ru
ua
ru
ua

Навіщо використовувати під час прання кондиціонери й ополіскувачі

«Порошок чудовий, навіщо ще щось додавати», — може говорити про себе економна господиня, завантажуючи пральну машину. Але після декількох прань може виявитися, що речі тьмяніють, важко гладяться та сильно електризуються. Зношуваність речей — процес неминучий, але кондиціонери для білизни все-таки можуть істотно подовжити термін служби улюбленого одягу — він буде комфортним у носінні й набуде стійкого приємного аромату на додачу.

Варто відразу зазначити, що ополіскувач та кондиціонер — це по суті один і той самий товар. Його додають у пральну машину у відсік для введення ополіскувача або під час полоскання білизни вручну.

Чим же так чудові додаткові засоби для прання й чи варто на них розщедрюватися? Що, крім приємного запаху, вони дають? До складу більшості кондиціонерів, серед іншого, входять катіонні ПАР (поверхнево активні речовини) і силікон. Ці два компоненти під час прання створюють на тканині плівку, яка виконує багато корисних функцій.

Після прання з використанням кондиціонера-ополіскувача:

  1. Речі брудняться менше. Якщо на тканині, попередньо випраній з кондиціонером, посадити пляму, її можна відіпрати набагато легше. Це відбувається завдяки гідрофобним властивостям, яких набуває річ завдяки ПАР і силікону. Волокна тканини відштовхують воду та бруд, що дає вам змогу заощадити на засобі для виведення плям.
  2. Одяг стає приємним на дотик і не скочується. Різниця приблизно така ж, як мити волосся з бальзамом-кондиціонером або без нього. З одягом те ж саме — волокна не сплутуються, а вовняні речі не «сідають».
  3. Одяг менше електризується. Молекули ПАР, осідаючи на тканині, абсорбують вологу з повітря і формують водяну плівку, у якій містяться рухомі іони. Саме ця плівка грає роль провідника статичної електрики. Заряд не накопичується — речі не прилипають до тіла, і ви нікого не вдарите струмом. Справедливості заради, треба зауважити, що в жаркому сухому приміщенні антистатичні властивості тканини знижуються, але однаково вони вищі, ніж у тканин, випраних без ополіскувача.
  4. Речі легше гладяться. Завдяки ПАР на білизні під час прання утворюється менше заломів і складок — отже, і прасці менше роботи.
  5. Колір зберігається довше завдяки перешкоджанню утворенню мікровузликів на волокнах тканини. Річ відбиває світло всією поверхнею.
  6. Речі слугують довше. Кондиціонери зменшують коефіцієнт тертя волокон під час прання і носіння. Структура тканини довше залишається первозданною, подовжуючи життя улюбленої речі.

Сучасні містяни, вивішуючи на балконах білизну, ризикують зібрати на неї весь ароматичний букет мегаполіса. Тут і вихлопні гази, і тютюновий дим із сусіднього балкона. Щоб білизна була по-справжньому свіжою, виробники кондиціонерів подбали про стійкі запашники з натуральних компонентів.

Всі кондиціонери мають схожі властивості, є серед них універсальні. Але для отримання максимального ефекту виробники рекомендують використовувати спеціалізовані ополіскувачі. Ополіскувач для вовни та шовку, наприклад, містить більше силікону, і це надає вовняним випраним речам м’якості, а шовк зберігає свій природний блиск.

Кондиціонери для дитячої білизни безфосфатні, вони додадуть білизні свіжості та шовковистості.

Органічні кондиціонери та ополіскувачі дедалі впевненіше займають позиції на ринку побутової хімії. «Зелені» засоби для білизни підійдуть вам у тому разі, якщо в сім’ї є або очікується маленька дитина або хтось зі членів сім’ї страждає на алергічні захворювання.

Ці засоби безпечні для довкілля. Вони коштують дорожче, зате складаються виключно з натуральних компонентів, водночас не втрачаючи властивостей синтетичних кондиціонувальних засобів. Натуральні аромати на основі ефірних олій приємно здивують своєю легкістю і стійкістю одночасно.

Використовувати кондиціонери можна як для прання в пральних машинах, так і для ручного. Для машинного прання залийте потрібну кількість засобу в спеціальний відсік одночасно з пральним порошком. Під час ручного прання кондиціонер потрібно додати у воду під час останнього полоскання.

Який би кондиціонер ви не вибрали — синтетичний чи органічний, — у будь-якому разі ви у виграші. Ви заощадите гроші на купівлі нових речей і час на прасування, а доглянутий одяг подарує впевненість у собі й гарний настрій — а це вже точно дорого обходиться.

Вам сподобалася стаття?

0