ru
ua
ru
ua

Спальня без ліжка, або матрац на підлозі: за і проти

Останнім часом стало модним використовувати для спальні не повноцінне (і часто громіздке) ліжко, а тільки матрац, максимум — ліжко на низькому каркасі. Що це? Справжня богемна мода чи дійсно практичне рішення? Які є варіанти оформлення низького спального місця? Чи можна використовувати матрац зовсім без ліжка? Які особливості водночас потрібно врахувати? Ми вирішили розібратися у всіх цих питаннях докладніше.

Чи варто повністю відмовлятися від ліжка

Чи варто повністю відмовлятися від кроваті

Прихильники традицій навряд чи можуть уявити собі інтер’єр спальні зовсім без ліжка. Так, спальне місце, навіть як один тільки матрац, тут обов’язково є. Але ось як це — зовсім на підлозі?!..

Треба сказати, що повністю відмовлятися від ліжка не обов’язково.

Дизайнери меблів та інтер’єрів виділяють три типи ліжок для спальні — європейський, американський і східний.

Перший тип — стандартний, саме такий, до якого ми вже звикли. Це ліжка середньої висоти, цілком комфортні й підходять для всіх. Американський тип ліжок — найвищий, він дійсно поширений у США й Канаді, а ось у нас не дуже прижився.

Ну а східний тип — це ліжка на низьких ніжках, розміщені практично біля самої підлоги. У таких ліжок, зазвичай, ще й більш широка основа, ніж розмір матраца, який кладеться зверху. У східній культурі і стільців навколо столу не спостерігається: тільки низькі подушки навколо зовсім невисокого столика-підноса. І якщо ви хочете у своїй спальні просто поставити ліжко нижче, але не готові стелити матрац прямо на голу підлогу, східні ліжка — це саме те, що вам потрібно.

Ще один варіант не тільки зробити ліжко нижчим, але й мінімально витратитися на його придбання — це купівля каркаса для матраца, а не повноцінного ліжка. Здебільшого, каркас являє собою лише ламелі на ніжках, без узголів’я і ніг ліжка, без якогось додаткового декору. Висота ніжок теж може варіюватися, а простота конструкції й мінімальна кількість матеріалів для виготовлення такого каркаса зроблять вартість його найнижчою. Каркас можна, до речі, задрапірувати тканиною — так він матиме естетичніший вигляд і буде як повноцінне ліжко.

Палети замість ліжка

Сучасні дизайнери інтер’єрів пропонують ще один варіант, ще більш бюджетний, ніж купівля каркаса, та ще й більш оригінальний. Це використання палет (вантажних піддонів), які сьогодні широко застосовуються в інтер’єрі не тільки заміських будинків, а й міських квартир. Вам знадобиться кілька палет за розміром матраца. За необхідності їх можна обрізати і скріпити між собою, але обов’язково потрібно ошкурити їх і покрити фарбою або лаком. Висота палет у горизонтальному положенні, зазвичай, не перевищує 15 см, тому для облаштування низького спального місця такий прийом цілком підійде.

Вам може бути цікаво

Як вибрати подушку

Один тільки матрац: що треба врахувати

Матрас без ліжка

Вам може бути цікаво

Вибираємо пледи та покривала

Якщо все ж ви твердо вирішили не купувати ні ліжко, ні каркас, не використовувати палети та інші конструкції, доведеться стелити матрац прямо на підлогу. Чи є вади в такого варіанту облаштування спального місця? Які переваги воно може дати? Ми перерахуємо основні особливості, про які треба знати.

  1. Матрац на підлозі — це дійсно модно, особливо якщо у вас квартира-студія або спальня, поєднана з вітальнею, і ваше ліжко бачать гості. Навмисна недбалість, як не дивно, додає звабинки інтер’єру — це підходить і для «парубоцької» квартири, і для молодої сім’ї, а також впишеться в будь-який стиль (особливо в японський, скандинавський або мінімалістичний, бохо або лофт).
  2. Матрац на підлозі може стати справжнім яскравим акцентом в оформленні сучасного житла, але тільки за умови, що це зручно. Пам’ятайте, що такий варіант підійде більше для молодих людей, позаяк літнім важче й небезпечніше вставати з низького спального місця. До речі, можна використовувати матраци для оформлення спальні дітей-підлітків, купивши односпальні моделі — їм це точно припаде до душі.
  3. Матрац на підлозі можна пересувати скільки завгодно й куди завгодно, на відміну від ліжка. Це означає, що ви зможете міняти свій інтер’єр так, як вам заманеться, й регулярно здійснювати переставляння меблів у спальні. Якщо ви живете в однокімнатній квартирі й у вас намічається якесь масштабне приймання гостей, матрац зовсім можна підняти і притулити до стіни або заховати.
  4. Продумайте заздалегідь також розміщення приліжкових столиків біля такого низького ліжка. Вони мають бути нижчими за звичайні, тому для цього також можна використовувати нестандартні рішення (наприклад, покласти біля ліжка стос книг потрібної висоти). Як варіант, від приліжкових столиків можна відмовитися зовсім.
  5. Купити один тільки матрац, навіть найкращий і найякісніший, дешевше, ніж купувати ціле ліжко. Це дуже демократичне рішення для молодих сімей, новоселів і тих, хто винаймає житло.
  6. З іншого боку, ортопеди не рекомендують заощаджувати на матраці, якщо ви вже вирішили заощадити на чомусь іншому. Ліжко та каркас дають матрацу основу у формі гнучких пружин або ламелей. А ось розміщуючись прямо на підлозі, матрац не дає ефекту підтримки хребта. Тому варто вибирати більш високі, щільні й жорсткі моделі.
  7. Ідеальним варіантом може стати купівля спеціальної конструкції, яка називається матрацом-моноблоком. Вона складається з двох частин: верхня являє собою стандартний ортопедичний матрац, а нижній шар містить усередині міцні та тверді пружини “бонель”, які надають основі гнучкості, як у ліжку або каркасу.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0