ru
ua
ru
ua

Інтимне питання: правила видалення волосся й догляду за шкірою в зоні бікіні

Складно знайти жінку, яка не мріє про ідеально гладку шкіру без подразнень у зоні бікіні. Домогтися такого результату у цій чутливій зоні буває ох як непросто. Якщо проводити процедуру видалення волосся без спеціальної підготовки, то замість гладкості легко отримати подразнення, горбки та врослі волоски. Як уникнути цих неприємностей? Як роблять епіляцію і депіляцію глибокого бікіні? Обрати придатний саме для вас спосіб видалення волосся й навчитися виконувати процедуру за всіма правилами.

Депіляція бікіні

Є два типи видалення видимої частини волосся — за допомогою бритви або за допомогою крему для депіляції. Розглянемо нюанси кожної процедури.

Як роблять депіляцію бікіні? Для гоління зони бікіні вам знадобляться скраб, бритва, піна для гоління, молочко для тіла або зволожувальний крем, що уповільнює ріст волосся. Сама процедура складається з чотирьох кроків:

 1. Прийміть гарячу ванну або душ, щоб шкіра розпарилася, а волоски стали м’якшими.
 2. Обробіть зону бікіні скрабом, щоб видалити ороговілі клітини шкіри (без ретельного скрабування вони забиватимуть собою лезо станка). Обирайте засіб не тільки з відлущувальним ефектом, але і зі зволожувальним. Важливо зробити так, щоб ніжна шкіра інтимної зони була максимально м’якою під час процедури.
 3. Нанесіть піну для гоління. Найкраще, якщо засіб буде без ароматичних ароматів, які в деяких жінок можуть викликати алергічну реакцію у формі подразнення. Візьміть бритву і видаліть нею волосся в напрямку його росту, а не проти. Тільки так можна уникнути появи червоних точок після гоління і вростання волосся під шкіру згодом після процедури.
 4. Завершальний етап — живлення і зволоження шкіри. Для цих цілей використовуйте живильне молочко для тіла. Дуже добре, якщо в ньому є органічні олії та екстракти рослин, які діють на шкіру заспокійливо (наприклад, ромашка, лаванда). У жодному разі не застосовуйте крем для обличчя, особливо з антивікової лінійки. Він може містити органічні кислоти, які очищають обличчя від мертвих клітин, але діють подразливо на інтимну зону тіла. Замість молочка для тіла можете скористатися кремом, що уповільнює ріст волосся. Тоді ефект від гоління буде зберігатися довше.

Запорука якісного гоління — це гострі леза бритви, а не сильний натиск. Натискаючи на шкіру, ви можете пошкодити її. Якщо відчуваєте, що станок голить не так легко, як раніше, замініть його, інакше подразнення шкіри вам не уникнути. Якою б якісною не була бритва, ефект гладкої шкіри після гоління триває не більш ніж добу.

Для депіляції за допомогою крему вам знадобиться сам крем і жирний лосьйон для тіла або зволожувальний крем, що уповільнює ріст волосся. Процедура складається з трьох кроків:

 1. Прийміть ванну або душ, щоб розм’якшити шкіру і волосся в зоні бікіні. Витріться насухо.
 2. Нанесіть крем на шкіру рівномірним шаром і тримайте його на тілі стільки часу, скільки вказано в інструкції (зазвичай це п’ять-десять хвилин). Потім за допомогою лопатки, що входить до комплекту засобу для депіляції, видаліть крем разом із волоссям. Рясно промийте теплою водою зону бікіні до повного видалення крему.
 3. Нанесіть жирний лосьйон на суху шкіру зони бікіні. Або скористайтеся кремом, що уповільнює ріст волосся, якщо хочете, щоб ефект від депіляції зберігався довше.

Суворо дотримуйтеся інструкції, щоб уникнути хімічного опіку. Не використовуйте прострочений засіб. Депіляція кремом може не підійти жінкам із дуже чутливою шкірою. Також цю процедуру не можна проводити у разі будь-яких пошкоджень шкіри в зоні бікіні. Перед першим застосуванням обов’язково проведіть тест на алергію на згині ліктя. Ефект від депіляції кремом зберігається до 3 днів.

Епіляція бікіні

Епіляція в домашніх умовах

Видалити волосся з коренем можна або вдома, або в салоні. На відміну від депіляції ефект від процедури збережеться на триваліший час. Самостійно можна виконати епіляцію за допомогою епілятора, воскових смужок або зробити шугарінг. У салоні вам запропонують електроепіляцію, фотоепіляцію, лазерну епіляцію, шугарінг і воскову епіляцію. Варто зазначити, що вже зараз у роздрібному продажі представлені домашні фотоепілятори, які допоможуть надовго позбутися небажаного волосся.

Нумо розглянемо докладніше кожний тип епіляції.

Видаляти волосся в зоні бікіні за допомогою електроепілятора — варіант для тих, хто не боїться болю. Головка пристрою захоплює відразу кілька волосин, і першого разу їхнє висмикування буде дуже болючим. Хоча багато що залежить і від самого епілятора. Якщо ваш пристрій дає змогу видаляти волосся прямо у воді, то больові відчуття будуть набагато слабшими. Також не останню роль відіграють спеціальні насадки для зони бікіні. Після процедури за два-три тижні виростуть нові волоски. Видалити їх буде простіше. По-перше, вони будуть тоншими, а по-друге, шкіра «звикає».

Для видалення волосся епілятором вам знадобляться скраб, охолоджувальний гель (для сухої епіляції), епілятор і молочко для тіла. Процедура складається з чотирьох кроків:

 1. Розпарте шкіру зони бікіні у ванній або душі. Масажною мочалкою трохи підніміть волоски. Обробіть шкіру скрабом.
 2. Витріться насухо, якщо ваш епілятор можна використовувати у воді. Нанесіть охолоджувальний гель для епіляції. Він знизить больові відчуття під час процедури.
 3. Обробіть зону бікіні епілятором, рухаючись проти росту волосся.
 4. Промийте шкіру теплою водою, ніжно витріть насухо й нанесіть молочко для тіла зі зволожувальним і заспокійливим ефектом.

Щоразу очищайте й дезінфікуйте головку епілятора. Ефект від процедури зберігається від двох до чотирьох тижнів. Щоб уникнути вростання волосся в шкіру, користуйтеся скрабом не рідше ніж один раз на тиждень.

Для видалення волосся воском вам знадобляться скраб, воскові смужки, пінцет, молочко для тіла. Процедура складається з трьох кроків:

 1. Розігрійте шкіру в душі або ванні. Обробіть її скрабом і витріть насухо.
 2. Використовуйте воскові смужки згідно з інструкцією. Зазвичай, потрібно потримати смужки між долонями, щоб віск розігрівся. Потім роз’єднати їх і наклеїти на волосся в напрямку росту. Прогладити руками, щоб віск схопився, і різким рухом зняти смужки зі шкіри проти росту волосся. Якщо в зоні бікіні залишилося кілька волосин, видаліть їх пінцетом. Видаліть залишки воску теплою водою.
 3. Завершіть процедуру втиранням у шкіру зволожувального живильного молочка для тіла.

Смужки працюють тільки в тому разі, якщо знімати їх різко. Процедуру не можна проводити, якщо є ушкодження на шкірі. Гладкість шкіри після епіляції восковими смужками зберігається від двох тижнів. Віск не захоплює волосся коротше, ніж чотири міліметри.

Воскова епіляція

Процедуру воскової епіляції можна провести й у салоні. З плюсів:

 • Вам можуть запропонувати знеболення зони бікіні;
 • Майстер сам наносить віск, тому видалення буде ретельнішим;
 • Зручність: вам нічого не потрібно робити самій.

Після домашньої або салонної процедури скрабуйте зону бікіні не рідше, ніж один раз на тиждень, щоб уникнути вростання волосся під шкіру.

Шугарінг можна проводити вдома або в салоні. Для процедури вам знадобляться скраб, суміш для шугарінга, молочко для тіла. Суміш для шугарінга потрібно приготувати самостійно: змішайте десять столових ложок цукру, сік половинки лимона, чотири столові ложки води й варіть на водяній бані до консистенції м’якої карамелі. Шугарінг виконується в три етапи:

 1. Розпарте шкіру зони бікіні. Обробіть її скрабом.
 2. Нанесіть теплу суміш для шугарінга на суху шкіру проти росту волосся. Дайте їй охолонути й потім різким рухом зірвіть карамель у напрямку росту волосся.
 3. Змийте залишки карамелі теплою водою. Витріться насухо і зволожте шкіру молочком для тіла.

З першого разу шугарінг вдається не всім. Спробуйте цю процедуру спочатку на невеликій частині ноги. Якщо так і не призвичаїтеся, вирушайте в салон (процедура шугарінга найдешевша з пропонованих салонами способів епіляції). Після процедури шкіра залишається гладкою до двадцяти днів. Волоски не вростають, позаяк видалення карамельної суміші відбувається в напрямку росту волосся.

У салоні вам також можуть запропонувати електроепіляцію, фотоепіляцію або лазерну епіляцію. Нумо розглянемо ці процедури докладніше.

Електроепіляція — це процедура видалення волосся за допомогою струму. Тонка голка електричним струмом руйнує структуру волосся. Це дуже болюча й довга процедура, так голка заходить у шкіру на глибину кореня кожного волоса. Тому зазвичай електроепіляція виконується під місцевою анестезією. Крім того, шкіра зазнає невеликого опіку. Через 1-2 дні на ній утворюється тонка кірочка, яку категорично не можна здирати, щоб уникнути появи рубців. Через 3-4 тижні процедуру доведеться повторити, оскільки під шкірою зародяться нові фолікули (корені) волосся. Для повного позбавлення волосся знадобиться від п’яти до десяти процедур.

Фотоепіляція — це ще один салонний метод видалення волосся, за якого корені руйнуються світлом. Після першого сеансу волосся стає менше на третину. Після п’ятого сеансу волосся перестає рости. Але, на жаль, це теж боляче, тому шкіра потребує знеболення. Процедура викликає невеликий опік, тому три-п’ять днів після неї доведеться користуватися засобом, що заспокоює шкіру.

Як роблять лазерну епіляцію глибокого бікіні? Лазерна епіляція руйнує корінь волосини лазером. Не діє на натуральних блондинок. Лазер реагує на меланін — пігмент, якого немає у світлому і сивому волоссі. Не рекомендується застосовувати лазер, якщо у вас смаглява від природи або засмагла шкіра — через надлишок меланіну лазер може залишити сильні опіки. Лазерна епіляція також проводиться з використанням знеболювального. Після неї шкіру обробляють пантенолом. Після п’яти-семи процедур волосся не росте кілька років.

Перед проходженням будь-якої з цих процедур почитайте відгуки про салон і обов’язково вивчіть усі протипоказання. Пам’ятайте про те, що ваша шкіра зазнає невеликого опіку, і її потрібно буде відновлювати. Тому обов’язково придбайте крем для тіла з пантенолом і екстрактами лікувальних рослин.

Інтимна гігієна

Хоч який би метод видалення волосся в зоні бікіні ви обрали, вам завжди знадобляться ніжні засоби для інтимної гігієни. Залишки засобу, що був нанесений на шкіру для видалення небажаного волосся, можуть потрапити на слизову інтимної зони й викликати подразнення.

Очистити шкіру може і звичайна вода, але у догляді за цією делікатною зоною дуже важливо не порушити природну мікрофлору. За дбайливе очищення і збереження природного балансу відповідають спеціальні засоби для інтимної гігієни — гель або рідке мило. До їхнього складу входять натуральні інгредієнти, які ніжно очищають, вбивають шкідливі бактерії, відновлюють кисле середовище в інтимній зоні та зволожують. Не варто травмувати шкіру в зоні бікіні жорстким милом або звичайним гелем для душу.

Зображення взяті з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0