ru
ua
ru
ua

Як вибрати прасувальну дошку

Прасувальні дошки – це спеціальні вироби для прасування, які можуть прискорити процес, зробити його зручним і комфортним, допоможуть вирівняти речі складної конструкції в самих важкодоступних місцях. Але, щоб вибрати кращу прасувальну дошку для дому, яка відповідала б усім вимогам, потрібно під час купівлі звернути увагу на деякі нюанси.

Види прасувальних дощок

Є багато моделей цих виробів від найпростіших до сучасних прасувальних комплексів. Основні критерії вибору кількість речей, які потрібно випрасувати, і можливість розміщення дошки у квартирі. Якщо є окреме приміщення для прання і прасування, то краще встановити міцну й надійну стаціонарну дошку. Для малогабаритної квартири й тимчасового житла знадобиться настільна модель. Найактуальніші моделі складані дошки на ніжках.

 1. Настільні дошки. Займають мало місця, добре підійдуть для ситуацій, коли потрібне невелике прасування не сильно пом’ятих або дрібних речей. Найпростіша модель обтягнута матеріалом фанера з прошарком і чохлом. Виробляються дошки з невеликими ніжками й без них. Є і брендові моделі, наприклад, Foppapedretti Stirofast Naturale з запатентованою перфорованою основою й ефектом прасування з двох боків, антипригарним покриттям.
 2. Дошки з розсувними ніжками, що регулюються за висотою. Ці моделі найпоширеніші. Відрізняються формою ніжок, матеріалом і площею покриття, додатковими функціями.
 3. Підлогова стаціонарна дошка надійна й міцна, але займає багато місця. Встановлюється там, де для цього є умови.
 4. Настінні прасувальні дошки кріпляться до стіни, можуть складатися навпіл, чим економлять місце. Такі дошки швидко розкладаються, але їхнім мінусом є брак можливості змінювати висоту.
 5. Вбудовані дошки відкидні й розсувні. Мають спеціальні кріплення, не займають багато місця. Є естетичні моделі відкидних дощок, виготовлені як картини, панно або дзеркала вони здатні прикрасити інтер’єр квартири. Висувні дошки розташовуються усередині шафи, виїжджають на роликах. Такі моделі зручні, але коштують дорожче.
 6. Ультрасучасні моделі для професійного прасування, як-от прасувальна система Becker Home Line А8, яка складається з активної прасувальної дошки, парової праски й парогенератора. Оснащені функцією підігрівання робочої поверхні, системою видалення накипу, обладнані довгим шнуром. Процес прасування полегшують регулювання інтенсивності парового струменя, світлові індикатори. Підходять для будь-яких тканин, ідеально випрасують будь-яку річ, не пропалять і не залишать зам’ятин. Ці комплекси якісні та зручні, але і вартість їхня чимала.

Прасувальна дошка: яку вибрати

На що звертати увагу під час вибору прасувальної дошки

Вага виробу. Особливо важлива, якщо прасувальну дошку потрібно переносити навіть на незначні відстані або розкладати. Оптимально, якщо вага не перевищує 5-10 кг. Для полегшення виробу стільниці виготовляють із фанери, дерева або металевої сітки, перфорують. Ще один спосіб зменшення ваги прасувальної дошки використання ультралегких сучасних матеріалів. Наприклад, модель Leifheit AirBoard Premium L Plus, у якій прасувальна поверхня виготовлена з термопластику, важить 4,8 кг. На вагу виробу впливає і матеріал ніжок. Найчастіше їх роблять із порожнистих трубок круглого перетину, рідше трикутного.

Стійкість ніжок. Під час прасування або під вагою праски дошка не має ні розгойдуватися, ні прогинатися. Деякі бюджетні моделі хитаються під час роботи навіть на гладкій поверхні. Більш стійкі конструкції, у яких ніжки за шириною виступають за поверхню дошки. Є моделі з дерев’яними ніжками, як-от Foppapedretti Facile Canaletto. Не ковзати по підлозі й не подряпати її допоможуть наконечники з гуми, силікону або якісної пластмаси вони мають щільно й надійно кріпитися, не спадати.

Оздоблення ніжок. Менш надійне покриття з емалі, воно швидко витирається і дряпається. Довговічніше пластмасове або хромове оздоблення.

Можливість і діапазон регулювання висоти. Для того, щоб дошкою було зручно користуватися людині будь-якого зросту, вироби дають змогу регулювати висоту. Механізм фіксації може бути плавним і ступінчастим. У першому випадку ніжки ковзають по напрямній і закріплюються за допомогою важеля або гвинта. У такий спосіб можна найбільш точно відрегулювати висоту для свого зросту. Але в бюджетних моделях система згодом може розхитатися, і дошка почне провалюватися. Вироби брендових виробників, як-от дошка Leifheit AirSteam M Express, цілком надійні. Купуючи дошку зі ступінчастою фіксацією, можна бути впевненим у її міцності ніжка вставляється в пази на нижній частині стільниці.

Стільниця. Від її якості залежить те, наскільки добре випрасуються речі.

Стільниці бувають:

 1. Фанерні. Бюджетні варіанти роблять із дешевої фанери. Головною їхньою перевагою є низька вартість, а вадою недовговічність. Матеріал згодом деформується, і прасувати на такій дошці стає незручно. Брендові виробники, як-от Foppapedretti, використовують запатентовану перфоровану фанеру, міцну й довговічну.
 2. З деревостружкової плити, як у моделі Eurogold 16930ZR. Раніше виготовлені з ДСП дошки згодом деформувалися від вологи і виділяли токсичні речовини. Сучасні виробники покривають їх спеціальним складом, що запобігає потраплянню вологи та виділенню парів фенолу і формальдегіду.
 3. З обробленої водовідштовхувальним складом цільної деревини. Дошка міцна, надійна, довговічна й екологічна, але важка й дорога.
 4. Суцільнометалеві. Найчастіше їх виготовляють зі сталі або алюмінію, наносять антикорозійне покриття. Такі стільниці стійкі до деформації, впливу вологи й пари. Стільниця моделі Eurogold T-Max не деформується й не залишає слідів на одязі. Вади металевої стільниці вона порівняно багато важить і під час прасування парою не виводить її назовні.
 5. Металеві перфоровані. Перфорація може бути різного роду сітка, поздовжні або поперечні борозни. Такі стільниці легші за суцільнометалеві, пара добре виводиться назовні. Вади в тому, що вироби з неякісного металу прогинаються, на одязі можуть залишатися сліди від малюнка перфорації. Щоб цього уникнути, між сіткою і чохлом використовують повстяний прошарок. Синтепонові й поролонові прокладки швидко мнуться і виходять із ладу.
 6. Зі спіненого пластику. Не промокають, але добре вбирають пару виходить ефект прасування з двох боків.
 7. З термостійкого пластику, як-от модель Leifheit AirBoard Premium L Plus. Матеріал легкий, але міцний, стійкий до впливу вологи, прасувати на такий стільниці дуже зручно.

Покриття стільниці. Воно має бути не надто м’яким і не надто жорстким, щоб забезпечити гарне прасування речей. У моделі Foppapedretti Facile Canaletto ці властивості забезпечує підкладка з поліефірного волокна, в інших моделях може застосовуватися поролон та інші матеріали.

Бажано, щоб чохол мав антипригарні властивості й не залишав слідів на вологих речах. Це забезпечують чиста бавовна, бавовна з мольтоном, тефлонова тканина на бавовняній основі або термостійка вологонепроникна синтетика з антипригарними властивостями. Бавовна з металізованою (алюмінієвою) ниткою або з фетровою прокладкою також є гарним варіантом.

Перший, крім протипригарного ефекту, забезпечує добру тепловіддачу для двобічного прасування. А другий ще й пом’якшує поверхню, чим запобігає утворенню слідів на одязі. Є чохли, які очищають праску завдяки спеціальним домішкам.

Синтетичний чохол бюджетної моделі може прилипати до праски й електризувати речі.

Важливо, щоб чохол легко знімався для прання або заміни й надійно прикріплювався до дошки. Фіксаторами можуть бути гумки, зав’язки, липучки, засувки або шнур зі спеціальним затискачем. Найменш довговічний тип фіксатора гумка.

Розміри стільниці. Необхідно вибрати такі розміри, які дають змогу зручно прасувати речі. Оптимальними габаритами вважаються довжина 110-120 см і ширина 30-40 см. Якщо частіше прасувати доведеться великогабаритні речі (підковдри, простирадла, штори), то вибирають дошку з більшою площею, якщо навпаки з меншою. Прасувати на великій дошці зручно, але вона важча, дорожча, вимагає більше місця для зберігання. Один кінець дошки зазвичай звужений, що дає змогу зручно прасувати дитячі речі, спідниці та сукні.

Підставка для праски. Має бути виготовлена з жароміцних матеріалів і забезпечувати стійке положення праски. Гарні варіанти — сталь з алюмінієвим напиленням або алюміній, пластик із жаротривкою гумою, металева поверхня із силіконовими накладками, що не подряпають праску. Підставка має надійно кріпитися до дошки. Якщо замість підставки встановлені скоби це не найкращий із погляду безпеки варіант.

Додаткові аксесуари і функції

Дерев'яна прасувальна дошка

Зручно, якщо дошка обладнана:

 • Підрукавником (стаціонарним або знімним) на ньому можна прасувати не тільки рукави, але й комірці, речі маленьких дітей. Незамінний у сім’ях, де потрібно часто прасувати сорочки.
 • Вбудованою розеткою, яка збільшує маневровість праски, й додатковим подовжувачем, що дає змогу розмістити дошку далеко від розетки.
 • Тримачем для шнура він знаходиться над рівнем стільниці, не дасть шнуру потрапити під гарячу праску, перекручуватися і чіплятися за край дошки.
 • Поличкою і кронштейном для відпрасованих речей або тримачем для вішалок з одягом вони дають змогу відразу складати й розвішувати випрасувані речі, що прискорює процес прасування, особливо, якщо випрано багато речей.
 • Сіткою для прасування потрібна для захисту делікатних тканин.
 • Коліщатками для переміщення дошки.

Є вироби з функцією поглинання пари пропрасований одяг стає максимально сухим. Спеціальний вбудований вентилятор може проводити провітрювання у двох режимах піддування і всмоктування. У першому випадку повітря вдувається в чохол і робить його більш м’яким, що важливо для делікатного прасування тонких тканин. У другому навпаки, повітря відкачується, чохол щільно прилягає до поверхні, що дає змогу випрасувати щільні тканини й не залишити складок.

До парової праски за допомогою шланга може приєднуватися парогенератор. Він кріпиться до дошки і використовується для прасування еластичного одягу й матеріалів, що ковзають по дошці, відпарювання заломів на одязі, чищення штор. Але потрібно розуміти, що всі ці опції роблять виріб важчим і дорожчим. Під час купування потрібно добре подумати, що вам дійсно необхідно, а без чого можна обійтися. Для зручності прасування можна придбати спеціальний стілець, у якого регулюється висота.

Можливість вдалого розміщення у квартирі. Здебільшого дошка зберігається в складеному стані на антресолях, у коморі або шафі. Купуйте виріб таких розмірів, який легко там поміститься.

Для здійснення вдалої купівлі потрібно знайти правильне співвідношення між вагою дошки, її міцністю і стійкістю. Вибирайте виріб із потрібними для себе опціями. Дорогі брендові моделі потішать власників якістю, але й серед дешевших виробів можна знайти цілком гідний товар.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0