ru
ua
ru
ua

Як прати дуже брудні речі та виводити плями

Плями від кави, трави, жиру, шоколаду, ягід – постійні та докучливі супутники речей. Кожен різновид плям вимагає особливого підходу. Сучасна побутова хімія має величезний арсенал засобів на всі випадки життя.

Підсилювачі прального порошку

Іноді речі стають брудними настільки, що не знаєш, як краще вчинити: чи то вилити флакон засобу для виведення плям на куртку, чи то зовсім її викинути. Якщо річ хочеться зберегти, краще використовувати підсилювач прального порошку. У разі більш-менш помірного забруднення досить додати його з порошком у пральну машину та прати на звичній програмі. Якщо успіх операції викликає сумніви, краще замочіть речі в підсилювачі для прання години на дві, а потім уже періть у машинці.

Підсилювач прального порошку виконує відразу три завдання: по-перше, він відновлює колір білизни; по-друге, відбілює біле та виводить плями; по-третє, підсилювачі універсальні, а тому підходять для всіх кольорів, матеріалів і плям різного походження.

Величезним плюсом буде, якщо підсилювач містить активний кисень. Цей хімічний компонент має сильні окислювальні здатності, що дає змогу легше відіпрати забруднення. Також активний кисень має дезінфікуючі властивості.

Засоби для виведення плям

Плями від кави, чаю, крові, ягід, жиру, фарб – засобу для виведення плям усе до снаги. Але для того, щоб отримати максимальний ефект, потрібно знати тонкощі та характеристики складів цих допоміжних засобів. Отже, що може входити до складу засобу для виведення плям?

  1. ПАР (поверхнево-активні речовини) – зазвичай, містяться в засобах для виведення плям у високій концентрації. Вони сприяють зниженню поверхневого натягу, завдяки чому будь-які забруднення відпираються відчутно легше. ПАР універсальні – підійдуть для плям будь-якого походження.
  2. Перкарбонат натрію – сильнодійна речовина, що за своїми властивостями схожа на перекис водню. Вона особливо ефективна в боротьбі з плямами від вина, крові, фарби для волосся. Починає працювати вже за температури 30 °С.
  3. Ферменти або ензими – це біодобавки, які особливо вдало борються з жирними плямами, плямами від поту, крові й іншими забрудненнями органічного походження. Ферменти примхливі, вони потребують дотримання суворого температурного режиму. 60-70 °С – оптимальна температура для того, щоб отримати бажаний ефект.
  4. Жовч часто входить до складу органічних засобів для виведення плям. Жовч – насамперед розчинник жирів. Найефективніша в разі попереднього замочування, наноситься на пляму за температури вище 40 °С.

Засоби для виведення плям випускаються не тільки в пастоподібному або порошковому стані, але й у форматі спрею, що дуже зручно в дорозі або на природі. Просто окропивши пляму засобом для виведення плям, ви можете бути впевнені, що з легкістю її відперете в зручний для вас час.

Вибільники

Звісно, кожній господині хотілося б, щоб білі речі залишалися саме білими якомога довше. Виробники на такий випадок пропонують споживачам засоби, що не містять хлору:

  1. Оптичний вибільник містить флуоресцентні речовини, які створюють ефект сліпуче білої тканини. Це відбувається тому, що ці речовини осідають на волокнах і відбивають промені блакитної частини спектра. Оптичні вибільники також мають слабку плямовивідну здатність.
  2. Кисневі вибільники діють за тим самим принципом, що й засоби для виведення плям. Єдина відмінність у тому, що вміст перкарбонат натрію у вибільниках вищий. Кисневий вибільник не містить хлору, отже, безпечний для тканини та довкілля.

Зверніть увагу! Ензими та вибільники взаємно нейтралізуються. Їх не можна використовувати в одному циклі прання.

Плями з характером

Якщо потрібно вивести застарілі плями з речі, що полежала в шафі та відпрасованої праскою, найімовірніше, її доведеться запирати вручну.

Нанесіть спеціальний засіб для видалення стійких забруднень на проблемну зону та залиште мінімум на годину. Потім потріть його гарненько щіткою і прополощіть. Це має допомогти, оскільки засоби для плям, що в’їлися – це, зазвичай, концентрати.

Застарілі плями краще відпираються в гарячій воді.

Яке б забруднення не трапилося з вашими речами, завжди можна підібрати саме той засіб для прання, який буде найбільш ефективним у вашому випадку.

Вам сподобалася стаття?

0