ru
ua
ru
ua

Як працює фотоепілятор – що робить, як користуватися, який вибрати

Фотоепілятор – прилад, який безболісно видаляє небажане волосся на тілі в домашніх умовах. Яку модель вибрати і як користуватися для максимального результату – читайте далі в нашій статті.

Як працює фотоепілятор і що таке фотоепіляція

Фотоепіляція – це метод видалення волосся за допомогою світлових імпульсів.

У пристрій вмонтовано спеціальну криптовану лампу. Вона посилає імпульс схожий на фотоспалах, який руйнує волосок.

Чому це відбувається? Справа в меланіні. Меланін – це пігмент у тілі людини, який надає колір волоссю і шкірі. Пігмент “притягує” імпульс і перетворює на тепло. Тепло тимчасово “склеює” кровоносні судини, що живлять фолікул – волосяний мішечок, з якого починає рости волосок. Фолікул руйнується, із фази зростання переходить у фазу спокою. На 7-20 день ослаблений волосок випадає.

Фотоепіляція рук

Рослинність не з’явиться, поки не відновиться сам фолікул. При регулярному використанні імпульсів фолікули постійно знаходяться в “сплячому” стані і волосся не росте. Залежно від розміру насадки фотоепілятора, за один раз можна “приспати” 3-5 волосяних коренів. Завдяки вбудованому УФ-фільтру світловий потік впливає тільки на волосся, не травмує шкіру і кровоносні судини.

Дія імпульсу спрямована не на зовнішню частину волосся, а на “корінь” проблеми – фолікул. Цим і пояснюється успіх процедури.

Така інноваційна технологія вже тривалий час застосовується у професійній косметології (салони краси). Дорогі салонні пристрої працюють 3 типами світлових імпульсів:

 • SHR або Super Hair Removal;
 • E-light або Елос-епіляція (світло+електричний струм);
 • IPL або Intense Pulsed Light.

Користування такою технікою вимагає практичних навиків і професійного навчання. Тому вона не підходить для будинку.

Після тривалих досліджень бренд-виробники адаптували салонні технології для використання в комфортних домашніх умовах. І створили домашній IPL фотоепілятор.

Такий пристрій – це рішення делікатних жіночих проблем небажаної рослинності. Адже гладкі ніжки, за якими ковзають шовкові хустки, доглянута зона бікіні і пахви – жіноча мрія.

Для ідеально ніжної шкіри більше не потрібно терпіти біль, дискомфорт або ходити в салони краси на дорогі процедури. Домашня фотоепіляція легко позбавить від таких незручностей.

Ефект: коли чекати результат

Видалити рослинність на 100% з першого разу не вийде. Для видимого результату знадобитися 4-12 регулярних використання.

Перші 3-4 сеанси проводяться з інтервалом 2 тижні. Кількість процедур індивідуальна і залежить від типу, кольору волосся і шкіри. Після повного видалення рослинності одним дівчатам досить повторювати сеанс кожні 2 місяці, іншим – кожні 4 місяці.

Відразу скажемо, що фотоепілятор підходить не всім представницям прекрасної статі. У світлого і сивого волосся меланіну недостатньо, імпульси IPL неефективні. Не піддається впливу фотоспалаху також руде волосся – у нього особлива формула меланіну.

Тому перед придбанням девайса перевірте відтінок волосся і шкіри за таблицею, яка додається до інструкції.

У фотоепіляції є і протипоказання:

 • вагітність, годування грудьми;
 • шкірні та деякі інші хвороби;
 • татуювання, родимки, садни, ранки на цій ділянці тіла.

Протипоказання детально вказані в інструкції.

Руки після фотоепіляції

Як правильно користуватися фотоепілятором

Ці прості поради допомагають зробити шкіру ніжною і гладенькою, а процес фотоепіляції – абсолютно безпечним:

 1. Не засмагати 2 тижні до і 2 тижні після процедури. Засмагла шкіра легко піддається опікам і пігментації. Тому влітку, коли дія сонця на відкриті ділянки шкіри (ноги) активна, фотоепіляція не проводиться.
 2. Недавня воскова епіляція або шугарінг – привід почекати. Справа в тому, що воскові смужки і цукрова паста роблять коріння волосків слабкими. Ослаблений фолікул не здатний на повну силу “залучити” IPL імпульс. Тому бажаного ефекту досягти не вийде.
 3. У власниць надчутливої ​​шкіри тіла фотоепіляція може викликати легке почервоніння. Тому краще робити її перед сном.
 4. Перед початком роботи збрийте все волоски бритвою. В іншому випадку фотоспалах спалить волоски.
 5. Не можна видаляти рослинність спеціальним кремом. Шкіра повинна бути суха, чиста, без залишків будь-яких хімічних або косметичних засобів.
 6. Білим косметичним олівцем для очей (каялу) зафарбуйте всі родимки на оброблюваній ділянці шкіри. Під час процедури намагайтеся їх не зачіпати.
 7. Візьміть в руку фотоепілятор, встановіть на панелі управління відповідний режим.
 8. Прикладіть пристрій до тіла під прямим кутом і, натискаючи подачу імпульсу, сковзайте поверхнею шкіри. Робіть так поки не пропрацюєте потрібну частину тіла. Бажано не проходитись кілька разів по одному і тому ж місцю.
 9. Зачекайте зі зволожувальним кремом. Краще скористайтеся косметичною присипкою.
 10. Не поспішайте користуватися джакузі і сауною, парфумованою косметикою або робити пілінг. Краще почекати 2-3 дні. Особливо якщо шкіра чутлива.
 11. Не застосовуйте прилад для верхньої частини обличчя (вилиці, лоб).
 12. Після завершення роботи протріть скло віконця злегка зволоженою спеціальною серветкою.

Пристрій призначений для жінок, проте користуються і чоловіки – видаляють рослинність на ногах, спині, животі, грудях. Але IPL імпульси зовсім не підходять для чоловічого обличчя, шиї і деяких ділянок інтимної зони. Це пов’язано з тим, що структура волосся на цих ділянках тіла жорстка, тому процес епіляції буде нерівномірним.

Гладенька шкіра

Тривалість фотоепіляції

Тривалість сеансу залежить відразу від декількох факторів:

 • Частина тіла. Чим більше зона епіляції, тим довше процедура. Наприклад, обличчя і лінія бікіні обробляється за 3-7 хвилин, а ноги і руки – від 20 хвилин.
 • Швидкість фотоспалахів, тобто інтервал часу між імпульсами. У деяких моделей є режим автоматичного фотоспалаху: імпульси надходять безперервно, коли ви проводите приладом уздовж тіла. Така функція дуже зручна при обробці шкіри ніг.
 • Практичний досвід. Поки не навчитеся швидко працювати з різними ділянками тіла, розділіть епіляцію в часі. Так і ви не втомитеся, і прилад (деякі прилади швидко нагріваються).

Для яких ділянок тіла підходить фотоепілятор

Домашню процедуру фотоепіляції роблять на ногах, руках, обличчі (ділянка над верхньою губою) і в інтимній зоні (класичне і глибоке бікіні). Для кожної ділянки тіла передбачені спеціальні насадки. Вони відрізняються між собою розміром, формою і площею світлового віконця.

Насадки роблять процедуру більш зручною. Наприклад, для пахв, колін, ліктів підходить злегка вигнута форма, яка повторює вигини тіла. У кожної насадка своя інтенсивність імпульсів – чутливість делікатних зон (обличчя, бікіні) значно вище, ніж на ногах і руках.

Як вибрати фотоепілятор: критерії

Багато жінок не вирішуються на покупку пристрою тільки тому, що не знають на які технічні характеристики звертати увагу.

Читайте далі і ви дізнаєтеся всі важливі нюанси при виборі моделі фотоепілятора:

 1. Безпека. Вибирайте пристрій, що працює тільки при дотику до шкіри. Так ви зможете захистити себе від випадкових опіків.
 2. Спосіб роботи. Можливі 2 варіанти: акумуляторний і мережевий. Акумуляторний дозволяє робити процедуру в будь-якому зручному куточку будинку. Однак, не завжди зарядки вистачає на довгий процес, процедуру доводиться переривати. Мережевий тип живлення допоможе вирішити цю проблему, але вибирайте модель із довгим кабелем.
 3. Площа світлового віконця. Чим більше його розмір, тим більша ділянка тіла обробляється. З одного боку це дійсно зручно. Але, наприклад, насадка для ніг не підходить для шкіри над верхньою губою. Відразу визначтеся, які частини тіла будете обробляти. Кількість насадок безпосередньо впливає на ціну. Врахуйте, що додатково купувати насадки завжди дорожче.
 4. Ресурс лампи. Лампа епілятора – не “вічний двигун”. У неї закладено певну кількість спалахів (до 400 000). Після їх використання лампу необхідно замінити. Однак, це більш бюджетний варіант, ніж покупка нового пристрою. На ефективність роботи лампи впливають 2 фактори: сила спалаху (для безпечного домашнього використання підходить потужність в 5-12 Дж/кв. см.); інтервал (для економного використання ресурсу оптимальний час між спалахами 3 секунди).
 5. Функцію авто. Це означає, що у приладі є датчик для визначення фототипу шкіри і він сам вибирає потрібну силу спалаху. Крім того, може бути вмонтований і датчик контакту зі шкірою. Тобто пристрій не спрацює випадково.
 6. Ергономічність. Зовнішній вигляд девайса не менш важливий, ніж функції. Вибирайте моделі, які зручно тримати в руці. Звертайте увагу на якість пластикового корпусу: спеціальна опукла форма деяких приладів попереджає вислизання і падіння.

Що краще: епілятор чи фотоепілятор

Проблема зайвої рослинності на тілі вирішується різними способами. Далі в статті розповідаємо що ж краще: фотоепілятор або інший варіант епіляції.

Фотоепіляція – делікатний спосіб видалення небажаного волосся. Однак миттєвого 100% результату, як у класичній епіляції, немає. Помітний результат з’являється після 3 сеансів (рослинність зменшується до 75%), а повністю видалити волосся можна буде після 5-10 процедури.

Фотоепілятор підходить не для всіх типів шкіри і волосся, у той час як епілятор і лазер ефективний для кожної жінки.

Лазерна процедура більш болюча, а при фотоепіляції відчувається приємне тепло (при дискомфорті знижують інтенсивність приладу).

Сеанси лазерної епіляції тривають довше, ніж сеанси фотоепіляції. Це пояснюється тим, що лазер діє точково на кожен волосок окремо, а фотоепілятор за один спалах “присипляє” 3-5 фолікулів.

Салонна процедура коштує значно дорожче, ніж бюджетна домашня. Однак, з огляду на необхідну кількість сеансів (лазер – 5, фотоепілятор – від 5 до 10), середня вартість буде приблизно однакова. Тому, вибираючи домашній фотоепілятор або лазерний епілятор у салоні, більше орієнтуйтеся на відчуття комфорту.

Переваги фотоепілятора

Бонусів використання фотоепілятора багато:

 1. Поліпшується стан шкіри. Зникає сухість, лущення, почервоніння, врослі волоски, алергія в зоні бікіні. Це відбувається тому, що ви перестаєте травмувати її лезами бритви, восковими смужками або цукровою пастою.
 2. Омолоджувальний ефект. Доведено, що IPL імпульси стимулюють вироблення колагену в шкірі. Це означає, що шкіра стає пружною, зникають червоні плями.
 3. Гладка шкіра 2-4 місяці (шугаринг, віск, гоління дають короткочасний ефект).
 4. Комфортні домашні умови. Час, тривалість процедури визначаєте самостійно, адже прилад завжди під рукою. А компактні розміри і легка вага дозволяють брати із собою в подорож.

Кращі моделі фотоепіляторів

Розглянемо детально дві популярні моделі домашніх приладів.

Фотоепілятор PHILIPS Lumea Prestige BRI956/00

Портативний зручний  PHILIPS Lumea Prestige BRI956/00 зовні схожий на фен, працює і на акумуляторі, і від розетки. Компактний і легкий (вага 1,5 кг), елегантний жіночний дизайн і колір. 4 насадки в комплекті роблять епіляцію всіх частин тіла, навіть глибоке бікіні.

5 режимів інтенсивності імпульсів дуже зручні для власниць чутливої ​​шкіри. Окремо варто відзначити технологію SenseIQ. Датчик SmartSkin сам визначає тип шкіри і встановлює відповідний режим. Це означає, що відсутність опіків забезпечено.

Фотоепілятор PHILIPS Lumea Prestige BRI956/00

Розмір світлового віконця площею 4,1 кв.см. дозволяє швидко обробляти великі ділянки шкіри. А ресурсу лампи (250 000 фотоспалахів) вистачає на довгі роки (виробник обіцяє 20 років роботи пристрою). Графік процедур ведеться за допомогою спеціального мобільного додатку.

Фотоепілятор BRAUN Silk-expert Pro 5 PL 5124

Одна з останніх моделей – BRAUN Silk-expert Pro 5 PL 5124 –працює від мережі. Розмір світлового віконця (3 кв.см.) дозволяє використовувати прилад для делікатних зон, наприклад обробляти ділянку над верхньою губою. 10 режимів інтенсивності імпульсів адаптуються до тону шкіри завдяки технології SensoAdapt.

Є захист від УФ-випромінювання і режим ковзання для швидкої обробки великих частин тіла.

Фотоепілятор BRAUN Silk-expert Pro 5 PL 5124

Крім того, ця модель відрізняється від інших домашніх фотоепіляторів великою кількістю спалахів – 400 000 яких вистачить на 22 роки. Відстежувати і планувати сеанси можна за допомогою програми для смартфона.

Тепер, коли ви дізналися, як користуватися фотоепілятора в домашніх умовах, вибрати прилад буде зовсім нескладно.

Зображення взяті з джерел unsplash.com

Вам сподобалася стаття?

0