ru
ua
ru
ua

Як підключити ноутбук до телевізора: 6 способів із кабелем і без

У цій статті ми зібрали всі робочі та актуальні способи, як підключити ноутбук до телевізора:

 1. Через HDMI.
 2. Через аналоговий інтерфейс VGA.
 3. За допомогою DVI.
 4. Через Wi-Fi.
 5. За допомогою бездротового монітора.
 6. Через DLNA.

Також розповімо про супутні нюанси та проблеми, з якими ви можете зіткнутися в процесі. Приступаємо.

Що потрібно, щоб підключити ноутбук до телевізора через HDMI

Простий, швидкий і зручний спосіб, який підійде для більшості сучасних лептопів. Вам буде потрібен шнур HDMI, який не йде в базовій комплектації. Інтерфейс цей хороший тим, що передає відразу аудіо- та відеосигнал, зменшуючи кількість проводів, які потрібно тягнути до TV. Він надійний, простий, універсальний і забезпечує високу пропускну здатність (від 5 до 50 Гбіт/с, у залежності від версії).

Щоб транслювати зображення з дисплея ноутбука на телевізор, поєднайте відповідні роз’єми HDMI кабелем. Далі все просто:

 • натискаємо правою кнопкою миші по робочому столу, переходимо в параметри екрану;
 • тут є додаткове меню «Кілька дисплеїв», в якому з’являться доступні режими;
 • вибираємо відповідний.

Налаштування дисплея у Windows 10

Доступних режимів три:

 1. Розширити – зображення на робочий стіл розтягується на два дисплеї порівну. Цей режим нам не потрібен, він для моніторів.
 2. Другий екран – його можна використовувати, коли ви повністю хочете перемкнутися на екран телевізора і щоб дисплей лептопа при цьому був вимкнений.
 3. Дублювати – на екранах ноутбука і ТБ картинка дублюється.

Швидше за все, вам потрібен або другий, або третій спосіб. У будь-яому разі, не бійтеся експериментувати, нічого страшного не трапиться.

Якщо після підключення на TV нічого не відбувається, необхідно перейти в його налаштування і в меню «Джерела сигналу» вибрати потрібний HDMI-порт, до якого був приєднаний кабель. Зазвичай на ЖК-панелях їх два: HDMI 1 і HDMI 2.

Як підключити ноутбук до старого телевізора через VGA

Аналоговий 15-контактний роз’єм VGA має невисоку пропускну здатність і може передавати тільки відеосигнал, тому аудіосистему доведеться підключати окремим кабелем. Отже, для підключення нам буде потрібно ноутбук і телевізор із роз’ємом VGA. Якщо на лептопах він трапляється досить часто, особливо на старих моделях, то на плазмі його цілком може і не виявитися.

Якщо його немає, можна використовувати спеціальний адаптер VGA-HDMI. Саме адаптер, здатний конвертувати аналоговий сигнал у цифровий. На таких зазвичай є ще і аудіовихід, тож можна буде відразу до адаптера підключити звук. Конвертер самостійно об’єднає вхідні сигнали і передасть картинку зі звуком на TV через HDMI. Дешеві китайські перехідники брати навіть не думайте – марна трата грошей. Вони не працюють. Ті, що працюють, виглядають приблизно так:

Правильний адаптер HDMI-VGA

Варто розуміти, що через низьку пропускну спроможність максимальне розширення вихідного зображення не перевищує 1600х1200 пікселів. Якщо більше і не потрібно – сміливо користуйтеся.

Вам може бути цікаво

Як вибрати ноутбук у 2021

Як підключити ноутбук до телевізора через кабель DVI

Уже застарілий цифровий роз’єм, який витісняється більш сучасним HDMI і DisplayPort. Поки що живий і досить поширений. Максимальна роздільна здатність вихідного зображення по DVI – Full HD, це 1920 x 1080 пікселів при стандартному співвідношенні сторін 16:9. Виняток становить суміщений стандарт DVI-I, у якого вище пропускна здатність і, як наслідок, максимальна роздільна здатність – 2560х1600 пікселів.

Труднощі можуть виникнути через те, що інтерфейс цей рідко зустрічається на лептопах – там зазвичай HDMI, DP або VGA. Знову ж таки, може знадобитися адаптер. А далі все те ж саме: підключаємо, встановлюємо відповідний режим для роботи з двома дисплеями і готово.

Забудемо про дроти: як підключити ноутбук до телевізора через WiFi

Найбільш сучасний і зручний спосіб без використання кабелів і інших незручних девайсів. Єдина умова – на обох пристроях повинен бути встановлений Wi-Fi модуль. З лептопом проблем точно не виникне, а от старий ТВ може і не мати потрібного модуля. Нам буде потрібно ЖК-панель із підтримкою функцій Wi-Fi Direct і DLNA, в іншому випадку нічого не вийде.

Якщо все це є, справа залишається за малим:

 1. Підключаємо ноутбук і телевізор до одного маршрутизатора (роутера).
 2. Активуємо Wi-Fi Direct. Для цього перейдіть у параметри мережевих налаштувань ТВ і там знайдете потрібний пункт.
 3. Повертаємося до лептопу і переходимо в параметри дисплея. Там внизу буде пункт «Підключитися до бездротового дисплея» – він нам і потрібен, натискаємо.
 4. Перед вами відкриється меню зі списком знайдених пристроїв. На цьому етапі, якщо попередні пункти виконані вірно, ви вже зможете побачити назву телевізора. Підключаємося, насолоджуємося.

Іноді з’єднання не вдається здійснити з першої спроби – це пов’язано з тим, що TV потрібно деякий час для передачі ключів шифрування. Просто пробуйте ще, і все вийде.

Вчимося використовувати телевізор у якості бездротового монітора

Ще один екстравагантний спосіб підключення ноутбука до TV:

 1. Активуємо Miracast через налаштування плазми. Wi-Fi при цьому повинен бути включений. Переміщаємося в параметри, знаходимо пункт «пристрої» і переходимо в «підключені пристрої». Перед вами з’явиться пункт «додати пристрої» – натискаємо. Телевізор готовий приймати сигнал.
 2. Вмикаємо Miracast у Windows 10. Для цього протискуєте комбінацію Win+P і в самому низу вибираємо пункт «підключення до бездротового дисплея». У результаті цих дій лептоп ініціює пошук бездротових дисплеїв – це може бути монітор, ТБ або навіть планшет. У списку доступних пристроїв повинна бути ваша плазма.

Зверніть увагу, інтерфейси у всіх телевізорів різні, тому алгоритм пошуку потрібних налаштувань може трохи відрізнятися. Знайти потрібні пункти легко, якщо описані технології взагалі підтримуються вашою моделлю.

На жаль, може виникнути ситуація, коли два пристрої з підтримкою Miracast ніяк не хочуть підключатися один до одного. Іноді проблема в драйверах, а іноді в банальній несумісності версій. Якщо підключення не вдається після 3-4 спроб, спробуйте інші способи з цієї статті.

Вам може бути цікаво

Як вибрати нетбук

Метод підключення через DLNA

Простий спосіб, для реалізації якого буде потрібно організувати повноцінну домашню мережу із загальним доступом. Попередні умови:

 • ТВ повинен підтримувати стандарт DLNA;
 • лептоп і телевізор підключені до одного роутеру – за допомогою кабелю або через Wi-Fi.

Далі просто шукаємо потрібний мультимедійний файл на ПК, натискаємо ПКМ і вибираємо рядок «передати на пристрій». У запропонованому списку буде і ваш TV. Таким чином через ноутбук можна управляти відтворенням, ставити на паузу, перемотувати і т.д.

DLNA хороший тим, що дозволяє створити повноцінний домашній сервер, і тоді можна буде вибирати контент для перегляду безпосередньо на РК-панелі, не чіпаючи портативний комп’ютер. Це цілком під силу стороннім програмам на зразок HMS (Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)). Можна обійтися і без стороннього ПО, благо у Віндовс 10 є стандартні аналоги:

 1. Шукаємо через пошук «Параметри потокової передачі мультимедіа». Відкриваємо.
 2. Далі натискаємо «Ввімкнути потокову передачу …». Після цього сервер DLNA у Windows 10 швидко налаштується і почне роботу. На етапі підготовки потрібно вказати назву сервера, наприклад «Vasyan007».
 3. Перед вами з’явиться меню, в якому здійснюється управління доступом до потокового контенту для різних пристроїв.У рамках домашньої мережі робити нічого не потрібно, адже всі пристрої і так належать вам.
 4. Далі просто вибираємо будь-яку папку з фільмами, серіалами або музикою на ноутбуці, натискаємо на неї правою кнопкою миші і відкриваємо загальний доступ. Робиться це як на скріншоті нижче.

Загальний доступ до папки

Після виконаних дій ТВ можна буде підключити до ноутбука через запущений сервер. На деяких моделях цей контент стає доступним через «Медіа», на інших доведеться ще попередньо переключитися на відповідне джерело сигналу в налаштуваннях.

Наостанок декілька порад щодо домашнього сервера DLNA:

 • транслювати контент на телевізор можна також через стандартний програвач Windows;
 • якщо ноутбук піде в режим сну або вимкнеться, відтворення перерветься, тому заздалегідь перейдіть у налаштування електроживлення і відключіть автоматичний перехід у сплячий режим.

Вам може бути цікаво

Як вибрати телевізор?

Усі описані вище способи на дійсний момент актуальні і їх можна використовувати – усе залежить від пристроїв, їхнього апаратного і програмного забезпечення. Ми постаралися комплексно оглянути все це з урахуванням супутніх нюансів. Успіхів!

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0