ru
ua
ru
ua

Dogecoin (DOGE): що це

Що таке Dogecoin? Кріптовалютний бум, який накрив цифрове співтовариство з появою біткоіну, закономірно породжує все нові й нові проєкти, частина з яких має перспективне майбутнє, частина створена лише з метою виманити у неосвічених інвесторів їхні гроші, а частина, подібно DOGE, абсолютно несподівано досягла успіху, навіть не маючи особливих амбіцій.

DOGE

Що таке Dogecoin

У кінці 2013, коли роздувся і луснув перший великий біткоін-міхур, два програмних інженери з США – Біллі Маркус і Джексон Палмер – вирішили запустити в рамках жарту власну криптовалюту. Ідея полягала в тому, щоб зробити коін, який буде доступний широкому колу користувачів, адже на той момент ціна на біткоіни вже досягла 1000 доларів і психологічно здавалася непідйомною для тих, хто недавно дізнався про існування ринку криптоактивів. Крім того, цифрові гроші використовувалися на той момент в основному на тіньовому ринку і тісно зв’язувалися з торгівлею нелегальними товарами. Творці нової монети хотіли також позбутися від такого спірного сприйняття.

У результаті їх праці, яка не зайняла багато часу, оскільки проєкт використовував уже наявні напрацювання та створювався на базі програмного коду іншої криптовалюти – Litecoin і Luckycoin, народився Dogecoin (правильна вимова – «доужкоін», але в російськомовному середовищі більшою популярністю користуються варіанти «догікоін» або «догекоін»). Назву і символіку автори запозичили у популярного в той час мема – doge – фотографії собаки породи шиба іну в кумедній позі, що супроводжувалася її внутрішнім монологом з еративів.

На хвилі хайпу розробка придбала популярність в інтернет-співтоваристві й повністю реалізувала задум творців. Надалі догікоін отримав і цілком функціональну роль у криптовалютній екосистемі. Вартість транзакцій у мережі була нижче, ніж у старших братів, тож трейдери нерідко використовували цю можливість для переведення активів із одного торгового майданчика до іншого, на щастя, практично всі криптобіржі торгували мемним коіном. Іншим поширеним способом використання дешевої криптовалюти стала маніпулятивна схема «pump and dump» – короткочасний розгін ціни, що залучає все більше охочих купити і дозволяє невеликій кількості людей продати за вигідним курсом раніше придбані монети.

Ілон Маск і Dogecoin

Скільки коштує Догікоін

Закономірно, що за відсутності регулювання на ринку, ціна активу може коливатися в значній мірі, залежить не тільки від об’єктивних причин, а й у результаті маніпуляцій, інсайдерської торгівлі та просто недостовірних повідомлень. Dogecoin, незважаючи на початкову задумку розробників, не минула ця доля. На тлі крипторинка в кінці 2020 року – початку 2021 року на долю курсу валюти-мема вплинув додатковий аспект – користувачі сайту Reddit, які захопилися біржовою торгівлею і відчули смак, підвищивши вартість акцій компанії GameStop у піку великим трейдерам, що грав на зниження.

Бажаючи кувати залізо поки гаряче, слідом за цією подією інтернет-спільнота сконцентрувала зусилля на догікоіні, збільшивши вартість монети майже в 10 разів!

Зрештою, шум докотився до твіттера ексцентричного мільярдера Ілона Маска, який підлив масла у вогонь своїми повідомленнями про перспективи продажу автомобілів компанії «Тесла» за криптовалюту і новиною про придбання dogecoin для свого сина, що спровокувало новий майже двократний стрибок ціни. Таким чином, почавши ралі в грудні з менш ніж половини цента за монету, догікоін у травні досяг пікової вартості в 0,73 цента, так і не діставшись до націленого спільнотою долара. Слідом за цим закономірно почався різкий спад, знову підігрітий словами Маска про екологічний слід крипти і в цілому її шахрайську природу.

Класичний приклад «памп енд дамп» у дії, обличчям якого вперше стала настільки медійна особистість. Будь ринок криптовалюти регульованим, Ілон напевно не уникнув би судових позовів. Утім, він і не став би в цьому випадку настільки вільно розкидатися словами. Чи можна вважати ситуацію хитро спланованою змовою? Сумнівно. Швидше це «ефект доміно». Чи можна вважати, що dogecoin має значний фінансовий потенціал, який розкриється в майбутньому, а все, що відбувається – вірний знак цього? Однозначно ні! На те є кілька об’єктивних причин:

  1. Мемний коін не створювався як ефективний засіб заміни фіатних грошей. Це всього лише жарт для гіків, і автори уже із засудженням висловилися про поточну ситуацію і особливо про дії Маска.
  2. Догікоін має безмежну емісію, на відміну від більшості інших криптовалют, що рано чи пізно призводить до інфляції і падіння вартості, як не підігрівай ринок.
  3. Більшість коінів зосереджена всього в кількох гаманцях для криптовалюти, що змушує ринок багато в чому покладатися на настрій їх власників. Можливо, «кити» вирішать позбутися активу, і ціна впаде, а можливо, паролі від гаманців назавжди забуті, тому що монети ніколи не потраплять на біржу. У будь-якому випадку, така концентрація – поганий знак для довгострокових інвестицій і впевненості в майбутньому.

Графік догікоіна

Вам може бути цікаво

Shiba Inu: особливості екосистеми

Де можна купити Dogecoin

Як і будь-яка крипта, чий основний потенціал полягає у спекулятивних торгах, догікоін легко купується на криптобіржах. Хороша новина – популярність монети до недавнього сплеску була високою, тож практично всі майданчики мають торгові пари з нею. Погана новина – якщо ви не плануєте займатися короткостроковою грою на біржі, немає жодного сенсу купувати DOGE. На цей момент ви не зможете оплатити ними жодні значні покупки, а в якості довгострокової інвестиції потрібно розглядати куди більш надійні і перспективні криптовалюти. Щоб мати зиск, доведеться стежити за пульсом інтернет-спільноти та швидко реагувати на сигнали швидкого пампу. Таким чином, догікоін, з огляду на його дешевизну і популярність, можна використовувати саме для тренування торговельних і аналітичних навичок, не вкладаючи значні кошти, якщо в подальшому ви плануєте більш серйозно зануритися в біржове життя.

Зображення взяті з джерел: unsplash.com, pixabay.com, reddit.com.

Вам сподобалася стаття?

0