ru
ua
ru
ua

Фотоепіляція в домашніх умовах приладом i-LIGHT: питання і відповіді

Тема ефективного позбавлення небажаного волосся завжди актуальна. Прогрес не стоїть на місці, з’являються ще більш приголомшливі та вдосконалені технології для видалення волосся. Цього року нас потішила компанія Remington з новою колекцією приладів i-LIGHT для домашньої епіляції.

Рекламні оголошення рясніють багатообіцяльними слоганами про позбавлення волосся назавжди. 100% гарантій ніхто не дає, тому й виникають ситуації, коли гроші витрачені, а результату немає. Причиною невдач нерідко називають індивідуальні особливості конкретного організму, і тому багато хто мириться з цим фактом, повертаючись до станків для гоління, кремів, воску та до інших способів видалення волосся з нетривалим ефектом. Чи доступна дійсно ефективна епіляція? Про це йтиметься в нашому огляді, який буде корисним для всіх, хто зважився або ще зважується на довгострокове вирішення проблеми безпечного видалення небажаного волосся. Однак спочатку трохи про нову лінійку Remington i-LIGHT.

Що таке прилади i-LIGHT?

i-LIGHT — це колекція ефективних і безпечних фотоепіляторів Remington, розроблених провідними дерматологами прилади для видалення волосся, що гарантують швидке, безболісне й ефективне видалення волосся в домашніх умовах.

Фотоепілятори i-Light використовують унікальну технологію ProPulse ™. Тільки система i-Light від Remington обладнана цією технологією, яка має параметри та забезпечує результати, які можна порівняти з результатами пристроїв для професійного видалення волосся. Колекція приладів i-Light має найвищу довжину хвилі з-поміж IPL-пристроїв, доставляє більше світлової енергії до волосяних цибулин у в такий спосіб ефективніше пригнічує ріст волосся.

Основною відмітною рисою нових фотоепіляторів є лампа з необмеженим терміном експлуатації, вдосконалена технологія PROPULSE™ і збільшене вікно спалаху, яке стало більше на 50%, ніж попередня версія.

Всі моделі мають сенсор для визначення типу шкіри, обладнані мультиспалахом, що дасть змогу вам провести процедуру фотоепіляції всього тіла лише за 30-45 хвилин, мають 5 рівнів інтенсивності впливу: Рівень 1: 7 Дж/см² Рівень 2: 7.25 Дж/см² Рівень 3: 7.50 Дж/см² Рівень 4: 7.75 Дж/см² Рівень 5: 8 Дж/см²

Всі фотоепілятори Remington схвалені FDA (агентство Міністерства охорони здоров’я й соціальних служб США). Підходять як жінкам, так і чоловікам. Всі ці переваги має базова модель IPL6250, виготовлена в графітовому кольорі. Наступна ж модель IPL6500 у фіолетовому кольорі відрізняється від попередньої наявністю додаткової насадки для обличчя, а топова модель фотоепіляторів Remington — IPL6750, крім усього перерахованого вище, йде в комплекті з насадкою для зони бікіні та стильним білим кейсом для зберігання.

Remington I-LIGHT — простий і зручний у використанні прилад. Уважно вивчіть правила, починайте процедури та насолоджуйтеся свободою від небажаного волосся.

Що ж, почнемо наш огляд із популярних методів позбавлення волосся в домашніх умовах. Один із найпоширеніших способів видалення небажаного волосся на сьогодні — станок для гоління, епілятор і фотоепілятор. І кожен має плюси та мінуси. Станок для гоління — найпростіший і найдоступніший. Він недорогий, не викликає болісних відчуттів, але малоефективний — результату вистачає максимум на 2-3 дні, до того ж потрібна регулярна заміна лез для гоління. Епілятор позбавить волосся вже на довший термін — приблизно тиждень, проте сама процедура епіляції болісна, і не всі згодні її терпіти. Певний дискомфорт залишається й після процедури — почервоніння шкіри, подразнення. Як і бритва, епілятор порівняно не дорогий.

Фотоепілятор позбавляє небажаного волосся перманентно, водночас сама процедура безболісна. Однак вартість фотоепілятора вища, ніж у попередніх приладів. Тому цікаво все ж поговорити про перманентне і безболісне видалення волосся, і на сьогодні, це метод фотоепіляції. Чим саме фотоепіляція відрізняється від лазерної епіляції, чи є відмінність у домашніх і салонних процедурах, яка технологія використовується, яке значення має довжина хвилі імпульсного світла на результат і навіщо це все потрібно знати — про все це Ви прочитайте нижче.

Що ж таке IPL?

IPL означає інтенсивне імпульсне випромінювання. Ця технологія використовується в усьому світі дерматологами в спеціалізованих клініках і салонах. Принцип роботи імпульсів високоінтенсивного світла полягає у випромінюванні дуже коротких, інтенсивних імпульсів фільтрованого світла на шкіру. Енергія світла поглинається кольоровими пігментами в самих волосинах та навколо них, гальмує волосяні цибулини та тимчасово затримує механізм росту волосся.

Волосяні фолікули, зазвичай, проходять через три етапи циклу росту: анаген, катаген і телоген.

 1. Анаген — це активна фаза росту волосяних фолікулів. Концентрація меланіну перебуває на найвищій стадії, оскільки він відповідає за пігментацію волосся.
 2. Катаген (фаза деградації) — це коротка фаза переходу, яка слідує за фазою анагену та сигналізує про закінчення активного росту волосся (це, зазвичай, триває 2-3 тижні).
 3. Телоген (фаза спокою) — волосяний фолікул повністю в стані спокою під час цієї фази. Фаза доволі довга та триває майже 100 днів. Упродовж цього часу нове волосся виштовхує старі волоски, і цикл росту волосся починається знову.

Тільки волосся в стадії активної фази анаген піддається обробленню IPL. Ось чому важливо пройти повний курс із 3-5 процедур, а також потім проводити підтримувальні процедури, щоб забезпечити оброблення кожної активної волосини.

Хто може користуватися i-LIGHT?

Приладом i-Light можуть користуватися як чоловіки, так і жінки для видалення небажаного волосся нижче шиї. Жінки можуть використовувати його для видалення волосся на обличчі на шкірі під вилицями. Чоловікам використовувати на обличчі домашню фотоепіляцію не можна, оскільки структура жіночого та чоловічого волосся дуже різниться за своєю структурою, товщиною та щільністю.

i-LIGHT підходить для тонів шкіри, еквівалентних типам 1-4 за шкалою Фітцпатрика і для всіх типів волосся, крім сивого, білого, рудого і дуже світлого.

i-LIGHT не потрібно використовувати для типів шкіри 5 і 6. Технологія IPL (інтенсивне імпульсне випромінювання) призначена для впливу на меланін або темні пігменти волосся — чим темніший тон шкіри, тим більше він містить меланіну, а значить поглинає більше енергії світла, унаслідок чого використання фотоепілятора стає менш ефективним або менш комфортним.

У власників рудого, сірого або світлого волосся вплив буде відбуватися на шкіру, а не на волосся.

Схема тонів шкіри слугує тільки для демонстрації тонів шкіри, що підходять для використання системи i-LIGHT. Оскільки монітор комп’ютера може по-різному передавати колір, цю схему не можна використовувати для того, щоб визначити, чи підходить система для Вашої шкіри.

Які зони можна обробляти приладом i-Light?

Прилад i-Light призначений для використання в зонах нижче шиї, зокрема ноги, пахви, зона бікіні, руки, груди та спина. Жінки можуть застосовувати пристрій для видалення волосся на обличчі: щоки, вилиці, підборіддя, зони шиї, над губою.

Як користуватися i-LIGHT?

Підготовка:

 • За 2 тижні не можна засмагати.
 • За день до процедури або в той самий день потрібно поголити зону, яку ви хочете обробити. Переконайтеся в тому, що шкіра суха, чиста й без жодних спиртовмісних, сонцезахисних і інших кремів. У разі, якщо ви забираєте волосся за допомогою тримера — їхня довжина не має бути довша, ніж 0,5 мм.
 • Використовуйте сенсор для визначення типу шкіри на кожній зоні, де хочете провести процедуру. Це потрібно для того, щоб прилад визначив тон вашої шкіри, волосся й автоматично розблокувався. Це потрібно для того, щоб захистити вас від некоректного використання приладу.
 • Виберіть потрібний рівень потужності, на якому вам найбільш комфортно проводити процедуру.

Процедура:

 • Притуліть вікно спалаху до зони, яку хочете обробляти. Поруч із вікном спалаху з обох боків розташовані сенсори контакту зі шкірою. Якщо вікно спалаху притиснуте правильно до тіла (має щільний контакт зі шкірою) пролунає тихий короткий звуковий сигнал, що сповіщає про готовність приладу до роботи — у разі натискання на кнопку спалаху відбудеться світловий відблиск. Якщо ж контакт нещільний, прилад також сповістить вас про це за допомогою іншого звукового сигналу, і в разі натискання на кнопку спалаху нічого не відбудеться, поки ви не притулите вікно спалаху щільно.
 • Утримуйте кнопку спалаху та ведіть по потрібних зонах шкіри, візуально поділивши зону на квадрати.
 • Якщо ви обробляєте делікатні зони та використовуєте режим одноразового спалаху — утримуйте та відпускайте щоразу кнопку спалаху.
 • Якщо ви обробляєте великі частини шкіри та хочете використовувати режим мультиспалаху — затисніть і не відпускайте кнопку спалаху до завершення процедури.

Після процедури:

Після процедури ви можете помітити легке почервоніння або відчуття незначного тепла на шкірі. Це нормально та швидко пройде. Щоб уникнути подразнення шкіри після процедури, вживайте таких запобіжних заходів:

 • Уникайте сонця — не засмагайте, не користуйтеся солярієм щонайменше 2 тижні до та після процедури.
 • Слідкуйте, щоб шкіра, що обробляється цією процедурою, була чистою й сухою.
 • Пийте багато води, щоб насичувати шкіру вологою.
 • Не плавайте, не приймайте гарячу ванну, гарячий душ, не користуйтеся банею й сауною впродовж 24 годин після процедури.
 • Уникайте контактних видів спорту впродовж 24 годин.

У чому відмінності між технологією IPL і лазерним видаленням волосся?

Основна відмінність полягає в тому, що лазер використовує одну певну довжину хвилі, а IPL — повний спектр хвиль через спеціальний фільтр. Іншими словами, IPL використовує інтенсивні світлові спалахи замість лазерних променів. IPL і лазер однаково впливають на волосяний фолікул за допомогою енергії світла. Щоправда, лазерна епіляція волосся — процес доволі болісний і неприємний — на відміну від абсолютно безболісної процедури фотоепіляції.

Фотоепіляція в салоні або вдома?

Існує ефективна та добре відома технологія видалення волосся в салонах, яка несправедливо залишена без уваги в домашньому використанні. Саме завдяки появі фотоепіляції — технології для швидкого й безболісного позбавлення непотрібного волосся на тривалий період або навіть назавжди (все залежить від моделі фотоепілятора), традиційні уявлення про епіляцію повністю перевернулися. Розвиток ринку апаратів для домашньої епіляції призвів до того, що цей метод став доступний кожному, не виходячи з дому, із суттєвою економією коштів, індивідуальним використанням і точно таким самим ефектом, як і в медичних кабінетах або в салонах краси. Купівля фотоепілятора — це разова інвестиція, яка окупається вже після першої процедури.

Що таке довжина хвилі й ефективна енергія світла?

Матричні клітини репродукують і оточують волосяний фолікул. Вони відповідають за ріст волосся й беруть участь у виробленні меланіну, який надає волоссю кольору. Саме тому після оброблення шкіри технологією IPL ці клітини руйнуються і волоски, що знову виростають, стають тоншими та рідшими.

Для того, щоб змінити цикл росту волосся, світловий імпульс має проникати досить глибоко всередину шкірного покриву, щоб досягти волосяних цибулин (і ще глибше, щоб досягти матричних клітин, що відповідають за ріст волосся). Тривалий результат досягається завдяки нагріванню волосяного фолікула й матриксу (клітин, які оточують волосяний фолікул), чим більше енергії світла поглинається коренями волосся — тим кращий результат.

Що таке довжина світлової хвилі?

Щоб припинити ріст волосся, світлова енергія мусить проникнути глибоко в шкіру, щоб досягти фолікулів. Різні за довжиною світлові хвилі проникають на різну глибину. Вимірювання відбувається в нм (нанометрах). Не треба плутати довжину хвилі та рівень потужності — вони незалежні один від одного. Щоб порушити цикл росту волосся, світло має проникнути глибоко всередину шкіри. Довжина хвилі світла в діапазоні 600 нм –1200 нм досягає волосяної цибулини (4-6 мм нижче поверхні шкіри). Довжина хвилі менше ніж 600 нм впливає тільки верхні шари шкіри та є менш ефективною.

Що таке світлова енергія й ефективна потужність?

У I-LIGHT пристроях «Потужність» також означає «Щільність енергії».

Щільність енергії є виміром енергії в конкретно заданій зоні.

З погляду IPL ця величина вимірюється в Дж/см² (джоуль на квадратний сантиметр). Інтенсивність світлового імпульсу обчислюється в Дж/см² — чим вища ефективність вихідної потужності, тим більше світлової енергії досягне потрібної зони (в межах ефективності довжини світлової хвилі).

Як доставляється світло?

Імпульси світла можуть бути доставлені двома способами — на низькому та високих рівнях. Їхня основна відмінність у температурі впливу на шкіру, що також має важливе значення для безпеки й комфорту.

Які ризики пов’язані з використанням приладу i-Light? Наскільки він безпечний?

Прилад i-Light безпечний у використанні, але, як і будь-який інший електроприлад, вимагає уважного вивчення і виконання вказівок щодо експлуатації.

Наскільки сеанси фотоепіляції в домашніх умовах болючі?

Результати незалежних тестів за участю різних груп жінок і чоловіків довели, що в разі використання домашнього приладу процедури абсолютно безболісні. Під час виготовлення фотоепіляторів розробники виявили потрібну потужність, яка задається приладам, щоб не викликати абсолютно жодних болісних відчуттів.

Домашні фотоепілятори настільки ж ефективні, як і салонні?

Для домашнього обладнання встановлюється оптимальна потужність світлових променів від 5 до 19 кДж, яка дає змогу проводити процедури безболісно та без опіків і інших неприємних явищ, якими вас можуть «нагородити» апарати в салонах. Тому, перевага на боці «домашніх» приладів. У центрах епіляції, зазвичай, встановлюється застаріле обладнання, яке часто вже відпрацювало свій ресурс і працює менш ефективно.

Після процедури на шкірі залишаються подразнення, опіки та почервоніння?

У домашніх апаратах встановлена оптимальна потужність світлових спалахів, яка не викликає опіків або інших неприємних реакцій на шкірі. Тільки в рідкісних випадках з особливо чутливою шкірою або в разі використання апарата на шкірі із серйозними захворюваннями може з’явитися легке почервоніння. Перед купівлею приладу потрібно ознайомитися зі списком протипоказань, а перед першим його використанням найкраще протестувати його на обраній зоні, зробивши один спалах і почекавши 24 години.

Тільки спеціально навчений фахівець може якісно провести сеанс фотоепіляції?

Прилади для домашнього використання повністю безпечні та прості у використанні, тому фотоепіляції вдома зможе зробити кожен. Потрібно вивчити інструкцію щодо використання, що додається до кожного пристрою. Відразу ж після ознайомлення з рекомендаціями виробника можна використовувати прилад.

Коли будуть помітні перші результати?

Результати не будуть помітні відразу. Після проведення процедури волосся може почати рости заново, але більшість такого волосся почне випадати за 2 тижні. Ріст волосся являє собою цикл, що триває від 18 до 24 місяців і складається з трьох фаз. Тільки волосся у фазі анагену піддається обробленню опроміненням, ось чому для досягнення оптимального результату потрібне багаторазове застосування приладу. Результати, переважно, стають помітними впродовж декількох тижнів після першого застосування. Тривале регулярне щотижневе використання (або 3 процедури раз на два тижні) призведе до гарного стійкого результату впродовж 6-12 тижнів (застосування для темнішої шкіри може тривати довше).

Чому не можна використовувати прилад i-Light після перебування на сонці?

Перебування на сонці викликає підвищення рівня меланіну, що може стати причиною опіків і пухирів після проведення процедури.

Наскільки світлові імпульси фотоепіляторів можуть або не можуть сприяти виникненню онкологічних захворювань?

Світлові спалахи безпечні для шкіри, оскільки близькі до структури сонячного променя, проте не містять небезпечного ультрафіолету. Світлові імпульси проникають у тіло максимум на 5 мм і ніяк не зачіпають жоден із внутрішніх органів. Технологія IPL існує на ринку вже понад 40 років, і за цей час ще не було випадку, який підтверджував би, що ця технологія викликала онкологічне захворювання або інше захворювання шкіри. Треба зазначити, що відповідно до сучасних наукових досліджень, звичайне відвідування солярію набагато небезпечніше для шкіри, ніж використання фотоепілятора в домашніх умовах.

Треба зазначити, що фотоепіляцію (як і всі інші способи видалення волосся на тілі) потрібно виключити людям із гострими та хронічними захворюваннями шкіри (псоріаз, екзема тощо), з підозріло видозміненими останнім часом родимками, злоякісними утвореннями на шкірі, цукровим діабетом тощо.

Які зони на тілі не підлягають обробленню?

 • Не застосовуйте на шкірі голови та вух.
 • Не застосовуйте на обличчі та шиї чоловіків.
 • Не застосовуйте на шкірі над вилицею (під час оброблення жіночого обличчя).
 • Не допускайте попадання спалахів світла на шкіру губ, щоб уникнути опіків.
 • Не застосовуйте на сосках, навколососкових колах і статевих органах.
 • Не застосовуйте в зоні татуювань або татуажу.
 • Не застосовуйте на темно-коричневих і чорних плямах — родимках, родимих плямах, ластовинні.
 • Не використовуйте в місцях недавнього хірургічного втручання, глибокого пілінгу, лазерного шліфування, на шрамах або шкірі, пошкодженій опіками.

Для людей зі світлим волоссям фотоепіляція неефективна?

Дійсно, ні салонні, ні домашні апарати не ефективні для рудого, білого, сивого або дуже світлого й тонкого волосся.

Сучасні фотоепілятори, зазвичай, мають сенсор, який дасть змогу визначити ступінь ефективності цього приладу на вашій шкірі. Перш ніж купити фотоепілятор, попросіть продавця надати вам прилад або схему Фітцпатрика для визначення типу вашої шкіри.

Вам сподобалася стаття?

0