ru
ua
ru
ua

Телевізори 8К: чи варто купувати прямо зараз і навіщо

Телевізор 8K: що це означає

Новий телевізор 8К – це матриця з найбільш деталізованим зображенням, розроблена до початку 2021 року. Мозок людини сприймає велику кількість візуальної інформації у стандарті 8К не як зображення на екрані, а як реальні події у тривимірній площині.

Вважати, що розширення 8К просто у два рази більше, ніж у телевізора 4К, некоректно. Тому що в новому більш дорогому і кращому форматі точки розташовуються вертикально і горизонтально. Фактично, в одному моніторі 8К поміщається кількість пікселів, що дорівнює чотирьом моніторам 4К і 16 екранам формату Full HD.

За рахунок більшої кількості пікселів картинка виходить більш деталізованою і візуальний ряд в цілому сприймається краще. Але так було не завжди. Ще кілька років тому вважалося, що чим більше дисплей, тим крупніше окремо взятий піксель і тим легше його побачити нам з вами.

Коли з’явилася технологія 4К – це був прорив у відношенні до HD, але пікселі на великих екранах і раніше залишалися помітними. Після винаходу 8К людина не розрізняє пікселі навіть на екранах із діагоналлю 75-98 дюймів.

Телевізор 8К

Вам може бути цікаво

Як вибрати телевізор

Характеристики

Переваги

Реалістична картинка. Розширення телевізора 8К – це новий стандарт зображення у світових масштабах. Тому, якщо ви пред’являєте особливо високі вимоги до візуального ряду, інших варіантів просто не існує.

Величезний екран. Навіть якщо ви повісите у вітальні QLED-телевізор 8К на 75 дюймів, якість картинки гарантовано не постраждає. До речі, 75 – далеко не межа. Наприклад, зараз на сайті «Розетки» продаються моделі на 85 дюймів. А сучасні виробники випускають екрани з діагоналлю до 98 дюймів, і вони теж скоро з’являться в каталозі сайту.

Ефект присутності. Щільність пікселів збільшена до межі, тому все, що відбувається на екрані здається реальним до найдрібніших деталей. Наприклад, під час перегляду спортивних занять з бігових лиж ви відчуваєте себе вболівальником, який стоїть за рекламним щитом.

Апскейлінг контенту. Нові телевізори 8К часто критикують за занадто ранні релізи. Так відбувається тому, що в медіапросторі ще мало контенту в такому високому розширенні. Про це ми поговоримо пізніше, та й подібні зауваження справедливі лише частково.

Деякі сучасні TV вже настільки смарт, що працюють у парі зі штучним інтелектом. Наприклад, у телевізорах 8К Самсунг встановлені процесори Quantum. Вони покращують відео Full HD і 4К до стандарту 8К. Зображення виходить настільки живим, що виникає мимовільне бажання доторкнутися до картинки пальцем і перевірити, яка вона на дотик.

У телевізорах Соні 8К і техніці інших брендів теж використовують схожі технології.

Недоліки

Не всі помічають різницю в якості. Через особливості людського зору для повноцінного сприйняття 8К потрібен дуже великий екран. Ту саму вражаючу реалістичність вийде побачити, якщо сісти максимально близько до телевізора, а іноді доводиться поєднувати обидві рекомендації. Тому, якщо ви не купите телевізор із максимально великою діагоналлю, швидше за все, просто переплатите за опцію 8К.

Нові технології завжди продаються за завищеними цінами. Наприклад, на листопад 2020 року найдешевший телевізор 8К на сайті «Розетки» коштує 79 999 грн. Максимальна планка дуже висока – є моделі, які коштують більше 200-300 тисяч і навіть 1 млн гривень.

Чи потрібно терміново оновлювати стандарт зображення власникам телевізорів 4К?

Насправді ні, тому що така техніка ще не застаріла ні морально, ні фізично. У запасі є ще як мінімум два-три роки, а можливо і більше. За цей час у інформаційному просторі з’явиться більше контенту 8К, виробники підтягнуть слабкі місця своєї техніки, та й вартість, швидше за все, спуститься з небес на землю.

Якщо у вас ще немає телевізора 4К або ви на 100% впевнені у своєму бажанні перейти на більш високий стандарт, зверніть увагу на телевізори LG, Samsung і Sony. Саме ці торгові марки вже випустили кілька моделей, які максимально відповідають популярному стандарту 8К.

Новий телевізор 8К

Чим відрізняється від 4К

Основою цифрового мовлення, запису дисків Blu-ray і потокового відео поки залишається технологія Full HD із роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів. Якщо перевести цю характеристику в кількісний показник, вийде, що у Full HD два мільйони пікселів і вже зараз цього формату недостатньо для запуску деяких відеоігор і перегляду контенту в стандарті 4К.

Тепер візьмемо технологію 4К з розширенням 3840 на 2160 пікселів. У кількісному вираженні це вісім мільйонів пікселів. У стандарті 8К розширення виглядає ще більш вражаючим – це 7680 на 4320 пікселів. У кількісному вираженні це цілих 33 млн точок, і цей факт вражає уяву.

По суті, стандарт 8К за кількістю пікселів у чотири рази перевищує технологію 4К і в 16 разів звичний для багатьох Full HD.

Телевізор 8К смарт

Кращі телевізори з розширенням 8К

LG 65NANO956NA

Сучасний телевізор LG 65NANO956NA масштабує відеоконтент у розширенні 2К і 4К до реалістичної і деталізованої картинки 8К. Зображення виходить більш чітким і з мінімальною кількістю сторонніх шумів.

Під час перегляду фільмів у новому форматі у вас буде захоплювати дух там, де ще вчора ви навіть не помічали якісь нестандартні візуальні рішення та спецефекти.

Технологія Dolby Vision IQ розширює сприйняття зображення далеко за межі HDR. Інтелектуальна система підлаштовується під умови мовлення, жанр, автоматично регулює контрастність, яскравість і насиченість зображення. Опція Dolby Atmos занурює глядача в аудіосереду і дарує незабутні враження від перегляду.

Samsung QE65Q950TSUXUA

Новий телевізор Samsung QE65Q950TSUXUA радує глядача безмежним екраном із майже не помітними чорними краями. Товщина рамки кілька міліметрів. Тому не відволікає від перегляду і повного занурення у фільм, кліп або телепередачу.

Розширення 8К використовує 33 млн пікселів, щоб зробити зображення максимально реалістичним і чітким. Номінально якість повинна бути в чотири рази вище в порівнянні з UHD 4К, але за відчуттями від перегляду це просто небо і земля. Особливо зручно, що в цьому телевізорі встановлено процесор Quantum, який встановлює масштаб зображення більш низької якості до стандарту 8К.

Quantum – це технологія штучного інтелекту, яка має здатність машинного навчання. Процесор запускає AI масштабування, усуває сторонні шуми на рівні пікселів, підвищує різкість контурів об’єктів і створює текстури, вільні від перешкод. Саме тому зображення 8К так разюче відрізняється від інших форматів у кращу сторону.

SONY KD75ZH8BR2

Нова розробка бренду – телевізор Sony KD75ZH8BR2 з перших секунд переносить глядача у світ дивовижних візуальних ефектів 8К. Зображення зливається зі звуком з абсолютною точністю.

Дизайнери теж постаралися на славу. Мінімалістичне оформлення і тонкий корпус у стилі One Slate не відволікають на другорядні деталі і допомагають зосередитися на зануренні у світ реалістичного контенту.

Усередині встановлений потужний процесор, який передає деталі і кольори з абсолютною точністю. Технологія локального затемнення і повноматричне підсвічування екрану роблять світлі відтінки яскравіше, а темні кольори більш насиченими.

У корпус телевізора вбудовані динаміки. Вони передають звук саме з того місця екрану, де відбувається дія або діалог між героями. Розробники розташували акустичне обладнання ближче до центру, і це дало можливість точніше синхронізувати зображення і звук.

Картинка і аудіоефекти будуть максимально соковитими і реалістичними в будь-якому приміщенні. За автоматичне налаштування до умов перегляду відповідає спеціальна опція.

Завдяки технологіям перетворення і масштабування контент з більш низьким розширенням виглядає так, ніби його спочатку знімали за стандартом 8К.

Дорогий телевізор із роздільною здатністю 8К

Чи варто купувати ТВ 8К у 2020: за і проти

Аргументи «за»

Якщо ви дивитеся свій телевізор у розширенні 4К і відчуваєте, що чогось вам все-таки не вистачає, технологія 8К стане тим самим ковтком свіжого повітря. І на це є кілька причин:

  1. Якість зображення помітно вище.
  2. Реалістична картинка, у буквальному сенсі десь на межі між реальним і віртуальним світом.
  3. Багато передач і фільми в HD або 4К технологія самостійно встановлює масштаб до 8К і з часом такого контенту буде все більше.
  4. Насичена передача кольору радує природними і одночасно яскравими відтінками.
  5. Телевізор 8К – це повноцінний домашній кінотеатр з ефектом присутності, де перегляд кожного фільму стає справжньою подією.

На жаль, аргументів проти технології 8К теж чимало.

Вам може бути цікаво

ТОП-10 серіалів від Netflix

Аргументи «проти»

Контент

Контенту у форматі 8К майже немає, особливо на території СНД, і з’явиться він тут нескоро. Звичайно, окремі програми будуть виходити у 8К вже найближчим часом, але звичайні плазмові телевізори навряд чи покажуть картинку такого рівня.

Простий приклад. Телевізори 4К з’явилися вісім років тому. Це був 2012 рік. Знадобилося сім років, щоб ми почали купувати диски Blu-ray UHD без обмежень і за нормальною ціною. А також дивилися телепрограми і фільми у форматі 4К.

Перетворення у 8K

Трансформація сигналу 4К або HD в 8К позбавлена ​​будь-яких помітних переваг. Процес потрібен, щоб отримати картинку на цілий екран, але вся робота для перетворення в першу чергу спрямована в бік підвищення чіткості та якості сигналу штучними способами.

І для вирішення цього завдання не обов’язково купувати телевізор 8К. Наприклад, компанія Sony вже давно застосовує цю технологію у зв’язці з 4К, тільки тепер, коли четвірку поміняли на вісімку, обробка проходить за участю штучного інтелекту.

HDMI 2.1

А як вам перспектива купити телевізор 8К без порту HDMI 2.1, який і повинен приймати сигнал нового формату? Деякі виробники просто не передбачили наявність цього виходу. У таких телевізорах є порт HDMI 2.0 для передачі сигналу 8К з частотою 24 кадрів в секунду. Але, на жаль, без HDMI 2.1 не вийде отримати сигнал від цифрового ресивера, ігрової консолі або ПК. І навіть моделі, де є HDMI 2.1, укомплектовані таким важливим портом в одному екземплярі.

Декодування сигналу 8K

Перший контент у форматі 8К запропонували своїм клієнтам професійні стримери. Youtube теж підтримує роботу з розширенням нового покоління. Незважаючи на ці кроки, жоден телевізор 8К на листопад 2020 року ще не здатний декодувати і приймати трансляції з розширенням 7680х4320 пікселів.

Коли 8К потрапляє в YouTube, формат автоматично конвертується в 4К у момент відтворення. Швидше за все, найближчим часом аналогічну картину ми побачимо у Netflix та інших великих стримінгових сервісах, які оголосили або ще оголосять про запуск трансляцій у форматі 8К.

Майже 8К

Це може здатися трохи дивним, але деякі телевізори 8К не транслюють картинку заявленої виробником якості. Уся справа в субпіксельній візуалізації. Її застосовують для збільшення кутів огляду, а працює це так. Окремі пікселі затемняются або повністю відключаються з урахуванням композиції зображення або особливостей сцени. Це потрібно, щоб між активними пікселями знизилося світлове забруднення і з’явилося більше простору для поліпшення якості перегляду.

Багато пікселів не гарантують якість

Експерти з монтажу і обробки відео стверджують, що кліпи і повнометражні стрічки, зняті на частоті 24 кадру, демонструють якість зображення HD і навіть нижче під час трансляції швидких сцен. У схожих ситуаціях розширення падає на OLED та інших типах екрану, які підтримують технології 4К і 8К.

А ви б купили телевізор 8К у свій будинок або квартиру? Наприклад, якби точно знали, що весь контент з більш низьким розширенням за частки секунди трансформується в ідеальну картинку і відсутність 8К-контенту не проблема?

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0