ru
ua
ru
ua

Основа виразного погляду: як вибрати каял для очей

Щоб додати погляду виразності та таємничості, не обов’язково наносити складний макіяж. Достатньо правильно підібрати трендовий каял — м’який контурний олівець для промальовування слизової оболонки очей. Такий лайнер вважається мастхевом, позаяк замінює олівець, підводку і навіть тіні. Лінії виходять м’якими і плавними, а у разі їхнього розтушовування легко отримати смокі айс.

Спочатку до складу каяла входили сажа або дрібні мінерали з натуральними антисептиками, що було небезпечно для очей. Звичайно, сучасні лайнери також можуть містити голландську сажу для отримання чорного й темно-коричневого кольорів, але водночас вони гіпоалергенні, не містять небезпечних компонентів і насичені оліями. Завдяки цьому каяли підходять навіть для чутливої шкіри.

Переваги каялів

 • Натуральний гіпоалергенний склад;
 • Пом’якшувальні й поживні властивості;
 • Водостійкість;
 • Насичені кольори через більшу пігментацію, ніж у косметичних олівців;
 • Рівномірне нанесення;
 • Простота застосування навіть під час промальовування стрілок;
 • Швидке розтушування;
 • Легке заточування.

На відміну від звичайних контурних олівців, каяли мають товстий грифель і м’яку жирну текстуру. Водночас їхній стрижень поміщають у металевий або пластиковий корпус, що допомагає уникнути алергії у разі контакту зі слизовою. Вважається, що дерев’яна оболонка може кришитися і викликати подразнення.

Завдання, для яких знадобиться каял:

 1. Обведення слизової ока.
 2. Промальовування великих стрілок.
 3. Заміна тіней. Простота в розтушовуванні дає змогу використовувати каяли та для створення макіяжу смокі айс.
 4. Обведення губ. Для цього підходять каяли світлих відтінків, якими позначають контур губ, розтушовують лінію та наносять помаду.

Великий вибір олівців для очей

Відтінки каялів

Каяли випускають у різних відтінках, починаючи від кольору оливи і світлого бежа до перламутрового і фіолетового. Такі лайнери наносять товстою лінією й часто розтушовують, щоб додати погляду глибини і проникливості, а також підкреслити колір очей. Важливо правильно підбирати колір з урахуванням розрізу й посадки очей, форми брів, обличчя й кольору волосся. Наприклад, чорний каял візуально зменшує очі й підходить далеко не всім. Але не варто засмучуватися! Безліч інших світлих відтінків вирішують цю проблему. З їхньою допомогою можна замаскувати асиметрію очей, надати їм мигдалеподібної форми.

Текстури каялів

Текстури каялів

Каяли випускають не тільки у формі олівців із металевим або пластиковим корпусами, а і як пудру, яку наносять за допомогою пальців. Під час розподілення на вологій лінії повіки засіб перетворюється на стійкий матовий крем. Він робить погляд томним і більш виразним, особливо у разі денного макіяжу.

Ще один різновид — лайнери рідких і гелевих текстур у комплекті з аплікатором для нанесення.

Зазначимо, що всі каяли вирізняються стійкістю і не скочуються в куточках очей.

Як підібрати колір

 1. Каял чорного кольору підходить для великих карих очей. Промальована ним внутрішньою поверхнею повіки стрілка додає погляду глибини і візуально витягує око. Також чорний каял підходить для створення вечірнього і драматичного макіяжу.
 2. Світлий лайнер використовують у разі вузького розрізу очей для їхнього візуального збільшення. З цим завданням справляються білі, бежеві й тілесні відтінки, якими підводять слизову нижніх повік.
 3. Каял білого або тілесного кольору можна використовувати як основу під кольорові тіні для більш яскравого і виразного макіяжу.
 4. Теракотові, блакитні та оливкові відтінки лайнера більше підходять для промальовування зовнішнього боку повіки.
 5. Для денного макіяжу найкраще використовувати каял будь-яких коричневих відтінків.
 6. Для додання віям більшого об’єму треба профарбувати каялом міжвійковий простір і тільки потім нанести туш.

Підбір каяла до кольору очей

Підбір каяла до кольору очей

 1. Для світло-сірих очей використовуйте білий каял, яким потрібно підкреслити контур верхньої повіки.
 2. Зелені очі вигідно підкреслить лайнер фіолетового, синього, рожево-коричневого або бордового кольору. Водночас білий каял можна застосовувати для підведення внутрішнього боку нижньої повіки.
 3. До блакитних очей більше підходять золотий, коричневий і бронзовий каяли.
 4. Для карих і темно-сірих очей вибирайте яскраві відтінки, які поєднуватимуться з макіяжем. Наприклад, можна використовувати синій, фіолетовий, золотистий або зелений кольори. Водночас білий каял додасть погляду свіжості. Для цього підведіть ним лінію росту вій на верхній повіці.

Вибрати декоративну косметику для очей

Підбір за кольоротипом зовнішності

 • Жінкам з оливковою шкірою і волоссям попелястих відтінків підійдуть каяли блакитного, сірого або бірюзового кольорів.
 • Зі світлою шкірою й сірими, блакитними або зеленими очима гармонійно поєднуються каяли таких же відтінків.
 • Карооким дівчатам із темним волоссям підходять лайнери чорного, шоколадного, сірого та синього кольорів. Зокрема, їх використовують для денного макіяжу.

Вам може бути цікаво

Як підібрати колір волосся

Поради щодо використання каяла

 1. Використовуйте лайнер помірно, злегка підкреслюючи розріз очей. Інакше макіяж може мати вульгарний вигляд.
 2. Каял чорного кольору не підійде для червоних очей зі збільшеними судинами, позаяк ще більше підкреслить втомлений вигляд.
 3. Як лайнер засіб використовують після нанесення й розтушовування тіней.
 4. Стрілки, нанесені за допомогою каяла, виходять широкими, їхнє розтушовування допоможе створити макіяж у стилі смокі айс.
 5. Якщо ви не хочете візуально звузити очі, поєднуйте підведення слизової з нанесенням тіней. У такому разі тіні потрібно широко розтушовувати для отримання гармонійних пропорцій очей.
 6. Каял світлих відтінків виручить, якщо ви не встигаєте зробити повноцінний макіяж. Підведіть ним слизову нижньої повіки, профарбуйте вії тушшю — і макіяж готовий!
 7. Каял вигідно підкреслює очі з накладними віями, надаючи погляду загадковості.

Каял як основа під макіяж

Каяли світло-рожевих кольорів використовують для вирівнювання відтінку повіки. Такий прийом маскує дефекти і візуально омолоджує шкіру.

Промалюйте на верхній повіці широку смугу й розтушуйте її. За допомогою спонжа нанесіть поверх лінії тіні. Не забудьте про туш для вій!

Смокі айс за допомогою каяла

Для створення димчастого макіяжу очей проведіть чорним каялом широку стрілку на верхній повіці. Після цього акуратно і швидко розтушуйте її за допомогою пензлика з натуральним ворсом, поки лайнер не висох. Нанесіть тіні, профарбуйте вії тушшю, і макіяж готовий!

Промальовування ідеальних стрілок

Покрокова інструкція:

 1. Нанесіть на рухому повіку основу для тіней.
 2. Розтушуйте світлі тіні на верхній та нижній повіці.
 3. За допомогою світлих тіней у куточках очей і під бровами зробіть відблиски.
 4. Профарбуйте каялом міжвійковий простір. Можете використовувати як чорний, так і коричневий кольори.
 5. Насамкінець макіяжу нанесіть туш для вій.

Каял для вечірнього макіяжу

Каял для вечірнього макіяжу

Вечірній макіяж із використанням каяла особливо красивий вигляд має на фотографіях, позаяк тіні весь вечір зберігають насичений колір і блиск.

Покрокова інструкція:

 1. Замалюйте чорним каялом рухому повіку, задавши форму для розтушовування;
 2. Проведіть стрілку верхньою повікою й розтушуйте лайнер пензликом із натуральним ворсом;
 3. Підкресліть лінією війковий ряд нижньої повіки;
 4. Нанесіть тіні для закріплення макіяжу.

Промальовування нижньої повіки

 1. Проведіть слизовою нижньої повіки ватною паличкою, щоб трохи осушити її. Це потрібно для отримання більш яскравого кольору й чіткості лінії.
 2. Легко й без натискання проведіть каялом лінію слизовою від внутрішнього краю до зовнішнього. Нанесіть поверх трохи тіней для повік схожого відтінку, використовуючи тонкий скошений пензель.
 3. Бажано провести лінію одним рухом, але якщо вам потрібен драматичний образ, наведіть її двічі або тричі.
 4. Якщо ви не хочете візуально зменшити очі, використовуйте каял більш світлого кольору, ніж для підведення верхньої повіки. Ідеальна відмінність — на два тони.
 5. Для створення більш відкритого свіжого погляду підведіть нижню повіку і слизову лайнером білого або нюдового кольорів. Це замаскує втому, а колір очей стане яскравішим. Також лайнери таких кольорів візуально збільшать очі.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0