ru
ua
ru
ua

Рейтинг процесорів Intel: ТОП-5 кращих моделей 2021 року

У березні 2021 року «сині» нарешті відстрілялися, явивши світу сімейство Rocket Lake, – об’єктивно кажучи, кращі процесори Intel за останні кілька років. Незважаючи на проблеми з переходом на 10-нанометровий техпроцес, інженерам Intel вдалося досягти помітного ривка у частині продуктивності й енергоефективності нових CPU. Кількість інструкцій на такт (IPC) збільшилася приблизно на 19% у порівнянні з попереднім сімейством Comet Lake. За рахунок цього досягається приріст продуктивності на рівні 15-30%, у залежності від методики тестування.

Крім змін архітектури, сімейство Rocket Lake може похвалитися збільшенням кількості транзисторів – на чіпі площею 269.6 мм² розміщено близько 6 млрд транзисторів, однак максимальне число ядер при таких параметрах не може перевищувати 8, саме тому в рамках 11-го покоління представлені тільки 6-ядерні та 8-ядерні процесори. Реалізація моделей із 10 і більше ядрами в рамках цього сімейства неможлива, так у цьому випадку площа кристала стала б занадто великою. Незважаючи на всі складнощі й обмеження, Intel вдалося вичавити всі соки з 14-нм техпроцесу, і лінійка «синіх» CPU від 2021 року вийшла вкрай привабливою для рядового користувача.

Як вибрати процесор Intel

Процесор – це обчислювальний центр будь-якого комп’ютера, що виконує арифметичні й логічні операції і формує сигнали для коректної роботи інших компонентів системи. Інакше кажучи – це мозок, тільки замість м’якої й липкої сірої речовини тут твердий і незворушний кремній. У глибокі технічні нетрі ми лізти не будемо і просто розповімо в загальних рисах, як вибрати процесор Intel із модельного ряду 2021 року.

Як вибрати процесор Intel

Спирайтеся на основні характеристики:

 1. Тактова частота – демонструє, скільки операцій може здійснити процесор за одиницю часу. Відповідно, чим вище тактова частота процесора, тим краще – тут все гранично просто і ніяких «підводних каменів» немає.
 2. Кількість ядер. Процесорні ядра являють собою самостійні обчислювальні блоки, службовці для виконання лінійних послідовностей завдань. У 11-му поколінні процесорів поки що представлені тільки потужні процесори з 6 і 8 ядрами. 4-ядерні процесори Intel можна знайти в 10-му поколінні Cascade Lake і Comet Lake, а також все ще зберігають актуальність 8-е і 9-е покоління Coffee Lake і Coffee Lake Refresh.
 3. Кількість потоків. А це вже програмно виділені області у фізичному ядрі процесора, які поділяють його для виконання двох різних послідовностей команд.

Із багатопоточністю все дуже просто: мати два логічних потоки замість одного фізичного ядра крутіше, тому що так ресурси процесора використовуються більш раціонально. Для наочності уявіть, що вам потрібно переносити тонну цегли з точки А в точку Б. Це завдання ви можете доручити одному м’язистому будівельнику, який за раз може брати 6 цеглин, або двом будівельникам із більш скромними силовими показниками, кожен з яких за раз може брати тільки 4 цегли. Окремо вони поступаються м’язистому будівельнику, але разом їхня трудова ефективність буде вищою, оскільки за один захід будуть приносити не 6, а 8 цеглин. Це спрощене пояснення, але суть технології Hyper-Threading приблизно така, тому всі процесори Intel 2021 року підтримують режим багатопоточності, включаючи сімейство універсальних ЦПУ Intel Core i5.

Який процесор Intel краще – з графікою чи без

Наявність інтегрованої графіки – ще один важливий критерій вибору. Якщо плануєте збирати комп’ютер для роботи або навчання, і, якщо ніякі завдання, що вимагають потужної відеокарти, перед вами не стоять, можна сміливо брати CPU з інтегрованим графічним ядром – так ви позбавите себе від необхідності купувати дискретну відеокарту за багато грошей, а різниці не помітите ніякої.

Процесор Intel Core i5-10600K із вбудованою графікою

Дискретна відеокарта найчастіше потрібна геймерам – у сучасні ігри на прийнятних налаштуваннях графіки і з високим FPS на вбудованій графіці не пограєш – тут потрібно щось потужніше з асортименту Nvidia або AMD, кому що більше подобається. І в цьому випадку немає сенсу купувати процесор Intel з інтегрованою графікою, вона залишиться нереалізованою.

Також дискретна відеокарта може знадобитися для професійних завдань, пов’язаних із розрахунками за вимальовування моделей проєктованих об’єктів – тут краще брати процесор без інтегрованої графіки, а зекономлені гроші вкласти в блок живлення або оперативну пам’ять, взявши що-небудь більш ультимативне.

Розблокований множник чи ні

Останній критерій вибору – розблокований множник, який у випадку з Intel позначається індексом K. Перевага процесорів із розблокованим множником у тому, що їх можна додатково розганяти, вичавлюючи таким чином із «каменю» додаткову обчислювальну потужність, а разом із цим – трохи більше FPS в іграх і приріст швидкості в робочих завданнях.

Але розгін – для ентузіастів, і якщо ви не плануєте лазити в BIOS/UEFI, щоб бавитися на дозвіллі з множником, вольтажем та іншими оверклокерськими штучками, то і переплачувати за це немає сенсу – вигідніше брати процесор із заблокованим множником. І так, доплачувати за можливість розгону доведеться порядно – CPU Intel з індексом K коштують у середньому на 20-30% дорожче, у залежності від моделі. Вирішувати, у підсумку, тільки вам.

ТОП-5 процесорів Intel 2021 року

Складати рейтинги процесорів Intel або AMD – завдання складне і невдячне, тому що вибір оптимальної моделі завжди буде відрізнятися і залежить від завдань, під які збирається ПК. У нашій добірці ми запропонуємо найкращі моделі під ті чи інші завдання:

 1. Для ігор – Intel Core i7-11700F або Intel Core i5-11600KF.
 2. Для повсякденних завдань – Intel Core i5-11400.
 3. Для професійних завдань – Intel Core i9-11900F.
 4. Для ентузіастів – Intel Core i9-11900K.

Розглянемо наш вибір більш докладно.

Кращий процесор Intel для ігор

Ми зупинили свій вибір на двох моделях, тому що вони обидві ідеально підходять для збірки ігрового ПК. Перший – шестиядерний Core i5-11600KF із розблокованим множником і без вбудованої графіки. Це процесор із підтримкою Hyper-Threading, тобто на практиці ми отримуємо звіра з 12 потоками, що в сучасних відеоіграх дуже актуально.

Intel Core i5-11600KF 3.9GHz/12MB

Процесор Intel Core i5-11600KF 3.9GHz/12MB

Це найбільш доступний за ціною представник новітньої архітектури Cypress Cove, що працює на частоті 3.9 ГГц із можливістю розгону до 4.9 ГГц – тобто процесор буде автоматично змінювати робочу частоту в залежності від поточних завдань. Динамічна частота дозволяє оптимізувати тепловиділення і енергоспоживання процесора. Максимальна частота підтримуваної оперативної пам’яті в цьому випадку – це DDR4-3200 MHz, як і у всіх інших представників 11-го покоління.

Але найкращий процесор Intel для ігор – це 8-ядерний i7-11700F із 16 потоками і збільшеним об’ємом кеша L3 до 16 Мб.

Цей CPU – справжній монстр із потенціалом потужності на найближчі 5-6 років. Швидше за все, i7-11700F буде актуальний протягом всього життєвого циклу консолей PlayStation 5 і Xbox Series X.

Intel Core i7-11700F 2.5GHz/16M

Процесор Intel Core i7-11700F 2.5GHz/16MB

Наявність 8 ядер і 16 потоків теж вкрай важлива, тому що стільки ж ядер і потоків мають ігрові консолі нового покоління. З огляду на те, що більшість розробників відеоігор у першу чергу орієнтуються на консолі як на основні ігрові платформи, то і оптимізувати свої проєкти вони будуть під 8-ядерні процесори. І в цьому ключі i7-11700F із сімейства Intel Core i7 – ідеальний варіант для тих геймерів, які збирають ПК із прицілом на всі прийдешні новинки, включаючи довгоочікуваний Elden Ring і той самий «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Більш докладний розбір цього процесора з тестами і у відеоформаті можна подивитися тут:

Кращий процесор Intel для повсякденних завдань

Якщо розглядати тільки моделі 2021 року, то єдиним гідним варіантом буде Intel Core i5-11400 – це 6-ядерний процесор із вбудованою графікою Intel UHD Graphics 730, що відразу позбавляє вас необхідності купувати дискретну відеокарту в процесі побудови.

Intel Core i5-11400 2.6GHz/12MB

Процесор Intel Core i5-11400 2.6GHz/12MB

Базова робоча частота цього ЦП становить 2.6 ГГц, за необхідності «камінь» розганяється до 4.4 ГГц. Теплопакет цього примірника становить скромні 65 Вт, завдяки чому ви зможете істотно заощадити на системі охолодження. Можна навіть обмежитися боксовим кольором – для охолодження ЦП при повсякденному використанні його буде більш ніж достатньо. Можете також ознайомитися з відео від експертів ROZETKA, повністю присвяченому розбору цього процесора:

Однак сам собою процесор i5-11400 має надлишкову потужність при повсякденному використанні – для роботи з текстовими документами, навчання, роботи з браузером та інших подібних завдань можна взяти «камінь» подешевше. Зокрема, рекомендуємо ознайомитися із сімейством бюджетних ЦПУ Intel Pentium – особливо добре виглядають моделі з 10-го і 9-го поколінь. Здебільшого це 2-ядерні процесори, які чудово підійдуть для збірки ПК у тих випадках, коли бюджет сильно обмежений.

Ще більше заощадити при збиранні ПК можна тільки покупкою процесорів Intel Core 2 або яких-небудь ЦП на 775 сокеті – це попередні покоління мікропроцесорів «синіх», у рамках яких представлені недорогі екземпляри з 2 і 4 обчислювальними ядрами. Самі собою вони досить старенькі, але все ще актуальні для збірки дуже бюджетних ПК. Збалансованим варіантом у співвідношеннї ціни і продуктивності стануть ЦПУ сімейства Core i3 – там теж предостатньо недорогих, але досить потужних моделей для складання мультимедійного ПК.

Найкращий процесор Intel для професіоналів

Якщо збираєте машину для роботи з багатовимірними макетами та моделями, багатошаровими зображеннями, якщо ПК вам потрібен для монтажу відео, 3D-моделювання та інших подібних завдань, найкращим рішенням стане ось цей красень:

Intel Core i9-11900F 2.5GHz/16MB

Процесор Intel Core i9-11900F 2.5GHz/16MB

8 ядер, 16 потоків, максимальна тактова частота досягає 5.2 ГГц у режимі Turbo Boost, і при цьому теплопакет всього 65 Вт. Ми спеціально рекомендуємо модель без розблокованого множника, тому що за можливість розгону доведеться сильно переплатити, а у випадку з цим конкретним ЦП приріст продуктивності буде дуже скромним, адже він і так працює практично на межі своїх фізичних можливостей.

i9-11900F створений за 14-нанометровим техпроцесом, як і всі CPU сімейства Rocket Lake, він дозволяє зібрати ПК з величезним обсягом оперативної пам’яті – аж до 128 ГБ. Якщо ваші завдання вимагають такої звірячої обчислювальної потужності – безперечно варто брати. Але боксовий кулер краще відразу після покупки продати або викинути на смітник, бо у цього процесора короткострокова межа потужності становить 250 Вт. З таким виділенням тепла впорається тільки потужна система охолодження, розрахована на розсіювання тепла 280 Вт і більше.

Вам може бути цікаво

Обираємо ігровий монітор

Кращий процесор Intel для ентузіастів

Тут абсолютним лідером буде 8-ядерний монстр із сімейства Core i9:

Intel Core i9-11900K 3.5GHz/16MB

Процесор Intel Core i9- 11900K 3.5GHz/16MB

Це абсолютний флагман серед «синіх» процесорів на сьогодні, що має еталонні характеристики:

 • 8 обчислювальних ядер;
 • 16 потоків;
 • максимальна тактова частота – 5.3 ГГц;
 • підтримка Turbo Boost;
 • об’єм кеш-пам’яті L3 – 16 Мб;
 • теплопакет – 125 Вт.

І найголовніше – це процесор із розблокованим множником, що і робить його ідеальним варіантом для ентузіастів, які звикли бути «на передовій» у частині комп’ютерних технологій. i9-11900K можна розганяти, але для цього знадобиться добротна материнська плата на сокеті LGA1200 – в ідеалі одна з тих, що з чипсетом Intel Z590. У цьому випадку розгін буде максимально продуктивний і безпечний для «заліза».

Ще один непоганий варіант для ентузіастів – збирати комп’ютер на Intel Xeon E5. Це вимагає деяких знань і досвіду, але результат хороший тим, що дозволить отримати досить потужний ПК за мінімальні гроші. Але наголошуємо, що збірка ПК на серверному залізі не для новачків.

На цьому ми закінчуємо наш рейтинг процесорів Intel.

Дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

Фото взяті з джерел: unsplash.com, newsvideo.su.

Вам сподобалася стаття?

0