ru
ua
ru
ua

Як вибрати дитині автомобіль на радіокеруванні

Яка дитина відмовиться від такої іграшки, як машинка на радіокеруванні? Вона легко забезпечить яскраві емоції як дітям, так і батькам. Але такі автомобілі бувають різними за розмірами й можливостями. Як вибрати дитині відповідну модель?

Діти люблять пізнавати світ, і в цьому процесі іграшки відіграють чималу роль. Автомобілі на радіокеруванні з моменту своєї появи незмінно популярні. Дітям подобається простими рухами керувати іграшками, змушуючи їх долати перешкоди, обганяти інші модельки. При цьому дитина поліпшує свою реакцію й моторику рук, відточуючи рухи до автоматизму. Крім того, з допомогою таких авто діти набувають початкових знань про правила дорожнього руху.

Розгляньмо іграшку ближче

Комплект зазвичай складається із самого автомобіля, пульта керування, елементів живлення, зарядного пристрою й додаткових деталей. Точний склад комплекту залежить від виробника та вартості іграшки. Найпростіші — пластикові автівки. Для підвищення міцності моделі іноді використовують металеві деталі, а в деяких машинок корпус узагалі повністю складається з металу. Найдорожчі авто на радіокеруванні виготовляють із вуглепластику — це дуже легкий і міцний матеріал.

Машинки розрізняються колірним виконанням і дизайном: багато з них максимально схожі на реальні прототипи, а деякі фарбують у яскраві кольори, через що іграшку майже неможливо загубити. Машинки-трансформери ще й змінюють свій вигляд після натискання кнопки, перетворюючись з авто в робота й навпаки.

Автомобілі на радіокеруванні для видовищності й реалістичності оснащують різними додатковими функціями. Наприклад, Exost Mini Fold вміє їздити на задніх колесах і повертатися при цьому на 360 градусів. Інші машини оснащені звуковими (сирена, рев мотора, клаксон) або світловими (підсвічування, фари) сигналами, можливістю перевертати, падаючи на дах (авто-«перевертень»). Завдяки таким функціям гра з улюбленою машинкою набуває елементів шоу — дитина дістає можливість керувати майже справжнім автомобілем, як доросла людина.

Як вибрати радіокероване авто?

Радіокеровані машинки вважають традиційним подарунком для хлопчиків, але насправді від такого сюрпризу будуть у захваті й дівчатка, тому важливо правильно дібрати потрібний варіант з наявного різноманіття, який довго їздитиме і сподобається майбутньому власникові.

Такі іграшки розрізняються за певними параметрами:

 1. Розміри;
 2. Тип двигуна;
 3. Керованість (залежить від типу шасі й інших конструкційних особливостей).

Вибираючи авто, орієнтуйтеся на вподобання дитини, її повсякденну зацікавленість і бюджет купівлі. Приблизний віковий поріг для експлуатації іграшки виробники вказують на пакунку: є моделі для дітей до 3 років, від 3 до 6 років, від 6 до 8 років і від 8 років.

Масштаб і габарити

Виробники ретельно намагаються скопіювати реальні моделі автомобілів. Від розмірів і точності деталей залежить вартість моделі: що більше вона схожа на оригінал, то вища ціна. Для дотримання потрібних розмірів використовують масштабування. Найпоширеніші іграшки — авто в масштабі 1:14, 1:16 і 1:24.

Покупцеві варто оцінити місце для ігор дитини — де авто використовуватимуть найчастіше? Наприклад, якщо машинкою гратимуться у квартирі, то модель у масштабі 1:5 — не найкращий варіант, а ось 1:10 і менше підійде для цього. Що більший знаменник у такому дробі, то меншого розміру авто (але за однакового масштабу моделі перегонового боліда і вантажівки відрізнятимуться габаритами). Великі машинки призначені для використання на вулиці й часом мають більше функцій, ніж їхні менші побратими, тому такий подарунок підійде для любителів активного відпочинку.

Не забувайте, що масштаб і розміри виробу впливають на вагу іграшки. Тому якщо дитина не розрахує своїх сил і спробує підняти авто, то може не втримати й упустити виріб, зламавши його або травмувавшись.

Тип двигуна

Найпоширеніший і найпопулярніший варіант для дитини — радіокерований автомобіль з електромотором. Такому подарунку буде рада більшість дітей, але якщо ваше дитя досягло в цій справі певних висот, займається моделюванням і серйозно захоплюється автомобілями, то вибирайте моделі, оснащені двигунами внутрішнього згоряння. Це гучніші іграшки, досить реалістичні завдяки великим розмірам (масштаб 1:10, 1:8, а деякі й 1:5), заправляються пальним на основі метанолу і здатні розвивати чималу швидкість (до 70 км/год.). Машинки з ДВЗ, як і звичайні авто, виділяють продукти згоряння, тому не підходять для ігор удома, до того ж потребують певного рівня професіоналізму і знань.

Свої особливості мають і електричні мотори в радіокерованих іграшок:

 • Обмежений час експлуатації без заряджання (від 15 хвилин до години);
 • Немає шуму і неприємних запахів;
 • Підходять для ігор у квартирі, закритих просторах, на вулиці.

Керованість

Щоб емоції від гри з радіокерованим автомобілем були яскравими й щирими, машинка має слухатися свого власника. Це досягається завдяки поєднанню типу коліс і приводу, можливостей пульта управління й навичок користувача.

Тип шасі і приводу

Машинки незалежно від своїх розмірів умовно поділяються на класи за типом коліс:

 1. Моделі з традиційним шасі (їх ще називають дорожніми, або шосейними, шини невеликого діаметра, гладкі або з ледве помітним малюнком протектора). Підійдуть для рівних поверхонь, килимів із малим ворсом — наприклад Lamborghini Aventador ;
 2. Авто із шасі «монстр», «траки», «ралі», «багі» та інші (шини великого діаметра з глибоким протектором). Підійдуть для ігор на відкритому повітрі, їзди пересіченою місцевістю, їзди на асфальті, гравії, для більшої стійкості їх обладнують амортизаторами. Популярні машини-амфібії, яким не страшні водні перешкоди, снігові, глинисті та інші траси — наприклад Nikko VaporizR.

Деякі дорогі авто на радіокеруванні мають можливість зміни підвіски, завдяки чому машинка з допомогою простих маніпуляцій набуває здатності швидше пересуватися різними типами місцевості.

Як і в реальних автомобілях, радіокеровані моделі відрізняються типом приводу:

 1. Задньопривідні (забезпечують швидкість і достатню прохідність, оптимальні для використання вдома, в офісі або на перегонах з однолітками).
 2. Повнопривідні (повна стійкість і можливість подолання максимально складних перешкод). Такий тип приводу трапляється в моделях для дрифту, кільцевих гонок, у всюдиходах.

Передньопривідні авто на радіокеруванні майже не випускають через їхню низьку стійкість.

маневреність

Автомобілі бюджетного сегмента вміють рухатися тільки прямо (назад або вперед), а для поворотів доведеться переставляти іграшку вручну. Такі моделі підійдуть водіям-початківцям через простоту управління. Дітям старшого віку сподобаються машинки, у яких необмежена свобода рухів (дитина зможе самостійно виконувати повороти, відводити машину з заметів).

Варто враховувати, що в одних моделях користувач може регулювати швидкість безпосередньо з пульта керування, а в інших машинка завжди рухається на максимумі своїх можливостей.

Пульт керування

Пульт може мати різну форму:

 • Джойстика від ігрової приставки;
 • Пістолета;
 • Керма з педалями й перемикачами.

Цей аксесуар має зручно лежати в руках дитини, не вислизати, при цьому гравець не має відчувати незручності, натискаючи на кнопки. Також пульти керування відрізняються радіусом дії (від 10 до 100 м) — керувати своєю автівкою, перебуваючи на віддалі від неї, у багатьох випадках зручніше, ніж самому постійно пересуватися слідом за іграшкою.

Також важливими характеристиками пульта керування є частота радіозв’язку й кількість каналів. Наприклад, моделі з частотою роботи пульта керування 2,4 ГГц захищеніші від впливу перешкод. Кількість каналів важлива, якщо потрібне регулювання декількох параметрів одночасно (напрямок руху, швидкість, кут повороту коліс та інші функції).

Сьогодні популярності набирають авто з керуванням через Bluetooth або Wi-Fi. Такі рішення сподобаються підліткам і дорослішим користувачам, адже завдяки цьому машинкою, наприклад Happy Cow I-Spy, можна керувати з допомогою спеціального застосунку, що встановлюється на планшет чи смартфон. І тепер вам не потрібно носити із собою ще й пульт керування: він вбудований в улюблений ґаджет.

Акумулятори

Для коректної роботи пультів керування й моделей з електричними моторами необхідно потурбуватися про те, чи є достатня кількість акумуляторів. Навіть дорогі радіокеровані авто досить швидко розряджають батарею, і щоб гра раптово й різко не закінчилася, завжди потрібно мати запасне джерело живлення. У машинках використовують батарейки АА, ААА, «Крона» в різній кількості залежно від потужності машинки. Деякі моделі оснащують акумуляторними батареями, завдяки чому користуватися улюбленою іграшкою стає набагато простіше: прийшов із вулиці — поставив заряджатися. Щоб «відновити сили», машинкам потрібно від 2 до 4 годин.

Вибрати автомобіль на радіокеруванні на Rozetka.com.ua

Не забувайте, що автомобіль на радіокеруванні — це іграшка, яка потребує хоча б мінімальної відповідальності й догляду. Тому дорослим варто пояснити дитині елементарні правила експлуатації машинки й закріпити це на власному прикладі. У такому разі радіокерований автомобіль прослужить довго й подарує багато незабутніх моментів.

Вам сподобалася стаття?

0