ru
ua
ru
ua

ТОП-10 серіалів від Netflix

До уваги кіноманів добірка з 10 найкращих серіалів Netflix за останні роки:

  1. Озарк.
  2. Ферзевий гамбіт (Хід королеви).
  3. Улюбленці Мідаса.
  4. Чорне дзеркало.
  5. Картковий будинок.
  6. Брудні гроші.
  7. Темрява.
  8. Еліта.
  9. Забуті богом.
  10. 13 причин чому.

Ми не зважали на бюджет серіалів, концентруючись замість цього на більш важливих аспектах. У розрахунок брався сюжет, його глибина, наявність стрункої логіки оповіді. І персонажі, за розвитком яких цікаво спостерігати у ході серіалу.

Озарк (Ozark)

Кримінальна драма Білла Дюбюка, що розповідає про життя родини Бердів. Глава сімейства, Мартін Берд, обдарований фінансист і бухгалтер з великими амбіціями, який у певний момент втомлюється від нестачі грошей і погоджується відмивати гроші мексиканського наркокартелю. Марті скрупульозний, розумний, уважний і обережний – ідеальна кандидатура для відмивання злочинних грошей. Одного разу виявляється, що його бізнес-партнер Брюс Ліделл крав гроші боса, про що той незабаром дізнався. Під загрозою смерті Марті обіцяє знайти спосіб, як відмивати ще більше грошей і обіцяє відшкодувати збиток, нанесений недалекоглядним Брюсом. Більше у нього немає права на помилку і доводиться мобілізувати всі інтелектуальні ресурси, щоб витягнути з гільйотини себе, дружину і двох дітей.

Озарк (Ozark)

На сьогодні вийшло 3 сезони, в кожному по 10 серій тривалістю трохи менше години. Озарк – серіал медитативний і розмірений. Якщо його дивитися неуважно, виникне відчуття, що не відбувається зовсім нічого. Основна драма розгортається в головах і серцях головних героїв. У ході сюжету герої еволюціонують і змінюються через пережиті події. Марті, його дружина Венді, малолітній син Джон і майже доросла дочка Шарлотта – кожен по-своєму справляється із ситуацією, в якій опинилася сім’я.

Озарк – серіал про те, як люди змінюються під гнітом обставин, в яких опинилися. Він про людей, їх психологію і світовідчуття. Серіал тисне своєю атмосферою, але не відпускає до самого кінця. Автори віртуозно грають зі сприйняттям глядача, у кінці кожної серії залишаючи трохи недомовленості. Окремої похвали заслуговує звукова режисура – Феліпе Борреро вдалося грамотно передати суть того, що відбувається через звук, так що для повного занурення рекомендуємо дивитися з використанням домашнього кінотеатру. Композиторська робота Денні Бенсі і Сондера Юрріаанса на це заслуговують.

Ферзевий гамбіт (The Queen’s Gambit)

Серіал зрежисований Скоттом Френком за однойменним романом американського письменника Уолтера Тевіса. Головна героїня – Бет Хармон, мати якої наклала на себе руки на ґрунті божевілля. Дівчинка потрапляє до сирітського притулку, де випадково відкриває в собі незвичайний талант до шахів. Вона знайомиться з місцевим прибиральником містером Шайбелем, який і стане її вчителем у перші роки. Паралельно з цим дівчинка звикає до маленьких зелених пігулок – транквілізаторів. Завдяки їм вона відчуває себе більш впевнено і спокійно, але подібна залежність не може пройти безслідно.

Хід королеви (The Queen's Gambit)

З кожною новою серією глядачі стають свідками розвитку юного обдарування, її першого тріумфу, неминучого падіння в результаті залежності і, врешті-решт, зцілення. І ні, це не спойлери. Сюжетна нитка сама по собі досить проста і передбачувана. Головне в серіалі – акторська гра і еволюція індивідуальності. Як з маленької замкнутої дівчинки Бет Хармон перетворилася на фатальну жінку. Це історія про боротьбу геніальної шахістки із власними демонами, про її внутрішню гру розуму.

Головну роль створенні серіалу відіграє Скотт Френк, у якого на момент зйомок вже було солідне портфоліо з десятка успішних фільмів. Продюсер не прогнувся під романтично-комедійні тенденції Netflix і не став перетворювати психологічну драму Уолтера Тевіса в чергову історію про важких підлітків з їхніми порожніми і примітивними проблемами. О ні, автор зумів показати справжнє життя – байдуже і неупереджене, де кожен сам повинен встати і битися із власними страхами. Або здатися і померти, так і не знайшовши рішення патової ситуації. Що стосується акторської гри Ані Тейлор-Джой … що ж, чудова робота. Ця дівчина підкорить вас своїми великими очима і пронизливим гострим поглядом. До кісточок.

Улюбленці Мідаса (Los favoritos de Midas / The Minions of Midas)

Уявіть, якби від ваших грошей залежало життя випадкових, незнайомих людей. Ви мільйонер, керівник великої компанії, який звик повністю контролювати своє життя, але одного разу невідомі люди, які називають себе «Улюбленці Мідаса» починають надсилати дивні листи. У них ті самі незнайомці ввічливо і розмірено ставлять ультиматум: 50 мільйонів доларів або в певний день в установленому місці загине якась людина. Якщо не отримають грошей – через якийсь час помре ще хтось, і так далі. Як би ви вчинили? Чи підете на поводу в Улюбленців Мідаса, щоб врятувати життя випадковій людину, з якою особисто навіть не знайомі? Або ж будете робити вигляд, ніби нічого не відбувається, спокійно проживаючи своє багате життя далі. Історія ось про це.

Улюбленці Мідаса (Los favoritos de Midas / The Minions of Midas)

Серіал заснований на оповіданні американського письменника Джека Лондона, тільки події були перенесені із США в Іспанію. Віктор Хеновес, якого чудово зіграв актор Луїс Тосар, відмовляється йти на угоду. У результаті гине людина. А за ним ще один. Вкрай цікаво спостерігати за тим, як трансформується особистість Віктора Хеновеса під тиском ситуації, що склалася. Цей серіал про еволюцію свідомості людини, його моральні страждання і, у підсумку, про звільнення. Під час перегляду намагайтеся не відволікатися на сторонні речі, оскільки серіал вимагає граничної концентрації, і цілком заслужено.

Чорне дзеркало (Black Mirror)

Британський науково-фантастичний серіал-антиутопія, спродюсований Чарлі Брукером. Кожна серія є окремим епізодом із неповторним сюжетом та ідеєю. По суті, кожна серія – це окреме кіно. Єдине, що їх ріднить, це загальний похмурий візуальний стиль, гнітюча атмосфера і технологічна параноя. Брукер майстерно викручує градус абсурду до межі, намагаючись таким чином вивернути людську природу навиворіт і показати, як легко люди здатні втрачати власну людяність, розчиняючи її в сучасних технологіях на догоду системі.

Серіал «Чорне дзеркало» близький за духом антиутопія Олдоса Хакслі, де суспільство страждає не від постійного стеження або утисків свободи людини, але від інформаційного перенасичення і підміни справжніх цінностей ілюзорними. Інформаційний достаток і доступність технологій призводять до втрати моральних орієнтирів. Люди перестають цікавитися чимось важливим і нескінченно споживають порожній інформаційний напівфабрикат. У результаті і самі втрачають власну індивідуальність і моральне обличчя, стаючи сірою бездумною масою без натяку на велич.

Брукер показує суспільство споживання в різних іпостасях і зводить його в абсолют, щоб жирним пунктиром підкреслити всі його вади. Деякі серії виглядають дуже вже фантастичними і далекими, але є і такі, що вже зараз відображають нашу з вами реальність. Кожна серія має унікальний стиль та ідею, що проникає глибоко в мозок і серце глядача, примушуючи задуматися. Цей серіал – криве дзеркало суспільства, в якому ми живемо. Він показує, наскільки легко ми можемо втратити зв’язок із реальністю, оточивши себе всілякими технологіями. Однозначно один з найкращих серіалів десятиліття від Netflix, особливо якщо дивитися його на великому телевізорі з діагоналлю 50″, який покриває максимальну область візуального сприйняття і немов би переносить глядача в той вигаданий антиутопічний світ.

Вам може бути цікаво

Як вибрати телевізор

Картковий будинок (House of Cards)

Політичний трилер із хитросплетеним сюжетом, що розповідає про приховані інтриги Білого дому. Головний герой – конгресмен від Демократичної партії Френк Андервуд, що володіє гострим розумом і невгамовними амбіціями. На поточний момент серіал вважається завершеним, усього вийшло 6 сезонів, тож глобально про сюжет не вийде розповісти навіть коротко.

Починається все з того, що Френк забезпечує підтримку Гаррету Уокеру під час передвиборної компанії в США, завдяки чому той успішно стає новообраним президентом. Незважаючи на всі зусилля і підтримку, Андервуд не отримує таке бажане для себе крісло Державного секретаря. Замість нього на цю посаду призначають іншу людину, яка, на думку Френка, цього не заслужила. Неосяжні амбіції і гострий розум – диявольське поєднання, про що незабаром дізнаються як адміністрація новоспеченого президента, так і глядачі.

Картковий будиночок (House of Cards)

Зіграти роль Френка Андервуда випала честь Кевіну Спейсі, і з цим завданням він впорався чудово. Його поведінка в кадрі, манера мови і повадки в якийсь момент змушують дійсно повірити, нібито все, що відбувається, реально. Френк неймовірно харизматичний, його образ привертає до себе увагу і не відпускає до останнього. Дружину Френка, Клер Андервуд, зіграла неповторна Робін Райт, чия харизма під стать чоловікові. Стежити за розвитком відносин цієї пари неймовірно цікаво, особливо у 3-4 сезонах. Якщо ви любитель гострої політичної драми з нетривіальним сюжетом, навіть не намагайтеся пройти повз.

Брудні гроші (Dirty Money)

Документальний телесеріал Netflix, що розповідає про корпоративну корупцію, шахрайство з цінними паперами та чорну бухгалтерію. Режисером проєкту став оскароносний Алекс Гібні – той самий, що у 2016 році випустив фільм «Нульові дні» про онлайн-шпигунство, а роком раніше представив світу документалку «Стів Джобс: чоловік у машині». Його роботи не користуються великою популярністю, це не попса. Алекс Гібні створює документальні серіали, матеріалом для яких служить сама історія і люди, що живуть зараз або жили колись.

Брудні гроші (Dirty Money)

«Брудні гроші» препарують американську економічну систему і показують, як банківська система і великі корпорації відбиваються на простих громадянах. Свої ідеї та здогадки автор доводить на прикладі компаній HSBC, Volkswagen і TRUMP Inc. Головними героями серіалу стануть живі люди, яких так чи інакше торкнулися великі корупційні скандали. Тут будуть обвинувачені, обвинувачі і просто свідки, які за збігом обставин опинилися втягнуті у справу. Корисно для загальної ерудиції.

Темрява (Dark)

Ми звикли уявляти час як єдину нерозривну лінію, яка веде з минулого в майбутнє. А ми живемо в єдиній миті «тут і зараз», поки час невблаганно тягне нас вперед, у майбутнє. Але що, як насправді наше звичне уявлення про час помилкове? Що, як реальність влаштована зовсім інакше, ніж ми звикли думати? Баран бо Одар у серіалі «Пітьма» намагається відповісти на це питання, запропонувавши досить незвичайну філософську концепцію.

Події розгортаються в маленькому містечку Вінд, що розташувався в глушині неподалік від атомної електростанції. Головних героїв затягує у вир подій після загадкового зникнення кількох підлітків і несподіваного самогубства молодого чоловіка, зразкового сім’янина. Незабаром герої змушені зробити кілька страшних для себе відкриттів, які перевертають звичний світ з ніг на голову. Весь серіал – свого роду філософська відповідь на питання, що таке час, як він влаштований і який у всьому цьому екзистенційний сенс. Дивіться уважно, адже інакше усвідомити глобальну задумку режисера буде складно.

Вам може бути цікаво

Кадри вирішують усе!

Еліта (Élite)

Іспанська драматичний серіал від Netflix, що оповідає про життя підлітків, учнів у престижній школі «Лас-Енсіанс». Хоча на перший погляд може здатися, що це звичайний прохідний серіал про багатих підлітків без особливого сенсу і логіки, не поспішайте ставити хрест. Це доросла чистокровна драма, в якій грамотно розкриваються характери персонажів, їх світогляд і взаємини з однолітками. Вся справа ускладнюється моторошним вбивством, яке сталося під час вечірки. Хто вбивця, який його мотив і як взагалі діти докотилися до такого життя – серіал ось про це.

Еліта (Élite)

На цей момент вийшло 3 сезони, і Netflix вже анонсували швидкий вихід четвертого і п’ятого сезонів.

Забуті Богом (Godless)

Міні-серіал Скотта Френка – того самого, про якого ми вже згадували трохи вище, коли говорили про серіал «Ферзевий гамбіт». «Забуті богом» – породистий драматичний вестерн із 7 серій, що розповідає про часи Дикого Заходу. Головний герой на ім’я Френк Гріффін намагається відшукати зниклого прийомного сина, який раніше був у його банді.

Забуті Богом (Godless)

У якийсь момент Рой Гуд (так звуть хлопця) вирішив залишити банду, вплутавшись у перестрілку з колишніми подільниками. Він отримав поранення, але зумів втекти, проте за його слідами уже йде Френк, повний рішучості помститися за жорстоке зрадництво. Пошуки приводять ватажка банди в тихе, забуте богом містечко, де з якоїсь невідомої причини живуть одні жінки. Сім серій – хльостких, яскравих, які проглядаються буквально на одному диханні. Те, що потрібно, щоб скоротати пару вечорів на вихідних.

13 причин чому (13 Reasons Why)

На вигляд звичайний серіал про замкненого, нічим не примітного хлопця на ім’я Клей Джонс, який ходить у школу і займається типовими підлітковими справами: слухає музику, вчиться і підробляє в кінотеатрі. Загалом, звичайнісінька повсякденність. В один прекрасний день учениця його школи здійснює несподіване для всіх самогубство, а незабаром Клей знаходить біля будинку загадкову посилку, адресовану йому.

Незабаром з’ясовується, що вона від Ханни – тієї самої дівчини, яка вирішила звести рахунки з життям. Усередині хлопець знаходить 7 касет, на яких дівчина озвучує 13 причин, чому сталося те, що сталося. Виявляється, що Клей – одна з цих причин. Переглядаючи одну касету за одною, хлопець багато дізнається про життя Ханни Бейкер, а його знайомі і друзі зі школи постають у несподіваному світлі. Тривожні, похмурі і жахливі таємниці починають спливати на поверхню одна за одною, і шматочки пазлу збираються в єдину картину. З кожною новою серією сюжет серіалу розкривається все більше, шокуючи глядача несподіваними фактами, через що сприйняття одних і тих самих персонажів постійно змінюється. Спробуйте передбачити, до чого все це призведе в результаті. У вас не вийде.

13 причин чому (13 Reasons Why)

Тим, хто любить серіали з несподіваною розв’язкою – дивитися однозначно. Якщо душа лежить до фільмів подібного формату, рекомендуємо ознайомитися з іншою нашою добіркою:

На цьому все. Дякую за увагу і приємного перегляду!

Вам сподобалася стаття?

0