ru
ua
ru
ua

Для чого потрібен розумний вазон і як його вибрати

У домашніх і офісних умовах квіткові горщики вже давно використовуються не тільки як ємність для вирощування кімнатних рослин, але і як чудовий елемент декору. Для цих цілей можна пристосувати й звичайну скляну банку, але це відіб’ється на тривалості життя квітки, й матиме не такий естетичний вигляд. Останнім часом набирають популярність розумні вазони, що дають змогу шанувальникам рослин спростити догляд за своїми зеленими друзями. Для чого потрібен такий горщик і як його вибрати?

Для чого потрібен розумний вазон

Для чого потрібен розумний вазон

Розумні вазони з’явилися порівняно недавно, але практично відразу завоювали популярність. Вони є системою поливу рослини, яка спеціальним чином вмонтована до горщика із піддоном. Водночас розумний вазон зовнішнім виглядом нічим не відрізняється від стандартної ємності для вирощування кімнатних рослин. Щоб його використовувати, досить на дно висипати невеликий шар (до 3 см) дренажу, зверху постелити ґрунт і наповнити резервуар водою.

Система автополиву або зрошення розумного вазона дає змогу господарям не турбуватися про стан рослин — можна вирушати до нетривалих подорожей, залишати квіти в офісах на період вихідних та свят тощо. Вбудовані датчики за певного рівня вологості ґрунту подадуть до неї воду насосом.

Переваги використання розумного вазона:

  • Зручність вирощування кімнатної рослини;
  • Економія часу й води;
  • Кожна рослина дістає певну кількість води й «бере» його з резервуара потрібного їй часу;
  • Стильний дизайн.

Як діє система автополиву

Принцип дії розумного вазона

Розумний вазон має подвійне дно. До одного відсіку (здебільшого — знімного) насипається ґрунт, а до другого наливається вода. Волога надходить до кімнатної рослини двома способами:

  1. Гнотовий (через матер’яний шнур) — використовується в горщиках малої й середньої місткості. Волога піднімається шнуром капілярним способом у міру того, як її вбирає кімнатна рослина;
  2. Поплавковий. У цьому разі волога потрапляє до коріння квітки через пластикові стовпчики, які заповнені дренажним субстратом.

Як вибрати розумний вазон

Переваги розумного вазона

Правильно підібрана ємність для вирощування рослини — запорука його довгого зростання й краси, оскільки горщик підтримує й захищає кореневу систему. Тому під час вибору такого важливого елемента керуйтеся потребами квітки, габаритами, формою, і вже в останню чергу — його відповідністю дизайнерському оформленню приміщення.

Сучасні розумні вазони вирізняються різноманітністю забарвлень, форм і розмірів. Тому залежно від особистих уподобань, особливостей інтер’єру й потреб кімнатної рослини підбирається відповідна модель.

Розмір

Щоб вибрати необхідний розмір розумного вазона, необхідно знати, яка квітка там ростиме. Сьогодні випускаються моделі різного об’єму — у них може поміститися від 0,8 л до 25 л ґрунту, а об’єм резервуара для води в деяких горщиках досягає 5 л (чим більша місткість відсіку для води, тим довше квітка зможе залишатися без людського нагляду).

За умови правильного вибору необхідної форми й розміру горщика кімнатна рослина ростиме в комфорті, регулярно цвістиме й тішитиме господарів своїм зовнішнім виглядом. Розумні вазони малої місткості підійдуть для молодих пагонів або слабо розвинених кореневих систем, що вимагають мінімум вологи й кисню. Горщики малого об’єму підійдуть для вирощування кампанула, маранти, азалії, кактусів.

Розумні вазони великого об’єму підійдуть для рослин із сильною кореневою системою, як-от монстери, пальми й багато інших. Вибирайте довгі низькі (прямокутної форми) горщики, якщо збираєтеся вирощувати рослини на підвіконні або балконі — там приживуться низькорослі представники флори й ампельні різновиди (фіалки, агератум, лобулярія, бальзамін тощо).

Вам може бути цікаво

Як вибрати жалюзі і ролети

Можливість використання на вулиці

Як використовувати розумнтй вазон на вулиці

Більшість розумних вазонів допустимо використовувати на відкритому повітрі (балконі, терасі, підвішуючи біля вікна) завдяки удароміцності конструкції й особливостям пластику, з якого виготовлений горщик. У таких моделях використовується нетоксичний пластик, стійкий до перепадів температури й впливу ультрафіолету (не блякне). Для видалення зайвої вологи, яка накопичується з дощовою водою, у розумних вазонах передбачений гвинт-клапан — просто поверніть або витягніть його, і система самостійно позбудеться надлишків.

Аксесуари

Аксесуари для розумного вазона

Для зручного розміщення розумних вазонів на балконах або в приміщенні в кілька ярусів підберіть спеціальні кріплення або підставки. Це не тільки дасть нагоду розмістити більшу кількість кімнатних рослин на обмеженій площі, а й розподілити квіти залежно від їхньої потреби в сонячному світлі.

Якщо ви не хочете гаяти свій час і увагу на вирощування рослини, то придбайте горщик фірми Click & Grow. Він заощадить ваш час і без турботи й поливу виростить вашу улюблену рослину — наприклад, базилік, бальзамін, перець чилі, томати чері, гвоздику та інші. Зростання паростка контролює процесор і спеціальне програмне забезпечення, а вбудовані сенсори стежать за життєвими показниками. Водночас не потрібно всипати ґрунт або під’єднувати пристрій до електричної мережі — власнику необхідно тільки забезпечити належний рівень освітленості.

Зображення взяті з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0