ru
ua
ru
ua

Як вибрати акумуляторний пилосос

Акумуляторний пилосос – це прилад, яки не прив’язаний до мережі. Те, що немає дротів, робить прибирання комфортним і приємним. Портативний пристрій куди функціональніший, ніж його дротовий побратим. Здається, що достатньо обрати кращій аккумуляторний пилосос і з його допомогою можна прибрати не тільки квартиру, але й салон авто, балкон, криту альтанку будь-які зони, де немає електрики. Здавалося б, ідеальний пристрій. Але чи все так гладко?

Під час вибору бездротового пилососа потрібно врахувати, що можливості цього приладу не безмежні. Характеристики, як-от ємність батареї й об’єм пилозбірника, визначають, наскільки корисним буде пилосос у кожному конкретному випадку.

Особливості конструкції аккумуляторного пилососа

Передусім визначтеся з типом пристрою. Бездротові пилососи бувають:

 1. Ручні пилососи для локального використання: компактні міні-пристрої оперативно збирають хлібні крихти зі столу, витирають сліди собачих лап після прогулянки, є незамінними помічниками на кухні.
 2. Вертикальні пилососи для повноцінного прибирання: нерозбірна «тростина» без заряджання зможе прибрати 1-2 кімнати або невелику квартиру.
 3. Роботи пилососи автономні ґаджети для боротьби з легкими забрудненнями, малопотужні, зате самостійні.
 4. Акумуляторні пилососи аналоги класичних моделей, повністю замінюють звичайні дротові агрегати, але коштують набагато дорожче.

Найбільше на ринку пристроїв другого типу, саме тому питання як обрати вертикальний пилосос, треба розглянути окремо. Ці пилососи-тростини можуть відрізнятися конфігурацією. У стандартному варіанті робочий блок розташовується внизу. У сучасніших агрегатів, які ще називають стиками, він розміщений зверху. Полегшена труба дає змогу легше прибирати важкодоступні місця між меблями й навіть під стелею.

Також мають попит пилососи «два в одному», які поєднують функціональність ручного і вертикального агрегату. Це моделі зі знімним робочим блоком.

Тип прибирання

За цим параметром розрізняють три різновиди бездротових моделей:

 1. Акумуляторні пилососи для сухого прибирання. Найпоширеніший варіант.
 2. Акумуляторні пилососи для вологого прибирання. Додатково обладнані баками для води й мийного засобу.
 3. Комбіновані пилососи.

Врахуйте: прилад для вологого чищення важить відчутно більше через додаткове обладнання.

Ємність акумулятора пилососа

Цей параметр визначає, як довго можна користуватися пилососом без заряджання. Ємність вимірюється в ампер-годинах. Чим вищий показник, тим більший час автономної роботи.

Зазвичай, виробники вказують термін його служби без заряджання. Є моделі з часом автономної роботи понад годину. Враховуйте, що параметр вказаний для режиму мінімальної потужності. На потужніших режимах акумулятор розряджається швидше. Зіставте час автономної роботи з тривалістю повного заряджання акумулятора.

Середньостатистичний бездротовий пилосос може пропрацювати приблизно півгодини. За цей час можна прибрати двокімнатну квартиру. Є моделі і з часом роботи меньше 30 хвилин. Повний цикл заряджання займає приблизно 4 години. Зручно, якщо комплектацією передбачена змінна батарея — вона неабияк збільшує час роботи приладу.

Об’єм пилозбірника

Бажаючи зробити пилосос максимально компактним, багато виробників жертвують місткістю контейнера. Тому здебільшого вертикальні пристрої мають пилозбірники об’ємом до 0,5 літра. Цього достатньо для регулярного прибирання площі приблизно 50 квадратних метрів. Якщо квартира більша, шукайте модель із літровим контейнером. Якщо ви врахуєте всі ці фактори, зможете обрати кращій вертикальний пилосос.

Зверніть увагу на процедуру очищення пилозбірника. Найкраще, щоб дно контейнера просто відкидалося, випускаючи сміття назовні.

Системи фільтрації

Перша система — зазвичай, циклонна, яка змушує сміття осідати на дні. Але її недостатньо для того, щоб очистити повітря, що випускається, від найдрібніших частинок пилу. Для цього є ефективніші системи фільтрації:

 • Поролонові;
 • Електростатичні;
 • Волокнисті;
 • Вугільні.

Найпопулярніша технологія очищення — антиалергенна НЕРА. Зверніть увагу на маркування — важливо, щоб клас фільтра був не нижче ніж 12.

Потужність всмоктування

Цей параметр у легких бездротових пилососах рідко може конкурувати з показниками класичних приладів. Від потужності всмоктування залежить, наскільки добре техніка справлятиметься з прибиранням. За цим показником можна визначити, чи зможе пристрій прибирати пил, дрібне сміття, шерсть свійських тварин, волосся тощо.

Максимальна потужність для вертикальних бездротових приладів досягає 150 аероватів. Такий прилад запросто впорається навіть із сильними забрудненнями. Шкода тільки, що робота на граничних потужностях розряджає акумулятор за 10-20 хвилин. Зазвичай, передбачені три режими роботи: на малих, середніх і граничних обертах.

Керування пилососом

У сучасних моделях кнопки перемикання потужності, а також «Пуск» і «Вимкнення» розміщені на ручці. Деякі пристрої можуть керуватися зі смартфона. Застосунок показує рівень заряду, дає змогу вибирати режими роботи й навіть рахує, скільки кроків зроблено під час прибирання.

Рівень шуму

Цей показник залежить від якості й потужності мотора. Сильне ревіння далеко не завжди свідчить про високі робочі характеристики. Нові пристрої працюють тихо, водночас прибирають якісно, навіть якщо йдеться про турборежим. Комфортним рівнем шуму можна вважати показник не вищий ніж 70 дБ.

Насадки аккумуляторного пылесоса

Від розмаїття аксесуарів залежить те, які поверхні можна прибирати за допомогою цієї техніки. Виробники пропонують різні насадки:

 • Для килимів;
 • Пилові;
 • Щілинні;
 • Турбощітки;
 • Для оббивки;
 • М’які ролери.

Подумайте, які аксесуари дійсно використовуватимуться, а не просто займатимуть місце в шафі.

Ретельно проаналізувавши всі характеристики пилососа, ви зможете підібрати найвідповіднішу модель для своїх цілей, а отже, вона буде гарною підмогою в побуті.

Вам сподобалася стаття?

0