ru
ua
ru
ua

Як обрати сушарку для рушників для ванної кімнати

Якщо хочете зробити свою ванну кімнату більш комфортною – вам варто правильно вибрати сушарку для рушників. Які бувають моделі та які моменти врахувати при підборі сушарки для рушників, розглянемо далі в статті.

Які бувають сушарки для рушників

Сушарки для рушників – це прилад, призначений для сушіння вологих рушників. Він допомагає уникнути запаху сирості тканини і нормалізувати загальний мікроклімат у ванній кімнаті. Пристрої поділяються за типом підключення теплоносія – виду енергії, що бере участь в утворенні тепла. Розглянемо далі різновиди сушарок для рушників та їх основні особливості

Вам може бути цікаво

Як вибрати рушник

Водяна

Вона підключається до системи водопостачання або опалення (якщо в будинку доступна тільки холодна вода). При виборі такого типу приладу важливо віддати перевагу варіантам з матеріалів, стійких до агресивного впливу води. Адже за час роботи існує велика ймовірність порушення структури внутрішніх стінок пристрою.

Водяна сушарка для рушників з нержавіючої сталі – вірне рішення. Такий пристрій буде радувати покупця ефективною роботою, прослужить довгий час без зміни своїх характеристик.

Електрична

Електрична сушарка для рушників працює від джерела електроенергії, вішається на будь-якій стіні, де є розетка. У деяких моделях передбачена функція самостійної регуляції температури.

Комбінована

У цьому випадку до звичайної водяної сушарки для рушників додається додатковий елемент – трубчастий електронагрівач. Завдяки чому є можливість чергувати тип підключення, що особливо актуально в різні сезони року. Комбінована сушарка для рушників дозволяє економити фінанси на комунальних платежах. Але сам пристрій коштує дорожче попередніх варіантів.

Як правильно вибрати сушарку для рушників для ванної кімнати

Тут потрібно врахувати багато нюансів. Проаналізуйте кожний пункт, наведений нижче, складіть цілісну картину, щоб було простіше визначитися з покупкою. Ми будемо говорити про два основні види приладів (водяний та електричний) по черзі.

Розміри та форма

Почнемо з водяних моделей, які за формою поділяються на такі варіанти:

Обираючи, яка сушарка для рушників з перерахованих вище краща, врахуйте, що останній тип найбільш популярний. Для цього є об’єктивні причини: вона здатна прогріти велику площу. На сушарці для рушників типу «драбинка» легко поміщаються не тільки вологі рушники, а й випрана білизна.

Кажучи про розміри, варто відзначити важливість індивідуального підходу, – врахувати габарити ванної кімнати. Підбирайте пристрій, відштовхуючись від вільної площі.

Електричні моделі більш різноманітні за формою: у продажу можна знайти конструкції у вигляді геометричних фігур, що копіюють обриси тварин. Але вистачає і класичних варіантів: «змійка», «стійка», «драбинка». І знову, кажучи про те, яку електричну сушарку для рушників обрати, відзначимо пріоритет останнього типу..

 «Драбинка» – найбільш функціональне рішення, при цьому чим більше у пристрої буде перекладин – тим вища тепловіддача.

Особливості підключення

В обов’язковому порядку необхідна підводка труб та відповідні фітинги, щоб здійснити монтаж водяної сушарки, В деяких ситуаціях потрібне зварювання, а в інших – можна обійтися без неї. З огляду на те, що водяна модель з’єднується з інженерними системами, її встановлення варто довірити фахівцям, щоб уникнути проблем.

Монтаж електричного приладу не вимагає врізання у водогін, що значно спрощує процес. Але тут важливо забезпечити якісну ізоляцію електропроводки.

Розетка повинна знаходитися на достатній відстані від пристрою, щоб мокрі речі не торкалися її.

Яка сушарка для рушників краща: електрична або водяна

Як вибрати сушарку для рушників для ванної кімнати

Проаналізуємо переваги та недоліки обох варіантів.

Почнемо з плюсів електричної моделі:

 1. Її можна встановити на будь-якій стіні ванної кімнати.
 2. На роботу приладу не впливає якість подачі гарячої води в будинку.

Тепер перейдемо до мінусів:

 1. Буде потрібна прив’язка до розетки.
 2. Пристрій витрачає електроенергію, збільшуючи суму комунальних платежів.
 3. Електроприлад відносно небезпечний, доведеться дотримуватися запобіжних заходів.

Із переваг водяної сушарки для рушників варто виділити наступні:

 1. Відрізняється економічністю у використанні.
 2. Її ціна нижча за ціну електричної моделі.

Але не обійтися і без недоліків:

 1. Функціонування приладу, якість сушарки для рушників і білизни безпосередньо залежить від напору гарячої води.
 2. Встановити пристрій можна тільки поруч з трубою водопостачання.
 3. Водяна конструкція схильна до появи корозії, накопичення домішок, солей, вимагає регулярного чищення.

Як вибрати сушарку для рушників

Отже, яку ж сушарку для рушників вибрати? Як правило, один з варіантів буває неможливий (наприклад, неможливо реалізувати заземлення, в будинку погана подача гарячої води і т.д.). Якщо ж вибір є – керуйтеся наступними міркуваннями:

 1. У пріоритеті обігрів ванної кімнати? Зупиніться на водяній моделі, оскільки електричний прилад не зможе повноцінно виконати завдання.
 2. Хочете придбати тільки сушарку, щоб вирішити проблему вологих речей? Підійде електрична сушарка для рушників, яка незначно обігріває приміщення.

Вам може бути цікаво

Як вибрати ванну

На якій висоті вішати сушарку для рушників

За нормативами ДБНУ (будівельних норм і правил), відстань від підлоги до пристрою має становити не менше 120 см. При визначенні цієї цифри в розрахунках враховується тепловіддача і зручність використання. Але в деяких випадках встановити прилад за нормами не виходить в силу обставин: заважає розмір конструкції, позначається недостатня висота приміщення і т.д. Також передбачається залишати відстань в 50 см до стелі, що додатково може призводити до відступів від нормативів висоти.

Топ-5 кращих сушарок для рушників

Яка електрична та водяна сушарка для рушників краща? Пропонуємо вашій увазі найпопулярніші моделі.

KOSSER Драбинка Каскад Скоба 800х530/6 ДКС05

Водяний прилад з 6 секціями, зроблений з високоякісної нержавіючої сталі, забезпечує сушку рушників та обігріває ванну або душову кімнату. Виріб пройшов випробування за допомогою гідроударів підвищеного тиску для виявлення прихованих дефектів.

Сушарка для рушників KOSSER Драбинка Каскад Скоба 800х530/6 ДКС05

Сушарка для рушників KOSSER Драбинка Каскад Скоба 800х530/6 ДКС05

KOSSER Драбинка Скоба 1100х530/9 ДС13

Досить місткий варіант водяної сушарки для рушників з 9 секціями, дозволяє розвішувати одночасно велику кількість речей. З успіхом замінює батарею у ванній кімнаті.

Сушарка для рушників KOSSER Драбинка Скоба 1100х530/9 ДС13

Сушарка для рушників KOSSER Драбинка Скоба 1100х530/9 ДС13

ELNA Вертикаль-6 хром

Електрична модель з нержавіючої сталі, крім виконання основних функцій, порадує елегантним дизайном, який підійде для будь-якої ванної кімнати.

Сушарка для рушників ELNA Вертикаль-6 хром

Сушарка для рушників ELNA Вертикаль-6 хром

KOSSER Драбинка Микс 800х500/7 ER

В найкоротші терміни висушить рушники та інші вироби з текстилю, виглядає дуже стильно, окремий плюс – наявність регулятора.

Сушарка для рушників KOSSER Драбинка Мікс 800х500/7 ER

Сушарка для рушників KOSSER Драбинка Мікс 800х500/7 ER

ELNA Каскад-9 890х530х270 біла п/п з поличкою і терморегулятором

Електричний прилад зі сталі високої якості з сучасним дизайном. Можна варіювати температуру від 0 до 55 градусів.

Сушарка для рушників ELNA Каскад-9 890х530х270

Сушарка для рушників ELNA Каскад-9 890х530х270

Тепер ви знаєте, як вибрати сушарку для рушників, яка модель найкраще підійде для вашої ванної кімнати.

Бажаємо вдалого вибору та приємного користування цим неймовірно зручним приладом!

Зображення взяті з: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0