ru
ua
ru
ua

Чим відрізняється туалетна вода від парфумованої

Бажаєте з’ясувати, чим відрізняється туалетна вода від парфумованої, який аромат буде довше триматися на шкірі протягом дня? Адже ми звикли називати духами будь-який флакон у косметичному магазині, але насправді це неправильно. У статті ми поговоримо про основне розходження двох найбільш популярних видів парфумерії, щоб вам було простіше визначитися з вибором.

Туалетна і парфумована вода різниця

У чому різниця між туалетною і парфумованою водою

Необхідно почати з класифікації. Всі парфумерні продукти містять у складі воду зі спиртом і ароматичними речовинами. За співвідношенням перерахованих компонентів існує такий поділ:

  1. Духи (Parfum). Найбільш концентрований різновид парфумерії. У парфумах міститься 20-40% ароматичних компонентів (есенцій і ефірних масел), розчинених у 90% спирті. Відрізняються виразним і стійким ароматом, що зберігається на шкірі кілька діб. Їх бажано застосовувати взимку і в основному для виходу в світ, так як цей вид парфумерії досить важкий. У деяких людей від насиченого запаху буквально захоплює дух.
  2. Парфумована вода (Eau de Parfum). Містить від 15 до 20% ароматичних компонентів, розчинених у 90% спирті. Інша назва парфумерного засобу – денні духи. Аромат зберігається на шкірі 3-5 годин. Це найбільш популярний різновид парфумерії, так як вона ідеально підходить для повсякденного використання. Та й представлена ​​в широкому асортименті. А в чому ж полягає основна відмінність парфумованої води від туалетної води? Зараз дізнаємося.
  3. Туалетна вода (Eau de Toilette). Легкий спрей, що містить від 8 до 15% запашних речовин, розчинених у 80% спирті. Не відрізняється великою стійкістю – аромат тримається на тілі в середньому 1-3 години. Це легкий і ненав’язливий тип парфумерії, який з рівним успіхом можна застосовувати в будь-який сезон року (навіть у сильну спеку). Також туалетна вода підійде для активного проведення часу.
  4. Одеколон (Eau de Cologne). Різновид парфумерії з найнижчою концентрацією ароматичних компонентів. В одеколоні міститься до 5% ароматичних речовин, розчинених в 70-80% спирті. Здебільшого такий тип парфумерного засобу призначений для представників сильної статі. Тому в ньому переважають свіжі, деревні та морські ноти.

Туалетна і парфумована вода відмінності

Ще в продажу можна знайти парфумовані засоби для тіла: гель для душу, молочко, лосьйон і т.д. Часто такі продукти випускаються у вигляді подарункових наборів, додаються в комплекті до духів. Їх основне призначення – підтримувати аромат, збільшуючи стійкість туалетної або парфумованої води. У складі такої косметики немає спирту, концентрація запашних речовин не перевищує 1%.

Багатьох людей хвилює питання: «У чому різниця між парфумерною та парфумованою водою?». Відповідаємо. Насправді обидва слова позначають один і той самий тип продукції з вмістом 15-20% ароматичних речовин. Різниця в написанні та вимові виникла через розбіжності філологів при перекладі французької назви даного типу парфумерії (Eau de Parfum). Фахівці, щоправда, не змогли домовитися, тому використовуються обидва слова.

Одеколон що це

Яка вода більш стійка: парфумована або туалетна

Наступне питання, яке актуальне для тих, хто планує купити чоловічі та жіночі парфуми. Після вивчення інформації вище напрошується висновок, що парфумована вода більш стійка, ніж туалетна, адже в ній міститься більше ароматичних компонентів.

У цілому, це вірне твердження, але не варто забувати про деякі нюанси. Фахівці стверджують, що сказати однозначно, що довше тримається: парфумована вода або туалетна вода, – досить складно. Адже на стійкість парфумів впливає відразу кілька додаткових чинників (крім концентрації запашних речовин):

  1. Компоненти. Парфумери вказують на те, що деревні та східні ноти вважаються найбільш довгограючим на відміну від легких фруктових, які вивітрюються набагато швидше. З цієї причини чоловічі парфуми зазвичай більш стійкі.
  2. Індивідуальна реакція шкіри. Навіть найкраща жіноча туалетна вода по-різному розкривається на двох дівчат. Мається на увазі і виразність аромату, і його стійкість. Навіть фахівцям буває складно передбачити, як парфум розкриється після контакту зі шкірою. Тому перед покупкою настійно рекомендовано протестувати засіб на собі, уважно спостерігаючи за змінами.

Продовжуємо розбиратися в тому, що концентрованіше: туалетна або парфумована вода. Врахуйте також такий момент, що при регулярному використанні парфумів ніс поступово звикає до них. Аромат перестає здаватися таким яскравим і виразним, як спочатку. І це абсолютно нормальна реакція організму. Якщо ви сумніваєтеся, то попросіть когось із близьких або друзів оцінити запах парфумів через пару годин після нанесення. Думка людини з боку буде більш об’єктивною.

Туалетна вода що це

Також щоб прийти до висновку, що краще: парфумована вода або туалетна вода, врахуйте важливий фактор – правильне нанесення. В результаті невмілого застосування навіть краща жіноча чи чоловіча туалетна вода ризикують зіпсувати ваш денний і вечірній образ. Тому беріть на замітку нехитрі правила:

  • наносіть парфумерний продукт тільки на чисту та суху шкіру;
  • не змішуйте аромати і намагайтеся використовувати одночасно з духами інші косметичні продукти з мінімальним запахом;
  • наносіть парфуми на одяг з вивороту (щоб не допустити появи плям);
  • не розпилюйте надто багато засобу – цілком достатньо одного-трьох натискань на дозатор флакона.

При дотриманні цих простих порад вам не доведеться мучитися з вибором. Достатньо знайти аромат до душі, щоб щодня отримувати задоволення від улюбленої парфумерної композиції.

Парфумована вода що це

Як відрізнити туалетну воду від парфумованої

В першу чергу слід вивчити упаковку товару. На парфумованій воді вказана позначка Eau de Parfum, а на туалетній – Eau de Toilette. Тому заплутатися складно.

Другий момент – тривалість звучання нот аромату. Для парфумів їх виділяють три типи: верхні (найлегші), середні (насичені) і шлейф (збільшують стійкість композиції). У парфумованій воді переважають середні ноти, а основу туалетної води складають верхні. Тому аромати будуть розкриватися і звучати по-різному.

Ще одна явна відмінність між парфумованою і туалетною водою – відсоток спирту, в якому розчиняється композиція. У першому випадку це 90%, а в другому – 80%.

Різниця в туалетній та парфумованій воді

Як бачимо, насправді розрізнити два типи засобів нескладно. Головне – уважно вивчати упаковку товару перед покупкою. А якщо ви робите замовлення в Інтернеті, то практично у всіх магазинах є фільтри, що дозволяють легко знайти потрібний тип продукту. Але бажано завчасно понюхати аромат в житті, поносивши його на тілі деякий час, щоб на 100% переконатися, що він вам підходить. Адже повернути або обміняти духи по закону неможливо.

Сподіваємося, тепер, знаючи основну різницю туалетної та парфумованої води, ви змогли визначитися з тим, який засіб найбільше вам підійде. Залишається знайти аромат на свій смак і використовувати цей невидимий аксесуар із задоволенням!

Зображення взяті з: pexels.com, pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0