ru
ua
ru
ua

Для чого потрібні стерилізатори манікюрних інструментів

Навіть такі нешкідливі процедури, як манікюр і педикюр, у разі недотримання правил стерилізації можуть призвести до різних проблем зі здоров’ям клієнта. Головна небезпека — у порізах, які можуть трапитися в процесі. Якщо майстер використовує нестерильний інструмент, у кров можуть потрапити збудники важких захворювань. Тому обов’язковим інструментом у салоні краси є стерилізатор.

До чого може призвести неякісна стерилізація

Як правильно стерилізувати манікюрні інструменти

Стерилізація манікюрних інструментів дає змогу виключити зараження захворюваннями, що передаються через кров і вилікуватися від яких практично неможливо.

У разі потрапляння в поріз через нестерильний інструмент крові ВІЛ-інфікованої людини зараження відбувається в 0,3% випадків, інфікованого гепатитом С — в 1,8% випадків. Найнебезпечнішим є контакт із кров’ю інфікованого гепатитом В.

У ранку можуть потрапити хвороботворні мікроби, бактерії, які викликають сепсис і навіть септичний шок. Є грибкові, вірусні та бактеріальні інфекції, для зараження якими не обов’язкова наявність порізу. Вони вражають шкіру й нігтьову пластину. Тільки захворювань нігтів налічується до сотні. Інфекції не смертельні, але вкрай неприємні. Є різновиди грибків, позбутися яких практично неможливо.

Тому, вибираючи майстра манікюру, потрібно звертати увагу не тільки на його професіоналізм, а й на серйозний підхід до стерилізації інструментів.

Стерилізатор для манікюрних наборів — необхідний аксесуар у кожному салоні

Як вибрати стерилізатор

Після кожного використання манікюрний інструмент має піддаватися глибокому очищенню і стерилізації. Причому саме стерилізації, а не дезінфекції в розчині антисептика. Адже під час дезінфекції тільки зменшується кількість хвороботворних мікроорганізмів, але повністю вони не знищуються. До того ж, виконання дезінфекційних заходів вимагає дотримання процедури й дозування, а стерилізація проводиться автоматично. Стерилізовані вироби повністю позбавляються усіх видів мікроорганізмів — бактерій і їхніх спор, грибків, вірусів.

У манікюрних салонах спочатку проводиться передстерилізаційне оброблення. Для цього ножиці, пилочки й інший інструмент занурюють у дезінфікційний засіб на певний час, а потім промивають під проточною водою. Після цього їх висушують і поміщають в стерилізатор.

Певну складність являє передстерилізаційне оброблення пористих поверхонь манікюрних і педикюрних фрез, спонжів. Із завданням успішно справляються ультразвукові очисники — наприклад, модель CD-7810. Спочатку інструменти дезінфікують, а потім поміщають в очищувач, де під впливом ультразвукових коливань проводиться ідеальне очищення навіть найбільш важкодоступних частин. Після неї вироби стерилізують.

Різновиди стерилізаторів для манікюрних інструментів

Як стерилізувати манікюрні інструменти

Стерилізатори розрізняються способом впливу, часом стерилізації та ціною. Ось деякі з різновидів:

Кульковий кварцовий або гласперленовий стерилізатор. У ньому повітрям нагріваються кварцові або скляні кульки і відбувається глибока стерилізація. Має такі переваги, порівнюючи із сухожаровими шафами й автоклавами:

  1. Прилад компактний і недорогий, його можна придбати як для кожного майстра манікюру, так і для використання в домашніх умовах.
  2. Ідеально підходить для стерилізації робочих поверхонь дрібного інструменту.
  3. Зручно розташовується на столі, займає мало місця, інструменти занурюються вертикально.
  4. Знищення всіх різновидів мікроорганізмів відбувається всього за кілька секунд завдяки високій температурі кульок (240-250 °С) і щільному зіткненню з нагрітою поверхнею.
  5. Кульки швидко нагріваються й повільно остигають. Це зручно у разі великого напливу клієнтів — приладом можуть успішно користуватися відразу кілька фахівців нігтьового сервісу.
  6. Дбайливе ставлення до інструментів — під вплив високої температури ненадовго потрапляє тільки робоча поверхня.

Спочатку такі різновиди стерилізаторів заповнювалися кварцовим піском. Це абразивний матеріал, інструменти швидко притуплялися і їх доводилося часто заточувати. З винаходом гласперленових кульок проблема була вирішена. Простерилізувавши манікюрні інструменти, ними можна користуватися відразу без заточування. Наповнювач можна придбати окремо — наприклад, кварцові кульки для стерилізатора YM-8661. І все ж вади є: якщо вироби виготовлені не з жароміцного медичного сплаву, то вони можуть згодом деформуватися.

Сухожарова шафа — це апарат, де стерилізація проводиться за допомогою гарячого повітря. Він дорожчий, об’ємніший і важчий за кварцовий. Наприклад, модель Sanity Security важить 6 кг, довжина становить 43 см, а висота — 29 см. Набагато більше часу буде потрібно для знезараження інструментів — від півгодини до двох годин залежно від обраної температури. Тому, якщо майстер користується таким стерилізатором, у нього має бути кілька манікюрних наборів.

Перевагою є те, що сухожарова шафа може працювати в декількох температурних режимах — у різних моделях максимальна температура досягає 160-260 °С. Спрощує роботу наявність терморегулятора, термометра й механічного таймера. У сухожарову шафу закладаються очищені, повністю сухі інструменти в розібраному вигляді.

Компактний сухожаровий стерилізатор. Вирізняється невеликими розмірами і вагою. Наприклад, модель Мікростоп М1 має розміри 31х22х20 см, важить 3,6 кг. Одночасно в нього можна закласти два манікюрних набори. Максимальна температура нагрівання — 250 °С. За температури 160 °С стерилізацію потрібно проводити 2,5 години, за температури 200 °С — 30 хвилин.

Ультрафіолетовий стерилізатор не використовується для знезараження манікюрних інструментів після роботи, тому що УФ-опромінення унеможливлює розмноження бактерій, але не знищує їх повністю. Він стане в пригоді тільки для стерилізації нового або давно не використовуваного знезараженого інструмента, а також для зберігання стерильного інструмента. Ультрафіолетові промені потрапляють тільки на відкриті частини, тому важливо правильно розміщувати вироби — в один ряд, не нагромаджуючи один на одного. Модель Germix Double XDQ-504 обладнана висувними ящиками, у яких зручно зберігати стерильні інструменти.

Ще один спосіб зберігання стерильних манікюрних наборів — спеціальні паперові пакети, які ще називаються крафт-пакетами. Перед поміщенням у сухожарову шафу в них закладають інструменти й індикатор стерильності, пакет заклеюють. Стерильні набори зберігають у ньому до 50 днів, розтин пакета проводять у присутності клієнта.

Чому стерилізатор для манікюрних інструментів необхідний у домашніх умовах

Як правильно стерилізувати інструменти

Не часто трапляються сім’ї, у яких у кожного є індивідуальний манікюрний інструмент. А отже, ножиці, щипчики, пилку й інші манікюрні приладдя після кожної процедури потрібно стерилізувати. Причина — як небезпечні захворювання з безсимптомним протіканням, на які можуть виявитися хворими ваші родичі, так і, на перший погляд, дріб’язкові хвороби, які можуть призвести до тривалих неприємних наслідків — грибок, герпес й інші.

Можна просто вимити інструменти та продезінфікувати в розчині антисептика або просмажити в духовці за температури 200 °С. Але гарантії повного знищення мікроорганізмів за такого способу немає. Набагато надійніше скористатися стерилізатором — поготів, що в продажу є недорогі компактні моделі, як-от кварцовий YM-9008B.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0