ru
ua
ru
ua

Докладне порівняння iPhone 12 та iPhone 11

У цій статті ми проведемо докладне порівняння iPhone 11 та iPhone 12. Є два типи людей: перші без зайвих питань купують будь-яку новинку Apple, не шкодуючи грошей, а другі кожен рік кричать про відсутність інновацій, не вникаючи в суть справи. Ми наведемо конкретні факти, які допоможуть зробити висновок самостійно.

Апаратний блок: основні зміни

На другій осінній презентації «Hi, Speed», присвяченій новій лінійці iPhone, Тим Кук розповів про покращення апаратної конфігурації. Зміни торкнулися дисплея, процесора, оперативної пам’яті й навіть камер. Але про все по порядку.

Система на кристалі Apple A14 Bionic

Уся лінійка iPhone 12 отримала покращений SoC Apple A14, створений за 5-нм техпроцесом. Структура 6-ядерного CPU виглядає наступним чином:

 • 4 енергоефективних ядра Thunder із частотою 1.8 ГГц;
 • 2 продуктивних ядра Lightning із частотою 3.1 ГГц.

Коли смартфон працює в «черговому» режимі і йому не потрібно забезпечувати роботу вимогливих процесів, велика частина навантаження лягає на ядра Thunder. Вони споживають менше електроенергії, а отже економлять витрати заряду батареї. Коли користувач запускає щось ресурсномістке, в роботу також включаються продуктивні ядра Lightning.

Макрос кремнієвої пластини

При порівнянні iPhone 11 та iPhone 12 важливо зазначити, що процесор Apple A13 мав ідентичну структуру ядер і працював за подібними інструкціями. Тут ніякої революції не сталося, однак поліпшення все одно істотні:

 1. Працює SoC у парі з RAM (ОЗУ) нового покоління LPDDR5, причому в iPhone 12 Pro і iPhone 12 Pro Max її встановлено 6 ГБ. Базовий флагман і версія «mini» йдуть традиційно з 4 ГБ ОЗП. Оперативна пам’ять LPDDR5 забезпечує на 40% більш високу пропускну здатність– 6400 Мбіт/с проти 4266 Мбіт/с у LPDDR4X. Вочевидь, це позначається на швидкодії смартфона.
 2. Удосконалений набір інструкцій ARMv8.4-A.
 3. 16-ядерний нейропроцесор Neural Engine нового покоління, здатний виконати до 11 трлн операцій за секунду. Цей спеціалізований співпроцесор використовується в iPhone 12 для апаратного прискорення додаткових технологій: обчислень нейромереж, технології комп’ютерного зору (доповнена реальність), швидкості розпізнавання обличчя та голосу, операцій машинного навчання тощо. Все, що пов’язано зі штучним інтелектом, буде працювати швидше і краще на Айфон 12, і це можна буде помітити навіть при повсякденному використанні.
 4. Збільшення максимальної тактової частоти процесора з 2650 МГц до 3100 МГц.
 5. Новий техпроцес. Процесор минулого покоління був створений за техпроцесом 7 нм, тепер перед нами перший у світі мобільний CPU із транзисторами 5 нм. На практиці це означає покращення енергоефективності й підвищення продуктивності на ват.

Apple першими у світі змогли налагодити масове виробництво чипів із розміром затвору транзисторів 5 нанометрів. У майбутньому інженери планують освоїти більш тонкий техпроцес.

Використовуючи кремній досягнути цього не вийде, бо виникатиме тунельний ефект: транзистори не зможуть виконувати свою основну функцію через струми витоку та інших квантових ефектів. Однак група фізиків із університету Берклі ще у 2016 році довела, що можна освоїти навіть 1-нанометровий техпроцес, якщо замість кремнія використовувати дисульфід молібдену чи графену у зв’язці з вуглецевими нанотрубками. За такої комбінації можна подолати обмеження, встановлене законом Мура.

Порівняння дисплеїв iPhone 11 та 12

Основне, що варто знати – Apple повністю перейшли на матриці OLED (Super Retina XDR) з роздільною здатністю 2532 х 1170 точок. У попередньому поколінні базовий флагман iPhone 11 був оснащений стандартною матрицею IPS LCD із роздільною здатністю 828 x 1792 пікселів. Глибина відображення відтінків чорного через це сильно програвала старшим моделям лінійки, як і щільність пікселів. У iPhone 11 щільність пікселів складала 326 точок на дюйм. Новий iPhone 12 має показник 460 точок на дюйм, і при цьому матриця OLED набагато краще передає нюанси чорних відтінків завдяки нескінченній контрастності.

Чим ще дисплей iPhone 12 кращий порівняно з iPhone 11:

 • час відгуку зменшився з 24.8 мс до 16 мс;
 • кольорове охоплення складає 99.4% завдяки підтримці DCI-P3;
 • екран займає 86% передньої панелі завдяки зменшенню рамок;
 • завезли підтримку HDR – Айфон 12 може знімати відео в форматі Dolby Vision при 60 к/с у розширенні 4К;
 • захищений ударостійким склом Ceramic Shield, яке в 4 рази краще захищає від пошкоджень при падіннях і ударах;
 • максимальна яскравість при включеному HDR сягає 800 ніт;
 • підтримка True Tone – ця технологія автоматично регулює баланс білого за рахунок шестиканального датчика навколишнього освітлення.

Загалом, деталізація дисплея збільшилася, зображення стало в кілька разів більш контрастним і насиченим. Кольорове охоплення, правда, на 0.4% гірше порівняно з IPS, однак це мізерна плата на фоні інших переваг. Діагональ лишилася колишньою – 6.1 дюймів.

У всіх нових смартфонів, від iPhone 12 mini до iPhone 12 Pro Max, є один маленький недолік у частині дисплеїв – підтримку високої частоти оновлення так і не реалізували в цьому поколінні. Samsung, OnePlus, Vivo і навіть Xiaomi вже випустили моделі з дисплеями, які підтримують частоту оновлення 120 Гц. Apple, судячи з усього, лишили це нововведення для моделей 2021 року. Наскільки це критично судити складно, але більшість людей при наочному порівнянні не бачить відчутної різниці між 60 Гц та 120 Гц. Це питання сприйняття та індивідуальних відчуттів. Однак неприємно усвідомлювати сам факт, що Apple в питанні частоти оновлення залишилися позаду конкурентів.

Існує думка, що інженери Apple свідомо відмовились від високочастотних дисплеїв в цьому поколінні, щоб допрацювати і покращити технологію в плані енергоефективності. Відомо, що смартфони Samsung та інших брендів розряджаються набагато швидше при роботі на частоті 120 Гц. Наприклад, Samsung Galaxy S20 Ultra при 120 Гц працює всього 10 годин, а при стандартних 60 Гц близько 12 годин і 30 хвилин. Схоже Apple вирішили, що не готові жертвувати часом автономної роботи заради більш високої частоти оновлення дисплею.

Порівняння акумуляторів iPhone 11 та 12

Тут ми якраз підібралися до питання, яке хвилює багатьох, – автономність. Базовий флагман Айфон 12 отримав літій-іонний акумулятор меншої ємності – 2815 мАг. У його попередника було 3110 мАг. Пожертвувати ємністю довелося, щоб зробити смартфон більш компактним. Конкретно:

 • вага пристрою зменшилася з 194 г до 164 г;
 • новинка відчутно компактніше: 146.7 x 71.5 x 7.4 мм проти 150.9 x 75.7 x 8.3 мм у попередника.

iPhone 12 поряд із MacBook

Таким чином, не дивлячись на помітну різницю в ємності батарей, iPhone 12 виглядає трохи краще в плані автономності. В режимі стримінгу новинка тримає заряд близько 11 годин, у той час як iPhone 11 трохи менше 10 годин.

Як же так виходить, що при меншій ємності акумулятора новинка все одно обходить флагман минулого покоління у частині автономності? Справа у підвищенні енергоефективності. Як ми вже зазначали, Apple перейшли на новий техпроцес, оптимізували інструкції роботи CPU і встановили в смартфони новий ОЗП LPDDR5, який споживає приблизно на 20% менше енергії під час роботи. Ось і виходить, що iPhone 12 компактніший, тонкий і має батарею меншої ємності, але при цьому не поступається попереднику за часом автономної роботи.

Стосовно додаткових функцій та підтримуваних технологій новинки:

 • швидка зарядка 18 Вт;
 • бездротова зарядка стандарту Qi 15 Вт;
 • можна користуватися зарядним пристроєм MagSafe.

При підключенні до швидкої зарядки на 30 хвилин iPhone 12 відновлює 58% батареї. Його попередник за той же час відновлював тільки 50%. Час повної зарядки від 0 до 100% займає півтори години. При цьому в корпусі нового флагмана є вбудовані магніти, що забезпечують коректне поєднання пристроїв. За рахунок цього бездротова зарядка стає трохи швидшою.

Порівняння камер iPhone 11 та 12

Чисто технічно камери змінились не сильно. Основний модуль складається з двох об’єктивів 12 Мп + 12 Мп із відповідною апертурою f/1.6 + f/2.4. Фронталка також має розширення 12 Мп і діафрагму ƒ/2.2. Якщо порівнювати з попередником, то отримаємо наступну картину:

iPhone 11 (2019-го) iPhone 12 (2020-го)
Основний об’єктив 12 Мп + 12 Мп 12 Мп + 12 Мп
Надширококутна камера 12 Мп, f/2.4 12 Мп, f/2.4
Ширококутна камера 12 Мп, f/1.8 12 Мп, f/1.6
HDR Smart HDR HDR 3
Нічний режим Є Є
Нічний режим для селфі Немає Є
Фронтальний модуль 12 Мп, f/2.2 12 Мп, f/2.2
HDR із Dolby Vision Відсутній Підтримується

Як бачимо, апаратні відмінності несуттєві. Додали підтримку Dolby Vision, нічний режим для камери селфі. Також ширококутний об’єктив отримав діафрагму f / 1.6, яка пропускає на 27% більше світла, за рахунок чого краї фото менше спотворюються при зйомці в умовах низького освітлення.

Основні поліпшення торкнулися програмних алгоритмів обробки фото і відео. По-перше, завдяки 16-ядерному Neural Engine процес обробки знімків відбувається відчутно швидше. По-друге, оновлений HDR 3 виглядає краще, ніж його попередня версія Smart HDR. Покращився також і нічний режим – на знімках менше шумів, вони виглядають більш деталізованими, а ефект червоних очей і зовсім пішов у небуття, так як тепер для зйомки не обов’язково використовувати спалах. Він потрібен тільки для зйомки в повній темряві. Любителі фотографії оцінять і новий нічний режим на селфі камері.

Які ще нововведення: порівняння iPhone 12 vs 11

Коротко пройдімося по основних відмінностях нового флагмана iPhone 12 від попередника:

 1. Переход на 5G. Модуль бездротового зв’язку дозволяє передавати дані зі швидкістю до 2 Гбіт/с. В Україні поки що переваги від переходу на 5G відчути не вийде, але, коли мобільні оператори почнуть перехід, ви будете готові. У будь-якому випадку смартфон вміє інтелектуально перемикатися між 3G, LTE і 5G, так що складнощів не виникне
 2. Уся лінійка iPhone 12 отримала прямі грані, як за часів iPhone 4/4S. Ця зміна відсилає нас прямо у часи Стіва Джобса. Трохи ностальгії ніколи не буде зайвою.
 3. Гаджет підтримує Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) і шість додаткових функцій: Dual Band, MiMO, Direct, Hotspot, Display.
 4. Пристрій захищено від води й пилу за стандартом IP68. Гаджет легко переживає півгодинне занурення на 6-метрову глибину.
 5. Продуктивність GPU зросла на 50%, що дасть відчутний приріст у мобільних іграх.
 6. Deep Fusion тепер працює на всіх 3 камерах: ширококутній, ультраширококутній та фронтальній.
 7. Apple додали Time-lapse для зйомки при слабкому освітленні.
 8. Операційна система iOS 14.1 з новим режимом «картинка в картинці» і підтримкою віджетів. ОС було покращено і оптимізовано під апаратну конфігурацію iPhone 12, отже на новинці всі додатки працюють трохи швидше.
 9. У корпусі смартфону встановлено магніт, який дозволяє фіксувати бездротову зарядку і кріпити до пристрою різноманітні аксесуари чи чохли.
 10. Коробка, в якій постачається смартфон, стала меншою завдяки відсутності адаптера живлення і навушників EarPods. Раніше все це було в комплекті. Apple стверджують, що це їх спосіб піклування про оточуюче середовище. Sad but True.
 11. Phone 12 доступний в п’яти кольорах: чорному, червоному, білому, зеленому і синьому

Новинка на фоні своєї “оновленої” коробки

Чи став iPhone 12 кращим у порівнянні з 11? Безумовно, так. А от чи варто оновлюватися – вирішувати тільки вам. Ми намагалися максимально детально викласти інформацію про усі зміни, що торкнулися апаратної й програмної начинки.

Дякуємо за увагу і всього найкращого!

Зображення взяті з джерела: unsplash.com

Вам сподобалася стаття?

0