ru
ua
ru
ua

Усе, що треба знати про ігрові килимки для миші

Обов’язковий елемент геймерського робочого місця — це якісний килимок для миші або, як його часто називають по-солідному. — «ігрова поверхня». Так, попри повір’я, що оптичним мишкам не потрібен килимок і на заяви щодо тих, що їздять по чому завгодно, включно зі склом, лазерним мишам — килимок украй бажаний. Не тому, що виробники брешуть — а тому, що його використання може дати додаткові переваги в грі. Не варто відмовлятися від килимка тільки тому, що теоретично миша працює й без нього.

Чим відрізняються килимки

Вибираємо ігровий килим

Є чотири набори параметрів, за якими можна оцінити килимок: поверхня, ковзання, зворотний бік і культура вироблення.

Під поверхнею передбачений розмір, матеріал, товщина, обробка країв, тактильні відчуття, ну, і малюнок.

Ковзання як найважливіша «практична» характеристика виділяється окремо — оцінюється опір руху миші, точність і легкість позиціювання курсора.

А ось до зворотного боку вимога тільки одна — забезпечувати надійність кріплення килимка. Нарешті, культура вироблення містить у собі дизайн, упаковку, комплектацію та загальний «product feeling» — тобто, по суті, загальний рівень якості продукту.

Вам може бути цікаво

Як вибрати ігрову мишку у 2021

Матеріали й розмір

Що треба знати про ігровий килим для миші

Килимок — це все-таки компаньйон для миші, тому й обирається він з огляду на вподобання користувача щодо параметрів миші.

Є два типові матеріали робочої поверхні — це тканина і пластик. Як уже згадувалося в описі сенсорів мишей, оптика краще працює на тканині (неоднорідний матеріал), а лазер — на пластиці (немає волокон, що можуть збивати лазер). І два, скажімо, екзотичні, та все-таки використовувані непоодиноко — метал (алюміній або сталь) і силікон, чимось схожий на прогумований пластик. Ці два підходять для будь-яких сенсорів.

Вам може бути цікаво

Обираємо ігровий монітор

Тканинні й пластикові килими бувають двох типів, які англійською називаються Speed і Control, також іноді трапляються терміни Glide і Grip. Speed або Glide — це максимально гладкі килимки, що забезпечують найкраще ковзання для швидкісних рухів. Їм віддають перевагу гравці, які використовують середню й низьку чутливість миші та роблять багато різких, довгих рухів. Control або Grip — навпаки, з чітко окресленою шорсткістю поверхні, вони дають максимальну точність переміщень і тактильний зворотний зв’язок. Коли гравець використовує високу чутливість, йому важливо, щоб невеликий рух відпрацьовувався найточніше.

Металеві килими за визначенням гладкі (інакше вони б працювали як напилок, миттєво вбиваючи ніжки миші), тому належать до типу “speed”. І навпаки, силіконові, об’єднуючи переваги тканинних і пластикових килимів (по суті, їх придумали для того, щоб реалізувати гнучкий і м’який килим із характеристиками пластикової поверхні), робляться шорсткими для більшого контролю.

Ще один параметр поверхні — це розмір. Тут усе просто: що менша чутливість миші, то більший килимок, аж до справді гігантських моделей, які іноді навіть підстилаються під клавіатуру (!). Ну й з іншого боку, є дуже компактні рішення для використання разом із ноутбуками.

Запитання, які треба поставити собі, обираючи ігрову поверхню

Отже, ось список «навідних запитань», за якими справді дуже легко обрати килимок відповідно до своїх потреб:

 • Використовується висока, середня чи низька чутливість миші?
 • Якщо є конкретне розуміння, то яка перевага щодо опору руху: glide чи grip, тобто ковзання чи шорсткість і контроль?
 • Питання загального комфорту: кращий м’який для руки чи гранично тонкий, який зливається зі столом?
 • Передбачається використання з лазерною чи оптичною мишею?
 • Чи треба відчувати зворотний зв’язок від переміщення?
 • Чи передбачається транспортування? Зокрема, є моделі зі спеціальними кейсами в комплекті.

9 причин купити якісну поверхню, а не відмовлятися від килимка

Правильний ігровий килим

Ось тепер можна нарешті усвідомлено дати відповідь: чому мишам набагато краще з килимком.

 1. Перше й найголовніше: миша ефективніше працює (тобто вища точність позиціювання курсора). Якісна миша без килима — те саме, що спортивний автомобіль на дешевій гумі, який не зможе ні швидко їхати, ні різко гальмувати, ні доладно керуватися. Саме тому більшість виробників пропонують повний асортимент килимків на будь-який смак для своїх мишей — які, насправді, не гірше за конкурентів «працюють на всіх поверхнях».
 2. Поверхню можна добрати під конкретні запити (як-от тип сенсора миші, чутливість). Власне, не кожна миша ідеально працюватиме з кожним килимком просто тому, що обидва пристрої — «геймерські». Але в грамотному поєднанні весь потенціал буде розкритий. Зовсім необов’язково обирати килимок і мишу одного бренда, але, наприклад, килимки Razer у поєднанні з мишами Razer дають змогу використовувати оптимізацію в ПЗ Synapse 2.0 — у програмі є відповідні профілі для кожного сенсора.
 3. Напевно всі іноді помічали біля комп’ютерів старі килимки, які мають зовсім жахливий вигляд. Так ось, порівнюючи з дешевими килимками із супермаркету, геймерські вирізняє надійність: вони не стираються, не обтіпуються й завдяки правильній зворотній поверхні не рухаються по столу.
 4. Більшість моделей, крім металевих і деяких особливо «контрольних» пластикових, береже ніжки миші, у той час, як використання на столі їх псує та може навіть пошкодити покриття самого столу, особливо за тривалий період часу.
 5. Килим також приховує проблеми поверхонь, що містяться під ним: тканину нівелює нерівності, пластик чи метал і поготів — дає змогу покласти килим на м’який диван або ліжко…
 6. Тканинні килимки, які мають досить грубу і м’яку основу, роблять комфортнішим тривале використання — рука не лежить на столі. З іншого боку, деяким користувачам, навпаки, подобаються гранично тонкі пластикові моделі, які забезпечують усі плюси килимка, але не відчуваються, як якась піднесеність.
 7. Усі виробники дають нагоду знайти в їхньому асортименті дуже великі килими, якщо такий потрібен. Крім геймерів із низькою чутливістю миші, це оцінять дизайнери, а моделі, які можна підстелити під клавіатуру — просто роблять закінченою композицію робочого місця.
 8. Рука, яка постійно треться об стіл — не найкращим способом впливає на його поверхню. А з килимком завжди чисто.
 9. Нарешті, серед геймерів є фани ігор та кіберспортивних команд — для них пропонується безліч брендованих різновидів із відповідною символікою, що дають змогу прикрасити робочо-ігрове місце нагадуванням про улюблену гру.

Зображення взято з джерел: unsplash.com

Вам сподобалася стаття?

0