ru
ua
ru
ua

Як вибрати дитяче ліжечко

Із самого народження маленька людинка повністю довірена дбайливим рукам мами й тата. Важлива кожна деталь — у який рушник малюка будуть вкутувати після ванних процедур, у якій колясці він буде дихати повітрям під час прогулянки та у якому ліжечку спати.

Перші тижні свого життя він буде перебувати в ліжечку по 15, а то й 18 годин на добу, тому дуже важливо, щоб йому було комфортно весь цей час. Чим краще почуватиметься малюк, тим щасливішим буде цей час для молодих батьків. Асортимент може збити з пантелику навіть підготовлених покупців. Спробуємо розібратися в тому, якими бувають дитячі ліжечка, та на що важливо звернути увагу, вибираючи ту чи іншу модель.

Класифікація дитячих ліжечок

Класифікація дитячих кроваток

Залежно від конструкції, можна виділити чотири основні типи дитячих ліжечок.

Колиска

Дитяча колиска

Як зрозуміло з назви, колиски — це той тип ліжечок, який передбачає перебування в ній дитини відразу після народження. Найчастіше вони обладнані механізмом заколисування, маятником (поздовжнім або поперечним), а то й спеціальним місцем для мами, яка може сидіти поруч з дитиною під час її сну.

Іноді колиски виготовляються у формі невеликої мобільної люльки, яка вкладається в стаціонарне дитяче ліжечко та може бути перенесена разом із дитиною на інше місце.

Переваги колиски:

 • Компактна.
 • Новонародженому дуже комфортно з огляду на невеликий простір, який його оточує.
 • Може приставлятися до батьківського ліжка для зручності нічних годувань.

Вади колиски:

 • Можна використовувати тільки перші півроку життя малюка (потім він перестане в неї поміщатися).
 • Потрібно бути обережним з варіантами на коліщатках після того, як дитина навчиться перевертатися, адже вона може перекинутися в нестійкій конструкції.

Класичне

Класичне дитяче ліжечко за своїм зовнішнім виглядом практично не відрізняється від дорослого спального місця. Єдина відмінність — наявність спеціальних захисних бортиків.

Основне призначення — сон малюка починаючи з народження й до трьох-чотирьох років.

Такі ліжечка часто обладнуються додатковими шухлядами в приліжковому просторі, різними захисними накладками для зубів малюків на бортах та іншими аксесуарами, які покликані полегшити догляд батьків за малюком і доповнити його безпеку.

Переваги класичної моделі

 • Тривалий термін служби.
 • Найчастіше воно виготовляється з натурального дерева
 • Наявність різноманітних додаткових функцій (полози, маятник, коліщатка, регулювання висоти матраца, бортиків, які опускаються).

Вади класичної моделі

 • Здебільшого ці ліжечка є стаціонарними.
 • Габарити. Довжина класичної моделі може досягати 120 см за внутрішніми параметрами, тому для ліжечка може бути складно знайти відповідне місце в тісній квартирі.

Класичне ліжечко

Трансформер

Дитячі ліжечка-трансформери — це меблі, які крім спального місця поєднують у собі ще один предмет. Найчастіше це комод або пеленальний столик. Рідше — додаткове ігрове місце для дитини або стіл.

Деякі моделі можуть розсуватися за довжиною та шириною й перетворюватися в підліткове ліжко, залишаючись з дитиною до 13-15 років. Зазвичай дитячі ліжка слугують до 6-7 років.

Єдиної думки серед молодих мам про ліжечка-трансформери немає. Хтось вважає, що комод має бути окремо від ліжечка. Адже, коли дитині виповниться сім — ліжечко доведеться міняти, а комод купувати заново. А хтось, навпаки, впевнений, що комод або пеленальний столик у комплекті з ліжком — це дуже зручно. Тому рішення лише за вами.

Переваги ліжечка-трансформера:

 • Додаткові функції.
 • Цікаве естетичне рішення.
 • Продовження терміну служби завдяки можливостям меблів.

Вади ліжечка-трансформера

 • Коли дитина виростає з ліжечка — доведеться купувати не тільки нове спальне місце, але й додаткові меблі (комод, шафа), які раніше були в комплекті.
 • Варіант ліжко + пеленальний столик втратить актуальність уже через півроку-рік.

Вам може бути цікаво

Як вибрати манеж для дитини

Двоярусне ліжко

Двоярусне ліжко

Цікавий і популярний варіант для сімей із двома дітьми — двоярусне ліжко. Сучасні ліжка такого типу можуть бути дуже різними та виконувати функції не тільки спального, але й навчального чи розважального місця.

Але й у тих сім’ях, де дитина одна — цей тип дуже популярний, оскільки на ярусі без спального місця може бути простір для ігор, шафа, письмовий стіл та інші варіації простору.

Переваги двоярусної моделі

 • Компактність.
 • Цікавий дизайн.
 • Багатофункціональність.

Вади двоярусної моделі

 • Недостатньо високі бортики можуть спричинити нещасний випадок.
 • Не підійде зовсім маленькій дитині, призначені для віку від трьох років.

Основні вимоги до дитячого ліжечка

 1. Чим більше натуральних матеріалів буде оточувати вашого малюка з народження, тим менший ризик виникнення й розвитку різних алергічних реакцій. Тому варто звернути увагу на дитячі ліжечка з натурального дерева (вільха, верес, дуб та інші).
 2. Часто виробники пропонують моделі з металу, пластику або МДФ (деревно-волокнистої плити середньої щільності). У цьому разі варто поцікавитися сертифікатами безпеки ліжечка.
 3. Від того, наскільки міцно дитяче ліжечко буде стояти на ніжках, залежить безпека дитини. Тому дуже важливо, щоб у моделей із коліщатками були надійні стопори, що не дадуть ліжечку змогу розгойдуватися та їздити без дорослих.
 4. Борти мають бути знімними, оскільки малюк уже у два-три роки буде намагатися сам вибратися з ліжечка. Щоб уникнути травм — краще віддати перевагу моделі зі знімними рейками. У такий спосіб ви залишите захист від падінь уві сні, але дасте йому можливість покидати свою «фортецю».
 5. Відстань між рейками має бути приблизно 6-8 см, щоб у дитини не могла випадково застрягти нога або рука між ними. Але не ширшою, щоб уникнути попадання в цей простір голови дитини.
 6. Краще, якщо дно ліжечка не суцільне, а з ортопедичних ламелей. У поєднанні з правильним матрацом це буде корисно для правильного формування хребта дитини. А також надасть можливість вентилюватися.

Якісне дитяче ліжечко — це дуже важливо. Адже саме там дитина бачитиме свої перші солодкі сни. Залишилося тільки вибрати відповідну модель і радіти мирному сопінню вашого малюка.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0