ru
ua
ru
ua

Сучасні швабри — основні види і їх особливості

Поява навіть найпримітивнішої швабри значно полегшила процес вологого прибирання. Сучасні моделі ще більше спрощують завдання, дозволяючи прибирати максимально швидко та якісно.

Зручно мати вдома комплекти, як-от Vileda Easywring Ultramat Set. Вони складаються зі швабри і відра, у якому можна не тільки намочити насадку, але і віджати її. Педаль для ніг дасть змогу зробити це максимально якісно, а спеціальне сито захищає від розбризкування води. Конструкція швабри та змінна насадка з мікрофібри дають змогу вимити не тільки підлогове покриття, але будь-яку іншу поверхню. Зробити це можна без застосування засобів побутової хімії і водночас домогтися чудового результату.

Швабра губчастої структури — у чому перевага

Основним елементом виробу є валик із губки. Переваги губчастого матеріалу такі:

 • Ефективно працює система автоматичного віджиму;
 • Добре всмоктується волога;
 • Відмиваються плінтуси будь-якої конфігурації і висоти;
 • Чудово прибираються волосся й шерсть тварин, бо вони прилипають до губки.

Тому такий інструмент, як-от швабра Dreamland з ПВА-насадкою, є незамінним у тих випадках, коли потрібно часто витирати розбризкану воду, а також для сімей із тваринами. Ця модель дасть змогу заощадити, адже знімні губки можна замінити новими, і не викидати стару швабру. Автоматичне віджимання добре не тільки скороченням часу прибирання, а й тим, що не доведеться бруднити руки або працювати в рукавичках. За допомогою таких виробів добре прибирати у ванних і кухнях, вони прекрасно підійдуть для гладкої підлоги, стійкої до вологи.

Швабра не призначена для прибирання місць, доступ до яких ускладнено. А щоб усунути сильне сухе забруднення, доведеться докласти чималих зусиль.

Мотузкова швабра — що в ній добре, а що погано

Виріб – це переплетені мотузки, закріплені на великий палиці. Їх зазвичай виготовляють із натуральних тканин, як-от бавовна, для міцності й довговічності додають штучні матеріали (найчастіше поліестер). Є мотузки з мікрофібри — наприклад, у моделі Dreamland Pretty Mop. Дедалі популярнішими стають комплекти з мотузяної швабри та відра із системою самовіджимання.

Мотузки легко знімаються для прання, сушіння або заміни новими. Пофарбовані підлоги і плиткове покриття вони вимиють ідеально, а ось для дерев’яних і мармурових поверхонь краще використовувати моделі, які не вбирають багато води. Особливо зручно прибирати мотузяною шваброю місця біля ніжок меблів та інші площі, доступ до яких ускладено.

Вам може бути цікаво

Як вибрати мийний пилосос

Швабра з мікрофіброю — сучасний продукт

Мікрофібра виготовляється з ниток особливої структури, які мають властивість підвищеного всмоктування води та витирають підлогу насухо без розводів. Для виготовлення цієї тканини використовується поліамід і поліефіри. Універсальні моделі Lеifheit Piссolo Micro Duо з рухомою насадкою з м’якої мікрофібри навіть не вимагають спеціального відра для віджиму. Приємна й шовковиста на дотик мікрофібра може очистити нерівну підлогу з мікротріщинами. Є в цієї тканини й інші переваги:

 • Нитка в перерізі має зіркоподібну форму з гострими променями, що дають змогу мікрофібрі щільно прилягати до поверхні та видаляти навіть мікрочастинки забруднень;
 • Штучні волокна, з яких виготовлена мікрофібра, сильно електризуються і притягують до себе пилинки, як магніт;
 • Найдрібніші пори тканини дають змогу добре вбирати вологу.

Таку тканину можна прати в машинці та вручну, а ось використовувати відбілювачі або пом’якшувачі води, віджимати або прасувати не можна, тому що порушиться структура і тканина втратить свої властивості. Під час прибирання в дуже брудній кімнаті потрібно постійно прати мікрофібру, інакше забруднення вплине на її очищувальні властивості.

Таким інструментом можна мити будь-яке покриття, усувати навіть найсильніші забруднення. Сучасні конструкції швабр дають змогу проводити віджимання поворотом ручки. Руками доведеться протирати плінтуси. Усі інші місця, навіть важкодоступні, вимиються без проблем завдяки механізму, який дає змогу повертати мийну поверхню під будь-яким кутом.

Якщо необхідно прибрати в невеликій кімнаті, ідеально підійде комплект 3M Scotch Brite з кутом обертання насадки 360 ° і мікрофіброю подвійної дії, здатної видаляти будь-які забруднення — пил, жир, бруд.

Швабра з мікрофібри

Флаундер

Цей виріб складається з ручки та прикріпленої до неї спеціальними шарнірами робочої поверхні. На неї за допомогою кишень або спеціальних кнопок надягають тканинні насадки; часто є педаль для їх віджимання. Каркас роблять із пластику або алюмінію — це полегшує конструкцію і збільшує термін експлуатації. Змінні насадки можуть бути з різного матеріалу — дедалі популярнішою стає мікрофібра.

Швабра-метелик

Така модель складається з телескопічної ручки й насадки з абсорбувального матеріалу з регульованим віджимом. Нею можна виконувати будь-яке прибирання, але особливо ефективною ця швабра незвичайної форми буде для миття важкодоступних місць. Раціонально використовувати її для прибирання квартир, де утримуються хатні тварини. Досить великий перелік поверхонь, які можна прибирати такою шваброю — від лінолеумного до килимового покриття.

Швабри для миття різних поверхонь

Прибирання невеликих приміщень, незвичайного покриття підлоги та інших поверхонь має свої особливості. Їх і враховують виробники під час виготовлення спеціальних швабр. Якісно прибрати у ванній можна за допомогою моделі Leifheit Flexipad Evo — нею легко очистити ванну, душову кабіну, плитку, а телескопічна ручка дає змогу вимити важкодоступні місця. Для миття плиткових і кам’яних підлог у житлових кімнатах, на балконах або в гаражах призначена швабра Leifheit Multi Mop з м’якою губкою з пінополіуретану.

Швабри для миття вікон Spontex Telefix і Granchio одночасно чистять і витирають скло. Вони обладнані м’якими насадками з мікрофібри та шкребками. Склоочисник Spontex Premium з ергономічною ручкою з м’якого матеріалу зроблений з еластичної гуми, що дає змогу ефективно видаляти воду. Зняти пил у кутах, щілинах і на висоті без драбини допоможе трикутна щітка Leifheit Dusty для стелі й карнизів. Потрібно вимити жалюзі — є щітка Leifheit Jalousetta. Вона має здатність чистити відразу чотири поверхні.

Завдяки електростатичним властивостям змінного мопу для сухого прибирання Vileda Finger можна ідеально очистити підлогу, стіни і стеля. Його спеціальний крій у вигляді еластичних «пальців» дає змогу прибирати в найбільш важкодоступних місцях, а профільована структура насадки — рівномірно розподіляти силу натискання. Особливістю швабри Leifheit Claro Profi Micro Duo є м’яка крайка, що дає змогу якісно вимити підлогу в будь-яких місцях і не переживати про можливе пошкодження меблів. А керування ногами під час заміни насадки полегшить миття підлоги. Набір Spontex Express System характерний тим, що відро складається з двох секцій і оснащене центрифугою для віджимання, а насадка обертається на 360°.

Швабра для ламінату

Парова швабра — найсучасніший агрегат

За допомогою парогенератора вода в такій швабрі перетворюється на пару, за допомогою якої очищаються поверхні. Подавання пара регулюється за допомогою кнопки на ручці. Механізм не з дешевих, але має низку переваг:

 • Очищає найбільш забруднені поверхні, навіть з брудом, який сильно в’ївся;
 • Під час роботи з паровою шваброю немає потреби в застосуванні мийних засобів;
 • Дезінфікує зовнішні поверхні, що особливо важливо, якщо в сім’ї є маленька дитина або алергік;
 • Здатний не тільки знищувати бактерії, але й позбутися цвілевих грибків.

Такі пристрої добре підійдуть для поверхонь із цільного дерева, мармуру, якісного лінолеуму, плитки, паркетної підлоги. Але пара шкідлива для підлогового покриття, виконаного замковим способом або із застосуванням клею. Перед тим, як використовувати парову швабру, необхідно ретельно видалити дрібне сміття.

Виріб можна використовувати для знищення мікробів на різних м’яких поверхнях — від іграшок до меблів.

Вам може бути цікаво

Як вибрати робот-пилосос

Критерії вибору

Вибір моделі залежить від площі приміщень, матеріалів обробки, уподобань господині й інших чинників. Але є й загальні рекомендації:

 1. Якщо немає потреби в частому митті підлоги, то доцільно придбати швабру для сухого прибирання — вона впорається з брудом на гладкій поверхні, а для чищення килимового покриття є спеціальні насадки.
 2. Якщо ж необхідно часто мити поверхні, то добре підійде мотузкова модель із довжиною мотузок 0,3-0,4 м, у комплекті з відром і системою для віджимання, запасними насадками.
 3. Мікрофібра ідеальна в тих випадках, коли накопичилося багато бруду, а з яких-небудь причин потрібно використовувати мінімальну кількість води й зовсім не застосовувати мийні засоби. Таку швабру можна навіть не мочити, а просто скропити підлогу.
 4. Швабра з телескопічною ручкою, що дає змогу регулювати її довжину, зручна, якщо користуватися інструментом будуть члени сім’ї різного зросту, або якщо потрібно вимити підлогу під широким диваном або іншими подібними меблями.
 5. Пластикові ручки менш довговічні. З металевих перевагу слід віддати алюмінієвим — на них не з’явиться іржа.
 6. Купуючи швабру з флаундером, краще відразу придбати комплект із трьох насадок: для волого, сухого і змішаного прибирання.
 7. Насадки з бавовняних мотузок або губки неможливо повністю звільнити від вологи — вони не підійдуть для покриття, яке вбирає воду. Зате вони чудово впораються з підлогою з водонепроникних матеріалів.
 8. Покриття з вінілу добре вимиє швабра з губкою.
 9. Якщо поверхня виконана з матеріалу, на якому легко залишаються подряпини, то під час вибору швабри важливо звернути увагу на відсутність гострих деталей і наявність захисної прокладки з гуми.
 10. Найменш вимогливі підлоги з кахлю та мармуру — їх можна вимити будь-якою шваброю. Але краще використовувати мікрофібру, бо погано викручена мотузкова або губчаста насадка буде залишати розводи.

Під час використання інвентарю, виготовленого за сучасними технологіями, господиня зможе менше часу витрачати на прибирання й більше приділити родині й дітям.

Зображення взято з джерел: pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0