ru
ua
ru
ua

Нависла повіка, великий ніс або вузькі губи: коригувальні техніки макіяжу

За допомогою правильного макіяжу можна виправити форму обличчя й усунути будь-які видимі дефекти шкіри. Ніхто не здогадається, що у вас синці під очима, великий висип на обличчі або навислі повіки. За допомогою спеціальних технік макіяжу можна візуально збільшити губи й очі, зменшити ніс, підкреслити вилиці та приховати подвійне підборіддя. Поради та хитрості, як це зробити — у нашій статті.

Обличчя кожної людини за своєю природою асиметричне. Але іноді невеликі відмінності видно і, як водиться, це стосується очей. Вони можуть відрізнятися за величиною, бути з опущеними куточками або навислими повіками. Водночас не всі задоволені розміром носа й губ, а якщо ще й з’явився висип, то без косметики просто не обійтися. У таких ситуаціях легко замаскувати вади за допомогою макіяжу — і тут зовсім немає приводу для запису до пластичного хірурга.

Макіяж для корекції дефектів шкіри:

 • Великий висип і почервоніння. Нанесіть зволожувальний крем, а коли він вбереться, розподіліть подушечками пальців тональну основу. Дайте їй висохнути, і для більшого ефекту нанесіть другий шар. Обробіть шкіру напівпрозорою розсипчастою пудрою. Також можете нанести тонкий шар кремоподібного консилера зеленого кольору й ретельно розтушувати.
 • Вугровий висип. Увітріть в потрібну зону трохи крему зеленуватого відтінку або в тон шкірі, і дайте йому висохнути. Потім нанесіть антисептичну пудру.
 • Рубці після акне. Нанесіть засіб із вмістом силікону, щоб вирівняти поверхню шкіри, потім — розсипчасту пудру або тональний крем.
 • Судинна сіточка. Нанесіть у найпомітніші зони маскувальний крем зеленуватого відтінку, після чого нанесіть тональний засіб у тон.
 • Веснянки. Використовуйте депігментувальні засоби з вибілювальним ефектом, а також прозорий або світлий тональний крем. Для макіяжу підходить темна туш, червона губна помада й рум’яна рожевого або коралово-червоного кольорів.
 • Зморшки. Нанесіть коригувальні рум’яна, розтушуйте їх подушечками пальців і припудріть шкіру. Можна також скористатися білим тональним кремом, нанесеним під основу. Використовуйте засоби густої текстури та відмовтеся від підведення нижніх повік.
 • Проблемна жирна шкіра. Зволожите шкіру легким кремом і нанесіть базу або сонцезахисний крем із матувальним ефектом. Розподіліть на потрібних зонах легкий тональний крем із високою покривальною здатністю, щільний консилер і легкий шар матувальної пудри. Використовуйте рум’яна й помади ніжних відтінків, світлі тіні із шимером і гіпоалергенну туш.
 • Волосинки на обличчі. Акуратно нанесіть напіврідкий тональний крем у напрямку росту волосинок, але не розтирайте. Не треба використовувати пудру, оскільки вона зробить їх більш помітними.

Макіяж для маскування синців і кругів під очима

Замаскувати припухлості під очима можна за допомогою консилера або коректора легкої текстури, які світліші від шкіри на 1-2 тони. Легко нанесіть засіб у тіньовій зоні й розтушуйте. А для маскування слідів втоми спочатку нанесіть тонким шаром зволожувальний крем і фіксувальний праймер. Потім обробіть зони під очима тональним кремом або консилером із помаранчевим відтінком, ретельно розтушувавши краї нанесення. Розподіліть інший консилер у тон шкірі поплескувальними рухами й нанесіть прозору пудру, після чого пройдіться по краю зони компактною пудрою в тон і розтушуйте переходи.

Макіяж зі стрілками для навислих повік

Найчастіше для навислих повік не використовують макіяж із чіткими лініями, але не варто відмовлятися від улюблених стрілок. Спеціальна техніка візуально піднімає зовнішній куточок очей, маскує нависання повік і робить погляд більш відкритим, томливим і спокусливим.

Покрокова інструкція:

 1. Нанесіть на повіки тонким шаром базу для тіней для більшої стійкості макіяжу.
 2. Подивіться уперед і розслабте м’язи обличчя, нанесіть світлі тіні на складку навислої повіки й розтушуйте.
 3. Нанесіть на верхню повіку скошеним пензлем чорні тіні, позначивши кінчик майбутньої стрілки як продовження нижньої повіки.
 4. Проведіть стрілку олівцем від середини верхньої повіки, потовщуючи її до зовнішнього краю. З’єднайте з позначеним кінчиком.
 5. Розтушуйте стрілку тінями, заплющивши очі, те ж зробіть із межами між відтінками.
 6. Промалюйте нижній край повіки темними тінями від середини до зовнішнього краю, а внутрішній куточок ока та слизову нижньої повіки зафарбуйте за допомогою чорного каялу. Виділіть складку повіки матовими світло-коричневими тінями.
 7. Ледь помітно промалюйте брову трохи вище лінії росту волосин. Брови мають бути рівними, без заломів, злегка подовженими. Нанесіть під них тіні найсвітлішого відтінку.
 8. Підкрутіть і ретельно профарбуйте вії для створення ефекту широко розплющених очей.

Макіяж у разі різної ширини очей

Якщо одне око більш вузьке, ніж інше, підведіть слизові нижніх повік каялом схожих відтінків, наприклад, кремового й білого. Для ока меншої ширини потрібен більш світлий колір, а для другого — трохи темніший.

Якщо ви хочете промалювати смоукі айз, фарбуйте слизову вузького ока каялом темно-коричневого кольору, а більш розплющеного — чорним. Злегка розширте стрілку на середині повіки вужчого ока для візуального ефекту округлення.

Макіяж для збільшення очей

Покрокова інструкція:

 1. Нанесіть на верхні повіки світлі тіні, а внутрішню частину освітліть за допомогою білого олівця. На складки повік накладіть золотисто-коричневі тіні.
 2. Підведіть нижні повіки та внутрішні куточки очей мерехтливими тінями світло-бежевого відтінку. Потім підкресліть нижній край і зовнішній куточок очей тінями коричневого відтінку.
 3. Підкрутіть і нафарбуйте зигзагоподібними рухами вії на верхніх повіках тушшю для збільшення об’єму. На нижній повіці фарбуйте тільки кінчики вій.

Також можна додати стрілки середньої товщини, провівши їх від середини верхньої повіки до зовнішнього куточка ока. Лінію треба виводити за куточок. Враховуйте, що олівець або підводка не мають бути насичених темних відтінків.

Макіяж для зменшення очей

Для візуального зменшення розміру очей знадобляться тіні темних відтінків. Нанесіть їх на верхню повіку до складки, потім розтушуйте вдавлювальними рухами й намалюйте стрілку за допомогою гелевої підводки. Кінчик лінії має бути трішки піднятим. Також профарбуйте внутрішній куточок ока, а нижню повіку та її слизову виділіть чорною підводкою. Розтушуйте та дивуйтеся отриманому ефекту!

Смоукі айз у разі опущених куточків очей

Ця техніка макіяжу не тільки візуально піднімає куточки очей і коригує навислі повіки, але і візуально збільшує маленькі очі. Смоукі айз в універсальному варіанті підходить і для денного, і для вечірнього макіяжу. Підійдуть будь-які відтінки тіней від сіро-коричневих до фіолетових.

Покрокова інструкція:

 1. Нанесіть на повіки базу для тіней, трохи вийшовши за складку верхньої повіки.
 2. Нафарбуйте рухому повіку тінями середнього відтінку, зокрема й за складкою повіки. Подивіться прямо, розслабте лицьові м’язи й додайте більше темного відтінку, якщо тіні непомітні.
 3. Нанесіть на рухому повіку тіні найтемнішого відтінку, не виходячи за складку.
 4. Змішайте пухнастим пензлем тіні різних відтінків до стирання меж.
 5. Нанесіть тіні найтемнішого кольору на нижню повіку й зовнішній куточок ока. Підкресліть слизову гелевою підводкою, дайте їй висохнути й нанесіть знову.
 6. Профарбуйте на верхній повіці місце між віями, зробіть стрілку й розтушуйте.
 7. Нанесіть під брову тіні найсвітлішого відтінку, а на вії — туш. Для більшого ефекту приклейте накладні вії та профарбуйте тушшю.

Корекція овалу обличчя

Окресліть на обличчі бажаний контур і обробіть зони за його межами матовим тональним кремом на два тони темнішим від шкіри або рум’янами натурального відтінку. На внутрішню зону нанесіть основу в тон шкірі, потім ретельно розтушуйте переходи між тонами м’якою щіткою. Якщо у вас високий лоб, затемніть його верхню частину з країв. Підкресліть вилиці й зону носа, а також наведіть брови. Бажано зробити їх висхідними та з вигином.

Для візуального ефекту підтягнутості й подовження обличчя використовуйте матові або злегка блискучі рум’яна рожевих і пісочних відтінків. Нанесіть рожеві рум’яна від середини щік зверху вниз у напрямку до скронь і розтушуйте. Потім обробіть шкіру рум’янами пісочного відтінку, розтушувавши до куточків губ. На верхню частину вилиць нанесіть рум’яна в напрямку скронь, потім змішайте обидва тони. Останній штрих — підкреслення контуру губ олівцем і додавання блиску.

Для маскування подвійного підборіддя нанесіть на обрану зону темну пудру або матові бежево-коричневі рум’яна, потім розтушуйте в напрямку до шиї.

Корекція розміру носа:

 • Зменшення. Нанесіть на крила носа пудру натурального відтінку на 1-2 тони темнішу від шкіри й розтушуйте від перенісся вниз. Під кінчик носа також нанесіть трохи пудри, а по центру перенісся — світлий консилер, акуратно розтушувавши його. На кінчик носа та вилиці додайте рум’яна помаранчевого відтінку. Також зменшити ніс допоможе візуальне збільшення очей і губ.
 • Вкорочення. Затемніть кінчик і крила носа матовими рум’янами та створіть по центру рівний відблиск за допомогою мерехтливої пудри або хайлайтера.
 • Звуження. Нанесіть з боків носа (від початку брів до його кінчика) рівні лінії за допомогою темних матових рум’ян або бронзатора. Ретельно розтушуйте лінії до стирання меж. По центру нанесіть хайлайтер, білі тіні для повік або пудру світлого відтінку, підібравши потрібну ширину лінії. Розтушуйте відблиск зверху вниз, змастивши межі. Зробіть світліший акцент на щоках і нижніх повіках.
 • Розширення. Створіть відблиски за допомогою світлої пудри або коректора з боків носа й розтушуйте, а кінчик затемніть.
 • Корекція трикутної форми (вузьке перенісся, широкі крила носа). Затемніть крила носа бронзатором, а з боків перенісся створіть відблиск за допомогою хайлайтера.
 • Маскування горбинки. Нанесіть на опуклу частину темний відтінок рум’ян, а по центру — рівну лінію відносно обличчя зі світлих тіней. Також виділіть світлим тоном основу носа й зону між бровами. Розтушуйте для плавності переходів.

Загальний принцип під час зміни форми носа — затемнення тих частин, які потрібно візуально зменшити або замаскувати, та навпаки. Враховуйте, що для денного макіяжу використовують відблиск і ледь помітний контур із плавними переходами. Не забудьте виділити вилиці й підборіддя, а також нанести бронзер по лінії росту волосся.

Збільшення губ

Нанесіть на губи скраб, ніжно помасажуйте та витріть залишки засобу серветкою. Знову акуратно помасажуйте губи за допомогою сухої зубної щітки, попередньо розподіливши на її поверхні поживний бальзам. Через 10 хвилин нанесіть під нижню губу пудру в тон шкірі. Розтушуйте по центру кремовий хайлайтер і обведіть губи олівцем, вийшовши за контур на 1-2 мм. Заштрихуйте ним усю поверхню, розтушуйте контур і нафарбуйте помадою натурального відтінку, після чого промокніть її серветкою. Нанесіть по центру перламутровий блиск і додайте хайлайтер у ямочку над верхньою губою.

Крім цього, можна підфарбувати контур верхньої губи світлим олівцем, а нижню підвести відтінком темнішим від використовуваної помади. Намагайтеся робити всі лінії округлими. Враховуйте, що візуальне збільшення верхньої губи робить ніс об’ємнішим, а нижньої — зменшує підборіддя.

Вам сподобалася стаття?

1