ru
ua
ru
ua

Як правильно прати одяг для немовлят

Серед безлічі проблем, які виникають у разі появи в сім’ї немовляти, організація правильного та безпечного прання речей маляти стоїть не на останньому місці. Адже сучасні мийні засоби, спроможні відпирати найскладніші плями, робити білизну білосніжною, а речі приємними для тіла, часто містять у собі хімічні речовини, які і для здоров’я дорослої людини небезпечні, а для малятка — і поготів.

Випрати дитячий «посаг» потрібно ще перед появою малюка. Краще всі речі прати перед вживанням, а дитячі — просто необхідно. По-перше, немає гарантії, що суворо дотримувалися умови зберігання товару на складі або в магазині. Порушення гігієнічного режиму могли допускатися в пошивному цеху або під час транспортування. По-друге, часто в нових виробах міститься крохмаль, який додають для зовнішньої привабливості речей. Для шкіри немовляти контакт із цією речовиною небажаний.

Вимоги до засобів для прання

Чим прати одяг для новонароджених

Синтетичні мийні засоби, якими можна прати речі немовляти й не боятися їхнього негативного впливу на його організм, мають відповідати таким вимогам:

 • Не містити агресивних хімічних елементів і сполук, як-от поверхнево-активні речовини, фосфати та фталати, хлор і сірка;
 • Вироблятися на основі рослинних і мінеральних компонентів;
 • Не містити в складі алергічних речовин;
 • Добре розчинятися у воді і виполіскуватися.

Речі для малюків часто забруднюються. Тому важливою вимогою до засобів для їхнього прання є брак негативного впливу на якість матеріалу. Для вибілювання підійдуть тільки кисневі реагенти.

Найкращі засоби

Кращі засоби для прання

Засоби для прання, які використовували наші бабусі — дитяче та господарське мило, — не втратили актуальності й у наші дні. Сучасні виробники випускають різні сорти дитячого мила — з додаванням череди, ромашки, які чудово підходять для шкіри немовлят. Господарське мило не має містити вибільників, оптимальна. Мило — натуральний екологічно чистий продукт. Після прання речі залишаються м’якими і приємними на дотик, вироби довше зберігають свій первісний вигляд.

У разі ручного прання тканина просто намилюється цілісним шматком. А ось для прання в пральній машині потрібно взяти на 5 кг білизни третину шматка дитячого мила, натерти на дрібній тертці й засипати у відсік для порошку.

Утім, якщо в наших бабусь не було альтернативи милу, то в сучасних матусь вона є. Виробники випускають пральні порошки, безпечні для ніжної шкіри й незміцнілого організму немовляти. Потрібно тільки правильно вибрати продукцію.

Зверніть увагу на спеціальні маркування, наприклад «підходить для прання речей немовлят» або «підходить від перших днів життя». Уважно вивчіть склад порошку: у ньому не мають міститися ПАР, фосфати, хлор, сірка.

Якщо бюджет не дає тривалий час використовувати спеціальні безфосфатні пральні порошки, то необхідно ними користуватися хоча б перший час — до 2-3 місячного віку. А потім переходити на звичайні дитячі порошки, більшість яких усе ж містять невелику кількість агресивних хімічних сполук.

Мама й інші члени сім’ї тісно контактують із немовлятком. Було б непогано і для прання тих речей батьків і родичів, у яких вони проводять час із малятком, використовувати екологічно чисті порошки.

Пральні порошки для дитячих речей

Чим прати одяг новонародженого

Відомі виробники екологічних безфосфатних пральних порошків використовують оригінальну рецептуру й натуральні продукти. Порошок і гелі іноді містять екстракти трав та іони срібла й часто мають антибактеріальні й дезинфікувальні властивості. Як уже говорилося, необхідно ретельно вивчати склад порошку. Навіть продукція відомих брендів може містити ароматизатори й оптичні вибільники, які не дають шкірі маляти дихати.

Перевіреним засобом для прання речей немовлят є продукція німецької компанії Sodasan. Її надійність і безпека підтверджена міжнародними екологічними сертифікатами якості Ecocert, Ecogarantie, Vegan. Виробляється вона з органічних компонентів рослинного походження: соняшникова, ріпакова, пальмова й кокосова олії, оцет, спирт, трав’яне мило. Водночас чудово відпирає речі, виводить плями, не порушує структури тканин.

Здобула світову популярність продукція торгової марки Sonett (Німеччина). Її «родзинкою» є наявність у складі структурованої води й гомеопатичних активних речовин. Повністю натуральна продукція містить тільки рослинні й мінеральні компоненти.

Не поступається закордонним екобрендам продукція торгової марки Royal Powder (Україна), екологічні характеристики якої підтверджені міжнародним сертифікатом «Жива планета», який визнають понад 60 країн, зокрема Німеччина, США, Японія. Водночас порошки й гелі для прання дитячих речей цілком по кишені українським споживачам.

Як прати

Як правильно прати

Під час прання обов’язково дотримуйтеся таких рекомендацій:

 1. У жодному разі не можна прати разом дорослі й дитячі речі, чи то пелюшка, чи то комбінезончик для прогулянок;
 2. Не зберігайте довго брудні дитячі речі — випрати їх необхідно максимум упродовж доби після забруднення;
 3. Раз на тиждень необхідно прати навіть ті речі, які не були у вжитку — на них накопичилися пил і мікроби;
 4. Під час прання не завантажуйте повністю машину — речі за такого завантаження не будуть ефективно випрані й виполоскані;
 5. Періть на режимі «дитяче прання» за температури не менш ніж 80-90 ° С градусів, тоді речі не тільки відперуться, а й позбудуться мікробів;
 6. Якщо ви перете вручну, користуйтеся водою з температурою 40-50 ° С. Після ополіскування речі необхідно прокип’ятити, за винятком осінньо-зимового верхнього одягу;
 7. Ретельно ополіскуйте дитячі речі, у пральній машині ставте режим подвійного ополіскування;
 8. Речі, забруднені продуктами життєдіяльності, спочатку запираються вручну в холодній воді, а потім уже перуться в гарячій — в іншому разі залишаться плями;
 9. Сушити дитячі речі необхідно на повітрі — спекотне сонечко або мороз стануть і додатковими дезінфектантами, й освіжувачами;
 10. Категорично не радимо сушити дитячі речі у ванній кімнаті — у ній може бути пліснявий грибок, який з одягом перенесеться на тіло дитини;
 11. Бажано прасувати з двох боків речі, які безпосередньо контактують зі шкірою дитини, гарячою праскою або відпарювачем; а поки не загоїлася пупкова рана — це робити обов’язково.

Слідкуйте за реакцією дитини на випрані речі. Якщо помітили ознаки алергії — почервоніння або прищики на шкірі, сльози, нежить або чхання, зніміть із неї випраний одяг і зверніться до лікаря. Цілком ймовірно, що вам порекомендують змінити засіб для прання. Щоб не переплачувати за велику упаковку порошку, купіть спочатку невелику. І тільки переконавшись у тому, що засіб підходить малюкові, переходьте до великих об’ємів, які купувати вигідніше.

Якісні екологічно чисті порошки недешеві, але водночас вони дуже ощадно витрачаються — адже у звичайних порошках ми часто переплачуємо за «баласт». І, безумовно, дешевше купувати якісний порошок, ніж ліки проти алергії. А здоров’я малюка — і поготів безцінне.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0