ru
ua
ru
ua

Розумна турбота: як прати одяг із мембранної тканини

Ще 20 років тому про мембранну тканину з прекрасними водовідштовхувальними й вітрозахисними властивостями знали тільки особливо досвідчені альпіністи й туристи. Шанувальники екстремального відпочинку завжди мали ретельно підбирати собі спорядження – відповідно, і вимоги до нього були високі.

Зараз вироби з мембранної тканини (ще її називають просто мембраною) доступні широким верствам населення. Кому не хотілося б мати сучасний, міцний і зручний верхній одяг? Що ж це за суперматеріал – мембранна тканина?

Мембрана – це тонка полімерна плівка, приварена або приклеєна особливим способом (ламінуванням) до верхнього шару тканини, або специфічне просочення, нанесене на матеріал у гарячий спосіб. Сама мембрана містить мікроскопічні отвори – пори, що дають змогу виводити вологу з одного боку і зберігати водонепроникність з іншого.

Різновиди мембранних тканин

Основних різновидів мембран три: мікропорі, гідрофільні й комбіновані.

  1. Мікропорі мембрани містять пори набагато меншого розміру, ніж краплі води, завдяки чому волога зовні просто не може просочитися. Зате молекули водяної пари зсередини вільно проходять через плівку і забезпечують «повітропроникний ефект».
  2. Матеріал гідрофільних мембран– це дуже тонка полімерна тканина без пористої структури. Цей різновид мембрани також може пропускати водяну пару зсередини – він осідає на внутрішньому боці матеріалу й під впливом різниці температур швидко проходить на зовнішню частину. Такий матеріал починає «дихати» не відразу (він має «набрати» певну кількість вологи) і може виникнути враження, що тканина промокла. Зовні волога не проникає, адже гідрофільна мембрана не має пір або отворів.
  3. Вироби з комбінованої мембрани на сьогодні найдорожчі, оскільки така тканина поєднує в собі найкращі властивості мікропорої й гідрофільної мембран. Поверх мікропорого шару нанесено ще одне покриття, суцільне, що дає змогу тканині ефективно виводити піт і залишатися надійною й міцною зовні.

Догляд за мембранною тканиною

Чого хоче людина, яка купує собі або своїй дитині одяг із мембранної тканини? Насамперед, бажання зводяться до трьох пунктів: запобігти пропусканню вологи, захистити від вітру і зберегти природне тепло, виводити піт назовні. І будь-який різновид одягу з мембранної тканини – куртки, штани, комбінезони, рукавички – цілком із цим впорається, але лише за умови належного використання та догляду.

Сумлінні виробники завжди видають інструкцію для покупця й піклуються про те, щоб ярлики на одязі містили детальну й потрібну інформацію.

Зберігати виріб рекомендують розправленим й у підвішеному стані, розмістивши його якомога далі від вологи, прямих сонячних променів і речовин зі специфічним запахом. Влітку мембранний одяг варто зберігати тільки після обов’язкового чищення або прання, загорнувши в тканину або поліетилен. Однак із пранням тканин із мембрани все не так просто.

Поради з прання мембранних тканин

Найбільша помилка – випрати виріб із мембранної тканини «як завжди». Після цього з ним можна розпрощатися, оскільки під час звичайного прання частки прального порошку заб’ються в пори, якщо йдеться не про гідрофільні мембрани, й одяг втратить свої чудові властивості.

Основні правила прання мембранних тканин: не прати в пральній машині, не замочувати, не вичавлювати, не відбілювати.

Як же тоді бути? Виробники рекомендують ручне прання за температури 30-40 ºС з обов’язковим використанням мийних засобів для мембранних тканин. Прекрасно зарекомендували себе в справі спеціалізовані засоби для прання спортивного одягу, що справляються з забрудненнями тканин із синтетики, флісу й мікрофібри.

Засіб для делікатного прання Perwoll Advanced Sport 0.9 л

Засіб для делікатного прання Perwoll Advanced Sport 0.9 л

Випрати одяг за допомогою легкого віджимання руками без скручування тканини, сушиться в розправленому вигляді й горизонтальному положенні за кімнатної температури. Потрібно врахувати, що мембранний матеріал не прасується, оскільки високі температури згубно впливають на структуру тканини, проте допускається прасування підкладки теплою праскою.

Останній етап – оброблення випраного одягу спеціальними фтористими спреями, які створюють плівку, що не перешкоджає проникненню повітря. У такий спосіб відновлюються водовідштовхувальні властивості верхнього шару одягу, і він знову готовий до інтенсивного використання.

Тому для прання виробів із мембранних тканин рекомендується використовувати засоби, що піклуються про волокна тканини й зберігають основні функції мембрани: повітропроникність, вологорегуляцію і стійкість до мінливих погодних умов. Якісні речі з мембранної тканини у разі правильного догляду за ними послугують дуже довго.

Вам сподобалася стаття?

0