ru
ua
ru
ua

Фішки Instagram: як створити обліковий запис, як користуватися, як видалити

Інстаграм — це популярний додаток для обміну фото- та відеоконтентом. За останні роки із сервісу з обмеженими можливостями проєкт перетворився на повноцінну соціальну мережу. Фотографії та відео можна обробляти за допомогою фільтрів і великої кількості додаткових функцій. Усе, що вийшло, поширюють всередині Instagram і транслюють у інші соцмережі.

Як створити обліковий запис в Інстаграм

Реєстрація через смартфони можлива з використанням електронної пошти або телефону. Якщо вибрати другий варіант, усім вашим контактам відразу прийде повідомлення про те, що ви зареєструвалися в Instagram і у нового профілю відразу з’явиться кілька лояльних підписників.

Уведіть номер телефону, і на нього прийде повідомлення з кодом підтвердження реєстрації. Після використання коду система запропонує створити пароль. Щоб максимально захистити свій аккаунт знадобляться різні складні символи.

Якщо з часом кількість підписників збільшиться, то крім фоловерів з’являться люди, які хочуть привласнити акаунт, а зробити це вийде тільки якщо зламати профіль. Тому придумуємо надійний пароль і обов’язково підключаємо двоетапну авторизацію.

Двохфакторна аутентифікація — додатковий і найбільш надійний спосіб захисту вашого аккаунту від злому.

Кожен раз, коли зловмисники будуть намагатися ввійти у ваш обліковий запис, на телефон буде приходити SMS-сповіщення про спробу входу. Зверніть увагу, при вході в Instagram із нового пристрою, вам буде приходити SMS із кодом, який необхідно ввести, щоб увійти в профіль.

Катерина Мілєніна, smm-фахівець, копірайтер

Далі система просить вказати дату народження. Якщо вам ще немає 18 років, краще написати, що все-таки вже є. Це потрібно, щоб на аккаунт не накладали додаткові обмеження.

Після завершення реєстрації у вас буде можливість додати друзів із Facebook і завдяки цьому отримати ще кілька перших підписників.

Далі можна додати в акаунт телефонну книгу, щоб додатково сповістити ваші контакти про створення профілю в Інстаграм.

Акаунт у Інстаграм: як назвати

При реєстрації акаунту насамперед потрібно вказати ім’я користувача. По ньому вас будуть знаходити люди в соціальній мережі. Тому бажано не робити занадто складний нік і не використовувати незрозумілі символи. Два найпоширеніші варіанти — просто написати прізвище плюс ім’я або якийсь простий нік, що легко запам’ятається.

Як користуватися Instagram

Зрозуміти, як користуватися інстаграмом найпростіше, якщо розібрати кожну функцію окремо. Усередині соціальної мережі є Stories — невеликі відео, які зникають через 24 години, є можливість опублікувати пост з фото або відео, провести прямий ефір, створити опитування або листуватися з іншими користувачами в особистих повідомленнях.

Як додати історію в Інстаграм

Функція доступна давно, але незважаючи на цей факт, багато хто до цих пір не знає, як додати історію в Instagram. Спочатку потрібно перейти в загальну стрічку, там, де ви переглядаєте фотографії друзів. Після цього є два варіанти: натиснути на хрестик під однією зі своїх фотографій або просто провести пальцем по екрану вправо.

Внизу ви побачите кружечок, за нього потрібно потягнути вгору. Після цього ви побачите свої фотографії і відео, зроблені за останні 24 години. Вибираєте те, що потрібно додати в історію, якщо хочете, можна також додати напис, гіфку, хештег, оцінку, інші опції і натискаєте на стрілку в правому нижньому кутку. Потім ставите галочку навпроти історії і натискаєте відправити. Через кілька секунд сторіс з’явиться на вашій сторінці.

Якщо хочете додати кілька фотографій або відео, просто повторюєте процедуру заново. Обмежень за кількістю доданих відео або фотографій немає, можна знімати хоч цілі фільми і викладати їх у сторіс.

Якщо ви часто знімаєте поза домом, викладаєте довгі історії з відео або фотографій, використовуйте для роботи з інстаграмом мобільний телефон з акумулятором від 6000 мА*ч. Він тримає зарядку мінімум три дні й точно не підведе в найбільш відповідальний момент. Такі телефони зручно брати з собою в далекі туристичні та ділові поїздки.

Більш економний варіант для цієї ж мети — мобільний телефон з акумулятором 5000-5999 мА*ч. Такі апарати працюють без підзарядки від акумулятора або мережі від 2 до 2.5 днів.

Як зробити сторіс у Інстаграм

Як зробити публікацію в Інстаграм

Зробити публікацію дуже просто. Заходимо в додаток, знаходимо панель із кнопками в самому низу і натискаємо на плюсик. Після цього відразу відкривається галерея, де можна вибрати фото або відео для публікації. Внизу також можна натиснути вкладку «Фото» і зробити знімок або відео тут і зараз. За допомогою фільтрів можна змінити загальний вигляд зображення.

Тут же внизу, у редакторі, є вирівнювання, регулювання яскравості, контрастності, деталізації, насиченості, кольору, затемнення і освітлення. До фотографії також можна додати віньєтку, тіні, зробити ефект розмиття або збільшити різкість.

Якщо натиснути на кнопку з подвійним квадратом, можна вибрати кілька фотографій для створення ефекту «каруселі». Перед публікацією також можна додати геолокацію і підпис до вашої фотографії або відео.

На фото також можна позначити друзів, бренди, магазини в Instagram. Таким чином ви привертаєте додаткову увагу до вашої публікації.

Як зробити позначку на фото: перед публікацією натисніть на рядок внизу: “Позначити користувачів” — у будь-якому місці на фото відмітьте необхідні акаунти через @.

Катерина Мілєніна , smm-фахівець, копірайтер

На етапі додавання підпису і геолокації пересуньте в крайнє праве положення кілька бігунків, якщо хочете паралельно опублікувати пост у Facebook, Twitter, Tumblr або ОК.ru.

Для переходу між різними етапами публікації натискаємо стрілочку в правому верхньому куті. У самому кінці вона перетвориться на галочку, натискаємо її і за кілька секунд новий пост з’явиться у стрічці.

Якщо хочете вразити свою аудиторію з перших знімків, візьміть мобільний телефон із підтримкою 4К зйомки у головній камері. З такою технікою якість ваших фото і відео відразу буде помітно вищою, ніж у більшості користувачів. Потрібно знімати багато фотоконтенту? Вам допоможе мобільний телефон із автофокусом у головній камері. Якщо не відволікатися на наведення різкості, заощадите купу часу в роботі над новим проєктом.

Як зробити репост у Інстаграм

Перед тим, як зробити репост, важливо поцікавитися у власника акаунту, чи не проти він, що його контент з’явиться на вашій сторінці. Це допоможе уникнути різних неприємних ситуацій. Наприклад, коли правовласник подає скаргу в службу підтримки і акаунт блокують. Питати не треба в тому випадку, якщо репост був умовою конкурсу або ви поширили відгук про вашу компанію.

Найпростіший спосіб зробити репост — натиснути на «літак» під цікавим для вас постом, додати підпис і опублікувати у себе на сторінці. Але якщо ви хочете зробити все максимально коректно і без втрати якості контенту, скористайтеся додатком Repost for Instagram.

Крім збереження якості контенту, додаток зручний тим, що в ньому можна вибрати місце розташування нікнейму автора контенту на зображенні й скопіювати пост під фото або відео одним довгим тапом.

Щоб зробити репост сторіс, натискаємо на «літачок» і у верхньому меню вибираємо «Доповнити історію». Репостити можна свої історії або ті, в яких вас відмітили власники інших профілів.

Як зробити закритий аккаунт у Інстаграм

Відкриваємо додаток, натискаємо в правому нижньому кутку на свій аватар, потрапляємо на сторінку акаунту і натискаємо на три смужки. У самому низу сторінки, що відкрилася, заходимо в налаштування і переходимо в меню “Конфіденційність”.

У самому верху бачимо напис «Закритий профіль», «Приватний обліковий запис» або щось подібне. Переміщаємо бігунок навпроти цього пункту в крайнє праве положення, система запросить додаткове підтвердження, після чого потрібно натиснути синю кнопку «Перейти на закритий профіль».

Після переходу система запропонує подивитися список читачів. Можливо, ви захочете видалити когось зі списку, щоб обмежити йому доступ до профілю.

Як зробити прихований аккаунт у Інстаграмі

Как зробити прямий ефір у Інстаграм

Спосіб 1

Заходите у свій акаунт, натискаєте на плюсик і прокручуєте пропоновані види контенту до напису «Прямий ефір».

Спосіб 2

Натискаємо на свій аватар із плюсом у лівому верхньому кутку, потрапляємо в меню публікації контенту і прокручуємо до функції «Прямий ефір».

Спосіб 3

Заходимо на основну сторінку свого акаунта, змахуємо пальцем вправо, знову потрапляємо в редактор сторіс і вибираємо функцію «Прямий ефір».

Перед початком прямого ефіру до нього можна додати заголовок. Для цього потрібно натиснути на три смужки зліва. Якщо у вас є кнопка сердечко, з її допомогою можна вибрати благодійну кампанію, на користь якої підписники будуть робити пожертвування.

Щоб перемикатися між фронтальною і основною камерою, натискайте значок фотоапарата зі стрілками в правому нижньому кутку. Для старту прямого ефіру натискаємо головну кнопку у вигляді точки в подвійних дужках.

Після виходу в прямий ефір внизу доступна панель із декількома кнопками:

 • знак питання — для того, щоб підписники задавали питання під час прямого ефіру;
 • літачок, щоб відправляти посилання на прямий ефір своїм підписникам;
 • значок у вигляді пари людей, для запрошень у прямий ефір.

Під час прямого ефіру також є можливість писати коментарі, показувати глядачам фото і накладати маску. Коментарі та питання можна відключати через меню три смужки. Щоб закінчити трансляцію, потрібно натиснути кнопку «Завершити» у правому верхньому кутку.

Для якісної картинки під час прямих ефірів краще використовувати мобільний телефон із ширококутним об’єктивом у головній камері. Він допоможе створити відчуття простору, помістити в кадр більше об’єктів і зробити гарні знімки в обмеженому просторі. Якщо хочете робити максимально якісний візуальний контент, варто доплатити за мобільний телефон із ультраширококутним об’єктивом у головній камері.

Як зробити актуальне в Інстаграм

«Актуальне» — це так звані Stories Highlights, круглі аватарки сторіс, які знаходяться між шапкою профілю і стіною з постів. В актуальне можна додати будь-які фото і відео для зручності навігації сторінкою. Зазвичай це якась ознайомча інформація: ціни, види товарів або послуг, відгуки, вакансії, події, меню, карта проїзду, акції, контакти, інструкції, рекомендації, найпопулярніші публікації.

Щоб зробити привабливі «Хайлайтс», потрібно знайти для них відповідні картинки. Багато цікавих варіантів є на сайті flaticon.com у безкоштовному доступі. Усе, що хочете додати в Highlights, варто заздалегідь зберегти в галереї.

Щоб поставити відповідну картинку в «Актуальне», потрібно зайти в акаунт Інстаграм, перед цим краще заздалегідь зробити обрані сторіс як заготовки. Далі вибираємо вже готовий Highlights, заходимо в нього і вставляємо зображення з галереї.

Як зробити опитування в Інстаграм

Покрокова інструкція:

 • відкрийте свій акаунт і створіть історію;
 • зробіть фотографію або оберіть знімок із галереї;
 • натисніть вгорі на кнопку у вигляді стікера;
 • виберіть стикер «Опитування», йдеться про вибір із двох варіантів відповідей;
 • у віконці, що з’явилося, напишіть текст опитування;
 • якщо вам не подобаються стандартні відповіді «Так» і «Ні», клікайте по ним курсором і редагуйте як звичайний напис;
 • коли закінчите редагувати опитування, натисніть галочку в правому верхньому кутку;
 • опитування створено, публікуйте історію і стежте за реакцією підписників.

Згодом можна буде подивитися, хто і як відповів на ваше запитання. Для цього треба зайти в сторіс, де оформлене опитування, і натиснути на іконку в лівому нижньому кутку. Якщо хочете завершити опитування, натисніть кнопку «Поділитися результатами» і опублікуйте історію.

Як користуватися діректом Інстаграм

Спочатку треба зайти в акаунт людини, якій хочете написати повідомлення. Знаходимо під шапкою профілю кнопку «Написати», натискаємо і відразу потрапляємо в Direct Instagram.

Якщо ви вже листувалися з цією людиною, то побачите більш ранні повідомлення. Якщо це перше повідомлення, то воно потрапить у так званий запит на листування. Тому що соціальна мережа фільтрує інформацію, яка надходить до користувачів.

Крім тексту, можна відправити смайлик, гіфку, відео і навіть записати голосове повідомлення.

Як зробити прямий ефір у Інстаграмі

Фішки для сторіс в Instagram

Як зробити маску в Інстаграм

Маски потрібні під час виходів у прямий ефір, щоб записувати відеоселфі. Щоб знайти маски, заходимо в додаток, натискаємо кнопку «Будинок», заходимо в сторіс у лівому верхньому кутку, внизу вибираємо «Прямий ефір» або «Історію», прокручуємо меню справа наліво, поки не побачимо маски. Вибираємо вподобану і працюємо з нею.

Для різних маніпуляцій із маскою переходимо в нижнє меню. У ньому маску можна закріпити, відправити одному або декільком учасникам або зберегти. Після збереження ви зможете виходити в прямий ефір або записувати сторіс в уже обраній масці.

Через меню «Перегляд ефектів» вибирають маски за різними категоріями, які є в безкоштовному доступі, наприклад, для селфі. Альтернативний варіант — спробувати знайти потрібну маску через пошук. Наприклад, можна додати до лиця намальовані вії, веснянки, татуювання, квіткову маску або чисту, красиву шкіру.

Як зробити свайп у Інстаграм

Покрокова інструкція:

 • зайдіть у редактор історій, додайте картинку, фото або відео з галереї;
 • додайте заголовок — напишіть основний текст пропозиції або заголовок статті;
 • напишіть заклик до дії — розкажіть, що буде при переході за посиланням;
 • зайдіть у розділ стикерів і виберіть GIF — знайдіть гифку, за допомогою якої буде виділено свайп;
 • натисніть зверху “Прикріпити посилання”, виберіть «Посилання на сайт» і введіть потрібний url;
 • опублікуйте історію.

Як зробити колаж у Інстаграм

Спосіб 1

Заходимо в редактор сторіс і зі старту потрапляємо в звичайний режим. Прокрутіть справа наліво, поки не знайдете режим «Колаж». Над кнопкою запису будуть різні варіанти режиму. Можна скомпонувати дві, три, чотири фотографії тощо.

Завантажені фотографії можна збільшувати або зменшувати двома пальцями. Це називається кадрування. Натискайте по черзі кнопку запису, щоб перейти до завантаження та редагування наступного фото в колажі.

Якщо хочете ще раз відредагувати одну з фотографій колажу, просто натисніть на неї на екрані. Після редагування всіх знімків натисніть галочку і опублікуйте колаж.

Спосіб 2

Актуальний для iPhone. Спочатку робимо або завантажуємо фотографію, потім переходимо в галерею, вибираємо знімок, який хочете додати в колаж, копіюємо і повертаємо в редактор сторіс.

У лівому нижньому кутку повинна з’явитися кнопка «Додати наліпку». Іноді вона зникає дуже швидко і ви не встигаєте її натиснути. У цьому випадку вибираємо функцію текст у правому верхньому куті, затискаємо палець по центру екрану і натискаємо «Вставити». Скопійовану фотографію можна додавати в будь-яке місце основного знімка. Точно таким же способом можна додати будь-яку кількість фотографій.

Як зробити колаж у Інстаграмі

Як зробити Instagram в одному стилі

Як зробити шрифт у Інстаграм

Для підбору красивого шрифту нам стане в пригоді будь-яка пошукова система. Просто наберіть в адресному рядку fonts for Instagram і зайдіть за найпершим посиланням. Зазвичай це сайт lingojam.com.

У спеціальному рядку вводимо текст, який хочете перевести в більш красивий шрифт, і система сайту автоматично підбере вам варіанти. Вибираєте потрібний, просто копіюєте його кнопками Ctrl+C і вставляєте в Instagram кнопками Ctrl+V.

 Раніше можна було вводити тільки латинські літери. Зараз за кирилицею теж відображаються якісь варіанти. Але для латиниці пропонують ширший вибір більш красивих шрифтів.

Як зробити фон у Інстаграм

Заходимо в додаток, відкриваємо редактор сторіс, вибираємо потрібну фотографію, виділяємо на ній певну область і натискаємо на змійку.

Натискаємо кнопку заливки в лівому верхньому кутку, потім вибираємо колір олівця, затискаємо палець на екрані на 1-2 секунди і отримуємо 100% заливку екрану вибраним кольором.

Якщо використовувати ластик, можна прибрати частину фону і зробити відкритими одну або кілька областей обраної фотографії. Усе інше місце залишиться залитим обраним фоном. Розмір гумки регулює бігунок у лівій частині екрану. Він переміщається вгору і вниз.

Фон можна не тільки стерти, але і відновити за допомогою різних кнопок на верхній панелі. До готового знімку зі зміненим фоном можна додати GIF, опитування, питання, оцінку, хештег та інші популярні функції, доступні через кнопку-стікер на верхній панелі.

Як зробити аватарку в Інстаграм

На аватарку краще ставити своє обличчя. Фотографія повинна бути такою, щоб риси обличчя було добре видно. Це потрібно для того, щоб залучати більше підписників і коментаторів.

У рекомендаціях над вашим постом завжди буде ваша фотографія. Люди будуть більше клікати по рекламі, якщо побачать на аватарці знайоме обличчя або просто образ живої людини, а не абстрактне зображення.

Зрозуміла аватарка — це прямий шлях залучення додаткової аудиторії в профіль. Після кліку по фотографії людина потрапляє на сторінку акаунту, дивиться фотографії, відео, сторіс, читає пости і, якщо їй все подобається, підписується на ваш Інстаграм.

 Як зробити Інстаграм в одному стилі

Як зробити шапку в Інстаграм

Аватар може і повинен відображати вашу нішу. Наприклад, музикант може сфотографуватися з гітарою, повар у характерному іміджевому ковпаку, блогер і мандрівник на тлі гір тощо.

Дуже важливо, щоб аватар був саме про вас. Логотипи компаній, тварини, текстові заклики і картинки з інтернету категорично не підходять.

Обов’язково поставте активне посилання в шапці профілю. Наприклад, на сайт або лендінг, де більш докладно розповідається про переваги вашого продукту.

Якщо сайту немає, досить швидко можна зробити простий Інста-сайт із закріпленими сторіс і всією необхідною інформацією. Альтернативний варіант — залишити посилання на гуглдок із докладним описом проєкту, продукту, послуги, опитуванням або відповідями на найбільш популярні питання. Будь-який із цих варіантів краще, ніж просто проігнорувати шикарну можливість від популярної соціальної мережі.

Обов’язково розкажіть про те, що ви продаєте. Якщо цього не буде, потенційний підписник або клієнт навіть не почне рухатися у вашому напрямку.

Шапка профілю —  ваша візитна картка. Це перше враження, знайомство з вами або послугою/продуктом, який ви продаєте, це рішення — залишитися на вашій сторінці або піти.

Що важливо вказати:

1) Хто ви і чим займаєтеся.

2) Ваші переваги (чому повинні підписатися на вас, купити/замовити саме у вас).

3) Цифри як доказ вашої компетенції.

4) Заклик до дії (купити, замовити, скачати, перейти на сайт тощо).

Катерина Мілєніна, smm-фахівець, копірайтер

Як зробити опис у Інстаграм

У так званому біо розповідаємо про себе або коротко передаємо специфіку профілю. Свої переваги і особливості потрібно описувати стисло і переконливо. Допустимий максимум 150 символів і важливо, щоб у людини після прочитання цього невеликого тексту виникло бажання підписатися на аккаунт.

У першу чергу пишіть найважливішу інформацію:

 • розповідайте про себе;
 • перераховуйте основні послуги або товари, які продаєте;
 • сформулюйте головні умови співпраці й опишіть графік роботи;
 • укажіть додаткові способи зв’язку;
 • розмістіть фірмовий хештег.

Як зробити опис у Інстаграм

Як користуватися Instagram на комп’ютері

Спосіб 1

Відкрити мобільну версію Інстаграм із комп’ютера або ноутбука можна без установки додаткових програм. Заходимо на сайт Instagram.com і додаємо до посилання ім’я свого профілю. Завантажити фото з комп’ютера не вийде, інші функції теж істотно обмежені. До того ж мобільна версія набагато звичніше.

У будь-якій точці екрану викликаємо контекстне меню і вибираємо пункт «Переглянути код». У вікні з кодом ближче до лівого верхнього кута є значок, що нагадує мобільний телефон із чимось на зразок планшета на задньому плані. Натискаємо цей значок, і відкрита в браузері сторінка перетворюється в мобільну версію.

Іноді перехід на мобільну версію не відбувається з першого разу, у цьому випадку потрібно просто перезавантажити сторінку. Після цього стануть доступні всі кнопки на нижній панелі інструментів, які є в мобільному додатку.

Спосіб 2

Відкриваємо сайт Instagram.com, натискаємо кнопку F12 і сторінка автоматично переходить у мобільний формат. Додатково перезавантажуємо вкладку, щоб внизу з’явився хрестик, пошук та інші корисні інструменти. Тепер вам доступні всі функції.

Спосіб 3

Якщо попередні два способи не спрацювали, натисніть на клавіатурі Shift+Ctrl+I. Після цієї комбінації все з імовірністю 99% запуститься як потрібно.

Якщо і цей спосіб не спрацює, ви легко знайдете в пошуковику кілька варіантів розширень для використання Інстаграм на комп’ютері під свій браузер.

Як користуватися Інстаграмом на комп'ютері

Як видалити акаунт у Instagram

Заходимо в додаток, потрапляємо на головну сторінку і натискаємо на іконку в правому нижньому кутку. Далі натискаємо на три смужки в правому верхньому куті, знаходимо пункт «Налаштування» і переходимо в меню «Довідка» і натискаємо на вкладку «Довідковий центр».

Після цього служба допомоги автоматично переносить нас у браузер із різними пунктами меню. Знаходимо розділ «Актуальні ресурси», а в ньому пункт «Перерва у використанні Інстаграм». Відкриваємо пункт меню «Як видалити акаунт Instagram», для підстраховки можна ознайомитися з різними попередженнями про втрату даних. Потім переходимо за посиланням «Видалити обліковий запис», вказуємо причину видалення облікового запису і натискаємо кнопку «Видалити аккаунт+ваш нікнейм».

Який телефон вибрати для Інстаграм

Як видалити акаунт у Instagram

Якщо для просування вашого проєкту потрібні денні фото з максимальною деталізацією знімків, є сенс придбати мобільний телефон із основною камерою від 100 Мп. Наприклад, якщо ви продаєте вироби ручної роботи з великою кількістю дрібних деталей. У всіх інших випадках це не найбільш раціональна витрата грошей.

Ведете звичайний акаунт для друзів і колег? Стандартний мобільний телефон із камерою 21-48 Мп стане відмінним рішенням для постів, сторіс і розміщення відеоконтенту.

Згодом можна трохи поліпшити якість знімків і відео за допомогою мобільного телефону середнього цінового сегмента з камерою 31- 39 Мп.

Якщо ви робите велику кількість селфі, рекомендуємо мобільний телефон із підтримкою 4К у фронтальної камери, зазвичай це більш дорогі моделі преміального сегмента. Щоб селфі виходили максимально природними і чіткими, потрібно не відволікатися на фокусування і зосередитися на зйомці. У цьому вам допоможуть моделі смартфонів із автофокусом у фронтальної камери.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0