ru
ua
ru
ua

Що таке Смарт ТВ і як вибрати розумний телевізор

Що таке Смарт ТВ у телевізорі

За допомогою смарт телевізора і мережевого кабелю можна підключитися до інтернету через Wi-Fi, створити обліковий запис для запуску і роботи з різними додатками, а також завантажити на екран аудіо, відео і фотоконтент прямо з ПК.

Залежно від моделі управління Смарт ТВ реалізовано через пульт, реальну або віртуальну клавіатуру, а також через жести і голос.

Як працює смарт телевізор

Заміна ефірного мовлення

Після покупки Smart TV господарі техніки можуть дивитися найкращі канали, фільми і телепередачі повністю без реклами. За допомогою таких ресурсів як YouTube, Ivi, Tvigle, Netflix і Zoomby вийде створити індивідуальну програму. Найприємніше, що доступ до новинок відеоконтенту, в основному, безкоштовний.

Вам може бути цікаво

Як вибрати телевізор

Запис програм і фільмів

Можливості операційної системи передбачають запис на флешку або будь-який інший зовнішній накопичувач інформації. Переглядати улюблені передачі, серіали і фільми можна в будь-який час. Єдиний виняток – канали, спеціально захищені від запису.

Серфінг у інтернеті

Якщо докупити до телевізора приставку із вбудованим браузером, вийде гуглити, читати новини, перевіряти пошту, дізнаватися курси валют і погоду, не встаючи з дивана. Усі функції працюють так само, як на ноутбуці або смартфоні.

Замовлення онлайн

Цей пункт випливає з попереднього. Якщо можна серфити, чому не можна замовляти і купувати? До речі, інтернет-шопінг на великому екрані приносить набагато більше задоволення.

Соціальні мережі

Усе що потрібно – завантажити програми для Смарт ТВ і підключити зручну клавіатуру. Тепер можна заходити в Telegram, Twitter або Facebook, лайкати, репостити, дивитися звичні оновлення і спілкуватися з друзями.

Спільний перегляд

У деякі телевізори вбудована відеокамера. З її допомогою зручно влаштовувати відеоконференції, коли улюблений серіал стоїть на паузі. Але навіть якщо вебкамери немає, її завжди можна докупити і підключити до телевізора.

Ігри

На улюбленому каналі знову рекламна пауза? Навіщо чекати і нервувати, якщо можна швидко перемкнутися на цікаву гру і приємно провести час? Виробники завантажують кілька ігрових додатків у кожну модель. А за допомогою телевізорів на Android TV вийде скачати і встановити ігри, як на персональному комп’ютері.

Перегляд контенту

Будь-який зовнішній пристрій підключається за лічені секунди. Тому відео і фото зі смартфонів, флешок і дисків тепер можна дивитися на великому екрані.

Як підключити Smart TV

Підключаємо Samsung до Smart TV

Розберемося, як включити Смарт ТВ на прикладі телевізора Самсунг. Після підключення всіх проводів ви побачите вітальне вікно із пропозицією вибрати мову меню.

Навіть якщо ви десь загубили пульт, налаштувати підключення вийде за допомогою кнопок на бічній панелі. Найголовніші – це Menu (викликає панель налаштувань), Return (повертає на попередній канал) і Exit (повний вихід з усіх запущених вікон на головну сторінку).

Зазвичай підключений телевізор сам знаходить потрібний набір налаштувань у мережі і підключає потрібні телеканали. Передача контенту йде через YouTube, Twitter та інші спеціальні додатки мережевих провайдерів контенту. Завантажити їх можна через Play Market або Samsung Store в залежності від моделі.

Важливі нюанси підключення

Під час першого запуску телевізор перевірить приміщення на наявність доступних бездротових мереж Wi-Fi. Щоб все запрацювало як треба, введіть логін і пароль від домашньої мережі в спеціальне віконце. Після цієї нескладної маніпуляції можна далі вивчати, як користуватися Смарт ТВ і давати техніці інші команди.

Для підключення до Wi-Fi потрібно додати до роутера ще один мережевий кабель і підключити його до «розумного» телевізора. Тепер потрібно перевірити роботу мережі. Відкрийте вручну меню «Мережа», «Налаштування», «Тип» і перевірте, який канал телевізор вважає основним – виту пару або бездротовий.

Що повинно бути у вікні «Стан мережі»

 1. Поставте галочку або кружечок у рядку «Отримувати автоматично» навпроти пункту DHCP (іноді називається «Налаштування IP-адреси»).
 2. Поставте галочку або кружечок у рядку «Отримувати автоматично» навпроти пункту «Налаштування DNS».
 3. Якщо підключення правильне, але контакту все одно немає, потрібно звірити показники IP-адреси роутера і телевізора. У вікні налаштувань повинен бути пункт «Шлюз». Вписана там адреса повинна відповідати IP-адресі домашнього маршрутизатора. Дізнатися його можна у властивостях мережі на панелі адміністратора роутера.

Підключаємо LG до Smart TV

Розберемося, як підключити смарт ТВ на прикладі телевізора LG. Виробник зробив все, щоб у покупців не виникало ніяких складнощів. Трохи повозитися доведеться тільки в тому випадку, якщо техніка не підключиться до Wi-Fi в автоматичному режимі. А порядок дій виглядає так:

 1. Знаходимо на пульті для Смарт ТВ Settings.
 2. Далі заходимо в «Мережа».
 3. Пробуємо підключитися до Wi-Fi.
 4. Вибираємо домашній роутер зі списку варіантів і вводимо пароль.
 5. Якщо не пам’ятаєте пароль або логін, виберіть «Підключення за допомогою WPS-PBC» і натисніть спеціальну кнопку на роутері.

Далі залишається натиснути кнопку з будиночком на пульті, підписану словом Smart і ви поринете у світ цифрового контенту. На головному екрані буде панель доступних додатків. Якщо захочете додати ще що-небудь, натискайте My Apps і відкривайте LG-Store.

Як підключити смарт телевізор

Як налаштувати Смарт ТВ

Господарі розумної техніки можуть безкоштовно переглядати багато каналів кабельного телебачення. Якщо ви ще не чули про цю перевагу, саме час вивчити механізм її налаштування за допомогою IP TV модуля.

Що потрібно на старті?

 1. Персональний комп’ютер або ноутбук.
 2. З’єднання з інтернетом.
 3. Плейлист із каналами.

Налаштування починається з магазину додатків. Порядок дій такий:

 1. Заходите в магазин і встановлюєте безкоштовну програму SS IPTV.
 2. Заходите в налаштування і клацаєте на потрібну піктограму.
 3. Додаєте плейлист.
 4. Вибираєте потрібні канали для перегляду.

Плейлисти заповнюєте під час першого підключення. Можна зробити це вручну в налаштуваннях або підключити комп’ютер і заповнити списки відтворення за допомогою техніки. Другий варіант набагато зручніше і швидше.

Готові плейлисти є на сайті SS IPTV, а також на майданчиках інших провайдерів. Внутрішній список каналів буде всього один, а число зовнішніх необмежена.

Списки відтворень із зовнішніх джерел завантажуються через вкладку «Контент». Знайдіть категорію «Зовнішні» і просто натисніть «Додати». Обов’язково вкажіть назву списку і його адресу в інтернеті.

Внутрішній плейлист додають із директорії «Загальні» через пункт «Отримання». Список буде актуальний протягом найближчих 24 годин або поки система не створить наступну комбінацію кодів. Отримані символи вводять у редакторі плейлистів прямо на сайті SS IPTV.

Вам може бути цікаво

Кадри вирішують усе!

Як дивитися канали у вільному доступі?

«Розумний» телевізор теж показує канали, які доступні всім і завжди. Алгоритм активації цієї функції такий:

 1. Відкриваєте налаштування.
 2. Вибираєте «Канали».
 3. Заходите в «Автоматичний пошук».
 4. Вказуєте джерело сигналу, наприклад, кабель або антену.
 5. Вибираєте «Інше» на вкладці «Постачальник».
 6. Позначаєте межі частот.
 7. Активуєте опцію «Пошук аналогових і цифрових каналів».
 8. Чекаєте результатів завершення пошуку.

Вас може зацікавити: Цифрове ефірне телемовлення DVB-T2: Питання і відповіді

Як налаштувати Смарт ТВ

Розумний телевізор або приставка

Обидва пристрої відкривають доступ до традиційних телеканалів, інтернету і додатків. Але це, напевно, єдиний схожий момент, тому далі будемо говорити про відмінності.

Технічні можливості «розумних» телевізорів зазвичай скромніше, ніж у Смарт ТВ приставки. До недоліків відносять менший обсяг пам’яті, обмежений набір додатків і низьку швидкість роботи.

Ще одна перевага приставки – регулярне оновлення операційної системи. Програмне забезпечення телевізора завжди залишається в заводській версії і не оновлюється самостійно.

Приставка працює майже з усіма додатками, а у деяких телевізорів навіть немає підтримки Play Market.

Медіаплеєр коштує порівняно недорого і його реально в будь-який момент замінити на нову і сучасну модель із розширеними можливостями. Заміна телевізора набагато витратніша.

Вартість «розумних» телевізорів починається від 100$, найскромніший медіаплеєр обійдеться у 20$. Але якщо порівнювати ціну звичайного Cмарта з покупкою окремого телевізора і приставки, друге рішення коштує помітно дорожче.

Якщо у вас вже є телевізор, а якість зображення та інші характеристики техніки влаштовують, набагато дешевше докупити до нього приставку, ніж віддавати гроші за нову модель із опцією Smart.

Дорожчий «розумний» телевізор зручний тільки з практичної точки зору, оскільки набагато легше управляти одним пристроєм за допомогою одного пульта.

Але незалежно від вибору, покупка і Смарт ТВ, і телевізора з приставкою має одні і ті ж переваги:

 1. Ви дивитеся все що хочете в будь-який зручний час.
 2. Завантажуєте додатки і запускаєте ігри.
 3. Керуєте переглядом не тільки через пульт, але також через мишу, клавіатуру або телефон.
 4. Створюєте плейлисти, записуєте передачі, фільми і переносите перегляд на зручний час.
 5. Спілкуєтеся в соціальних мережах і відвідуєте різні сайти в інтернеті.

Як працює Смарт телевізор

Рейтинг Смарт телевізорів

Samsung UE50TU7090UXUA

Телевізор Samsung UE50TU7090UXUA укомплектований дисплеєм Crystal і процесором Crystal 4К. Техніка порадує покупця якістю передачі кольору і реалістичним зображенням. Якщо ви хочете повністю зануритися в атмосферу улюбленого фільму, кліпу або передачі – ця модель стане оптимальним рішенням у співвідношенні якості та вартості.

Тонкий корпус без рамок ні на секунду не відволікає від перегляду. По суті, після виходу цієї моделі «Самсунг» встановив нову, більш високу планку дизайнерських стандартів для Smart TV.

Зображення формату 4К UHD порадує вражаючою деталізацією кожного кадру. Кількість пікселів у чотири рази більше, якщо порівнювати з попереднім поколінням FHD.

Модель Samsung UE50TU7090UXUA підходить навіть для віддаленої офісної роботи. Через ПК або ноутбук на дисплеї відображається будь-який контент. Щоб відкрити файл на офісному комп’ютері, потрібно всього лише доторкнутися до екрана. За допомогою програми Microsoft Office 365 працювати з документами тепер можна, не встаючи зі зручного крісла або дивана.

LG 43UN74006LB

Телевізор LG 43UN74006LB працює у форматі 4К, вражає високим рівнем деталізації і яскравими, насиченими, але одночасно природними кольорами кожної деталі під час перегляду фільмів, спортивних змагань або запуску ігор. Реалістичний ефект досягається за рахунок кількості пікселів. У форматі 4К їх рівно в чотири рази більше, ніж у звичному Full HD.

Інтелектуальний додаток LG ThinQ AI виводить вирішення побутових питань на кардинально новий рівень. Технологія розпізнає голос живої людини, тому з її допомогою реалізовано управління екосистемою Home IoT прямо з телевізора.

Процесор зберігає кількість кадрів, оригінальний формат, пригнічує шуми, підбирає оптимальну різкість і відключає інтерполяцію кадрів у автоматичному режимі. Завдяки цьому при перегляді фільмів спецефекти виглядають ще яскравіше, а творчі задумки режисера і операторів розкриваються з більш виграшних сторін.

Akai UA22LED1T2S

Бюджетний телевізор Akai UA22LED1T2S, який, незважаючи на ціновий сегмент, радує чіткою, яскравою картинкою і насиченими кольорами. Естетичне задоволення можна отримати не тільки від зображення, але і від елегантного корпусу, оформленого у стриманому, мінімалістичному стилі.

За яскравість і високу якість картинки відповідає швидкісна матриця з широкими кутами огляду і чіткими кадрами, на яких люди і об’єкти знаходяться в русі.

Для перегляду мультимедійного контенту передбачено USB-порт. До нього легко підключається MP3-плеєр, портативна камера або флешка. Перегляд фотографій, домашнього відео і улюбленої музики на великому екрані подарують незабутні враження.

Порт HDMI передає телевізору всі формати сигналу через один кабель. Більше ніяких заплутаних проводів і тільки висока якість передачі від будь-якого джерела до екрану.

Рейтинг Смарт телевізорів

Рейтинг Smart TV Box

X96 Mini Android 9

Приставка X96 Mini Android 9 – це найпопулярніший Smart TV box в Україні. Головні переваги – доступна вартість і універсальність. Пристрій компактного розміру підходить для телевізорів усіх моделей і типів. Виробник передбачив інфрачервоний порт і надійне кріплення. Після недавнього оновлення програмного забезпечення медіаплеєр працює на сучасній операційній системі Android 9.

X96 Max Plus

Медіаплеєр X96 Max Plus з’явився в кінці 2019 року. Пристрій працює на базі процесора Amlogic S905X-3 і підтримує найсучасніший формат зображення 8К. В каталозі виробника є три версії з різним об’ємом пам’яті і мережевим інтерфейсом. У найпростішій модифікації 2/16 Гб пам’яті, Ethernet порт на 100 Мбіт/с, а також модуль Wi-Fi на 2.4 ГГц. Більш прокачані версії укомплектовані пам’яттю на 4/32 і 4/64 Гб, оснащені гігабітним портом Lan і дводіапазонним портом Wi-Fi. Приємний бонус – наявність Bluetooth версії 4.0. Усі приставки працюють на операційній системі Android 9.

Mecool KM9 Pro Classic

Приставка Mecool KM9 Pro Classic радує невисокою ціною і гідними технічними характеристиками. Головна перевага – підтримує технології Android TV зі стандартним пультом і дарує масу вражень голосовим управлінням. Медіаплеєр працює на потужному процесорі, отримав офіційну сертифікацію Google, тому вважається відмінним вибором для любителів перегляду фільмів у хорошій якості, а також всіх, хто активно користується IPTV і YouTube.

Зображення взяті з джерел: Pixabay.com, Unsplash.com

Вам сподобалася стаття?

0