ru
ua
ru
ua

Як обрати очищувач повітря: рейтинг кращих моделей

Ми багато часу проводимо вдома, в квартирі, тому для створення сприятливої ​​атмосфери важливо обрати хороший очищувач повітря. Ми не можемо вплинути на якість повітря за вікном, а в приміщенні такий прилад допоможе очистити його від шкідливих домішок. Розглянемо, якими бувають очисники повітря і як вони працюють.

Види очищувачів повітря

Атмосфера навіть в найчистішому приміщенні містить бруд, кіптяву, вихлопні гази, випаровування побутових хімікатів і мікроби. Очисник повітря – це пристрій, який затримує шкідливі частки, нейтралізує неприємні запахи, алергени і дозволяє дихати на повні груди. Апарат складається з корпусу, в якому розташовуються вентилятор, що працює від мережі, і фільтри. Прилад втягує повітря і пропускає його через очисну систему. Фільтри бувають сухими і тими, що забезпечені системою зволоження.

Додаткові функції наділяють техніку новими можливостями і підвищують якість процесу. Вирішуючи, як правильно вибрати очищувач повітря, варто врахувати декілька факторів. Головна відмінність видів приладів полягає в застосуванні різних типів очищення.

Як правильно вибрати очищувач повітря

Механічний (попередній) фільтр

Використовується для грубого очищення. Очисники повітря з попереднім фільтром затримують великі частки-забруднювачі, наприклад, пух і шерсть домашніх тварин. При цьому алергени та мікроби залишаються в повітрі. В якості уловлювача виступає дрібна багатошарова сітка. Її слід періодично чистити пилососом або протирати вологою губкою.

Вам може бути цікаво

Як вибрати пилосос

Абсорбційний (вугільний) фільтр

Освіжає повітря, усуваючи запахи і токсичні випари. Затримує бруд розміром 1-5 мікрон. Очищувачі повітря з вугільним фільтром підходять тим, хто полюбляє ароматичні свічки. Вловлюють дим, вихлопні гази з вулиці, сажу, кіптяву. Такі фільтри змінюють за обсягом забруднення – коли власник відчуває, що повітря вже не очищається повністю.

Вам може бути цікаво

Як вибрати витяжку

Електростатичний – із функцією іонізації

У таких приладах повітря проходить через камеру, забруднення іонізуються та притягуються до фільтру. У невеликій концентрації утворюється озон, який вбиває мікробів. Електростатичні очищувачі повітря знешкоджують токсини: пестициди, фенол, усувається сморід. Після обробки в кімнаті відчувається аромат озону. Дихається легко і приємно, як після грози. Система підходить для невеликих і слабо забруднених приміщень.

НЕРА для тонкого очищення

Відмінний вибір для алергіків та сімей з маленькими дітьми. Високоефективна система, що очищає від забруднювачів розміром до 0,34 мікрон. Очисники повітря з фільтрами HEPA застосовують навіть в медичних установах, де важлива стерильність. Звільняють від бактерій, дрібного пилу, пилку. Фільтри НЕРА після закінчення терміну експлуатації потрібно замінювати новими, оскільки вони не підлягають очищенню. Продуктивні, але і найдорожчі пристрої.

Фотокаталітичний фільтр

Знезаражує повітря ультрафіолетовими променями. Впливає на небезпечні для здоров’я частки, роблячи їх нейтральними. Фотокаталітичний очищувач повітря працює за принципом окислювача, знищуючи спори цвілі, мікроорганізми та інші алергени. У ньому не накопичується бруд, тому ступінь забруднення не позначається на ефективності роботи. Допомагає позбутися від запахів.

 Найбільш дієвими вважаються очисники з декількома типами фільтрів. Кожен затримує та знешкоджує певний вид забруднень.

Так, кліматичний комплекс PANASONIC F-VXK70R-К оснащений трьома фільтрами очищення: HEPA -фільтр, дезодоруючий та зволожуючий. А фільтрація очищувача повітря WETAIR WAP-20 включає попередній HEPA-фільтр, вугільний та ультрафіолетову лампу.

Який очищувач повітря вибрати за функціоналом

Є як досить прості, так і складні сучасні системи, які не тільки очищають повітря, але й наділені додатковими опціями. Такі комплекси самі аналізують склад і якість атмосфери за показниками забруднення і вологості. Завдяки наявності інтелектуальної системи їх можна використовувати в автоматичному режимі. Додаткові функції не працюють постійно. Їх можна вмикати і вимикати за необхідністю. Розглянемо функціонал таких приладів більш докладно. Це дозволить вибрати найкращий очисник повітря.

Ароматизація

Пристрій оснащений спеціальною аромакапсулою, в яку можна покласти просочений ефірною олією шматочок вати. Очисник повітря з ароматизацією під час нагрівання і зволоження поширює аромат кімнатою. Пластикову ємність легко мити. Ароматизований наповнювач можна міняти.

Вентиляція

Припливні очисники створюють безперервний повітрообмін. Тобто вони працюють не з повітрям, який вже є в приміщенні, а з вуличним. Їх ефективність вища, ніж кондиціонерів. Відпрацьоване повітря витісняється свіжим та виходить через витяжку.

Іонізація

Ця функція необхідна не тільки для ретельного очищення, а й для знезараження. Завдяки створеному електричному полю пил сам притягується до грат. Бактерицидна здатність повітроочисника з іонізацією досягається шляхом окислення. Відбувається розкладання на безпечні елементи всіх речовин і мікроорганізмів, що потрапили на поверхню каталізатора. Захоплюються навіть частки розміром з молекулу. Іонізацію необхідно проводити, коли в кімнаті нікого немає.

Види очищувачів повітря

Нагрівання та охолодження

Є можливість регулювати температуру в квартирі, щоб в ній було більш комфортно перебувати. У міжсезоння очищувач використовують в ролі кондиціонера. Режими включають в разі потреби.

Вам може бути цікаво

Як вибрати кондиціонер

Зволоження

Якщо необхідний найпростіший прилад і хочеться заощадити, можна вибрати мийку без змінних фільтрів. Їх роль бере на себе вода. Конструкція фільтрує повітря, проганяючи його через розпорошену дрібнодисперсну хмару або змочені диски. Очисник повітря зі зволоженням очищає від великих домішок. Воду потрібно час від часу додавати у бак. Мийки підійдуть для періодичного використання.

Вам може бути цікаво

Як вибрати зволожувач повітря

Як вибрати очищувач повітря для алергіків

Купувати пристрій потрібно відповідно до проблем, які потрібно вирішити. Одна з найсерйозніших – це алергія. Найчастіше люди починають замислюватися, чим дихають, тільки коли виникають проблеми зі здоров’ям. Якщо ви або хтось із домочадців страждаєте від алергії, проблему не вирішиш лише самим прибиранням. Найпотужніші алергени – це:

  • цвіль;
  • продукти життєдіяльності пилових кліщів;
  • пилок.

Шукаєте, який очищувач повітря краще вибрати, – зверніть увагу на багатоступінчасті фільтруючі системи. Мийка повітря затримує значну частину пилу. Функція попередньої іонізації підвищує ефективність роботи.

Електростатичні фільтри не зовсім підходять для цієї мети. Пластини знаходяться на деякій відстані один від одного. Хоча заряд притягує пил, деякі частинки (10-19%) все ж пролітають, що може бути критично для алергіка. Найменш ефективний тип пристроїв – зволожувачі. Вони пропускають до 20% пилу.

Технологія НЕРА необхідна для затримання найдрібніших частинок. Фільтр пропускає лише 0,1% забруднювачів – і це кращий результат. Також відмінно зарекомендувала себе фотокаталітична технологія. Спочатку видаляється безпосередньо дрібне сміття, а потім відбувається дезінфекція. Також усуваються неприємні запахи.

Вам може бути цікаво

Як вибрати мийний пилосос

Навіть найкращий очищувач може перетворитися в забруднювач, якщо своєчасно не ставити нові фільтри. Кожний тип має свій термін експлуатації, зазначений в інструкції. У деяких є спеціальний датчик контролю, зручно, якщо він вбудований в дисплей як, наприклад, в очищувачі повітря Xiaomi Mi Air Purifier Pro. Незмінні фільтри необхідно пилососити або протирати губкою.

Як вибрати очищувач повітря

Що ще варто врахувати

Якщо ви замислюєтеся, як вибрати очищувач повітря для будинку, зважте свої потреби і побажання. Прилади з великою кількістю функцій дорогі і споживають більше електроенергії, але роблять життя комфортнішим. Слід врахувати й інші характеристики:

  1. Площа. Є моделі для 20 м², яких досить для невеликої житлової кімнати. Існують агрегати, призначені для офісних або виробничих просторів площею близько 100 м².
  2. CADR. Показник ефективності, що включає клас фільтрації і продуктивність вентилятора. Значення має бути рівним площі, помноженої на 6.
  3. Спосіб установки. Є переносна техніка, оснащена ручкою. Існує така, яку розміщують на підлозі або столику, вішають на стіну. Стаціонарні прилади важкі і габаритні, їх ставлять в одному місці. Деякі потрібно розміщувати на певній відстані від стіни.
  4. Рівень шуму. Бажаний показник – до 30 дБ. Особливо це важливо, якщо техніка буде стояти в дитячій або у вас чуйний сон.

Рейтинг очисників повітря 2021

На ринку представлено багато брендів кліматичної техніки. Ми зібрали варіанти, які користуються у покупців особливою популярністю і отримали багато позитивних відгуків. Наводимо топ моделей.

Кліматичний комплекс PANASONIC F-VXL40R-S

Це очищувач, зволожувач та іонізатор в одній особі. Завдяки йому в вашому домі буде легко і безпечно дихати. Стильний дизайн комплексу підійде до будь-якого інтер’єру. Управління здійснюється за допомогою сенсорних кнопок. LED-дисплей підсвічується. Прилад оснащений комбінованим повітряним та дезодоруючим фільтром, іонізуючою системою, що знешкоджує забруднення.

Очищувач повітря PANASONIC F-VXL40R-S

Очищувач повітря PANASONIC F-VXL40R-S

Очищувач WETAIR WAP-20

Відмінні риси – це невелика вага, компактність і наявність таймера. Простий в експлуатації, передбачене підсвічування. Може працювати в 4-х режимах потужності. Оснащений чотирма фільтрами (первинного очищення, вугільним, НЕРА, УФ-лампою). Очищувач здатний вловити мікроскопічні частки пилу, алергени, позбавити від запаху диму.

Очищувач повітря WETAIR WAP-20

Очищувач повітря WETAIR WAP-20

Очищувач-зволожувач 2-в-1 PHILIPS Series-3000i AC3829/10 (WI-FI)

Керувати пристроєм можна за допомогою мобільного додатку. Передбачено декілька функцій: очищення від запахів, мікрочастинок бруду, вірусів, бактерій, а також кілька ступенів зволоження. На дисплеї відображається рівень алергенів. Очищувач повітря Philips сам моніторить склад повітря і налаштовується відповідно до найменших змін. Можна вибрати рівень роботи в залежності від своїх потреб. Інтерфейс зручний та зрозумілий. Якщо ви думаєте, який купити очищувач-зволожувач повітря, обов’язково розгляньте цей варіант.

Очищувач повітря PHILIPS Series-3000i AC3829/10 (WI-FI)

Очищувач повітря PHILIPS Series-3000i AC3829/10 (WI-FI)

Кліматичний комплекс Hyundai HP-40

Найменша модель бренду з великим функціоналом. Виконує роль очищувача, іонізатора, зволожувача та ароматизатора. Оснащена датчиками забрудненості, які регулюють інтенсивність. Система працює в декількох режимах, в тому числі надтихому. Управління здійснюється за допомогою сенсорної панелі або пульта. Тут є таймер, блокування для дітей і датчики заміни фільтра.

Очищувач повітря Hyundai HP-40

Очищувач повітря Hyundai HP-40

Очищувач повітря TOSHIBA CAF X33XPL

Призначений для невеликої кімнати. Маленький пристрій підійде для ванної або кухні. Його легко переносити. Обробляє все повітря 4 рази за 1 годину. Дисплей показує параметри. Працює практично беззвучно. 3-ступінчаста фільтрація видаляє як великі, так і мікроскопічні домішки. Запрограмовані налаштування можна заблокувати від дітей. Завдяки стерилізації іонами будинок буде захищений від хвороботворних мікробів.

Очищувач повітря TOSHIBA CAF X33XPL

Очищувач повітря TOSHIBA CAF X33XPL

Очищувач повітря XIAOMI Mi Air Purifier 2H

Як і вся техніка від Xiaomi, девайс стильний, ергономічний і продуктивний, при цьому тихий за рахунок поліпшеного мотора Nidec. Тисячі дрібних отворів на корпусі поглинають повітря, очищають його тришаровим фільтром з потужністю 310 м3/год, а управляти технікою і відслідковувати показники очищення повітря можна у фірмовому додатку Mi Home.

Очищувач повітря XIAOMI Mi Air Purifier 2H

Очищувач повітря XIAOMI Mi Air Purifier 2H

Очищувач зволожувач повітря 2-в-1 PHILIPS Series-3000i

Одне з найбільш технологічних рішень на ринку. Модель розпізнає віруси і бактерії, видаляє 99,7% часток в повітрі завдяки технології VitaShield IPS, зволожує його за принципом природного випаровування NanoCloud, що знижує ризик поширення бактерій. А також контролює рівень вмісту алергенів і повідомляє датчиком AeraSense. На додаток до всього – зручне управління через смартфон в додатку Air Matters.

Очищувач повітря PHILIPS Series-3000i AC3829/10

Очищувач повітря PHILIPS Series-3000i AC3829/10

Ми розглянули тільки деякі з кращих очисників повітря для квартири. Під час вибору типу приладу відштовхуйтесь від поставлених завдань і необхідних параметрів. Дотримуйтесь вимог до експлуатації, і прилад прослужить довгі роки. Більше дізнатися про популярні моделі можна в цьому відеоогляді.

Зображення взяті з джерел: health.clevelandclinic.org, infoplease.com, gadgetpage.in, verizonmedia.com.

Вам сподобалася стаття?

1