ru
ua
ru
ua

Вибір пилососа для сухого прибирання

У 2018 році в Україні набув чинності закон про обов’язкове енергомаркування пилососів. Завдяки цьому вибрати відповідну техніку стало простіше. Покупцям обов’язково надається інформація з енергоефективності та інших важливих характеристик.

З іншого боку, придбання побутового пристрою тепер вимагає нових знань. Як мінімум, потрібно навчитися читати інформаційну етикетку товару. Підготуємося до вибору техніки. Розберемо показники на етикетці й інші критерії, які варто врахувати під час купівлі домашнього пристрою.

Енергоефективність пилососа

Сучасні прилади споживають небагато енергії, але водночас краще і швидше прибирають, ніж моделі минулих поколінь. Як пояснити це? Річ у тім, що в пилососа є два типи потужності — споживання і всмоктування.

Перша визначає енерговитрати. Друга говорить про те, з якою інтенсивністю пристрій втягує пил. Техніка, обладнана сучасним мотором, не вимагає багато енергії, щоб ефективно працювати. Потужність всмоктування залежить не тільки від потужності двигуна, але і від інших чинників — конструкції корпусу, аеродинамічних показників повітроводів, пропускної здатності фільтрів тощо.

Енергоефективність пилососа — це співвідношення його енергоспоживання і якості прибирання. Показник визначається під час лабораторного тестування. Як зразок розглядається середня житлова площа 87 м² з частотою прибирання раз на тиждень. Фахівці рахують обсяг річних витрат електроенергії для такого дому. Цей показник також вказується на етикетці. Величину співвідносять з ефективністю всмоктування на різних поверхнях. За результатами тестів визначають клас техніки — від A до G. Найкращі пилососи ощадять до 60% енергії.

Якість прибирання

Цей параметр також вказаний на етикетці. Показник використовують для розрахунку енергоефективності. Його отримують за допомогою тестування техніки на різному покритті — килимовому і твердому.

Працівники лабораторії слідують чіткому протоколу. Певна кількість дрібного пилу розподіляється поверхнею килима і втирається ролером. Після п’яти подвійних проходів пилососом вміст мішка зважують і співвідносять із початковим обсягом сміття. Так визначають ефективність всмоктування пилу з килима. Клас А означає, що пилосос видаляє понад 91% забруднень. Аналогічний тест проводять для твердого покриття.

Системи фільтрації

Пилосос всмоктує пил і теоретично повертає назовні тільки чисте повітря. Чи так це насправді? Це залежить від системи фільтрації. Є три етапи очищення:

  1. Первинна фільтрація утримує великі частки сміття. Про це піклується безпосередньо пилозбірник. Популярністю користуються моделі з аквафільтром, у яких роль контейнера для сміття виконує ємність із водою. Цей метод один із найефективніших, позаяк уже на етапі всмоктування більша частина пилу намокає й осідає.
  2. Вторинна фільтрація захищає мотор від пилу. Це чинник довговічності приладу.
  3. Нарешті, третій ступінь фільтрації. Це фінішне очищення повітря, яке випускається назовні. Фільтри утримують мікрочастинки пилу й алергени. Вони бувають різних типів.

Електростатичні мікрофільтри вловлюють частинки розміром понад 0,3 мікрона. Ступінь очищення повітря — до 99,9%. Фільтри S і HEPA затримують мікрочастинки розміром менш ніж 0,3 мікрона. Ступінь очищення повітря залежить від класу. Показник може досягати 99,995%. У деяких моделях стоять додаткові вугільні фільтри для боротьби з неприємними запахами.

Клас фільтрації вказується на етикетці. Параметр дає змогу визначити, скільки пилу міститься в повітрі, яке видувається пилососом. Найкращий клас A пропускає менш ніж 0,02% сміття, найгірший D — понад 1%. На цей показник впливає не тільки система фільтрації, але також ізоляція повітряних потоків і пилозбірника.

Рівень шуму

Потужно — не обов’язково голосно. Сучасний двигун навіть на граничних показниках працює тихо. Підвищує комфортність прибирання і якісна ізоляція корпусу.

Для сучасних пилососів рівень шуму не має перевищувати 80 дБ, такий же результат у мотоцикла з глушником. Стандартні моделі видають у середньому 70 дБ. У дорогої техніки цей показник може бути знижений до 50 дБ — гучність розмови.

Характеристики пилозбірника

Нас цікавить його тип і об’єм. Пилозбірник може бути у формі:

Від об’єму безпосередньо залежить місткість. А вона, так само, визначає площу, яку можна прибрати без заміни або очищення пилозбірника. Техніка з контейнером до 1 л підійде для маленької площі. Пилозбірник об’ємом 2 л впорається з прибиранням у квартирі середньої площі. Для великого житла необхідний агрегат із контейнером не менш ніж 3 л. Якщо в домі живуть тварини, вибирайте об’єм із запасом.

Додаткові насадки

Стандартна щітка має два режими — для килима і гладкої підлоги. Корисними є й додаткові насадки:

  • Паркетна — з високою м’якою щетиною;
  • Для м’яких меблів — у формі круглого пензля або широка з ниткопідіймальними подушечками;
  • Турбощітка — з обертовим валиком усередині;
  • Подовжувач труби для прибирання важкодоступних місць;
  • Для щілин і кутів — з вузьким соплом.

Вибрати пилосос для сухого прибирання на Rozetka.com.ua

Якщо у вподобаної моделі немає потрібних аксесуарів, то здебільшого це не проблема. Виробники пилососів пропонують окремі комплекти додаткових насадок, так що ви можете вибрати ті, які найбільше підійдуть для поставлених завдань.

Вам сподобалася стаття?

0