ru
ua
ru
ua

Just Do It: як відрізнити оригінальне взуття Nike від підробки

Високотехнологічне та стильне спортивне взуття Nike — еталон якості та дизайну для багатьох покупців в усьому світі. У цих кросівках займаються спортом як професіонали, так і аматори. До того ж кожен модник підтвердить, що пара міських кросівок Nike — мастхев для будь-якого гардероба. Одним із головних показників легендарності бренду можна вважати величезну кількість підробок, які продають повсюдно. Як відрізнити оригінал Найк від підробок? Далі в нашому матеріалі.

Якщо ви задумалися над купівлею нової пари спортивного взуття, варто розібратися, як відрізнити оригінальні Найки від підробки. Якщо хочете заощадити й купити товар не в інтернет-магазині, який співпрацює з офіційними дистриб’юторами, а в стоці або в сумнівних продавців, знайте — шанс придбати підробку надзвичайно великий. Ціна, вдвічі або втричі нижча за реальну, найімовірніше, характеризує і якість товару. Оригінальна пара кросівок Nike просто не може коштувати дешево.

Особливу увагу варто приділити перевірці достовірності моделей Air Jordan, Air Force, Air Max, Free, Shox, Elite, Cortez, Dunk, Lunar — вони сьогодні найпопулярніші.

У будь-якому разі, щоб придбати фірмову й автентичну пару спортивного взуття, необхідно звернути увагу на деякі особливості.

Вам може бути цікаво

Як вибрати кросівки

13 порад, як відрізнити оригінал кросівок Nike

Як вибрати кросівки

 1. Акуратність виробу. Якщо ви помітили нерівні рядки або патьоки клею, то перед вами підробка. Такі нюанси з першого погляду допомагають визначити недорогі китайські репліки. Вони шиються на кустарних виробництвах із низькопробних матеріалів, без необхідного обладнання.
 2. Характерний запах пластику. Неякісні копії зазвичай мають різкий неприємний запах.
 3. Упаковка. Оригінальна коробка є гарантом автентичності продукції. Якщо магазин не може надати оригінальну коробку — краще відмовтеся від угоди.
 4. Код. Знайдіть на коробці номер моделі (код виробу), що складається із шести цифр. Він має збігатися з кодом, зазначеним на етикетці з внутрішньої сторони язичка кросівок. Перевірте код вашої пари за допомогою інтернету. Якщо в пошуковий рядок ввести код виробу та код кольору (останні три цифри) — наприклад, Nike 308866-171, — то в браузері мають відобразитися фотографії вашої моделі й забарвлення.
 5. Лейбл. Це дрібна, але важлива деталь, до якої компанія ставиться дуже ретельно, а виробники підробок часто економлять на ній. Невеликий тканинний лейбл із логотипом компанії пришитий на лицьовій частині язичка. В оригінальних виробах він пришитий акуратною гладдю без повторів і ниток, що стирчать. А сам логотип вишитий щільною гладдю, без пропусків. Сама «галочка» має повністю закривати нижню частину букви «Е».
 6. Пластикові вушка для шнурків. Якщо вони передбачені (як у моделях Air Jordan), то вони мають мати квадратні отвори з округленими кутами й бути пришиті, як і все інше, рівно й акуратно.
 7. Рівна відстрочка. Основні відстрочки по всьому виробу мають бути зроблені однаковими тонкими нитками рівно, без повторів. Відстань між строчками має становити приблизно 2-3 мм. У підроблених кросівках часто використовують товсті нитки різної якості та відтінку.
 8. Матова підошва. У оригінальній парі взуття Nike має бути матова підошва, без блиску. У її виробництві використовуються спеціальні композитні матеріали, завдяки яким вона стає матовою. У більшості підробок підошву роблять із недорогої блискучої гуми.
 9. Прозора камера Air. Як відрізнити оригінал Nike Air від підробки? Перевірте прозору камеру Air, що міститься в підошві в зоні п’ятки. Вона має проминатися із зусиллям, оскільки в оригінальному виробі повітря в цій зоні перебуває під тиском. У підробках цих капсул може не бути зовсім або їх може заміняти пластикова кулька, який легко продавлюється, якщо натиснути. Така підошва не дасть необхідної амортизації під час ходьби чи бігу, і стопа може постраждати.
 10. Устілки. Для додаткової перевірки дістаньте устілки з взуття. Вони мають бути середньої товщини з добре пробитим штампом, подібним до логотипа фірми з виворітного боку.
 11. Забарвлення взуття. Воно має бути рівномірним, без плям, напівтонових переходів або розводів. Оригінальні кросівки мають акуратно забарвлену шкіру, рівну, без зморшок і тріщин.
 12. Ярлик з внутрішньої сторони язичка. Якщо ви купуєте виріб, випущений до 2008 року, то лейбл має бути пришитий ниткою. У моделях, випущених пізніше, застосовувалася інша технологія — лейбл приклеювали термічним способом.
 13. Made in China. Зверніть увагу на правильність написів на ярлику й перевірте коди. Якщо на ваших кросівках написано «Made in China» — це не страшно, безліч фірмових фабрик легендарної марки розташовані в Китаї. Але часто на виробах лейбл всередині кросівка пришивають, а не приклеюють. А можуть і не розмістити зовсім. До того ж коди часто не відповідають оригінальним моделям. Зверніть увагу на шрифт і розташування інформації на ярлику і звірте з фото оригінальних ярликів в інтернеті.

Вибрати жіночі кросівки Nike на Rozetka.com.ua

Де купити

Де купити оригінальні кросівки

Зазначимо, що ціни на оригінальне брендове взуття досить високі. Оригінальні кросівки Nike Air Max обійдуться в середньому в 150 доларів, а Nike Air Flight 89 чи Nike The Overplay VI коштуватимуть приблизно 70.

Купувати онлайн фірмове взуття Nike можна тільки в інтернет-магазині, що має офіційну фізичну адресу.

Маленькі онлайн-магазини, які спеціалізуються на розпродажах та представляють повний розмірний ряд рідкісних моделей спортивного взуття з дивовижно низькою ціною на «стокові» моделі, найчастіше продають підробки. Також уникайте аукціонів. У подібних місцях багато недобросовісних продавців, які під виглядом оригіналу можуть продати підробку, повернути яку буде дуже важко.

Вибрати кросівки Nike на Rozetka.com.ua

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0