ru
ua
ru
ua

Як почистити праску: 11 ефективних засобів

Після певного часу експлуатації господині стикаються з проблемою: як почистити праску правильно. Навіть дорогі сучасні моделі не захищені повністю від виникнення накипу і нальоту. Розглянемо ефективні засоби, які допомагають зберігати підошву прасок гладкою, а внутрішню частину – первинною чистою.

Вибір способу догляду для різних типів виробів

Праска – електричний побутовий прилад для розгладження складок і заминів на речах, незамінний у кожному будинку. Моделі для сухого прасування, незважаючи на низьку вартість, мало затребувані через неможливість впоратися з товстими сильно пом’ятими матеріалами.

Популярні парові праски завдяки багатофункціональності, високому ступеню ковзання та ефективності. У таких моделях передбачені резервуари різного об’єму, в які заливають воду. Це місце, де може виникати цвіль. Тут виникає осад, якщо зацвіла вода. До чищення своєї праски слід ознайомитися з інструкцією експлуатації.

Моделі з парогенераторами зручні для великого обсягу прасування. Вони потужні і обладнані великими прозорими резервуарами для води. Важливо дбати про її якість. Використання простої води з-під крана замість фільтрованої прискорює утворення накипу.

Як почистити підошву праски

Є кілька перевірених способів, як прибрати накип із робочої поверхні. До неї можуть прилипнути частинки пригорілої тканини. Часто вони утворюються від синтетики або делікатних матеріалів. Тут також утворюється наліт і накип. Якщо їх не видаляти своєчасно, можна зіпсувати речі. Сам пристрій без догляду також наражається на небезпеку виходу з ладу. Праски відрізняються покриттями робочих поверхонь:

 1. Алюміній: встановлюють на дешеві моделі, праска менш ефективна, але легко нагрівається.
 2. Неіржавна сталь: найбільш міцна, але важка.
 3. Кераміка і тефлон: популярні варіанти, прекрасно ковзають і забезпечують якісне розгладження всіх видів тканин. Це крихкі матеріали, їх легко подряпати і зіпсувати, тому при знятті забруднень не можна використовувати гострі предмети та агресивні речовини.

Як чистити праску правильно

Способи чищення підошви праски в домашніх умовах

Повернути електроприладу гладку поверхню господаркам допомагають речовини, які майже завжди наявні в будинку. Для прасок із алюмінієвими або сталевими підошвами підходять такі засоби:

 1. Каша з соди. Легко видаляє накип, іржу, а також пригорілі частинки тканини і пластику. Харчову соду з’єднати з водою, щоб вийшла пастоподібна консистенція. Можна розводити засіб із 9% оцтом. Суміш нанести на ганчірку, якою протерти подошву праски. Сода не підходить для тефлонового покриття! Для таких підошов краще застосувати нашатирний спирт.
 2. Сіль. Можна поводити нагрітою праскою по розсипаному на поверхні природному мийному засобу. Щоб не подряпати підошву, краще застосувати інший варіант. Сіль помістити в марлю (не менше двох шарів) і нею протирати робочу поверхню, яку попередньо злегка нагріти.

Чим же можна почистити праску з тефлоновою і керамічною підошвою? Для них використовують такі засоби:

 1. Оцет. Його потрібно розводити з водою в рівних співвідношеннях. Ганчірку змочити готовим розчином і обробляти нею робочу поверхню. Стежити, щоб прилад був відключений. На парових прасках розташовані дірочки. Їх також потрібно обробляти будь-якою ганчіркою, просоченою розчином із оцтової кислоти. Часто використовують ватяні палички або зубочистки.
 2. Зубна паста. Її нанести на серветку, якою витирати злегка нагріту підошву, приділяючи увагу місцям забруднення. Важливо вибирати пасту білого кольору, не гелевої консистенції.
 3. Господарське мило. Це один із популярних способів як почистити праску в домашніх умовах. Підошву помірно нагріти, щоб було комфортно працювати. Шматочком мила натирати поверхню, при цьому воно трохи плавиться. Потім чистою серветкою прибрати залишки засобу з брудом. Не забувати обробляти отвори для пари.
 4. Рідина для зняття лаку або ацетон. Засіб нанести на марлю, шматочок вати або серветку, ретельно витирати забруднені місця і отвори для виходу пари. З їхньою допомогою легко позбутися від пригорілої пластмаси.
 5. Перекис водню. Готовий 3% розчин цієї речовини нанести на ватний тампон і протирати поверхню.

Чистка підошви праски

Професійні засоби для чищення підошви прасок

Часто господині побоюються зіпсувати дорогу техніку зі складним пристроєм і купують готові засоби для чищення. Є спеціальні олівці різних виробників, які легко застосовувати в домашніх умовах. Ці пристосування захищають руки від контакту з хімічними компонентом і гарячою поверхнею завдяки держателю. Досить кілька разів провести теплою підошвою олівцем для чищення, і бруд починає відставати від приладу.

З отворів подачі пари також виходить накип. Після чистки якийсь час при нагріванні може виділятися бруд із дірок. Щоб повністю очистити пристрій, потрібно залити воду і включити пропарювання. Перед наступним прасуванням краще перевірити звільнення від накипу на світлому відрізку тканини.

Вам може бути цікаво

Вибираємо прасувальну дошку

Як почистити праску від накипу

Як почистити праску всередині

Деталі електроприладу, які стикаються з водою, можуть покриватися накипом та іржею. Усередині резервуара з’являється зелений наліт – це цвіль. Таке забруднення з’являється при застої води. Побороти цвіль можна розчинами оцту, нашатирного спирту. Застосовують і відбілювач (одна частина до 10 води). Залити в резервуар і видалити цвіль з осадом разом із парою. Потім промити дистильованою водою.

Накип – це солі кальцію і магнію. Чим більше жорсткість води, тим більше нерозчинного осаду утворюється при її нагріванні. Звільнятися від таких відкладень слід кислотами.

Є кілька способів, як почистити праску від накипу всередині.

Якщо вчасно не провести очищення елементів від іржі і бруду, є ризик, що під час прасування вони можуть проявитися на речі і залишити плями, які не завжди відпираються. У випадках, коли забився перетворювач пару пластівцями осаду, вода починає витікати через підошву. А це може зіпсувати щойно випрані речі, не кажучи вже про працездатність самого приладу.

Домашні та професійні засоби очищення праски ізсередини

Швидко звільнити прилад від забруднень можна за допомогою оцтової кислоти. В окремій ємності готують розчин. У пропорціях 1:1 змішують 9% оцет і воду. Отриману суміш заливають у спеціальну ємність. Включають праску на максимальну температуру і ставлять її вертикально на 5-10 хвилин. Прилад у цей час може автоматично вимикатися і знову нагріватися, не варто втручатися в цей процес. Після цього треба підставити ємність і, тримаючи праску горизонтально на витягнутій руці, натиснути кнопку активного відпарювання, потім злити залишки розчину. Залити вже чисту воду, нагріти прилад і повторити маніпуляції. Протерти підошву сухою ганчіркою.

Ефективно видаляє іржу і лимонна кислота. Пакетик засобу (25 г) розчинити в склянці теплої чистої води. Далі діяти потрібно за схемою, яка описана у способі з оцтовою кислотою. Аналогічні дії проводять зі спеціальним засобом – антинакипін. На одну чистку йде половина столової ложки, яку розводять у склянці води.

Парова праска

Лайфхак у догляді за праскою

Виробники дрібної побутової техніки випускають додаткові аксесуари до товарів для догляду за будинком. Є засоби, які не допускають утворення накипу і цвілі:

 • універсальна антипригарна тефлонова накладка на праску: захищає підошву від бруду, подряпин, не дає делікатним тканинам оплавитися при прасуванні;
 • змінні картриджі для мінералізації води: вставляються у праски з відпарювачем.

У деяких моделях передбачений режим самоочищення. Періодично виконуючи інструкції, не доведеться піклуватися про додаткові способи позбавлення від забруднень.

Використання дистильованої води збільшує термін експлуатації без необхідності чищення. Після закінчення прасування резервуар потрібно звільняти від вмісту. Регулятор пароутворення повинен стояти на максимумі при вимкненому пристрої.

Домашній помічник буде довго радувати легким та якісним прасуванням за умов дбайливого ставлення до нього і регулярного очищення підсобними і професійними засобами.

Зображення взяті з сайту: pexels.com.

Вам сподобалася стаття?

0