ru
ua
ru
ua

Як вибрати автомагнітолу

Важко знайти новий автомобіль, у якому з заводу не встановлювалася б хоч простенька аудіосистема. Але в класі компактних хетчбеків і седанів у базових комплектаціях ще трапляються порожні ніші формату 1 та 2 DIN. Як же вибрати головний пристрій і які сучасні опції він повинен мати, а за які «фішки» переплачувати не варто?

Чи варто мміняти штатну магнітолу

Якщо ваша машина не обладнана з заводу головним пристроєм або попередній власник залишив його собі, тоді тут і говорити нема про що — купуйте універсальну «голову». Але якщо у вашому авто вже встановлена аудіосистема, тоді зважте всі «за» і «проти». Звичайно, у разі заміни магнітоли ви можете отримати додаткові функції й можливості, яких раніше не мали — підтримання Bluetooth, USB, SD-карт тощо. Але чи потрібні вони вам, як часто ви відчували їх брак? До того ж, часто заміна штатної системи призводить до втрати гарантії.

Вибираємо автомагнітолу

Який потрібен розмір

Три чверті всіх пристроїв на ринку пропонуються в штатному форматі 1 DIN, який відповідає стандартному інсталяційному розміру отвору для автомагнітоли 180х50 мм. Стандарт був прийнятий в 1984 році в Німеччині і відтоді розповсюдився по всій Європі. Також зрідка трапляються більш вузькі магнітоли стандарту 0,75 DIN, але на нашому ринку це екзотика.

Все більш популярним стає стандарт 2 DIN, який заввишки вдвічі більший від попереднього. Такий типорозмір дає змогу вбудувати сенсорний монітор діагоналлю 6,5-7 дюймів — на нього можуть виводитися картинка з камери заднього огляду, навігаційної системи, дані про машину й інша інформація залежно від функціональності магнітоли. Ми рекомендуємо купувати «дводіновий» головний пристрій у тому разі, якщо ви хочете встановити камеру заднього огляду або збираєтеся переглядати кінофільми. Звичайно, вони вміють більше, ніж магнітоли формату 1 DIN, але й ступінь антивандального захисту в них помітно нижчий.

Вам может быть интересно

Як вибрати відеореєстратор

Чи потрібен екран

Сьогодні знайти магнітолу без екрана взагалі — це нездійсненне завдання. Монохромні або кольорові текстово-символьні дисплеї найчастіше виконують лише інформаційну функцію — показують назви радіостанцій і треків, а також допомагають налаштувати роботу аудіосистеми через меню. У більш дорогих магнітолах (незалежно від формату) використовуються РК-дисплеї, які дають змогу демонструвати файли мультимедіа — картинки і відеоролики. Якість картинки безпосередньо залежить від роздільної здатності екрану, але навіть формат HD Ready серед автоґаджетів трапляється нечасто — найчастіше магнітоли формату 2 DIN мають дисплей із роздільною здатністю 800х480.

«Голови» на базі Android або іншої операційної системи можуть транслювати медіафайли зі смартфонів і планшетів, під’єднаних за допомогою кабелю або через протокол Bluetooth. Також деякі екземпляри мають вбудовані GPS-модулі для роботи системи навігації.

Якщо від магнітоли вам потрібно лише відтворення аудіо, тоді не переплачуйте за кольоровий РК-дисплей. Частоту станції можна прочитати в будь-якому разі, та й монохромний екран менше відволікає від дороги. Якщо все ж хочете великий екран, дивіться в бік «дводінових» варіантів — висувні дисплеї в маленьких «головах» ненадійні, їхній механізм часто виходить із ладу.

Які слоти потрібні

Які слоти потрібні

У сучасних пристроях радіоприймач є за замовчуванням, часто також присутні роз’єми AUX і USB. Незначно здорожує систему наявність слота для SD-карти. Найбільш просунутий варіант — це підтримання бездротового протоколу Bluetooth, який дає змогу зв’язати смартфон, що лежить у кишені, і головний пристрій.

За програвач компакт-дисків сьогодні також доведеться істотно переплатити. Чи потрібен він?

Якщо ви цінуєте якісну музику й не пропускаєте вихід оригінальних альбомів на CD, тоді вам без такого програвача не обійтися.

Якщо ж ви пересуваєтеся переважно між домом і роботою, слухаючи кілька улюблених радіостанцій, то придивіться до пристроїв без CD, але з USB-роз’ємами і слотом для SD-карт, на випадок, якщо знадобиться вирушити в далеку дорогу, де немає вашої улюбленої станції.

Якщо ви плануєте впроваджувати у свою аудіосистему підсилювач, то переконайтеся в наявності лінійних виходів.

Вам може бути цікаво

Як вибрати GPS-навігатор

Чи варто гнатися за брендом

Однозначної відповіді на це питання немає. Звичайно, якщо ви готові переплатити за імениту марку, то придивіться до Alpine, Pioneer, Kenwood і Sony. Але маловідомі бренди часто пропонують за ті ж гроші порівнянну кількість опцій і можливостей.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0