ru
ua
ru
ua

Як вибрати гантелі

Сьогодні розповідаємо, як вибрати гантелі, тому що переваг у цього простого на вигляд снаряда набагато більше, ніж може здатися на перший погляд.

Ось найцікавіші з них:

  • вправи з гантелями менш небезпечні для суглобів, ніж тренування зі штангою;
  • гантелі ідеальні для домашніх тренувань в умовах обмеженого простору;
  • за допомогою гантелей зручно тренувати праву і ліву сторону м’язів окремо;
  • якщо не розрахували навантаження, кинути снаряд набагато простіше, ніж штангу;
  • саме гантелі більше підходять новачкам і відвідувачам фітнес-клубів у віці 40+ років.

Види гантелей

Литі

Їх відливають із чавуну або сталі, для додаткової зручності наносять вінілове покриття. Регулювання ваги не передбачене, а за необхідності збільшити навантаження знадобиться нова пара снарядів.

Збірні

Із ними легко міняти вагу і регулювати навантаження до потрібного рівня. Це зручно, якщо в тренуваннях спостерігається стабільний прогрес. Для підлітків і жінок підійдуть гантелі вагою до 5 кг, чоловікам і хлопцям варто придивитися до моделей вагою 5-20 кг.

Обрезинені збірні

Найзручніший варіант для всіх категорій спортсменів, незалежно від рівня підготовки. Гумове покриття не подряпає підлогу, навіть якщо кинути на нього гантелі вагою 21-44 кг. Прогумовані диски надійно сидять на такому ж прогумованому грифі. Додаткова перевага – гриф із гумовим покриттям не натирає руки і дає можливість займатися без рукавичок. Єдиний недолік обрезинених гантелей – специфічний запах матеріалу.

Хромовані збірні

Оптимальний варіант, якщо вас категорично не влаштовує запах гуми. У всьому іншому – це такі ж гантелі з регулюванням ваги з кроком від 0.5 кг.

Купівля збірних гантелей зручна можливістю купити додаткові млинці. Якщо ви досягли свого максимуму за навантаженням, просто зайдіть у розділ із гантелями, грифами, дисками і замками. Це набагато дешевше і практичніше, ніж замовляти ще одну пару снарядів із грифами.

Як вибрати гантелі

Як вибрати гантелі для фітнесу

Більшість новачків роблять одні й ті самі помилки. Наприклад, намагаються взяти вагу важче. Робити це ризиковано і небезпечно. Гантелі вагою від 45 кг взагалі, використовують тільки професійні спортсмени.

Починати краще всього з мінімально доступної ваги. Зазвичай це снаряди від 1 кг. Їх використовують для спалювання жирів, розвитку витривалості й відпрацювання техніки. Щоб набрати м’язову масу, необхідно поступово збільшувати вагу.

Занадто громіздкі моделі, можливо, стануть у пригоді в спортзалі, але точно не підійдуть для домашніх тренувань. Для використання в квартирі оптимальними вважаються снаряди з дисками вагою по 2.5 кг.

Гладкі гантелі з пластиковими ручками підійдуть, якщо ви працюєте з мінімальною вагою від 1 до 5 кг. Більш важкі снаряди краще брати із залізними або прогумованими грифами для зручності хвата. Залізний гриф може натирати руки, тому для захисту шкіри знадобляться рукавички для фітнесу.

Як визначитися з вагою

Усе залежить від виду тренування. Початківцям спортсменам чоловікам підійдуть гантелі вагою від 4 до 9 кг. Жінкам можна пробувати вагу від 2 до 4 кг і поступово збільшувати навантаження, щоб тримати тіло в тонусі й почати нарощувати м’язи. Максимальна вага гантелей для середньостатистичного чоловіка 20-25 кг. Жіночий максимум 10-15 кг – цього вистачить, щоб підтримувати тіло в тонусі. Для фітнесу і аеробних навантажень дамам, швидше за все, знадобляться легкі снаряди вагою від 1 до 3 кг.

Покрокова інструкція з вибору ваги гантелей виглядає так:

  • заплануйте потрібну кількість повторень, зазвичай це від 10 до 12 разів;
  • виберіть вагу, з якою вийде працювати з правильною технікою;
  • вийшло зробити 10-12 разів – вагу підібрано правильно;
  • зробили 8 раз або менше – вагу снаряда потрібно знижувати;
  • вийшло зробити більше 12 повторень – вам сміливо можна додавати вагу.

Як додатково переконатися, що вага підібрана правильно

Станьте біля стіни з гантелями в руках. Притисніть до стіни ікри і лопатки, зігніть руки під прямим кутом і починайте по черзі піднімати гантелі до плечей. Спробуйте зробити від 14 до 22 повторень. При правильно підібраній вазі повинен відчуватися легкий біль або печіння у м’язах. Якщо нічого не відчуваєте, додайте від 0.5 до 2 кг ваги. Не виходить зробити потрібну кількість повторень? Спробуйте зменшити вагу.

На жаль, універсальних формул і таблиць із підбору ваги не існує. Рекомендації різних спортсменів підходять одним і не підходять іншим людям. Оптимальним вважається навантаження, коли вже відчутно важко, але є можливість зробити кілька повторень. Головне – це регулярність тренувань. Якщо не пропускати заняття, з часом ви почнете краще відчувати вагу і розбиратися в цьому питанні.

Не поспішайте збільшувати вагу, якщо ви тільки починаєте заняття. Граничну обережність рекомендується проявляти новачкам, жінкам і підліткам, а також всім, хто займається лікувальною фізкультурою. У цьому випадку не навантажуйте м’язи до відмови. Робити це краще в присутності тренера. А розвивати витривалість можна і порожнім грифом, якщо зробити більшу кількість повторень.

Чи можна давати гантелі дітям

Активний розвиток хребта у дітей проходить у віці 10-14 років. Занадто великі навантаження в цей період украй небажані. Вони можуть стати причиною викривлення і створити проблеми з ростом.

Оптимально, якщо вага гантелі не перевищує 10% ваги дитини. Дітям до 6 років не рекомендовано брати до рук гантелі вагою більше одного кілограма.

Який матеріал вибрати

Головне завдання грифа – витримати вагу млинців. Тому їх роблять із металопластику або хромованої сталі. Гладкі грифи зручні, але іноді вислизають із рук. Шорстка поверхня металевих виробів може натирати шкіру.

Млинці роблять зі сталі, гуми або бітуму. Додаткове покриття з порошкової фарби, пластика або поліуретану продовжує термін служби снаряда. Будь-яке захисне покриття знижує рівень шуму при контакті з підлогою, але рано чи пізно зношується. Найдорожчі, зручні й безпечні – гантелі з гумовими млинцями і грифом.

Затискачі й безпека

Немає нічого гіршого, ніж важкий млинець, який падає на ногу або на руку. Щоб цього не відбувалося, гантелі комплектують гайками і зажимами. Найнадійніші з них зроблені з металу у вигляді гайки, яка накручується на гриф по різьбі. Кільцеві затискачі теж працюють добре і підходять для бодібілдингу. Але для більш активних вправ у фітнесі та аеробіці краще використовувати гантелі з металевими гайками.

Травму можна нанести навіть «легким» млинцем, вагою всього 1 кг. Тому радимо десять разів подумати, перш ніж купити дешеву гантель із пластиковим грифом і такими ж пластиковими затискачами. Найнадійніші, безпечні та якісні снаряди роблять із металу, і такі вироби точно коштують своїх грошей, тому що гарантовано не підведуть у хвилини пікових навантажень під час інтенсивних тренувань.

Які гантелі краще купити для дому

Кращі гантелі для будинку

Гантель збірна сталева Champion 19.5 кг

Снаряд з антикорозійним гальванічним грифом (електрохімічна обробка). Диски виконані зі сталі, додатково захищені шаром порошкової фарби (епоксидний поліефір).

Сталеві гантелі не тріскаються і не розбиваються при падінні, як чавунні. А також вигідно відрізняються компактними розмірами в порівнянні з аналогами з пластика, бетону або композиту. Для зберігання потрібно мінімальна кількість місця.

Область хвата – 125 мм, діаметр найбільшого диска – 150 мм, максимальна довжина – 400 мм. У комплекті гриф, два затискувачі-гайки, чотири диски вагою три кілограми, два диски вагою два кілограми і два диски вагою один кілограм.

Гантель збірна сталева Champion 19.5 кг

Гантель збірна сталева Champion 19.5 кг

Гантель бітумна Iron Body 8 кг із рукавичками

Надійна і безпечна бітумна гантель ідеально підходить для створення невеликого спортзалу в межах квартири. Диски високої якості надійно сидять на професійно виконаному грифі. Він додатково укомплектований гвинтовими клемами і рифленим руків’ям для підвищення безпеки тренувань і зручності хвата. Загальна довжина гвинтових кінцівок – 45 см. Захист від ударів об підлогу забезпечують кілька захисних шарів пластику.

Максимальна вага збірної гантелі Iron Body 8 кг. У комплекті прямий гриф і бітумні диски чорного кольору, захищені пластиком. У вартість комплекту входять зручні рукавички для фітнесу. Вони захистять шкіру рук від натирання і мозолів. Діаметр внутрішнього отвору – 30 мм.

Гантель бітумна Iron Body 8 кг з рукавичками

Гантель бітумна Iron Body 8 кг з рукавичками

Вам може бути цікаво

Як вибрати велотренажер

Гантелі збірні Newt 2 шт по 10 кг

Оптимальний варіант для силових тренувань на всі групи м’язів. Максимальна вага 10 кг підходить для поступового збільшення навантаження. Диски знімні, знімаються і надягаються легко. Гриф зручний, не вислизає з руки, спеціально спроєктований для надійного хвата.

Дві гайки Вейдера (гвинтові замки) гарантовано утримають диски від падіння при правильному використанні. Млинці виконані з металу хорошої якості і додатково пофарбовані сірою фарбою. Внутрішній отвір діаметром 30 мм.

Гантелі збірні Newt 2 шт по 10 кг

Гантелі збірні Newt 2 шт по 10 кг

Гантель вінілова Stein 1 кг Жовта

Легкі гантелі вагою один кілограм підходять для дітей, підлітків і жінок. Такі моделі часто купують для домашніх тренувань, а також як снаряди для фітнесу та тренувань у клубах.

Полівінілхлоридне покриття захищає підлогу і не залишає слідів на поверхні при падінні снаряда. Яскравий жовтий колір піднімає настрій у процесі тренування. Пластик легко мити, при цьому він досить міцний, не тріскається і не розбивається при падінні. Якщо покласти гантель на підлогу, вона не буде котитися завдяки спеціальній формі корпусу.

Легкі пластикові гантелі підходять для вправ на розігрів м’язів перед великими фізичними навантаженнями. Форма зручна, хват надійний, втома в кисті практично не відчувається.

Офіційна гарантія виробника на снаряд – один місяць.

Гантель вінілова Stein 1 кг Жовта

Гантель вінілова Stein 1 кг Жовта

Гантелі RN-Sport гранілітні по 10 кг комплект 2шт

Гантелі RN-Sport гранілітні по 10 кг комплект 2шт

Гантелі RN-Sport гранілітні по 10 кг комплект 2шт

Зручні збірні гантелі з темно-синіми дисками з граніліту підходять для всіх видів вправ. Гриф із металопластику витримує навантаження до 30 кг. Його довжина – 35 см, діаметр – 25 мм, вага всього 0.5 кг.

У комплекті вісім армованих дисків вагою по 2.5 кг на дві гантелі. Для додаткової надійності всередину кожного диска вставлена ​​втулка. У комплекті відразу чотири гвинтові гайки-затискачі.

Загальна максимальна вага пари прямих збірних гантелей – 20 кг. Диски пофарбовані для додаткового захисту від ударів при падінні. Діаметр внутрішнього отвору – 26 мм, зовнішній діаметр диска – 190 мм.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0