ru
ua
ru
ua

Технологія NFC у пральних машинах: новація в побуті

Процес прання часто стає втомливим випробуванням — необхідно враховувати ступінь забруднення виробу, його склад та інші характеристики. Пральна машина не завжди має всі потрібні режими, тому споживачеві доводиться проявляти кмітливість і підбирати найбільш відповідний режим із наявних. Водночас є ризик помилитися, що може призвести до псування виробу або скорочення терміну його експлуатації.

Суть NFC

З огляду на такі потреби споживача, сучасні виробники пральних машин поступово виводять спілкування користувача й техніки на новий рівень. Одним із таких кроків стало впровадження технології NFC (near field communication — комунікація ближнього поля), яка використовувалася до останнього часу переважно для здійснення безконтактних платежів через мобільні системи. Пральні машини з вбудованим NFC-модулем мають дещо інші можливості.

Завдяки невеликому датчику цей вид побутової техніки отримав змогу «навчитися» програм прання для унікальних речей. Будь-який базовий набір, що міститься в пральній машині, можна доповнювати за допомогою вбудованого NFC-модуля й спеціального програмного забезпечення, установленого на мобільний телефон: досить просто піднести смартфон із завантаженою програмою до спеціальної позначки (аналогічно відбувається й вибір нового циклу).

Крім цього, NFC-модуль дає змогу власнику дізнатися причину несправності пральної машини. Запускається режим діагностики аналогічно із завантаженням нових режимів прання — досить піднести мобільний телефон із завантаженою програмою до спеціальної позначки й запустити перевірку. Після закінчення аналізу даних на екрані з’явиться повна інформація про помилку й способи її усунення.У деяких випадках власник самостійно зможе повернути працездатність побутової техніки, не вдаючись до виклику працівника сервіс-центру додому.

Особливості технології

Головні переваги використання NFC-модулів у пральних машинах:

  • Можливість завантаження нових, унікальних для конкретної моделі, режимів прання;
  • Діагностика несправностей пристрою;
  • Не треба вводити паролі або здійснювати інші додаткові кроки під час синхронізації смартфона й пральної машини;
  • Простота експлуатації (не вимагає глибоких знань сучасних технологій).

Але в цієї технології є й вади:

  • Малий радіус дії (як порівняти з можливостями Wi-Fi й Bluetooth);
  • Для завантаження та діагностики потрібно мобільний телефон із чипом NFC;
  • Можлива несумісність програм і пральних машин від різних виробників.

Як скористатися технологією?

Необхідно встановити програму на смартфон. Іноді виробник випускає його для конкретної моделі пральної машини, в інших випадках можна скористатися стандартним зчитувачем NFC (подробиці можна дізнатися з інструкції до машини).

Потім у програмі встановлюються пропоновані параметри: колір, тип одягу, рівень забрудненості тощо. Далі вам залишається тільки підтвердити вибір режиму прання згідно з обраними параметрами й очікувати.

Для користувачів технології доступні, наприклад, програми «дитячий одяг», «цикл прання в холодній воді» або «спортивне взуття».

Вам сподобалася стаття?

0