ru
ua
ru
ua

Як вибрати ехолот для риболовлі

Якщо знати, який ехолот вибрати для риболовлі, можна розраховувати на максимальний улов! Сучасні виробники пропонують моделі, які підійдуть як любителям, так і професіоналам. У цій статті ми розглянемо, які ехолоти та картплоттери стануть ідеальними помічниками для кожної конкретної ситуації.

Види ехолотів

Перш ніж підбирати топ-7 ехолотів для кожного типу лову, слід зрозуміти, в чому суть цих приладів, а також навіщо вони потрібні під час рибної ловлі. Так називають різновид гідролокаторів, призначений для аналізу рельєфу різних водоймів. Пристрої дозволяють не просто визначити структуру дна, також вони допомагають з пошуком риби і різних предметів у водоймах. Знаючи, як вибрати ехолот, можна забезпечити величезний улов, зробивши відпочинок максимально цікавим і комфортним. Гідролокатори можуть відрізнятися за частотою сигналу, рівнем вологозахисту, типом дисплея і наявністю допоміжних опцій. Перед покупкою устаткування обов’язково враховуйте, що пристрої діляться на кілька видів, виходячи зі сфери застосування і конструктивних особливостей.

Ехолоти

Такі прилади відстежують рельєф дна. Відправлений імпульс відбивається від об’єктів, що відрізняються щільністю від води (в тому числі і рибу), після чого сигнал повертається на пристрій. Якщо роздумуєте, який ехолот вибрати, враховуйте, що техніка з різною частотою підходить для різних умов лову. Виходячи з глибини водойми, визначаються і оптимальні характеристики обладнання.

Для пошуку придонної риби потрібні прилади на 200 кГц, вони здатні пробивати аж до 300 м. Правильно налаштувавши чутливість, можна отримати гарне і чітке зображення навіть при вивченні глибоких водоймів. Також таке обладнання відрізняється стійкістю до перешкод.

Якщо шукаєте кращий ехолот для лову риби на невеликій глибині, радимо брати низькочастотні датчики. Картинка виходить не дуже чіткою, зате площа охоплення такого обладнання дуже велика. Можливість змінювати діапазон сигналів істотно розширює функціонал обладнання, робить його універсальним.

Як вибрати ехолот

Картплоттери

Якщо ви плануєте ловити рибу з човна, важливо знати, як вибрати картплоттер. Прилад виступає аналогом навігатора на воді. Вбудований GPS-приймач дозволяє відслідковувати поточне місце розташування судна. Також обладнання дає можливість:

 • відзначати пройдений шлях;
 • обчислювати поточні координати плавзасобу;
 • складати карти і маршрути;
 • виводити на монітор шляхові точки та ін.

Багатофункціональний пристрій стане чудовою альтернативою незручним паперовим картам, а також полегшить задачу власнику судна. Додатково обладнання сигналізує про наближення небезпечних об’єктів або ризик посадки плавального засобу на мілину, що забезпечує безпеку пасажирів. У кращих картплоттерів є функція МОВ, що дозволяє виявити людину за бортом, що стане в нагоді у разі виникнення непередбачених ситуацій.

Вам може бути цікаво

Види рибальських вудилищ

Ехолоти-картплоттери

Якщо ви шукаєте кращі ехолоти для риболовлі з човна, то оптимальним рішенням стануть прилади, що поєднують функції гідролокатора і водного навігатора. Вони дозволяють одночасно і відслідковувати маршрут судна, і шукати рибу. Бездротові картплоттери з вбудованим ехолотом відрізняються розширеним функціоналом і простотою експлуатації, за допомогою них власник судна зможе істотно спростити собі життя.

Коштують такі прилади трохи дорожче аналогів, але велика кількість допоміжних опцій робить вклад у них фінансово виправданими. Завдяки картплоттерам із вбудованим сонаром власник може як розраховувати на великий улов, так і убезпечити пасажирів і судно під час риболовлі.

Для лову з берега

При виборі помічника для риболовлі слід враховувати не тільки конструктивні особливості такого обладнання, а й його призначення. Для лову з берега найчастіше беруть моделі з мінімальним набором функцій. Устаткування дозволяє швидко вибрати рибне місце, не витрачаючи час на безперспективне закидання вудок. Найчастіше прилади передають дані на дисплей смартфона або планшета, але є моделі і з вбудованим екраном. Береговий ехолот для риболовлі відрізняється портативністю, такі пристрої можна кріпити до вудилища або зап’ястя власника. Головні переваги зводяться до доступної ціни і легкості експлуатації.

Береговий ехолот для риболовлі

Для риболовлі з човна

Бездротові ехолоти-картплоттери для лову з судна відрізняються розширеним функціоналом. Таке обладнання дозволяє і водних мешканців виявити, і плавзасіб від пошкоджень вберегти. Якщо потрібно вибрати ехолот для риболовлі з човна, віддавайте перевагу моделям з можливістю змінювати частоту роботи (це дозволить ефективно використовувати пристрій як на глибині, так і на мілководді). Якісні гідролокатори оснащують більшою кількістю додаткових опцій, аж до автопілотів, функції шумозаглушення і температурних сенсорів.

Вам може бути цікаво

Як вибрати котушку

Для зимової риболовлі

Таке обладнання здатне пробити променем лід, що дозволить не витрачати час на буріння зайвих лунок. Якщо хочете заощадити собі час і сили, слід відразу підібрати кращий ехолот для зимової риболовлі. Під час купівлі моделі звертайте увагу на стійкість техніки до температурних перепадів. Невеликий запас буде плюсом, інакше в умовах сильних морозів мікросхеми можуть пошкодитися. Перевагою стане наявність ємної батареї, оскільки при низьких температурах АКБ розряджається набагато швидше.

При аналізі рейтингу зимових ехолотів враховуйте, що моделі бувають однопроменевими і двопроменевими. Перші призначені для невеликих водоймів, тоді як другі дозволяють зібрати максимум інформації за короткий час.

Кращі ехолоти для риболовлі з човна

Значення функцій ехолота

Не можна дізнатися, який ехолот краще, не оцінивши всіх функцій таких приладів. Серед найбільш поширених опцій виділяють:

 1. ALARM. Звукові сигнали сповіщають про різні ситуації, в тому числі про зміну глибини, виявлення риби. Кращі ехолоти для риболовлі можуть ігнорувати мальків, відгукуючись лише на середніх і великих мешканців глибин.
 2. ZOOM. Завдяки масштабуванню можна збільшити об’єкт, який зацікавив власника.
 3. FasTrack. За допомогою цієї опції ехосигнали перетворюються в горизонтальні лінії в правій частині дисплея. Ця функція стане в нагоді при ловлі у стаціонарних умовах (наприклад, якщо плавзасіб знаходиться на якорі), а також під час зимової риболовлі.
 4. GRAYLINE. Дозволяє розрізняти тверде і м’яке дно, що допоможе відрізнити водних мешканців від елементів рельєфу.
 5. FishReveal. Покращений варіант попередньої опції. Функція дає можливість виділити сигнали риби на тлі водоростей, термокліну і перешкод.
 6. FISH-ID. З її допомогою можна визначати водних мешканців, які на дисплеї відображаються у вигляді символів, а не ліній. Незамінна опція для новачків.
 7. CHART SPEED. Вказує на швидкість оновлення зображення на дисплеї. Якщо ви перебуваєте на одному місці, показник бажано зменшити до 50%, що допоможе поліпшити зображення.
 8. FISH TRACK. Визначає відстань до водних мешканців. FISH TRACK працює тільки в тому випадку, якщо включена опція FISH-ID.

Якщо не знаєте який ехолот для риболовлі краще, відштовхуйтесь від необхідного вам функціоналу. При цьому зі збільшенням доступних опцій зростає і вартість обладнання. Наперед подумайте, як і коли ви будете використовувати бездротовий ехолот, щоб не переплачувати за зайві можливості.

Який ехолот краще

Як вибрати ехолот за параметрами

Але види ехолотів – не єдиний критерій, який слід враховувати при купівлі. Пристрої сильно відрізняються один від одного додатковими характеристиками. Деякі інструменти будуть особливо корисними при лові риби в тих чи інших умовах.

Бічний огляд

У рейтингу ехолотів для риболовлі з човна і з берега перші місця займають моделі з бічним оглядом. Завдяки такому способу сканування можна оперативно охоплювати великі території. Два різноспрямованих променя набагато швидше аналізують рельєф дна. Збільшений кут огляду забезпечує більш високу якість, якщо порівнювати з нижнім скануванням. Таке обладнання демонструє максимальну ефективність при пошуку риби в неглибоких водоймах, також прилади дозволяють виявити водних мешканців за перешкодами.

До мінусів можна віднести високу вартість. Крім того, за допомогою гідролокаторів з боковим сканером можна чітко оцінити ситуацію під човном.

Датчик температури

Більшість моделей, що входять в топ ехолотів для риболовлі, оснащені датчиком температури. Такий модуль дозволяє відстежувати стан навколишнього середовища. Прилад контролює температурні перепади у воді, фактично, він виступає альтернативою забортному термометру. За допомогою такої опції рибалка помітно спрощується, адже стає набагато легше відстежувати погодні умови, а також їх вплив на ловлю риби. Дані можуть відображатися у вигляді графіків або карти місцевості, на якій відзначені різні температурні зони.

Датчик швидкості

Якщо не знаєте, який ехолот вибрати для човна, краще купувати моделі зі вбудованим датчиком швидкості. Таке обладнання дозволяє контролювати рух судна з максимально високою точністю. Незамінна річ для досвідчених рибалок, але новачкам за неї переплачувати немає сенсу. Також є датчики швидкості течії води у водоймі. Фактор впливає на ловлю певних видів риби, тому такий модуль стане плюсом для професіоналів.

Який ехолот для риболовлі краще

Інші параметри вибору

Роздумуючи над тим, який ехолот купити для риболовлі, радимо звернути увагу на наступні параметри:

 1. Водонепроникність – чим вище показник, тим стійкіше пристрій до дії вологи, деякі моделі здатні витримувати тривалі занурення під воду.
 2. Тип дисплея – на кольорових екранах легше розглянути необхідну інформацію, монохромні ехолоти простіші і дешевші.
 3. Кількість частот – можливість змінювати режими роботи обладнання дозволяє підлаштовуватися під особливості конкретного водоймища.
 4. Сонцезахисний козирок – іноді в комплекті йде додаткове оснащення, яке запобігає потраплянню променів на дисплей.
 5. Особливості харчування – обладнання може підключатися до зовнішніх джерел, а також працювати від АКБ, другий варіант набагато зручніший, оскільки підвищує мобільність приладу.

ТОП-7 ехолотів 2021

Ринок картплоттерів та інших схожих приладів досить великий. Визначитися серед десятків виробників і сотень моделей з різними параметрами часом буває досить важко. Ми підготували невеликий топ ехолотів 2021 року. У списку знайдуться моделі як для любителів, так і для професійних рибалок.

Для тих, хто не знає, який ехолот купити, радимо звернути увагу на Garmin Striker Plus 4. На великому 4,3-дюймовому екрані можна побачити чітку картинку з відмінним розподілом цілей. Програма Quickdraw Contours дозволяє створювати і зберігати карти водоймищ. Завдяки вбудованому GPS-приймачу цей бездротовий ехолот-картплоттер може фіксувати маршрутні точки, а також стежити за швидкістю судна. Конструкція відрізняється підвищеною міцністю, модель добре підійде для будь-якого виду риболовлі.

Ехолот Garmin Striker Plus 4

Ехолот Garmin Striker Plus 4

Lowrance HOOK2-4X Bullet

На увагу заслуговують ехолоти та картплоттери Lowrance. Продукція американської корпорації славиться чіткістю і підвищеною точністю. Ця модель з 4-дюймовим кольоровим дисплеєм і датчиком Bullet на 200 кГц відрізняється подвійним діапазоном охоплення, що спрощує пошук риби. Сонар Lowrance HOOK2-4X Bullet налаштовується автоматично, ніяких додаткових дій не потрібно. Зручна клавіатура спрощує керування приладом. Опція Advanced Signal Processing дозволяє максимально чітко бачити водних мешканців, а також структуру і деталі на дні.

Ехолот Lowrance HOOK2-4X Bullet

Ехолот Lowrance HOOK2-4X Bullet

Garmin Striker Plus 7cv

В рейтингу ехолотів для риболовлі ця модель однозначно гідна верхніх місць. Картплоттер Garmin Striker Plus 7 см зі вбудованим сонаром відрізняється великим 7-дюймовим дисплеєм з кристально чітким зображенням, а також наявністю технології SideVü, що забезпечує хороший огляд з усіх боків судна. Ця модель дозволяє створювати підводні карти, завдяки модулю Wi-Fi управляти ехолотом і стежити за всіма даними можна прямо зі смартфона. За допомогою високочутливого GPS-приймача користувачі можуть максимально точно фіксувати вдалі місця риболовлі, щоб потім повертатися туди знову.

Ехолот Garmin Striker Plus 7cv

Ехолот Garmin Striker Plus 7cv

Lucky (FL168-Ice)

Якщо бажаєте купити кращий зимовий ехолот, радимо придивитися до Lucky (FL168-Ice). Модель відрізняється доступною вартістю і непоганим функціоналом. Пристрій можна використовувати в будь-яку погоду, але він розрахований саме на підлідну риболовлю. До плюсів можна віднести широкий температурний діапазон, непоганий монохромний дисплей на 2.5″, можливість сканування на глибину аж до 100 м, 45-градусний кут огляду і зимовий кожух в комплекті. Непогане рішення для рибалок-початківців.

Ехолот Lucky (FL168-Ice)

Ехолот Lucky (FL168-Ice)

Deeper Smart Sonar PRO+

Універсальний ехолот для ловлі з берега і з човна. Власного дисплея пристрій не має, всі дані передаються на смартфон (техніка працює з гаджетами на iOS і на Android). Модель відрізняється портативністю і високою автономністю. Устаткування здатне працювати до 2 днів без підзарядки. Функціонал дуже широкий, за допомогою Deeper Smart Sonar PRO+ можна замінити відразу кілька вузьконаправлених ехолотів. Є вбудований картплоттер. Серед додаткових опцій можна виділити збір відомостей про погоду на конкретній місцевості, складання прогнозу активності риб, відштовхуючись від фаз місяця, а також можливість вести нотатки з конкретним точкам на карті.

Ехолот Deeper Smart Sonar PRO+

Ехолот Deeper Smart Sonar PRO+

Garmin GPSMAP 8410

Ехолоти і картплоттери Garmin виділяються надійністю, довговічністю і багатозадачністю. Ця модель від популярного американського виробника підійде для людей, які професійно займаються рибним промислом. Garmin GPSMAP 8410 однозначно очолює рейтинг ехолотів з сенсорними дисплеями. На великому 10-дюймовому екрані можна побачити все, що потрібно запеклому рибалці. Техніка відмінно працює з іншими морськими приладами, включаючи радари, автопілот, камери і гідролокатори. Вдосконалений процесор картплоттера дозволяє швидко створювати карти водоймища. Безліч опцій спрощують власнику завдання як під час плавання, так і при ловлі риби.

Ехолот Garmin GPSMAP 8410

Ехолот Garmin GPSMAP 8410

Deeper Start

Відмінною особливістю ехолотів і картплоттерів Deeper виступає їх підвищена надійність. Прилад закидається у воду, після чого передає зібрані дані на екран смартфона. Комбінація міцності, простоти експлуатації і тривалої автономної роботи робить модель гарним варіантом для ловлі риби у водоймах глибиною до 50 м. Deeper Start – це незамінний помічник для любителів і новачків.

Ехолот Deeper Start

Ехолот Deeper Start

Питання про те, який ехолот краще купити, слід задати собі кожному рибалці. Гарний обвіс – це можливість не витрачати час і сили на тривалий пошук. З якісним обладнанням ви зможете дійсно насолодитися процесом, а також забезпечити відмінний улов!

Зображення взяті з: pexels.com, unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0