ru
ua
ru
ua

Кращий антивірус: який встановити

У цій статті ми детально розберемо, який антивірус краще встановити на Windows 10, а також приділимо увагу легендарній «сімці» і розповімо про найбільш ефективні програми для захисту цієї «старенької» від вірусів і шпигунських програм. Але спершу відповімо на одне важливе для багатьох питання.

Чи потрібен антивірус у 2021 році

Питання це дійсно важливе, оскільки у Windows 10 є вбудований Microsoft Defender, який на всіх старих версіях Windows був не дуже вдало реалізований і практично не потрібен. З виходом «десятки» ситуація змінилася, стандартний захисник виявився вкрай ефективним і добре себе зарекомендував. Багато користувачів за звичкою продовжили користуватися антивірусами сторонніх розробників, але досвідчені користувачі швидко усвідомили, що новий захисник показує себе не гірше в боротьбі з більшістю вірусів, на зразок тих же троянів, майнерів, руткітів і різного роду програм-вимагачів. З цією напастю стандартний антивірус справляється відмінно, особливо якщо людина використовує ліцензійну версію Windows 10 і встановлює оновлення хоча б раз у пару тижнів.

Захисник Windows

Якщо не занурюватися надто глибоко, Windows Defender має кілька плюсів:

 • він безкоштовний;
 • надає можливість глибокої перевірки операційної системи, що в деяких випадках є єдиним варіантом для виявлення і усунення загроз;
 • практично ніяк не навантажує систему;
 • має досить зручний інтерфейс;
 • ніякої реклами – для безкоштовного продукту це значний плюс;
 • не займається незрозумілою активністю на тлі.

Завдяки всім цим перевагам для багатьох людей кращий антивірус для Windows 10 – це стандартний Захисник, який і так уже встановлений за замовчуванням. Але у нього є деякі недоліки, через які багато людей вважають за краще використовувати більш жорсткі і надійні антивіруси:

 • деякі типи шпигунського ПЗ та вірусів може «не помічати»;
 • не дозволяє перевіряти окремі файли через контекстне меню – вкрай важлива річ для тих, хто регулярно викачує різні документи і файли з маловідомих сайтів;
 • Windows Defender відсутня на ліцензійної Windows 7.

Дуже часто останній аргумент виявляється вирішальним, тому що багато людей, підприємства і навіть великі компанії все ще вибирають «сімку».

У цілому, якщо ви один із тих старожилів, які все ще користуються «сімкою» або, не приведи Господи, працюєте на «вісімці», сторонній антивірус вам життєво необхідний. Те ж саме стосується тих, хто з яких-небудь причин не довіряє компанії Microsoft і бажає самостійно вирішувати, який антивірус поставити, спираючись на власні переконання і звички.

Різновиди антивірусних програм

Захист від вірусів у реальному часі

Існує 5 основних видів антивірусного ПЗ:

 1. Програми-детектори. Вони необхідні для знаходження і виявлення вірусних загроз в ОП комп’ютера і на зовнішніх накопичувачах, підключених до комп’ютера. Працюють у фоновому режимі постійно, у разі виявлення загрози блокують шкідливий файл і повідомляють користувачеві про необхідність вжиття заходів.
 2. Програми-доктора. Можуть не тільки знаходити загрози, а й здатні «лікувати» файли, витягуючи шматки шкідливого коду з коду заражених файлів. Хороші тим, що дозволяють відновити пошкоджені файли, але, на жаль, це не завжди можливо.
 3. Програми-ревізори. Це програмне забезпечення запам’ятовує початковий стан коду всіх файлів і навіть структуру каталогів на комп’ютері, після чого час від часу порівнює вихідні з поточним станом. Якщо програма-ревізор бачить якісь ненормальні зміни, що з’явилися без участі користувача, вона негайно повідомляє про це.
 4. Програми-фільтри. Маленькі модулі, здатні фіксувати підозрілі дії і події під час роботи системи, характерні для типових вірусів. При їх виявленні також видає вікно з інформацією про можливе зараження.
 5. Програми-вакцини. Такі програми можуть запобігати зараженню, тому їх часто називають імунізаторами. Але варто розуміти, що «вакцинація» працює тільки щодо відомих вірусів і шпигунського ПЗ, яке вже є в базі антивіруса. Тобто в більшості випадків програми-вакцинатори будуть ефективні, але відносно нових, небачених раніше вірусів вони безсилі.

Більшість сучасних антивірусів містять всі перераховані вище пакети, і працює це все в комплексі, забезпечуючи максимальний рівень захисту користувача.

Вам может быть интересно

Windows 10 – яку версію вибрати

Кращий антивірус для Windows 7

Як ми вже відзначали вище, якщо ви користуєтеся «сімкою» і при цьому хоч зрідка виходите в Інтернет, вам життєво необхідно встановити антивірус. Свій рейтинг ми формуємо на даних незалежної німецької організації AV-TEST, яка регулярно публікує звіти з результатами багаторівневого тестування за трьома категоріями:

 • вплив на продуктивність;
 • рівень захисту;
 • зручність використання (юзабіліті).

Отже, вашій увазі три кращих антивіруса, відібраних за цими ключовими напрямками.

Кращий антивірус для ПК

Перший – Avast Free AntiVirus 20.10

Avast – це ціле сімейство антивірусних програм, які розробляються і підтримуються для всіх популярних операційних систем. Розробляється цей антивірус для iOS, Android, MacOS і, звичайно ж, для всіх актуальних версій ОС Microsoft. На Windows 7 ця програма у версії Avast Ultimate демонструє найвищу ефективність у виявленні та усуненні всіх відомих загроз.

Цифрова ліцензія Avast Software Premium Security

Цифрова ліцензія Avast Software Premium Security

Однак у цього антивіруса є один недолік – під час сканування він непогано так навантажує систему, знижуючи продуктивність. Конкретні цифри ми навести не можемо, оскільки зниження продуктивності завжди буде корелювати з потужністю самого комп’ютера. Скажемо лише одне – на слабких офісних ноутбуках під час сканування нормально працювати не вийде.

Другий – AVG Internet Security

Розробка чеської компанії AVG Technologies, яка ідеально підходить для корпоративного використання завдяки двом найважливішим вбудованим модулям:

 • сканер файлів – аналізує всі нові файли і при необхідності блокує до них доступ, запобігаючи зараження;
 • сканер електронної пошти.

Безпека AVG перевірена безліччю незалежних установ і підтверджується міжнародними сертифікатами від ICSA, AV-TEST, Virus Bulletin і Checkmark.

Цифрова ліцензія Avast Software Premium Security

Антивірус AVG Internet Security

Усі охочі можуть спершу спробувати місяць безкоштовної ліцензії, і, якщо сподобається, потім вже докупити пакет на певний термін. З придбанням платної ліцензії користувач отримує доступ до техпідтримки компанії, знаходить можливість на свій розсуд переналаштувати інтерфейс і може більш гнучко налаштовувати розклад роботи захисника.

На думку багатьох користувачів, це кращий безкоштовний антивірус для Windows 7, який не нав’язує покупку ліцензії і не обмежує доступ до критично важливих для захисту модулів. Тобто ви можете спокійно використовувати безкоштовну версію програми і ні про що не переживати.

Для комерційного сегменту вибирати потрібно з двох редакцій:

 1. AVG Antivirus Pro.
 2. AVG Internet Security.

Другий варіант найбільш повний, тут є все необхідне для комфортної роботи: захист від руткітів, спаму, вбудований Firewall, функції безпечного пошуку і скачування і, звичайно ж, повна підтримка з боку розробників. Комерційна ліцензія AVG Antivirus Pro відрізняється тим, що не має вбудованого Firewall і не забезпечує захист від спаму.

Третій – ESET NOD32

Один із найстаріших і перевірених часом антивірусів для Windows 7, який розробляється і вдосконалюється з 1987 року. Це ПЗ має безліч переваг:

 • споживає мінімальну кількість системних ресурсів;
 • багатоплатформний (це означає, що антивірус розробляється не тільки для Windows, але і для MacOS, Android, iOS і навіть Linux);
 • підтримує технологію ThreatSense, яка забезпечує більш високу ступінь захисту від вірусних загроз за рахунок застосування евристичного методу аналізу даних. Тобто програма працює на випередження, а не за фактом, як більшість інших антивірусів, що дозволяє в більшості випадків запобігти будь-яке втручання в роботу системи;
 • база даних сигнатур оновлюється дуже часто, що дозволяє вчасно отримувати критично важливі дані про новітні віруси, майнери і програми-шпигуни;
 • має зручний інтерфейс.

З останнім пунктом можна посперечатися, адже зручність інтерфейсу – річ суто індивідуальна, але неможливо заперечувати той факт, що ESET NOD32 мало не щороку очолює ТОП 10 антивірусів для ПК за версіями великих організацій. Як мінімум – знаходиться в першій п’ятірці кращих, а це важить багато.

Антивірус ESET Smart Security

Антивірус ESET Smart Security

Склади версій цифрових ліцензій можуть відрізнятися, так що уважно вивчайте опис продукту перед покупкою. Найбільш актуальна версія – Internet Security 14.0, вона містить модулі сканування WMI і системного реєстру, які фіксують приховані і резистентні загрози. Вони також шукають посилання на заражені файли або шкідливі програми, впроваджені у вигляді даних в інструментарій управління Windows і системний реєстр Windows, у той час як більшість інших антивірусів подібних функцій не мають.

Який антивірус установити на Windows 10

Якщо стандартний Захисник Windows вас не влаштовує з якихось міркувань, можете встановити замість нього один з таких продуктів:

ТОП 10 антивірусів

Це ТОП-10 антивірусів для Windows 10 від усе тієї ж німецької організації AV-TEST, на яку ми посилалися раніше. Звертаємо увагу, що коефіцієнти захисту за трьома ключовими пунктами у більшості пакетів приблизно однакові, тобто антивіруси з цієї добірки практично нічим не поступаються один одному.

Від себе додамо, що найкраще вибирати антивірус із першої п’ятірки – майже всі ці програми добре відомі просунутим користувачам, вони забезпечують надійний захист від вірусних загроз, майже не впливають на продуктивність і відрізняються зручним інтерфейсом.

Антивіруси для бізнесу – обов’язкові до установки

Якщо у вас є свій бізнес і хоча б кілька підлеглих, то ви в групі ризику, і робочі комп’ютери без антивіруса залишати вкрай не рекомендується. Справа в тому, що кращий захист від вірусів – це обізнаність і розуміння, що качати різні дурниці з інтернету не варто. І переходити за сумнівними посиланнями не варто. Але люди все одно роблять необачні вчинки, через що і відбувається зараження.

Антивіруси для бізнесу потрібні якраз для того, щоб захистити людей від самих себе. Такі програми оснащені потужним файрволлом, який у режимі реального часу відстежує активність системи і в разі необхідності блокує загрозу.

Отже, якщо робочі комп’ютери з вашої корпоративної мережі функціонують на базі старих версій Windows, які вже не підтримуються компанією Microsoft, і не мають вбудованих систем захисту, як Windows 10, у цьому випадку вам потрібен кращий антивірус із можливих:

 1. Kaspersky Internet Security 2020.
 2. AVG Internet Security.
 3. Avast Software Premium Security.
 4. Dr. Web для MS Windows.
 5. Zillya.

На останньому, п’ятому пункті, варто зупинитися більш детально. Це повністю безкоштовний антивірус від української лабораторії, який почав розроблятися у 2009 році. Його можливості досить широкі і добре підходять для корпоративного сегменту. Тут є захист від вірусів, хробаків, троянів, шпигунських програм і рекламних модулів. Також він забезпечує захист ноутбука або комп’ютера від несанкціонованого доступу. По суті, це «програма-сторож», яка в режимі реального часу стежить за всіма діями користувача, щоб у разі зараження блокувати загрозу. Антивірус для Windows Zillya хороший широкими можливостями налаштування – для роботи йому потрібно всього 512 Мб оперативної пам’яті і одноядерний процесор із частотою 1 ГГц. На системному диску він займає всього 120 Мб.

Як вибрати антивірус для мобільних пристроїв

Якщо говорити в цілому, операційні системи Android і iOS самі по собі мають надійний вбудований захист від вірусів. Завантажити шкідливий файл з офіційних джерел у Play Market і App Store неможливо – там усі програми та ігри перевірені і на 100% безпечні. Однак, якщо ви часто відвідуєте сторонні ресурси через браузер і якщо качаєте звідти якісь файли, ймовірність підхопити якусь гидоту є завжди. Для таких людей є сенс підшукати хороший антивірус для Android і iOS.

Антивірус для смартфона

Вашій увазі ТОП-3 програми, які забезпечують найвищий ступінь надійності:

 1. Kaspersky Internet Security 2020. Функціональний і дуже зручний антивірус від легендарної Лабораторії Касперського, в якому реалізована гібридний антивірусний захист у режимі реального часу. ПЗ застосовує одночасно і сигнатурні технології виявлення вірусів, і проактивні евристичні методи, за рахунок чого гарантує найвищий захист від вірусних загроз і програм-шпигунів.
 2. Avast Software. Мобільна версія того самого Avast, про який ми розповідали вище. Чеський продукт у 2021 році демонструє неймовірний рівень юзабіліті і служить надійним бар’єром від вірусів.
 3. G DATA AntiVirus. Продукт від німецької компанії G Data CyberDefense AG, яка спеціалізується на кібербезпеці з 1985 року. Це ПЗ оптимально підходить для забезпечення безпеки під час інтернет-серфінгу і здійснення покупок онлайн. Надійно захищає від шпигунських програм, гарантує безпеку при здійсненні банківських операцій, а розширений пакет забезпечує навіть можливість резервного зберігання даних.

Наостанок підкреслимо, що антивірус для iOS і Android може стати хорошим рішенням для тих, хто часто відвідує небезпечні сайти і качає звідти файли сумнівного походження. У цьому випадку ризик зараження величезний, і антивірус від стороннього виробника може зробити неоціненну послугу.

На цьому закінчуємо наш матеріал.

Дякуємо за увагу, до нових зустрічей!

Фото взяті з джерел: unsplash.com, pixabay.com, av-test.org.

Вам сподобалася стаття?

0