ru
ua
ru
ua

Електровикрутка: відмінності від шурупокрута й критерії вибору

Професіоналам відомо, що розширення функцій та універсалізація інструмента погіршують його можливості під час проведенні окремих, вузькоспеціалізованих виробничих операцій. Це повною мірою стосується електроінструментів, де в окремі категорії виділені універсальні шурупокрути й спеціалізовані електровикрутки.

Шурупокрут і електровикрутка: відмінності

Так само, як слюсарна або монтажна, електрична викрутка призначена для вузького кола операцій. Її спеціалізація — швидке вкручування або викручування гвинтів на готовій різі, а також монтажне загвинчування шурупів і саморізів у м’які матеріали. У виробничому застосуванні такі властивості електровикрутки дають змогу ефективно використовувати її під час складання меблів, викруткового складання електронних пристроїв або під час ремонтів електроніки.

Виконання основних функцій забезпечують найпростіші побутові моделі електровикруток із мінімальним набором змінних пристосувань — викруткових бітів. Здебільшого інструмент не вимагає великої потужності, тому всі його механізми (електродвигун, редуктор, джерело живлення) компактні й розташовуються в невеликій ручці.

Потужність електровикрутки не є ключовим показником і зазвичай не вказується в технічних характеристиках. Основним робочим показником є кількість обертів, яка рідко перевищує 200-240 обертів на хвилину. Для порівняння, у професійного шурупокрута максимальна частота обертання може досягати 400-1300 об. / хв — такі швидкості й великий крутний момент можуть бути шкідливі під час монтажних операцій на м’яких матеріалах або тендітних пластмасах.

За непотрібністю в конструкції електровикрутки немає кулачкових та цангових затискачів, пристрою точного центрування, ударного механізму, що потрібні шурупокруту для свердління, а також загвинчування саморізів у тверді матеріали. З цієї ж причини електровикрутки не обладнуються додатковими силовими ручками, характерними для потужних шурупокрутів.

Через те, що немає потреби проводити за допомогою електровикрутки силові операції й свердління, у ній проста конструкція кріплення змінного інструменту, у якій використовуються прості шпинделі під шестигранний стрижень, швидкозатискні кріплення або малопотужні магнітні тримачі.

Низькі швидкісні показники роблять непотрібними потужний електродвигун і мережеве живлення. Більшість електровикруток мають акумуляторну конструкцію. Під час постійної роботи підзаряджання акумуляторів забезпечується спеціальною підставкою з вбудованим зарядним пристроєм, на якому електровикрутка розташовується в проміжках між операціями.

Критерії вибору електровикрутки

Форма корпусу електровикрутки може бути різною, на відміну від шурупокрута, для якого більшість виробників надають перевагу вибору конфігурації з пістолетною ручкою. Проте, така ж форма характерна й для багатьох побутових електровикруток.

Для побутового використання пістолетна ручка з еластичними накладками досить зручна. Під час спеціалізованого використання (роботи у вузьких і важкодоступних місцях монтажу) буде потрібний інструмент із прямою або Т-подібною ручкою.

Найзручніші для універсального застосування електровикрутки зі змінною формою ручки — такі моделі випускають багато виробників електроінструменту.

Під час вибору електровикрутки, якщо зважаєте на бренд або репутацію виробника, потрібно враховувати, що багато авторитетних європейських компаній перенесли виробництво в Китай і Південно-Східну Азію. Зберігаючи конструктивні особливості, електроінструмент дещо втратив у якості збірки й довговічності пластмас корпусу.

Непрямим показником якості можна назвати наявність додаткових можливостей, яких відомі виробники електроінструменту надають своїм виробам. До них належать:

  1. Індикатор заряджання батареї;
  2. Підсвічування робочої зони;
  3. Муфта-тріскачка регулювання крутильного моменту;
  4. Індикатор перевантаження;
  5. Індикація напрямку обертання (прямий хід, реверс).

Непоганої якості останнім часом домоглися й виробники недорогого інструменту. У їхніх моделях використовуються міцні пластмаси, надійні електродвигуни, якісні сталі для змінних біт.

Під час різнопланового використання інструменту мінімального набору біт може бути недостатньо. Багато виробників задля реклами випускають насадки для побутового використання, на зразок змінного електроштопора або насадки для мангала. Для професійного використання такі насадки непридатні.

Якісний електроінструмент завжди продається в спеціальному кофрі й забезпечується чималою кількістю змінних біт. До набору входять біти для прямих плоских шліців, хрещаті, шестигранні конфігурації, «зірочки», «трилисники», що застосовуються для меблевої фурнітури й монтажних метизів. Для спеціального використання до комплекту входять біти з подовженим стрижнем.

Вибір типу акумулятора (нікель-кадмієвого або літій-іонного) залежить від умов застосування електровикрутки. Літій-іонні батареї практично не мають ефекту пам’яті акумулятора, мають високу ємність, мають низький саморозряд, але не виносять мінусових температур, тому непридатні для зовнішніх робіт узимку.

Вам сподобалася стаття?

0