ru
ua
ru
ua

Як підключити телефон до телевізора – 8 способів

Існує 8 основних способів, як підключити телефон до телевізора:

 • через Bluetooth;
 • через Wi-Fi;
 • за допомогою USB-кабелю;
 • за допомогою набору стандартів DLNA;
 • через Miracast;
 • за допомогою Chromecast;
 • через AirPlay;
 • за допомогою HDMI.

У цій статті докладно розглянемо їх усі, але спершу дамо відповідь на запитання: а навіщо, власне, це робити?

Для чого підключати телефон до телевізора

Поширена причина  людина хоче подивитися фотографії або відео з телефону на великому екрані. Після створення пари ви отримуєте доступ до медіаконтенту смартфона  переглядати фото на 40-дюймовому дисплеї з 4К розширенням набагато приємніше, ніж на маленькому 6-дюймовому екрані, адже окремі деталі в такій ситуації розгледіти проблематично.

Друга причина ігри. Геймери часто задаються питанням, як підключити телефон до телевізора через USB або Wi-Fi, адже тільки так можна повноцінно насолодитися ігровим процесом, відкинувшись у зручному кріслі з чашкою гарячого чаю.

І третя ситуація у РК-панелі немає свого Wi-Fi-модуля і слота для кабелю Ethernet. У цьому випадку смартфон перетворюється на імпровізовану Smart-приставку, і з його допомогою можна насолодитися фільмами, музикою, серіалами, контентом YouTube. Тепер повернемося до теми і відповімо на головні запитання.

Вам може бути цікаво

Як вибрати AV-ресивер

Як підключити телефон до телевізора за допомогою USB

Така можливість доступна будь-якому смартфону з операційною системою Android, Windows Phone, Chrome OS або iOS. На TV повинен бути інтерфейс USB, в іншому випадку нічого не вийде. Традиційно його розміщують праворуч або ззаду. У застарілих моделях він і зовсім буває знизу.

Щоб почати сполучення, беремо кабель USB та з’єднуємо ним обидва пристрої — вони повинні бути включеними. Далі беремо пульт ДУ, знаходимо на ньому кнопку AV, після цього натискаємо Input (або клавіша Source). Те ж саме можна зробити через інтерфейс операційної системи ТВ — нам необхідно перейти в меню вибору джерела сигналу і переключитися на USB-порт (Source). На телефоні може з’явитися прохання підтвердити дію — підтверджуємо.

Після цього на екрані TV з’явиться робочий стіл смартфона з усіма його папками і додатками. Деякі елементи робочого столу можуть бути відсутніми — це нормально, просто не до всіх функцій системи плазма може отримати доступ. Для навігації використовуємо стандартний пульт дистанційного керування. Тепер, коли з цим розібралися, розглянемо альтернативні способи.

Як підключити телефон до телевізора через WiFi

Це найбільш простий і швидкий спосіб, адже нам не доведеться з’єднувати пристрої кабелем. Все робиться у три етапи:

 1. Відкриваємо головне меню телевізора, переходимо до налаштувань і вмикаємо функцію Wi-Fi Direct.
 2. Ідемо в налаштування смартфона, знаходимо вкладку Wi-Fi і шукаємо спосіб підключення Wi-Fi Direct. На Android 10 цей пункт знаходиться в розширених налаштуваннях. Можливо, доведеться трохи покопатися і пошукати, оскільки на всіх операційних системах і оболонках інтерфейс відрізняється.
 3. Далі почнеться сканування, і в списку доступних пристроїв з’явиться ТБ, на якому Direct уже включений і готовий до створення пари. Робимо підключення і використовуємо меню «Надіслати» у смартфоні.

Як підключити телефон до телевізора через WiFi

У такий нехитрий спосіб можна перетворити телевізор на ретранслятор сигналу, щоб безпосередньо виводити на нього картинку з портативного гаджета. Перевага цього способу не тільки в простоті, але і в універсальності: більшість сучасних РК-панелей і смартфонів підтримує зв’язок через Wi-Fi Direct. І навіть якщо такої функції на ТБ немає, завжди можна купити спеціальний універсальний адаптер — коштує він копійки.

Інша перевага цього способу — Wi-Fi Direct підтримується всіма популярними операційними системами: iOS, Android, MacOS і навіть Windows 10. Єдине «але» — технологія досить енергозатратна, тож після створення пари рекомендуємо поставити смартфон на зарядку.

Вам може бути цікаво

Кадри вирішують усе!

Чи можна підключити телефон до телевізора через Bluetooth

Як і в попередньому випадку, нам не доведеться возитися з дротами, але для сполучення через Bluetooth потрібен телевізор, оснащений відповідною функцією. Перевірити це можна в мережевих налаштуваннях. Якщо є, включаємо його на ТВ і шукаємо пункт «Вибір пристрою». Відкриється вікно зі списком доступних девайсів. Якщо на смартфоні Bluetooth вже увімкнено, натискаємо «Пошук».

Якщо все зробили правильно, на плазмі з’явиться повідомлення про успішне сполучення. Іноді телевізор не зможе виявити смартфон з першого разу — це поширена проблема, тож повторюйте 2-3 рази. Якщо все одно нічого не знаходить, значить, пристрої оснащені несумісними версіями Bluetooth. У цьому випадку рекомендуємо спробувати інші способи з цієї статті.

Як вивести відео з телефону на телевізор через HDMI

Для підключення за допомогою HDMI нам потрібно:

 • будь-який гаджет на базі Android або iOS;
 • сумісний HDMI-кабель або адаптер;
 • TV з роз’ємом HDMI.

Спосіб хороший, адже дозволяє транслювати сигнал з дисплея смартфона на великий екран для перегляду кіно, серіалів, ігор і навіть простого інтернет-серфінгу. Зображення на обох дисплеях повністю ідентичне, що позбавляє від зайвих незручностей.

Вам може бути цікаво

Як вибрати телевізор

Кабель вибираємо залежно від телефону. Наприклад, для iPhone потрібен HDMI-кабель з роз’ємом Lightning, а для Андроїд USB-C або microUSB, в залежності від моделі. Якщо у вас вже все готово, час дізнатися, як підключити телефон до телевізора:

 1. З’єднуємо смартфон з плазмою за допомогою кабелю — обидва девайси повинні бути ввімкнені.
 2. У меню TV змінюємо джерело сигналу на HDMI.
 3. На екрані телевізора з’явиться робочий стіл смартфона.

Готово. Іноді після описаних вище дій нічого не відбувається. У цьому випадку спробуйте зробити наступне:

 • упевніться, що на РК-панелі обрано правильний вихід HDMI — на деяких моделях їх буває 2 і більше;
 • вимкніть і знову підключіть пристрої;
 • поміняти HDMI-кабель — можливо, він неробочий;
 • змініть формат вихідного відеосигналу на підключеному пристрої — для цього скористайтеся інструкцією користувача, адже на всіх моделях це робиться по-різному;
 • зверніться до техпідтримки;
 • спробуйте скинути налаштування TV до заводських.

Останній спосіб радикальний, тому його рекомендуємо тільки у крайньому разі.

Як підключити телефон до телевізора за допомогою DLNA

Цей спосіб підійде для будь-якого смартфона з ОС Android. Телевізор повинен підтримувати DLNA — набір стандартів, що дозволяє декільком сумісним пристроям обмінюватися медіаконтентом і в режимі реального часу його переглядати. Сполучення здійснюється за допомогою роутера, до якого плазма повинна підключатися кабелем. Смартфон також потрібно підключити до Wi-Fi мережі маршрутизатора. Коли обидва пристрої знаходяться в одній мережі, приступаємо:

 1. Активуємо функцію DLNA через налаштування. На моделях LG, наприклад, для цього використовується програма Smart Share.
 2. Переходимо в галерею смартфона і відкриваємо необхідний медіафайл.
 3. Вибираємо меню, натискаємо на пункт «вибрати програвач» або «відправити», після чого нам стане доступним список готових девайсів.

Варто відзначити, що DLNA не найбільш вдалий вибір, щоб підключити телефон до старого телевізора. Та й до нового теж, адже цей стандарт має обмежену підтримку кодеків і не дозволяє безпосередньо транслювати зображення з дисплея смартфона на екран ТВ. Набагато зручніше з’єднати смартфон з Wi-Fi або HDMI.

Підключення смартфона до телевізора через AirPlay

Підключення телефону до телевізора через Apple TV

Простий і зручний спосіб для власників iPhone, але для нормальної роботи AirPlay вам потрібна приставка Apple TV. Якщо все це є, справа за малим:

 • з’єднуємо iPhone з приставкою Apple TV у рамках однієї домашньої мережі;
 • переходимо до пункту управління і вмикаємо функцію «повтор екрану»;
 • у запропонованому списку вибираємо нашу приставку Apple TV.

Готово. Все просто, легко і зручно — у кращих традиціях Apple.

Використовуємо Miracast, щоб підключити ТВ до смартфону

Аналог AirPlay, але для користувачів Android. Для сполучення нам потрібна РК-панель з підтримкою Miracast, або ж спеціальний адаптер. За допомогою технології Miracast інформація з дисплея смартфона транслюється на TV — так само, як і у випадку з AirPlay. Якщо у вас стара модель без бездротового модуля, рекомендуємо прикупити — це один з найкращих варіантів в плані зручності і можливостей.

Налаштування сполучення відбувається в три етапи:

 1. Увімкніть Miracast у мережевих налаштуваннях ТВ.
 2. Візьміть смартфон, перейдіть у налаштування, знайдіть категорію «Екран» і ввімкніть там функцію «Бездротовий дисплей». Якщо не можете знайти, просто введіть слово «бездротової» в рядок пошуку, і операційна система сама знайде потрібний пункт. Одна з переваг Android.
 3. На дисплеї з’явиться список доступних девайсів — серед них буде ваш ТВ.

Після підключення більше нічого робити не потрібно — на екрані з’явиться зображення зі смартфона і можна насолоджуватися дозвіллям.

Підключення телефону до ТВ через Chromecast — зручно, швидко, легко

Універсальний спосіб для пристроїв на базі Android і iOS. Для підключення підійде абсолютно будь-який телевізор, приставка Google Chromecast і смартфон. Після налаштування ви зможете переглядати відеозаписи зі смартфона, слухати музику, користуватися додатками, проводити презентації для гостей — і все це на великому екрані з високою роздільною здатністю.

Щоб все підключити, робимо наступне:

 1. Підключаємо приставку до ТВ через HDMI.
 2. Перемикаємо джерело сигналу на HDMI, до якого підключена приставка. На дисплеї з’явиться пропозиція завантажити і встановити Google Home, так і робимо. Ця програма нам потрібна для налаштування.
 3. Після автоматичних налаштувань на екрані з’явиться код, який повинен збігтися з кодом на дисплеї смартфона. Якщо все зроблено правильно — підтверджуємо і вибираємо домашню мережу, через яку буде вироблено сполучення.

Як підключити телефон до телевізора через HDMI

Займає це від 2 до 5 хвилин, в залежності від досвіду людини. Після підключення можна транслювати потокове відео на екран плазми — така функція доступна в більшості додатків, включно з YouTube, Netflix, Google Play і Twitch. На самому смартфоні нічого відтворюватися при цьому не буде, що сильно економить заряд батареї. Однак з його допомогою можна регулювати гучність, перемикати треки і навіть формувати чергу роликів на відтворення.

А що ж вибрати?

У сучасних реаліях мало хто використовує DLNA, Bluetooth і USB для з’єднання телефону з плазмою, але ці варіанти можуть бути хорошими запасними. Простіше освоїти актуальні методи — AirPlay, Wi-Fi, Chromecast, Miracast і HDMI. Спочатку може бути складно і незрозуміло, але насправді це найзручніші способи з усіх, які, до того ж, забезпечують більше можливостей користувачеві. Якщо стаття сподобалася, рекомендуємо ознайомитися зі схожими матеріалами з категорій електроніки, кіно, і гаджетів.

Вам сподобалася стаття?

0