ru
ua
ru
ua

Як вибрати флешку

Найпростіше на перший погляд питання «як вибрати флешку» стає куди складнішим, якщо почати розбиратися у всіх нюансах і придивлятися до деталей. Однак дрібниці й деталі найсуттєвіші, адже саме вони служать фундаментом, що визначає загальну якість продукту. І якщо для вашої роботи або навчання вкрай важливо, щоб флешка була надійною, швидкою і довговічною, ця стаття допоможе.

Розглянемо актуальні у 2021 році різновиди накопичувачів, дамо корисні рекомендації та надамо невеликий ТОП-5 USB-флешок, які не соромно порекомендувати навіть друзям і близьким родичам.

Які бувають флешки і чим вони відрізняються

Основне, на що звертають увагу люди при покупці – ємність. Що ж, сучасні USB-накопичувачі можуть вміщувати від 2 гігабайтів до 1 терабайта інформації. 1 терабайт – це 1024 гігабайти, що за мірками 2021 року значна цифра навіть для стаціонарних жорстких дисків і SSD-накопичувачів. У той же час більшість людей вважає за краще флешки:

Це чотири найбільш поширених варіанти, що ефективно справляються з більшістю завдань, з якими стикаються студенти, розробники, програмісти, художники, дизайнери, системні адміністратори й інші фахівці, що працюють із цифровим контентом.

USB-флеш-накопичувач

Тут ми ніяк не підкажемо, який обсяг пам’яті USB-флешки краще у вашій ситуації, але одне можемо стверджувати напевно – гігабайти зайвими не бувають, і завжди знайдеться, куди і для чого їх пристосувати.

Швидкість читання/запису флешки

Ніхто не стане сперечатися з тим, що швидкість є одним із найбільш важливих якостей накопичувачів. Те, з якою швидкістю пристрій зберігання даних дозволяє записувати інформацію, у буквальному сенсі визначає рівень вашого стресу кожен день, тому що довго чекати ніхто не любить. І якщо вам доводиться працювати з великими масивами даних на регулярній основі, приділіть цьому моменту особливу увагу.

Отже, яка флешка найшвидша? Як правило, швидкість читання/запису визначається інтерфейсом підключення і якістю встановленої flash-пам’яті. Неможливо дізнатися, яка саме пам’ять встановлена ​​в більшості флешок – цю інформацію виробники практично ніколи не вказують. Однак в описі товару завжди можна дізнатися найважливіше:

 • який інтерфейс підключення у флешки;
 • яка у неї максимальна швидкість читання і запису.

І цієї інформації достатньо, щоб прийняти рішення.

Пристрої зберігання даних з різних епох

Вам може бути цікаво

Як вибрати карту пам'яті

Інтерфейс підключення і швидкість флешки

Сучасні USB-накопичувачі можуть бути оснащені такими версіями інтерфейсу:

 • USB 2.0 – найбільш поширений стандарт із теоретичною пропускною здатністю 60 Мб/с. На практиці девайси з USB 2.0 дозволяють записувати дані зі швидкістю 30-40 Мб/с.
 • USB 3.0 (3.1 Gen 1, 3.2 Gen 1) – сучасний інтерфейс із теоретичною пропускною здатністю 625 Мб/с. На ділі зазвичай буває від 400 до 460 Мб/с.
 • USB 3.1 Gen 2 (3.2 Gen 2) – друга імплементація інтерфейсу, забезпечує дворазовий приріст у порівнянні з попереднім стандартом. У теорії швидкість читання/запису може досягати 1250 Мб/с, на практиці варто очікувати близько 850-900 Мб/с.
 • USB 3.2 Gen 2х2 – останній стандарт із тих, що вийшли. Флешки з інтерфейсом USB 3.2 Gen 2х2 забезпечують швидкість лінійного читання і запису до 2500 Мб/с – це в теорії. На практиці такі накопичувачі здатні записувати дані зі швидкістю близько 1600-1800 Мб/с. Однак відшукати такі ось флешки у звичайних магазинах буде складно: цей інтерфейс занадто дорого обходиться у виробництві, і його поки що використовують тільки для виробництва дорогих, захищених і вузькоспеціалізованих накопичувачів для професіоналів.

Окремо варто сказати про USB4 – це майбутній стандарт, який, за задумом, об’єднає USB 3.2 і Thunderbolt 3.

Про нього відомо лише те, що швидкість читання і запису сягатиме 40 Гбіт/с (5000 Мб/с), тобто USB4 буде у два рази швидше в порівнянні з USB 3.2 Gen 2х2.

Якщо швидкість у пріоритеті, то для вас найкраща флешка це та, що оснащена інтерфейсом USB 3.2 або його вдосконаленими імплементаціями. Обов’язково вивчайте характеристики накопичувача і дивіться, яку швидкість обіцяє виробник, тому що в деяких випадках можна наштовхнутися на дивні накопичувачі, коли інтерфейс USB 3.2, а швидкість читання/запису при цьому досить посередня, на рівні 30-50 Мб/с.

Пам’ятайте: якісні флешки з USB 3.2 легко забезпечать швидкість близько 400-450 Мб/с в операціях читання і близько 350-400 Мб/с під час запису.

Носії даних

Утім, навіть таких середніх за нинішніми мірками швидкостей більшості користувачів буде досить для їхніх завдань. Записати фільм, пару десятків документів, підготувати презентацію, записати музику для магнітоли – такого роду завдання не вимагають великих швидкостей, тож переплачувати немає сенсу.

Матеріал корпусу флешки – який краще

Найпоширеніші матеріали, з яких може бути зроблений корпус накопичувача:

 1. Алюміній. Легкий і при цьому досить міцний – забезпечить надійний захист внутрішніх компонентів від механічних пошкоджень. А за рахунок того, що алюміній легкий, при падіннях сила удару буде нижче, як і ймовірність пошкодження.
 2. Метал. Дуже міцний, такі флешки виглядають солідно і респектабельно. Як правило, корпус забезпечує додатковий захист від пилу і бруду. Коштують дорожче, але і служать, як правило, довше в порівнянні з пластиком, гумою та іншими м’якими матеріалами. Метал дуже часто використовують для виробництва компактних мікрофлешок, які важать буквально 2-3 грами. Це улюблений матеріал одного дуже популярного південнокорейського бренду – USB-флешки Samsung здебільшого виготовлені з металу.
 3. Пластик. Дешевий і гранично простий матеріал, з яким легко можна надати будь-яку форму і колір. Із цієї причини є найбільш поширеним. Якщо говорити про дизайнерське різноманіття, то пластикові флешки – найкраще рішення. Тут вам і м’ячики, і комахи, і тварини, і різноманітні фантазійні форми. Та й у цілому пластик досить міцний, і при акуратному зверненні гарантовано прослужить не один десяток років. Високою якістю відрізняються накопичувачі Kingston – цей виробник часто використовує пластик, але в їхньому випадку це дійсно еталонні вироби. Не відстають також флешки Transcend, та й вибір у цього бренду більший у плані дизайну і характеристик.
 4. Дерево. Варіант на любителя, оскільки матеріал істотно позначається на вартості через особливості обробки, але при цьому не забезпечує якихось помітних переваг. Приємний на дотик і красиво виглядає перші кілька місяців, однак швидко втрачає зовнішній вигляд при регулярному використанні, затирається і дряпається. Як правило, флешки з дерева більше підходять колекціонерам, для людей практичних вони не найкращий вибір.
 5. Гума. Пружна, м’яка, забезпечує надійний захист від ударів і падінь. Навіть якщо наступити на таку флешку, то пружний матеріал забезпечить захист внутрішніх компонентів і чіпів. Як і пластик, гума легко приймає будь-яку форму, тому різноманітність таких накопичувачів величезна.
 6. Цинковий сплав. Солідний, зносостійкий і міцний, практично не дряпається.
 7. Силікон. За властивостями схожий на гуму, тільки більш дешевий і приємний на дотик.

Не можна однозначно відповісти на питання, які флешки краще за якістю. У деяких випадках буває і так, що пластикові накопичувачі від одного виробника обходять за надійністю металеві від іншого – дуже багато залежить від складу матеріалу, сертифікації виробів і грамотності техпроцесу на виробництві.

Покладайтеся на власні тактильні відчуття і пріоритети в естетичному плані, звертайте увагу на додаткові особливості, адже часто саме вони є мірилом якості.

Флешка у вигляді злитка золота

Вам може бути цікаво

Як вибрати GPS-навігатор

Додаткові особливості: які флешки надійніше

При виборі обов’язково зверніть увагу на додаткові особливості й можливості:

 • вологозахищений корпус – захистить від пролитого чаю або випадкового падіння в калюжу;
 • підтримка OTG – пристрої з цією функцією можна безпосередньо підключати до будь-якого девайсу, що працює на iOS або Android;
 • ударостійкий корпус – важлива особливість для тих, у кого в пріоритеті міцність і надійність;
 • шифрування даних – незамінна річ для фахівців, які працюють із важливими корпоративними даними або конфіденційною інформацією;
 • сканер відбитку пальців – дозволяє захистити дані таким чином, що зчитати інформацію з пристрою зберігання даних можна буде лише після проходження верифікації;
 • резервне копіювання даних – функція дозволяє без проблем відновити дані в разі потреби;
 • дисплей – у деяких моделей є свій дисплей, який подає відомості про загруженість пам’яті.

Вузькоспеціальні пристрої зберігання даних можуть забезпечити найвищий рівень надійності й безпеки, так що до цього питання варто поставитися з належною увагою.

ТОП-5 USB флешок: рейтинг 2021

Прийшов час представити наш власний рейтинг флешок, які ми відібрали на підставі відгуків, особистого досвіду і ретельного порівняння технічних характеристик:

 1. На 16 ГБ – Kingston DataTraveler Locker + G3 16GB.
 2. На 32 ГБ – SmartDelux 32 Gb USB 3.0 зі сканером відбитка пальця і ​​шифруванням AES256.
 3. На 64 ГБ – Flash Drive 64 Gb гб 3в1 Type-C, Lightning, USB.
 4. На 128 ГБ – Transcend JetFlash 780 128GB.
 5. На 256 ГБ – Samsung Bar Plus USB 3.1 256GB Black.

Зупинимося на кожній моделі більш детально.

Kingston DataTraveler Locker+ G3 16GB

Шикарний накопичувач від Kingston із технологією апаратного шифрування даних. Металевий корпус служить надійним захистом від падінь і ударів. Ковпачок сидить щільно, так що випадковим рухом його зняти і втратити не вийде.

Kingston DataTraveler Locker+ G3 16GB

Kingston DataTraveler Locker+ G3 16GB

Швидкість читання досягає 135 Мб/с, а читання – 20 Мб/с. Показники не захмарні, але цілком гідні, з огляду на місткість цієї моделі – 16 ГБ. Розміри накопичувача склали 60.56 x 18.6 x 9.75 мм, тобто цілком стандартні. А ось апаратне шифрування – неймовірно корисна річ, яка захистить ваші дані від крадіжки навіть у разі, якщо ви випадково втратите флешку. Це один із кращих накопичувачів Kingston за весь час, на підтвердження чого виробник надає на нього 60-місячну гарантію.

SmartDelux 32 Gb USB 3.0

Стильний і елегантний USB-накопичувач, виконаний у футуристичному дизайні. З таким девайсом ви легко зможете захистити дані, оскільки отримати до них доступ можливо тільки після проходження верифікації через сканер відбитка пальця із прецизійною точністю – він розташований прямо на корпусі.

Також ця модель оснащена симетричним алгоритмом 256 -бітного блочного шифрування AES256, який широко використовується в урядових установах розвинених країн.

SmartDelux 32 Gb USB 3.0 зі сканером відбитка пальця і ​​шифруванням AES256

 

SmartDelux 32 Gb USB 3.0 зі сканером відбитка пальця і ​​шифруванням AES256

Окремо варто відзначити можливість поділу сховища на публічну й приватну частини. Частину сховища, де зберігається публічна інформація, можна зробити загальнодоступною і позбутися таким чином від необхідності проходити верифікацію кожен раз для отримання доступу. Іншу частину сховища можна зробити приватною, і вже до цих даних отримати доступ без відбитка пальця буде неможливо. Це дуже зручно і на практиці економить дуже багато часу.

Корпус флешки виготовлений з антикорозійного цинкового сплаву, який забезпечує відмінний захист від появи подряпин або інших видимих ​​пошкоджень.

Flash Drive 64 Gb гб 3в1 Type-C, Lightning, USB

Універсальний варіант, який підійде для Apple iPhone, MacBook, Android і ПК. Цей накопичувач сумісний із будь-якими пристроями, до яких можна підключитися через:

 • Lightning;
 • USB;
 • USB Type-C.

Flash Drive 64 Gb гб 3в1 Type-C, Lightning, USB

Flash Drive 64 Gb гб 3в1 Type-C, Lightning, USB

Корпус девайса виготовлений із металу, всередині є прогумовані протиударні прокладки, що забезпечують додатковий захист від пошкоджень. Якщо у вас багато різноманітних девайсів, для яких хотілося б мати ось такий універсальний накопичувач, кращий варіант підібрати буде складно.

Transcend JetFlash 780 128GB

Проста і елегантна модель, корпус якої виготовлений із пластику й металу. Тип корпусу – моноблок, ніяких рухомих елементів тут не передбачено. Переваг у цій флешки три:

 • сучасний інтерфейс підключення USB 3.0;
 • швидкість читання і запису становить 210/140 Мб/с;
 • невисока для свого класу ціна.

Transcend JetFlash 780 128GB

Transcend JetFlash 780 128GB

Тобто перед нами накопичувач із преміальними характеристиками, ємність якого дозволяє використовувати девайс як сховище для фільмів, документів, пам’ятних фотографій тощо. При цьому Transcend JetFlash 780 – дуже легка і компактна – важить всього 12 г при розмірах 70 x 21 x 8.1 мм.

Samsung Bar Plus USB 3.1 256GB Black

Шикарний моноблочний екземпляр від Samsung з еталонними характеристиками:

 • максимальна швидкість зчитування – 300 Мб/с ;
 • інтерфейс підключення – USB 3.1;
 • місткість – 256 ГБ;
 • важить всього 11.5 г.

Samsung Bar Plus USB 3.1 256GB Black

Samsung Bar Plus USB 3.1 256GB Black

При цьому ця флешка має вологозахищений і удароміцний корпус, якому не страшні ні падіння, ні короткочасні занурення у воду. На корпусі є спеціальний отвір, який дозволяє перетворити флешку на невеликий брелок, який можна прикріпити до ключів, браслета або рюкзака, щоб не втратити.

На цьому будемо закінчувати наш матеріал.

Дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

Фото взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0