ru
ua
ru
ua

Як вибрати акваріум

Як вибрати акваріум для спостереження за рибками та їх життям всередині? Як підібрати кращий варіант для дому, який буде виглядати естетично в інтер’єрі, а також зможе підтримувати екосистему в належному стані, – про це ми розповімо в статті.

Як вибрати акваріум

Види акваріумів

Основний поділ відбувається за формою штучного водоймища та його розташуванням в квартирі. Розглянемо найпопулярніші різновиди акваріумів.

Квадратні

Бажано розміщувати їх на відстані метра від стіни, оскільки в такому випадку ви зможете милуватися тим, що відбувається в акваріумі з усіх чотирьох сторін. У цьому їх головна перевага перед прямокутними аналогами. Квадратні акваріуми як найкраще підходять для створення кам’яних декорацій, виконують функцію ефектних елементів інтер’єру.

Прямокутні

Продовжуємо дізнаватися, які бувають акваріуми. Прямокутний тип – це класичний різновид резервуару, який встиг отримати море позитивних відгуків від покупців. По-перше, він буде гармонійно виглядати в будь-якому приміщенні. По-друге, у вас не виникне труднощів з його оформленням, так само як і з доглядом за ним.

Круглі

В них відсутні шви, що перешкоджає витік води. Круглі акваріуми невеликих обсягів можна розміщувати на столі або на тумбочці, де вони будуть милувати око любителів живності річок та морів. Але не обійшлося і без недоліків – сильно зігнуте скло спотворює зовнішній вигляд риби, псує весь дизайн штучного водоймища.

Види акваріумів

Овальні

Ще один варіант гарного акваріуму, який допоможе створити дивовижний водний світ у себе вдома. Важливо встановлювати його на абсолютно рівній поверхні.

Стандартні

Саме на цьому варіанті варто зупинитися новачкам. Стандартному типу акваріумів вистачає переваг: вдалі пропорції, зручність складання, комфорт для рибок. Така водойма добре проглядається, дозволяючи спостерігати за життям своїх безмовних улюбленців.

Настінні

Оригінальна конструкція, яка приводить у захват всіх, хто бачить її вперше. Але врахуйте, що за настінним акваріумом складно доглядати, він підходить для утримання не всіх різновидів рибок. Зате виглядає неймовірно естетично.

Панорамні

Зігнуте оглядове скло створює ефект збільшення, дозволяє розглянути кожну лусочку мешканців водойми, що припливають до його стінок. У продажу зустрічаються кутові, прямокутні та круглі варіанти панорамних резервуарів.

Панорамний акваріум

Який акваріум вибрати для дому

Губитеся в здогадах, не знаючи, на якому варіанті зупинитися з доступного різноманіття? Прислухайтеся до рекомендацій професійних акваріумістів:

  1. Визначтеся з флорою і фауною. Акваріуми поділяються на прісноводні і морські за складом води. Перші вважаються більш поширеними, оскільки їх установка і обслуговування обходиться в рази дешевше. Зазвичай їх радять купувати новачкам. Морські акваріуми призначені для проживання рибок і молюсків, здатних жити тільки в солоній воді. Їх часто прикрашають коралами, губками, створюючи в них подобу морських печер, що кардинально змінює зовнішній вигляд.
  2. У продовження попереднього пункту необхідно вирішити, який тип акваріуму кращий для обраної фауни: загальний (в ньому можуть уживатися рибки різних видів), колекційний (підійде для конкретних сімейств), біотопний (підбір мешканців здійснюється за географічним принципом).
  3. Продумайте поєднання житлового приміщення і акваріуму за формою, дизайном, розмірами. Підберіть найбільш вдалу за всіма параметрами конструкцію, яка найкраще підійде для вашого будинку. Відразу вирішуйте, в яке місце її встановити.
  4. Виберіть матеріал виробу. Для виготовлення резервуарів акваріумів використовується силікатне скло або акрил. Першому притаманна велика твердість, ідеальна прозорість, але воно досить крихке. Акріл відзначається гнучкістю, пластичністю, дозволяє створювати будь-яку форму. Зате легко дряпається, пошкоджується від впливу хімії.
  5. Замислюючись над тим, який акваріум краще вибрати, визначтеся з об’ємом резервуару. Він може варіюватися від 20 до 250 і більше літрів. Все залежить від розмірів мешканців штучного водоймища та їх кількості.
  6. Вирішіть, чи потрібне вам освітлення і підсвічування в акваріумі. Для цього буде потрібне додаткове підключення до електромережі.

Не так просто розібратися в тому, який акваріум купити.

Дійте спокійно і обдумано, адже правильно підібране придбання прослужить довгий час, буде тішити наглядом за представниками морської та річкової фауни.

Багато новачків намагаються купувати акваріумні набори – готові комплекти, що складаються з резервуару та необхідного устаткування: кришки, підставки, внутрішнього фільтра, грунту для висадки рослин, терморегулятора тощо.

Який акваріум вибрати

Рейтинг акваріумів: топ-5 моделей

Настав час дізнатися, який акваріум найкращий. Для цього пропонуємо вам ознайомитися з топовими моделями.

Xiaomi Geometry Fish Tank Aquaponics Ecosystem 10 л White HF-JHYG001

Оригінальна конструкція, в якій акваріум з’єднаний з квітковим горщиком. Завдяки інтелектуальній чотирирівневій системі фільтрації води ідеально підійде для проживання риб. На окрему увагу заслуговують компактні габарити, що дозволяють ставити резервуар на робочий стіл, тумбочку або комод. Стильне і лаконічне рішення для домашнього затишку!

Акваріум Xiaomi Geometry Fish Tank Aquaponics Ecosystem 10 л White HF-JHYG001

Акваріум Xiaomi Geometry Fish Tank Aquaponics Ecosystem 10 л White HF-JHYG001

SUNSUN HRG 300

Невеликий акваріумний набір, який не займає багато місця в квартирі. Стане прекрасним рішенням в якості першого штучного водоймища для дитини або дорослого. Світильник оснащений трьома видами світлодіодів (білі, сині і червоні), витрачає небагато електроенергії. У насосі фільтру є функція аерації, що дозволяє використовувати його як компресор, економлячи на додатковому устаткуванні.

Акваріум SUNSUN HRG 300

Акваріум SUNSUN HRG 300

SUNSUN ATS 180

Наступне місце в топі акваріумів дістається цьому стильному та неймовірно компактному виробу. Обсяг резервуару – 4 л. Таку невелику ємність цілком можна використовувати як декоративний елемент робочого столу, який привносить нотки природи в рутинні трудові будні. Акваріум виготовлений з нетоксичного матеріалу, він абсолютно безпечний для дітей. А мінімальний догляд за конструкцією значно заощадить ваш час.

Акваріум SUNSUN ATS 180

Акваріум SUNSUN ATS 180

SUNSUN HR 180

Це цілий комплект, що складається з резервуару для води, кришки, фільтра і світильника. Лаконічна конструкція прямокутної форми буде гармонійно виглядати в офісному приміщенні або стане прикрасою квартири. Окрема перевага – на кришці виробу є спеціальне «віконце», що відкривається і через яке дуже зручно годувати рибок. Якісна система фільтрації забезпечує максимально безпечну обстановку для водних мешканців.

Акваріум SUNSUN HR 180

Акваріум SUNSUN HR 180

Collar aGLASS Nano

Ця модель завершує рейтинг акваріумів. Суперміцне прозоре скло в поєднанні з кубічною формою створює ефект занурення у водний світ. Краї акуратно склеєні прозорим силіконом, їх обрамляють тонкі шви і відшліфовані кромки, скло максимально пропускає світло. При належному догляді не буде створюватися каламутний зелений відтінок і зберігається природна передача кольорів.

Акваріум Collar aGLASS Nano

Акваріум Collar aGLASS Nano

Тепер ви знаєте, як вибрати акваріум для будинку, можливо, вже пригледіли для себе декілька варіантів в нашому огляді. Наостанок хочеться побажати, щоб нове придбання радувало вас дуже довго. Для цього важливо правильно доглядати за штучною водоймою, створюючи ідеальні умови для життя акваріумних рибок та інших його мешканців.

Зображення взяті з: pexels.com.

Вам сподобалася стаття?

0