ru
ua
ru
ua

Windows 11: дата виходу, огляд, оновлення

Дату виходу Windows 11 буде оголошено 24 червня 2021 під час офіційної презентації Microsoft. Однак безліч цікавих деталей нової операційної системи стали відомі ще до релізу в результаті масштабного витоку: попередня збірка нової ОС Віндовс 11 у вигляді ISO-образу потрапила в мережу і миттєво розлетілася Інтернетом.

Ми готові поділитися власною думкою про нову операційну систему. Далі у статті ми розповімо і покажемо, що з себе представляє Microsoft Windows 11, що в ній нового і коли взагалі очікувати офіційну версію.

Windows 11: дата виходу

Поки що точної дати, коли вийде Windows 11, немає. Відомо лише, що реліз нової ОС відбудеться в жовтні 2021 року. Більше інформації про подію дізнаємося 24 червня під час офіційної презентації. Про це повідомляється у твіттері Майкрософт:

Анонс презентації від Microsoft у Twitter

 Початок офіційної презентації Microsoft відбудеться 24.06.2021 об 11 годині за північноамериканським східним часом (Eastern Time). Якщо цікаво – відзначайте дату в календарі та приєднуйтесь.

Від себе додамо, що все описане у статті – це огляд Windows 11 в її необробленому вигляді, і до жовтня ще дуже багато чого може змінитися.

Системні вимоги Windows 11

На сьогодні мінімальні системні вимоги виглядають таким чином:

 • процесор із частотою 1.2 ГГц для версії x86 і 1.4 ГГц для версії x64;
 • 2 ГБ оперативної пам’яті або більше;
 • відеоприскорювач із підтримкою DirectX 9 або новішої версії API;
 • монітор із роздільною здатністю 1024 х 768 і більше.

Загалом вимоги до апаратної частини практично не змінилися в порівнянні з Windows 10, а це означає, що всі власники ліцензії попередньої ОС зможуть із легкістю оновитися на некстген версію.

Встановлена ​​Windows 11 займає на диску близько 25 ГБ простору, так що для комфортної роботи на новій ОС необхідний SSD ємністю як мінімум 64 ГБ – це щоб вистачило для установки операційки й основних робочих програм. Що стосується дати виходу, то, згідно з інформацією Windows Central, реліз вінди відбудеться у жовтні 2021 року.

Microsoft Windows 11: огляд операційної системи

Серед усіх нововведень і змін, наймасштабнішим стане інтеграція в операційну систему Microsoft Windows 11 можливості запускати додатки з Андроїд. Ця інформація потрапила в загальний доступ після того, як на Github’е інженер-розробник із Microsoft виклав звіт про роботу емулятора Android під Windows Subsystem for Linux. Із звіту Хідеюкі Нагасена ясно, що емулятор працює стабільно, а це означає, що вже на релізі ОС ми зможемо запускати додатки з Android із будь-якого ноутбука або персонального комп’ютера, якщо на ньому встановлена ​​Віндовс 11. Самі додатки будуть поширюватися через офіційний магазин Microsoft Store, але, ймовірно, з’явиться також можливість встановлювати додатки вручну через APK.

Microsoft Windows 11

Ігри та програми з Android адаптувати під Windows 11 розробники зможуть через Project Latte. Додатки будуть упаковуватися у формат MSIX і «заливатися» в MS Store, звідки будь-який охочий у два кліки зможе їх завантажити на свій ПК або ноутбук.

Також деякі фахівці припускають, що в майбутньому можлива більш глибока інтеграція магазину Google Play у Windows 11, що значно спростить перенесення мобільних ігор і додатків під Win11. Правда, саме цей момент на рівні чуток і домислів, тож сприймати його за чисту монету не варто.

Вам може бути цікаво

Windows 10 – яку версію вибрати

Перероблений «Пуск»: прощаємося із плитками

Якщо всі ці роки ви ненавиділи плитковий інтерфейс Windows 10 і вважали його дратівливо незручним, прийшов час радіти – у новій ОС меню «Пуск» повністю перероблене, більше жодних плиток. Його дизайн тепер виглядає так:

Меню "Пуск" Windows 11

Можливо, оновлений дизайн і має якісь недоліки, але він однозначно виглядає краще ніж безлике, переобтяжене і потворне мінімалістичне меню «Пуск» із десятки. До речі, за замовчуванням «Пуск» тепер розташовується у центрі панелі завдань, але його легко можна перемістити в лівий кут, де він і був споконвіку. Тут у нас є можливість вибору, а це завжди добре.

Апгрейд функції прикріплення вікон

Вражаюче, але операційна система під назвою «Вікна» мала низку критичних недоліків при роботі з декількома вікнами, що часом дуже сильно дратувало і заважало. У Windows 11 в усі віконні додатки інтегрована функція FancyZones – тепер, коли ви наводите курсор миші на значок «розгорнути вікно», то побачите кілька доступних схем угруповання і організації додатків:

Прикріплення вікон Win11

Про це нововведення розповів і навіть представив офіційний скріншот Mark Hachman, старший редактор видання PCWorld. Людина, яка не стане ризикувати репутацією заради сьогочасної порції уваги. До того ж нотаріально завірений скріншот подається в якості пруфу, як і показання свідчень тих сміливців, які зважилися встановити на свій комп’ютер ранній білд Віндовс 11, злитий у мережу задовго до релізу і призначений для розробників.

Загалом, конфігурувати вікна на робочому столі можна буде шістьма різними способами:

 • два вікна однакового розміру, розміщені поруч;
 • два вікна поруч, але праве трохи меншого розміру;
 • три вікна однакового розміру;
 • зліва велике вікно, праворуч два вертикально розташованих віконця поменше;
 • робочий простір, розділений на чотири зони;
 • зліва і справа дві невеликі допоміжні зони, посередині основний робочий простір площею побільше.

Поки не зрозуміло, наскільки ця функція буде затребувана при реальному використанні серед більшості людей, але теоретично це дуже зручно і відкриває додаткові можливості для тих, хто багато працює за комп’ютером у режимі багатозадачності.

Оновлений дизайн інтерфейсу

До змін інтерфейсу можна ставитися по-різному, але це завжди ковток свіжого повітря, що дозволяє сприймати ОС як дійсно щось нове і незвичне. Краї всіх вікон тепер округлені – це зміна далеко не всім припала до душі, але в цілому вона створює відчуття м’якості. Якщо так взагалі буде доречно висловитися, то інтерфейс виглядає більш «домашнім» у порівнянні з тим, яким він був у Windows 10.

Провідник Віндовс 11

Зовнішній вигляд усіх ярликів і вікон переробили, хоча в цілому окремі елементи і пункти знаходяться на тих же місцях, що і раніше. І це добре, тому що надто сильно перелопачувати і міняти дизайн – погана ідея, адже більшість людей по суті своїй консервативні й не завжди готові до якихось масштабних змін. Дизайнерам і художникам Microsoft вдалося дотримати в цьому плані баланс.

Новий пошук Windows 11

Інтерфейс Windows 11 відчувається цілісним і закінченим. Він простий, зрозумілий і, що найголовніше, піддається кастомізації – користувач може змінити розташування багатьох елементів, вибирати будь-які теми оформлення на свій смак, коригувати колірну палітру вікон. І так, Microsoft нарешті додали «темну тему», і вона виглядає просто чарівно:

Мій комп'ютер Windows 11

Крім неї в налаштуваннях Віндовс 11 доступні теми Glow, Captured Motion Sunrise і Flow. І всі вони по-своєму прекрасні, хоча в цілому вибір невеликий. Будемо сподіватися, у майбутньому додадуть ще багато всього нового і цікавого.

Ну і щоб не розливати воду в кожному пункті, коротко резюмуємо всі основні зміни і нововведення в плані дизайну інтерфейсу Windows 11:

 1. У провіднику пункти «копіювати» і «видалити» перенесені вгору, тому що вони найбільш використовувані. Разом з ними вгору навіщось переносять «Поділитися», хоча є великі сумніви, що цю кнопку хтось взагалі використовував, крім тестувальників.
 2. Фон усіх вікон і папок отримав ефект напівпрозорості з розмиванням – схожий ефект ми могли бачити в темі Aero для легендарної Windows 7.
 3. У системі буде використовуватися новий шрифт Segoe UI Variable, який раніше ми могли спостерігати в попередній збірці Windows 10 під номером 21376. Він відмінно адаптується, масштабується і в цілому не викликає відторгнення, але й не притягує до себе занадто багато уваги. До того ж оновлений шрифт підтримує весь діапазон Unicode Bamum. Загалом, ідеальний вибір.
 4. Іконки папок, локальних дисків і всіх інших елементів перероблені – вони стали об’ємніше і виразніше в порівнянні з реалізацією у Win10.
 5. Microsoft вирішили додати віджети. Зараз вони представлені у вигляді величезної бічної панелі, але, судячи з усього, це лише демонстраційний варіант, який до релізу зазнає певних змін і поліпшення. Сама панель із віджетами дозволяє читати новини, відстежувати погоду, моніторити завантаженість трафіку на дорогах тощо. Усе це можна налаштовувати під себе, звичайно ж.
 6. У меню персоналізації додалося безліч нових шпалер, які підібрані точно під теми, розроблені спеціально під Windows 11.

Новий інтерфейс отримав кодову назву Sun Valley і в цілому він викликає або нейтральні, або позитивні емоції.

Але що це ми все про про хороше, адже є і недоліки. Наприклад, у ранньому білді, який був злитий у мережу до анонса, багато вікон і меню не змінилися взагалі ніяк – в окремих випадках користувач може спостерігати шматки інтерфейсу з «сімки», з «вісти» і навіть із Windows XP. Переважно, це інструменти, про існування яких пересічний користувач і не підозрює – «Керування комп’ютером», «Моніторинг ресурсів», «Перегляд подій» тощо. Вони залишилися такими ж. Але тут ремарка – у мережу потрапив далеко не фінальний білд Windows 11, і на момент релізу багато що може змінитися.

Новий і поліпшений пошук

Про пошук у новій вінді варто розповісти окремо, тому що він зазнав змін не тільки в дизайні, але і на програмному рівні. Коли користувач буде вводити запит, він може ініціювати пошук не за всіма файлами в системі, а окремо за додатками, документами, за типом файлів, серед папок або навіть у Інтернеті.

Покращений пошук Windows 11

Це значно спрощує орієнтацію «на місцевості» у рамках операційки і скорочує час, який користувач витрачає на пошук потрібної інформації. У цьому плані Microsoft спрацювали просто відмінно.

Auto HDR – дуже приємне нововведення

У ранній збірці Windows 11 Pro засвітилася нова функція Auto HDR, яка, схоже, повноцінно запрацює вже на релізі. Підтримка розширеного динамічного діапазону стане доступна всім тим користувачам, у яких монітор на апаратному рівні підтримує HDR.

Це нововведення є гарною новиною для геймерів, адже тепер розширений динамічний діапазон буде автоматично активуватися в багатьох іграх із підтримкою DirectX 11 і DirectX 12. Природно, це все за умови наявності відповідного монітора.

Cortana, прощавай

Вищі чини Microsoft нарешті усвідомили всю марність вбудованого голосового помічника Cortana на стаціонарних ПК і ноутбуках, так що радіємо – у Windows 11 її не буде! Принаймні на панелі завдань вона відсутня, а це вже щось.

Голосовий помічник Cortana

Якщо ви фанат Кортани і користувалися нею, поспішаємо вас заспокоїти – голосовий помічник Майкрософт усе ще присутній у вигляді окремого додатка, який можна завантажити через MS Store. Він всього лише відсутній у тестовій збірці за замовчуванням.

Вам може бути цікаво

Як вибрати ноутбук у 2021

Старий софт буде підтримуватися і далі

Ентузіасти, які зважилися на установку раннього білда Віндовс 11, не помітили жодних змін у частині підтримки додатків і програм на архітектурі x86-64. Таким чином, ви можете продовжити користуватися старими софтверними продуктами, якщо вам вони потрібні у роботі або для особистих цілей.

Чи буде нова ОС Віндовс 11 безкоштовною

За ідеєю, оновлення буде повністю безкоштовним і пройде безболісно для всіх власників  «десятки». Після релізу Windows 11 буде підтримуватися за системою «Windows як сервіс», тобто цифра «11» перестане мати якесь значення – ми просто будемо періодично отримувати накопичувальні оновлення з тими чи іншими змінами, а нумерація частин припиниться.

Як оновити ОС до Windows 11

Офіційно нова вінда ще не випущена, ключі активації для неї ніде не продаються, так що всім охочим встановити Windows 11 доведеться дочекатися презентації й релізу. Якщо у вас зараз встановлена ​​Windows 10, Windows 8.1 або Windows 7, то робити для цього нічого не доведеться – після релізу система вам сама запропонує оновитися на нову версію операційної системи.

Швидше за все, після презентації 24 червня з’явиться офіційна можливість встановити бета-версію Windows 11, а повноцінний реліз, як ми вже згадували, запланований на жовтень 2020 року.

UPD 24 червня 2021: анонс Windows 11 на презентації Microsoft

Як и було обіцяно, 24 червня Microsoft провела презентацію What’s Next for Windows і представила нову операційну систему Windows 11. Інформації було багато, отже давайте коротко пробіжимося по основних пунктах та нововведеннях:

 1. Оновлення Windows тепер будуть важити приблизно на 40% менше. Крім того, ОС «навчилася» оновлюватися у фоновому режимі, більше вона не турбуватиме користувачів через дрібниці.
 2. Роботу додатків і завдань у фоні покращено і оптимізовано, завдяки чому операційка працює більш плавно і стабільно.
 3. Гарні новини для розробників додатків – вони зможуть отримувати до 100% прибутку в тому випадку, якщо стануть використовувати власну платіжну систему.
 4. За словами Microsoft, Windows 11 стане «найзахищенішою ОС» з усіх, що були до цього. Що конкретно під цим мається на увазі – поки не ясно.
 5. Заявлена підтримка технології DirectStorage, яка прискорить передачу відеоігрових даних між відеокартою і NVMe-накопичувачем за рахунок того, що центральний процесор буде вимкнений з цього ланцюжка. Простіше кажучи, інформація з твердотільного накопичувача буде безпосередньо завантажуватися в відеокарту, минаючи процесор. Ця технологія особливо важлива для масштабних ігор з величезним відкритим світом. Ноутбуки та комп’ютери, які підтримують DirectStorage, будуть відзначені спеціальною наклейкою.
 6. Microsoft вирішили вдвічі скоротити кількість оновлень – тепер ОС буде отримувати тільки один великий апдейт щорічно. Раніше таких апдейтів було два.
 7. У Windows 11 буде підтримка функції Auto HDR – в іграх, які підтримують розширений динамічний діапазон, HDR буде активуватися автоматично, одразу ж надаючи користувачу покращене зображення. Звісно, для коректної роботи цієї функції знадобиться монітор або телевізор з апаратною підтримкою HDR.
 8. В оновлений додаток Xbox інтегрований передплатний сервіс Game Pass і xCloud. Перший дозволить отримати доступ до декількох сотень ігор за невелику щомісячну плату, а через xCloud можна запускати будь-які ігри & laquo;на хмарі». Завдяки цьому навіть власники недорогих офісних ноутбуків зможуть грати в будь-які ігри – це, звичайно, не зрівняється з класичним геймплеєм, але для багатьох людей така можливість стане квитком у світ сучасних відеоігор.
 9. Додатки з Android стануть доступні в Microsoft Store – купувати їх можна буде в Amazon Appstore, а завантажувати вже безпосередньо з MS Store. Організаційні моменти з Amazon із цього приводу вже улагоджені. Працювати з додатками для Android можна буде у вінді так само, як і з будь-яким іншим софтом
  .
 10. Windows 11 будет виключно 64-бітною, однак підтримка 32-бітних додатків та ігор нікуди не дінеться – зворотна сумісність буде.
 11. Екранна клавіатура стане більш зручною та інклюзивною – її допрацювали і покращили, додали підтримку свайпів і стилусу.
 12. Операційна система тепер краще адаптована під роботу на планшетах. Зокрема, поліпшений рукописний ввід, функція голосового набору, а деякі стілуси отримають підтримку тактильного зворотного зв’язку. Крім того, програмні вікна будуть самостійно підлаштовуватися під екран при повороті пристрою.
 13. Система отримає так звані персоналізовані віджети, інформація на яких автоматично підбирається штучним інтелектом під уподобання і смаки користувача.
 14. Розміщувати робочі вікна на екрані стане простіше та зручніше завдяки функції Snap Layouts. А для об’єднання додатків та вікон у групи є функція Snap Group. Завдяки їй Віндовс 11 навчиться запам’ятовувати місцеположення вікон до вимкнення комп’ютера, що значно підвищить комфорт користувачів.
 15. Убудований пошук значно покращений – тепер він дозволяє шукати інформацію одночасно на комп’ютері й у мережі.
 16. Звукові ефекти оповіщень повністю перероблені.

Крім того, майки підтвердили інформацію, що переход на Windows 11 буде безкоштовним для всіх власників ліцензійної «десятки».

Трейлер Windows 11

Учасники програми Windows Insider зможуть отримати оновлення вже під кінець червня – на цей період запланований реліз першої офіційної попередньої збірки. Всім іншим прийдеться чекати осені 2021 року. До початку 2022 року більшість комп’ютерів із підключенням до мережі Інтернет отримають оновлення і зможуть завантажити Windows 11 через «Центр оновлень».

До речі, системні вимоги трохи змінилися у порівнянні з тими, що передбачалися трохи раніше. Тепер мінімальна конфігурація для установки Віндовс 11 виглядає так:

 • 2-ядерний CPU із частотою 1 ГГц;
 • 4 ГБ оперативної пам’яті;
 • 64 ГБ простору на диску;
 • TPM: 2.0;
 • Відеоприскорювач із підтримкою DirectX 12 чи більш пізньої версії.

Дякую за увагу і до нових зустрічей!

Фото взяті з джерел: theverge.com, thurrott.com, microsoft.com.

Вам сподобалася стаття?

0