівання і хороший тиск для ефективної подачі пари. До таких моделей належать Philips PerfectCare Pure і Tefal Express Compact. Також вони забезпечують паровий удар в середньому 200 г/хв, що вважається стандартом. Дуже важливо, щоб в апараті була передбачена ручка регулювання подачі пари.

Деякі моделі можуть споживати 3000-3100 Вт, що підійде не для кожної проводки. Тому варто заздалегідь звертати увагу на цей аспект.

Ручний відпарювач

Який бренд вибрати: Philips, Tefal, Bosch

На ринку систематично з’являються нові винаходи, так що вибір товарів безупинно зростає. Найвпізнаваніші бренди – Філіпс, Браун, Бош і Тефаль. Виробники безперервно конкурують, що підштовхує їх випускати все більше нових моделей, з кожним разом підвищуючи якість продукту.

Прилади Філіпс відрізняються широким функціоналом, а найбільша ефективність і швидкість прасування – характерні для пристроїв Тефаль і Бош.

Але щоб оцінювати властивості об’єктивно, необхідно розглядати кожну модель окремо. Через велику кількість товарів на ринку, вкрай важко скласти якийсь рейтинг. Виробники пропонують як висококласні моделі, так і бюджетні. Цілком нормально віддавати перевагу знайомим брендам, але завжди необхідно звертати увагу на характеристики самого пристрою.

Зображення взяті з: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0