ru
ua
ru
ua

Як вибрати генератор

Якщо ви коли-небудь задавалися питанням, яке напруження повинен видавати генератор, вам добре знайома проблема нестабільного централізованого енергопостачання. Раптові перепади напруги, несподівані знеструмлення, перевантаження мережі – усе це ставить під питання роботу важливих комунікацій, обладнання і побутової техніки, призводить до виходу електроніки з ладу. Щоб мінімізувати ці ризики, варто задуматися про придбання генератора. Цей агрегат може стати основним джерелом електричного струму для дач та інших об’єктів із непостійним енергоспоживанням, а в заміських будинках буде використовуватися в якості альтернативного постачальника енергії при планових і аварійних вимкнень.

Резервна автономна електростанція оснащується автоматикою, яка запускає і зупиняє генерацію струму в залежності від режиму роботи централізованих ліній електропередач. Установка цього устаткування дозволяє забезпечити безперебійну роботу охоронної та протипожежної системи, обігрівальних приладів, насосів у системах водопостачання й інших пристроїв. Для успішного вирішення цих завдань досить знайти правильну відповідь на питання, як вибрати генератор для будинку або дачі. У нашій статті ми розглянемо різні типи агрегатів і дамо рекомендації щодо того, на які параметри звертати увагу при покупці.

Види генераторів

Дуже часто при виборі обладнання покупці порівнюють моделі між собою за вартістю, рівнем шуму та потужністю. Але це не всі параметри, на які слід звертати увагу. Неправильно обраний агрегат не вирішить поставлених завдань і спричинить занадто багато клопоту в процесі використання.

Як правильно вибрати генератор

Нерідкі випадки, коли після покупки компактної і малошумної моделі користувачам доводилося ламати голову над тим, що можна підключити до генератора на 1 кВт, якщо навіть електрочайник споживає більше. Тому якщо ви не впевнені, що зможете правильно вибрати пристрій, варто скористатися допомогою фахівців. А поки розглянемо основні параметри, за якими класифікуються генератори для дому та дачі.

За способом установки

Пристрої бувають портативними і стаціонарними. Якщо ви ставите питання, який генератор вибрати для дачі або міської квартири, то найкращим варіантом буде портативний. Він більш компактний, легкий, створює менше шуму, але максимальна потужність таких моделей складає 20 кВт. Портативні пристрої можуть працювати на бензині, дизельному паливі або газі. До цієї категорії також належать малопотужні генератори інверторного типу.

Автономна електростанція

Стаціонарні автономні електростанції купують для заміських будинків, виробничих цехів та інших об’єктів із високим енергоспоживанням.

Такі пристрої громіздкі й важкі, не призначені для переміщення, але здатні видавати до 2000 кВт енергії.

В експлуатації вони також більш надійні, розраховані на безперервну роботу протягом тривалого часу, не вимагають постійного технічного обслуговування.

За видом палива

Залежно від споживаного енергоносія розрізняють такі типи генераторів:

 1. Бензинові. Установки цього типу рекомендовані для застосування в якості альтернативного джерела енергії. Витрата бензину в них становить від 1 до 2,5 літрів на годину, а добовий робочий ресурс становить не більше 12 годин. Бензинові генератори, як правило, коштують дешевше від дизельних, але в експлуатації обходяться дорожче. При їх купівлі слід виходити з розрахунків, яку напруга має видавати генератор, адже потужність таких моделей невелика.
 2. Дизельні. Працює на дизельному паливі обладнання більш потужне, воно може стати основним джерелом електроенергії на об’єкті. Його робочий ресурс вище, ніж у бензинових аналогів, а витрата палива – нижче. Через економну витрату пального і порівняно низьку ціну дизпалива експлуатація таких агрегатів обходиться недорого, але їх первісна вартість вище.
 3. Газові. Ці пристрої підключаються як до централізованого газопостачання, так і до балонів зі скрапленим газом. Вони мають вражально великий моторесурс, який на 30% перевищує ресурс бензинових і дизельних моделей разом узятих. За рахунок того, що при згорянні газу утворюється менше побічних продуктів, термін експлуатації такого обладнання більш тривалий.

Стаціонарний дизельний генератор

За напругою

 1. Однофазні. Ці генератори, що виробляють струм 220В або 230В, використовуються для підключення однофазних електроприладів. Найчастіше вони випускаються в портативному виконанні і працюють на бензині, мають невелику потужність – до 10 кВт.
 2. Трифазні. Цей тип генераторів розрахований на вироблення струму 380В або 400В. Він застосовується для електроживлення трифазних споживачів, але може використовуватися і для пофазного підключення однофазних приладів. Найчастіше такі моделі працюють на дизельному паливі.

Випускаються також високовольтні автономні електростанції дизельного типу, потужність яких перевищує 1000 кВт. Таке обладнання призначене для промислового використання.

Вам может быть интересно

Як вибрати кращий набір інструментів

За способом запуску

Устаткування може запускатися кількома способами:

 • вручну;
 • за допомогою електростартера;
 • автоматично при відсутності електрики в мережі.

За способом охолодження

Під час роботи будь-який генератор нагрівається. Якщо цей процес буде протікати безконтрольно, то металеві частини двигуна дуже швидко розігріються до такої температури, при якій різко збільшиться швидкість зносу деталей, ізоляції, ущільнювачів. Щоб цього не відбувалося, агрегат оснащується системою охолодження, яка буває двох типів:

 1. Повітряна. Це найпростіша недорога система, заснована на відборі надлишкового тепла потоком охолодженого повітря. Вона може працювати за рахунок забору зовнішнього повітря або бути замкнутою. В останньому випадку в системі передбачений охолоджувач повітря, заповнений холодною водою. У моделях із потужністю понад 30 кВт у замкнутих системах повітряного охолодження найчастіше циркулює водень.
 2. Рідинна. Рідинне охолодження застосовується в потужних автономних електростанціях, до роботи яких пред’являються особливі вимоги. Така система дозволяє установкам працювати без перерви тривалий час – 120 годин і більше. Для порівняння: моделі з повітряним охолодженням слід зупиняти кожні 8-10 годин, щоб не допустити перегрів.

Як вибрати генератор для приватного будинку і дачі

Розмірковуючи над питанням, який генератор краще, варто визначити основні вимоги до нього. При вивченні характеристик моделей рекомендуємо звертати увагу на такі параметри:

Який генератор краще

 1. Потужність. Цей параметр вказаний у технічній документації до агрегату. Для вимірювання потужності використовуються дві одиниці вимірювання: кіловольт-ампер (кВА) або кіловати (кВт). Для автономних електростанцій дійсне співвідношення 1 кВА=0,8 кВт. Щоб «прикрасити» характеристики тієї чи іншої моделі, продавці нерідко використовують одиницю виміру кВА, тим самим штучно завищуючи потужність установки. Ще один нюанс: на деяких моделях вказана як номінальна, так і максимальна потужність, різниця між якими складає близько 20%. Але звертати увагу на максимальні значення не варто, оскільки цей режим передбачений для компенсації пускових струмів, і обладнання може пропрацювати в ньому лічені секунди.
 2. Рівень шуму. Коли продавці називають значення рівня шуму в децибелах, вони не уточнюють, на якій відстані від агрегату були зроблені виміри, в якому режимі працював двигун. Тому для об’єктивності варто звертати увагу на показники, зазначені в технічній документації. Виробники вказують рівень шуму в абсолютних одиницях LWA. Наприклад, оптимальним значенням для бензинових генераторів вважається 100 LWA, що відповідає 72-74 дБ при вимірах на відстані 7 метрів від обладнання.
 3. Наробіток до відмови. Цей параметр показує, скільки годин пристрій пропрацює до першого капітального ремонту. Для бензинових моделей наробіток до відмови складає від 500 до 3000 годин, для дизельних – від 5000 до 40 000 годин.
 4. Споживання пального. Виробники можуть вказувати цей параметр при різному рівні навантаження. Наприклад, в описі деяких моделей зазначено споживання палива при 75% від номінального навантаження, в інших – при 100%. Різниця між цими значеннями досягає 40%.

Яку напругу повинен видавати генератор

Щоб зрозуміти, який генератор вибрати для дачі або будинку, необхідно розрахувати споживану потужність підключеної до нього техніки. Наприклад, з електропостачанням дачі цілком впорається агрегат до 3 кВт, здатний підтримувати роботу холодильника, телевізора, мікрохвильової печі. Для заміського будинку краще вибрати модель із потужністю від 5 кВт і вище, адже в такому житлі необхідно забезпечити електроенергією не тільки побутову техніку, а й кліматичні установки, автономні системи водопостачання та опалення, охоронну і протипожежну сигналізацію. До цих значень варто додати приблизно 20% потужності на випадок появи в будинку нових електроприладів, а також для компенсації пускових струмів.

Вам может быть интересно

Як вибрати ланцюгову пилу

Який генератор краще: рейтинг ТОП-5 2021 року

Щоб вам було простіше визначитися з тим, яку електростанцію вибрати, ми склали рейтинг кращих генераторів для дому та дачі. Найкращі відгуки від покупців нашого інтернет-магазину отримали такі моделі:

 1. Генератор бензиновий RZTK G 7500DPE-3.
 2. Генератор бензиновий Кентавр КБГ-258.
 3. Генератор газобензиновий Konner & Sohnen KS 3000G.
 4. Генератор бензиновий Husqvarna G2500P.
 5. Генератор дизельний RZTK DAE 9000DXE-3.

Розглянемо ці моделі детальніше.

Генератор бензиновий RZTK G 7500DPE-3

Ця дворежимна установка здатна забезпечити електроенергією як однофазні, так і трифазні прилади. Її потужність становить 6,5 кВт, паливний бак розрахований на 25 літрів. Агрегат оснащений надійним двигуном із моторесурсом 1500 мотогодин, вбудованим електростартером, системою автоматичного контролю AVR.

Генератор бензиновий RZTK G 7500DPE- 3

Генератор бензиновий RZTK G 7500DPE- 3

До особливостей генератора RZTK G 7500DPE-3 відносяться:

 • мідний альтернатор для стабілізації струму, що виробляється;
 • система захисту двигуна від механічних пошкоджень;
 • багатофункціональний дисплей для контролю робочих режимів;
 • колісний транспортувальний комплект;
 • демпферна система зниження вібрації.

Цю модель можна рекомендувати для автономного електропостачання дачі або в якості резервного джерела енергії для заміського будинку.

Вам может быть интересно

Як вибрати лещата

Генератор бензиновий Кентавр КБГ-258

Максимальна потужність цього однофазного бензинового агрегата становить 2,8 кВт, обсяг паливного бака – 15 літрів. На одній заправці бака генератор може пропрацювати 11 годин. Вдалим конструктивним рішенням моделі можна назвати міцну металеву раму з демпферними опорами. Вона захищає обладнання від механічних пошкоджень, знижує інтенсивність вібрації і сприяє малошумному режиму роботи.

Генератор бензиновий Кентавр КБГ-258

Генератор бензиновий Кентавр КБГ-258

До особливостей генератора Кентавр КБГ-258 відносяться:

 • ручний стартер;
 • мідний ротор і статор;
 • автоматичний регулятор вихідної напруги;
 • датчик рівня масла у двигуні;
 • вага 38,5 кг.

Модель призначена тільки для побутового застосування.

Генератор газобензиновий Konner&Sohnen KS 3000G

Генератор оснащений фірмовим двигуном Konner&Sohnen з системою OHV, яка сприяє повному згорянню палива і підтримці оптимального термобалансу. Устаткування німецької торгової марки відрізняється високою надійністю, стабільною роботою, економічним споживанням палива.

Генератор газобензиновий Konner&Sohnen KS 3000G

Генератор газобензиновий Konner&Sohnen KS 3000G

До особливостей генератора Konner&Sohnen KS 3000G належать:

 • низький рівень шуму і вібрації;
 • ергономічна панель управління з ЖК-дисплеєм;
 • сталевий паливний бак об’ємом 15 літрів;
 • повітряна система охолодження;
 • вага 42 кг.

Максимальна потужність моделі складає 3 кВт, що цілком достатньо для енергопостачання дачі.

Вам может быть интересно

Як вибрати торцювальну пилу

Генератор бензиновий Husqvarna G2500P

Бензогенератор оснащений надійним і продуктивним двигуном Husqvarna, містким бензобаком на 12 літрів, ручним стартером. Потужність агрегату становить 2,2 кВт, що дозволяє використовувати його в якості альтернативного джерела електрики.

Генератор бензиновий Husqvarna G2500P

Генератор бензиновий Husqvarna G2500P

До особливостей генератора Husqvarna G2500P належать:

 • потужний і малошумний двигун;
 • система гасіння вібрацій;
 • міцна металева рама для захисту двигуна від механічних пошкоджень;
 • повітряна система охолодження;
 • прозорий індикатор рівня палива.

Модель відрізняється ергономічним дизайном і невеликою вагою – всього 43 кг.

Генератор дизельний RZTK DAE 9000DXE-3

Дворежимна електростанція RZTK DAE 9000DXE-3 має потужність 7 кВт і забезпечує електроенергією однофазних і трифазних споживачів. Пристрій може запускатися вручну або за допомогою електростартера. Вага обладнання становить 163 кг, але наявність колісної бази дозволяє переміщати його по об’єкту в разі потреби.

Генератор дизельний RZTK DAE 9000DXE-3

Генератор дизельний RZTK DAE 9000DXE-3

До особливостей генератора RZTK DAE 9000DXE-3 відносяться:

 • альтернатор з міді;
 • моторний ресурс 2000 наробітку;
 • система автоматичного регулювання напруги;
 • автоматичний захист від перегріву, короткого замикання, перевантаження;
 • інформативний дисплей для контролю робочих параметрів;
 • низький рівень шуму і вібрації.

Потужна і надійна установка здатна повністю забезпечити електрикою заміський будинок або котедж, може використовуватися на будівельних об’єктах і виробничих майданчиках.

Сподіваємося, що наш огляд допоможе вам зробити вдалу покупку.

До нових зустрічей!

Фото взяті з джерел: unsplash.com, ks-power.de, renderhub.com, pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0