ru
ua
ru
ua

Кращі містичні серіали з високим рейтингом: список ТОП-7

Ми підготували ТОП-7 найкращих містичних серіалів, які подарують глядачеві незабутнє відчуття причетності до чогось загадкового, потойбічного і неймовірного. Відбирали тільки кращі серіали, спираючись на відгуки кінокритиків, глядачів і свій власний досвід. Ця добірка припаде до душі як шанувальникам жанру, так і тим, хто просто хоче підшукати щось цікаве і незвичайне для перегляду вечорами.

Маріанна (Marianne)

«Усі тягнули жереб, щоб вибрати, хто буде з’їдений. Ура! Ура!»

Маріанна

Французький серіал 2019 року, знятий режисером Семюелем Бодін. Розповідь будується навколо молодої письменниці Емми, що побудувала кар’єру на написанні оповідань про вигадану дівчині Ліззі Ларк, яка бореться з демонічною істотою Маріанною.

Демон переслідував Емму з раннього дитинства, він з’являвся в її кошмарах мало не щоночі, й щоб впоратися з ситуацією, вона придумала Ліззі – дівчину, здатну дати відсіч злому духові. На якийсь час це допомогло, і життя Емми налагодилася. Вона виросла, стала успішною письменницею і змогла виїхати з рідного провінційного містечка, остаточно розпрощавшись з минулим життям.

Одного разу до неї в гості приїжджає подруга дитинства, яка стверджує, що демонічна сутність зовсім не вигадана, що вона існує, і що Емма повинна продовжувати писати історії про Маріанну, адже в іншому випадку життя всіх її знайомих і близьких перетвориться на пекло. Сама Емма вже давно не вірить у містику, але одна моторошна подія, яка сталася буквально на її очах, змушує дівчину повернутися в рідне місто.

«Маріанна» – вкрай напружений, інтригуючий і цікавий містичний серіал із безліччю несподіваних сюжетних перипетій.

Іноді він лякає, місцями лише забавляє, але ніколи не відпускає глядача, постійно підживлюючи його цікавість усе новими деталями і сюжетними сплетіннями. Погіршує ситуацію шикарна музика, яка ідеально лягає в атмосферу серіалу і органічно його доповнює. А щоб відчути все сповна, рекомендуємо підключити телевізор до хорошого домашнього кінотеатру з об’ємним звуком.

Терор (The Terror)

«Він настільки змирився з неминучою швидкою смертю, що думка про можливий порятунок здається майже болісною».

Терор

Американський серіал, заснований на однойменному романі Дена Сіммонса. Прем’єра відбулася в березні 2018 року на каналі AMC, і на поточний момент він вважається повністю завершеним. Вийшло 2 сезони, у кожному по 10 серій.

Події серіалу розгортаються навколо дослідницької експедиції 1845-1847 рр., яку очолював британський мореплавець Джон Франклін. Її метою було освоєння Арктики – Франклін хотів дослідити невідому частину Північно-Західного проходу, проте його амбіційним планам не судилося збутися.

Два великих судна з 129 членами екіпажу на чолі з самим Джоном Франкліном безслідно зникли. Через роки останки кораблів і багатьох членів екіпажу вдалося відшукати, і сучасні дослідники дотримуються думки, що причиною смерті мореплавців послужило поєднання відразу декількох факторів: холод, цинга, пневмонія, туберкульоз, отруєння свинцем і голод. Настільки жорстке поєднання багатьох містично налаштованих дослідників наштовхує на думку, що в зникненні 130 осіб були замішані якісь потойбічні сили.

Ден Сіммонс у 2007 році видав роман, в якому виклав власну версію подій 1845-1847 років. Серіал «Терор» є екранізацією містичного трилера Сіммонса, причому розповідь у серіалі в точності відповідає книжковому варіанту.

«Терор» високо оцінений багатьма британськими критиками, це один із кращих містичних серіалів 2018 року. І якщо ви його ще не дивилися, терміново виправляйте ситуацію – він того вартий. Для повного занурення рекомендуємо дивитися на телевізорі з великим екраном – так ви неминуче поринете у все, що відбувається, з головою. Якщо у вас вже є телевізор, але він без власної операційної системи, проблему можна вирішити покупкою медіаплеєра на базі Android або Linux.

Вам може бути цікаво

ТОП-10 серіалів від Netflix

Хемлок Гроув (Hemlock Grove)

«Вражає, як швидко мирські негаразди може стерти проста посмішка і дотик чогось прекрасного до твоєї щоки».

Хемлок Гроув

Про цей кіносеріал чув практично кожен поважаючий себе кіноман, адже йому вже майже 10 років. Хемлок Гроув – вигадане містечко, розташоване у штаті Пенсільванія. Тут проживають Годфрі, найвпливовіше і багате сімейство з місцевих. Тиху сільську ідилію порушує загадкове вбивство учениці старших класів, що відбулося якраз після приїзду в Хемлок Гроув циганського сімейства Руманчеків.

Поліція підозрює, що у трагедії якось замішаний молодий Пітер Руманчек, проте він ніякого відношення до події не має, і тому береться за власне розслідування. Паралельно з ним знайти вбивцю намагається Роман Годфрі, – розпещений і амбітний молодик, не позбавлений позитивних моральних якостей. І хоча Пітер і Роман належать до різних культур і соціальних класів, спільна справа їх зближує. Разом вони намагаються відшукати вбивцю, щоб повернути мир і спокій у Хемлок Гроув.

Серіал виходив у період з 2013 по 2015 рр., і зараз він повністю завершений. Як зазначав Девід Хілтбренд з американського видання Philadelphia Inquirer, це «чудовий, глибокий, лякаючий і одночасно смішний серіал». Утім, думки кінокритиків сильно різняться. Були й такі, хто відзначав поверховість сюжетної історії. У будь-якому випадку, це один із кращих містичних серіалів свого часу. Він не бездоганний, але безумовно заслуговує на увагу цінителів жанру.

Вам може бути цікаво

ТОП-10 фільмів про любов

30 срібняків (30 Monedas / 30 Coins)

«Зло має свою ціну».

30 срібняків

Іспанський детективний серіал режисера Алекса де ла Іглесіа, що розповідає історію колишнього боксера і в’язня, який намагається знайти спокій і втекти від тіней власного похмурого минулого в сільській глушині.

Чоловік прийняв церковний сан і став отцем Вергаром, вирішивши присвятити життя боротьбі зі злом. Щоб спокутувати гріхи, він кидає виклик самому дияволу і присвячує себе екзорцизму. В іспанській глушині відбуваються дивні, незбагненні речі, так що місцева влада вирішує залучити священика. Отець Вергара бачить у цьому можливість допомогти місцевим жителям і, таким чином, врятувати власну душу. Однак те давнє зло, з яким доведеться зіткнутися священикові, виявляється надзвичайно сильним і хитрим.

Сюжет містичного серіалу «30 срібняків» тісно переплітається з історією про зраду Юди. Режисер Алекс де ла Іглесіа майстерно переплітає біблійну легенду з сучасними уявленнями про потойбічний світ.

Серіал вийшов у 2020 році й поки що є тільки один сезон, але з точки зору розповіді його можна розглядати як закінчений цілісний твір.

Темрява (Dark)

«Не тільки минуле впливає на майбутнє, але і майбутнє впливає на минуле».

Темрява

Німецький серіал із містичним сюжетом, зрежисований спільними зусиллями Барана бо Одара і Янтьє Фризе. Сюжет ставить перед глядачем вкрай складні науково-філософські питання про природу часу і простору. Ми звикли уявляти час як безперервну лінію, що тягнеться з минулого в майбутнє. Люди живуть «тут і зараз», не маючи можливості повернутися в минуле або заглянути в майбутнє.

Але що як наші уявлення про час є помилковими? Що як насправді подорожі в часі можливі, і людина може одночасно існувати в нескінченній множині часових відрізків? Серіал «Пітьма» не дає однозначних відповідей на питання про природу простору і часу, але змушує сумніватися в загальноприйнятій картині світу. Як і личить якісному містичного серіалу, він піднімає питання і наводить на певні думки, але залишає глядачеві можливість самостійно прийти до тих чи інших висновків.

Оповідання розгортається в невеликому містечку Вінд, розташованому в лісовій гущавині біля атомної електростанції. Місцеві жителі, які звикли жити в тиші і спокої, виявляються вражені низкою дивних подій. Зникнення підлітка, потім несподіване самогубство добропорядного і старанного сім’янина Міхаеля Канвальда – все це лише початок ланцюжка подій, з якими належить познайомитися глядачеві.

Дивитися серіал «Пітьма» потрібно дуже уважно, оскільки тутешній сюжет із кожною новою серією стає все більш закрученим, багаторівневим і складним. А в кінці на вас чекає грандіозний фінал, який розставить все за своїми місцями. Перед вами постане струнка, витончена і практично геніальна за своєю суттю картина світу, народжена талановитим дуетом німецьких режисерів Барана бо Одара і Янтьє Фризе.

Долина смерті (Death Valley)

«Не бійся. Поліція тут, щоб врятувати вас!»

Долина смерті

12-серійний псевдодокументальний комедійний хорор 2011 року, що оповідає про складні трудодні спецзагону поліції Лос-Анджелеса, завданням якого є пошук і усунення різного роду нечисті. Цей захоплюючий містичний серіал вас не злякає, але розсмішити цілком здатний.

Творець «Долини смерті» Ерік Вайнберг замість звичайної похмурої містики вирішив зняти якийсь серіал-експеримент, показавши добре знайомих нам перевертнів, зомбі, вампірів та інших монстрів у зовсім незвичному образі. Без пихатого пафосу, із товстенним нальотом іронії. Сюжет яскравий, динамічний і трохи дурнуватий, але в хорошому сенсі цього слова – «Долина смерті» дуже сильно змахує на популярну в нульових серію фільмів «Дуже страшне кіно». Якихось глибоких істин із цього серіалу винести не вийде, але для розваги і релаксації – саме те.

Назустріч темряві (Into the Dark)

«Іноді благословення приходить разом з прокляттям».

Назустріч темряві

Містичний фільм жахів Джейсона Блума, що складається з двох повноцінних сезонів, в яких серії ніяк не пов’язані одна з одною. Кожен епізод пропонує глядачеві окрему страшну історію про різні свята. Хеллоуїн, День подяки, Різдво, Новий рік і навіть День святого Валентина – від цього містичного серіалу дісталося всім.

Кожна серія «Назустріч пітьмі» виходила раз на місяць протягом 2018 року і була присвячена  якомусь певному святу, занурюючи глядача в похмурі й жахливі історії психопатів, маніяків і вбивць. Містичний серіал Into the Dark зачіпає складні питання буття і людської природи, він вивертає навиворіт саму суть людську і показує її глядачеві без прикрас.

Опускаємо завісу

Збираючи цю добірку, ми намагалися обходити попсові серіали стороною, щоб навіть найвибагливіший глядач міг підібрати собі картину до душі. На цій ноті ми закінчуємо наш ТОП-7 найкращих містичних серіалів і дякуємо за увагу.

Усіх благ!

Фото взяті з джерел: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0