ru
ua
ru
ua

Як вибрати гравер

Поговоримо про те, як вибрати гравер, які насадки використовувати, для яких робіт підходить інструмент і на що звертати увагу при виборі. У кінці статті добірка з ТОП-6 найкращих граверів 2021 року.

Як використовують гравер

По суті це універсальна шліфувальна машина, яка працює від мережі 220В або на батарейках. Більшість моделей оснащені потужними двигунами, компактні, зручно лежать у руці й підходять для різних видів робіт: від шліфування до свердління і гравірування.

Усередині витягнутого корпусу крім невеликого електричного двигуна є обертовий патрон під насадки. Оснащення починає обертатися зі швидкістю до десятків тисяч обертів за хвилину відразу після натискання кнопки «Пуск». Така швидкість потрібна для обробки виробів із кераміки, сталі й дорогоцінних металів.

Патрони і цанги більшості граверів підходять для роботи з відрізними і полірувальними дисками, свердлами, борами, шарошками і фрезами. Цього достатньо, щоб ефективно працювати з металом, деревом, пластиком, склом, каменем та іншими матеріалами.

Види насадок

Із металу

Їх роблять із оксиду алюмінію або сталі для швидкого різання. Форма залежить від виду робіт. Найпоширеніші виконують у вигляді циліндра, круга, кулі або конуса.

Алмазні

Потрібні для роботи з титаном, вольфрамом, хромом та іншими твердими металами, тому їх підсилюють алмазним напиленням. Насадки для обробки скла, мармуру і керамічної плитки роблять із карбіду кремнію.

Для шліфування

Найпопулярніші насадки для шліфування – це гумові вироби з абразивною крихтою на робочій частині. Метал також полірують шарошками з повсті. Перед початком роботи на повстяний диск наносять спеціальну пасту. Для шліфування металу і деревини також використовують насадки з наждачки. Абразивні шліфувальні камені підходять для обробки пластику, кераміки і металу.

Найбільш ходові насадки часто продаються в комплекті разом із гравером. Для оперативної заміни змінних насадок використовують патрон. Для точних операцій більше підходить цанговий патрон. Із ним заміна насадки займає більше часу, зате вона точно центрується в цанзі. Краще, щоб у вас було два види патронів для різних робіт.

Додаткові пристосування

Невелика стійка для гравера перетворює універсальну шліфувальну машинку в повноцінний свердлильний верстат.

Гнучкий вал із лещатами і кронштейном перетворює роботу з гравером на комфортнішу.

Кутова насадка перетворює звичайний гравер у кутову шліфмашину. Таке обладнання потрібне для роботи у важкодоступних і незручних місцях.

Для чого потрібен гравер

Як вибрати гравер

У першу чергу дивимося на потужність. Чим вона більше, тим краще інструмент впорається із поставленими завданнями з обробки різних матеріалів.

Наступний важливий момент – розмір цанги. Ця характеристика важлива для підбору додаткових насадок. Принцип роботи такий же, як і у фрезерів. Найбільш затребуваний формат – 3.4 мм. Трохи менш поширені цанги на 0.8, 2.4 і 1.6 мм.

Великим плюсом буде, якщо ви знайдете інструмент у комплекті з цангами різних розмірів. Це значно розширить можливості з використання насадок.

Зверніть увагу на максимальне число обертів і можливість їх регулювання. Є насадки, які не можна використовувати на дуже великих оборотах, а деякі шарошки виконують свої функції тільки на високій швидкості.

Є гравери з малою і розширеною комплектацією. По можливості краще вибирати набори з великою кількістю насадок. Якщо бюджет обмежений, теж не страшно. Головне – знайти надійний інструмент від перевіреного виробника. А всю решту пристосування реально докуповувати в міру необхідності.

Наявність гнучкого вала в комплекті істотно розширить можливості гравера. Особливо для виконання різних дрібних робіт у важкодоступних місцях.

Більшість робіт із гравером вимагають часу. Тому не варто купувати важкий інструмент. Працювати з ним менш комфортно, та й продуктивність у таких умовах буде не на найвищому рівні.

Як правильно вибрати гравер

ТОП-6 найкращих граверів: рейтинг 2021

Гравер PIT PMG150-С

Електричний інструмент для шліфування, полірування і обточування предметів із пластику, кераміки, мінералів, скла і металу. У комплекті свердла, фрези, диски, камені, бури та інші насадки.

Переваги: ​​

 • цанговий патрон полегшує заміну будь-яких насадок із комплекту і всіх шарошок, які ви купите додатково;
 • багатофункціональність – у комплекті багато насадок для різних видів робіт із різання і шліфування;
 • вентиляційні отвори надійно захищають обладнання від перегріву;
 • гравер PIT PMG150-С розрахований на тривалий термін експлуатації;
 • для зручності передбачене електронне регулювання обертів і кнопка включення;
 • потужність 150 Вт, швидкість роботи від 8000 до 30 000 обертів за хвилину;
 • вага інструменту всього 630 грам;
 • гравер і насадки поставляються в зручному кейсі.

 Гравер PIT PMG150-С

Гравер PIT PMG150-С

Вам може бути цікаво

Як вибрати точильний верстат

Бормашина гравер Forte MG 17218 + 218 Насадок + Гнучкий вал + Кейс

Багатофункціональний інструмент для різання, гравірування, свердління і шліфування заготовок. Компактні розміри і невелика вага роблять комфортним будь-який вид робіт з інструментом.

Потужність електромотора 170 Вт і швидкість роботи від 8000 до 35 000 обертів за хвилину гарантують точність при виконанні різних завдань. У комплекті поставляється кейс і 218 додаткових пристосувань.

Переваги: ​​

 • для зручності передбачене електронне регулювання обертів;
 • корпус стійкий до зносу і механічних пошкоджень;
 • у комплекті є гнучкий вал;
 • крім кейса, гнучкого валу і аксесуарів у комплекті проста і зрозуміла інструкція з експлуатації;
 • доступ до щіток простіший, ніж у моделей інших виробників;
 • ергономічний дизайн корпусу.

Бормашина гравер Forte MG 17218 + 218 Насадок + Гнучкий вал + Кейс

Бормашина гравер Forte MG 17218 + 218 Насадок + гнучкий вал + Кейс

Гравер Мінськ МГЕ-400 + гнучкий вал і набір насадок

Інструмент для гравіювання, шліфування, свердління та інших видів робіт. Насадки встановлюються в патрон діаметром 3.2 мм. Двигун потужністю 400 Вт розрахований на тривалий термін експлуатації.

Максимальна швидкість роботи – 35 000 обертів за хвилину. Регулювання плавне, тому інструмент підходить для роботи з різними матеріалами. Ергономічний корпус зручно тримати в руці, грамотне балансування у вазі відчувається з перших секунд.

Гнучкий вал полегшує роботу в важкодоступних місцях. У комплекті також є затиск і телескопічна стійка для кріплення гравера на верстаті. За рахунок швидкої зміни насадок робота з «Мінськ МГЕ-400» буде максимально продуктивною в будь-яких умовах.

Переваги: ​​

 • гравер і додаткові аксесуари поставляються в зручному пластиковому кейсі;
 • міцний корпус розрахований на роботу в умовах високих навантажень;
 • ергономічний дизайн і невелика вага підвищують продуктивність під час обробки деталей і заготовок;
 • у комплекті крім обладнання та додаткових пристосувань йде інструкція з експлуатації і гарантійний талон.

Гравер Мінськ МГЕ-400+гнучкий вал і набір насадок

Гравер Мінськ МГЕ-400 + гнучкий вал і набір насадок

Гравер електричний Grand МГ-320

Універсальний інструмент для полірування, різання, свердління, шліфування та інших видів робіт із різними видами матеріалів. Двигун потужністю 320 Вт впорається з будь-яким поставленим завданням. Швидкість регулюється в діапазоні від 8000 до 32 000 обертів за хвилину.

Фіксатор шпинделя спрощує заміну будь-яких насадок із комплекту та інших додаткових аксесуарів. За рахунок полегшеного доступу до щіток інструмент не вимагає якогось особливого обслуговування або догляду.

Завдяки прогумованим точкам хвату обладнання помітно менше вібрує і не вислизає з рук під час роботи. Міцний корпус розрахований на роботу при високих навантаженнях. Розширена комплектація стане в пригоді всім, кому потрібен універсальний інструмент із максимальною кількістю функцій.

Переваги: ​​

 • зручне регулювання оборотів у доступному діапазоні;
 • швидка заміна основних і додаткових насадок;
 • зручний доступ до щіток для простоти обслуговування;
 • у комплекті гнучкий вал, струбцина і штатив для монтажу інструменту;
 • усе обладнання та аксесуари приїжджають у зручному пластиковому кейсі.

 Гравер електричний Grand МГ-320

Гравер електричний Grand МГ-320

Гравер Сталь МГ 1820+20 насадок

Багатофункціональний інструмент для свердління, гравірування, різання, шліфування та інших видів робіт. Компактні розміри і невелика вага роблять зручними всі види робіт гравером МГ 1820.

Незважаючи на компактні розміри, в корпусі встановлений мотор потужністю 18 Вт. Швидкість роботи до 15 000 обертів за хвилину гарантує точне виконання всіх операцій. У комплекті з гравером 20 додаткових предметів і зручний пластиковий кейс.

Переваги: ​​

 • вугільні щітки доступні під спеціальними швидкими кришками, для їх заміни не потрібно розбирати весь інструмент;
 • у комплекті відразу 20 насадок, доступні всі популярні види робіт без покупки додаткових аксесуарів;
 • за рахунок компактних розмірів обробка виробів і заготовок виходить точною навіть без використання гнучкого вала;
 • цанговий затискач надійно фіксує насадки з діаметром кріплення до 3.2 мм;
 • офіційна гарантія виробника – три роки;
 • вага пристрою всього 123 грами;
 • у комплекті зрозуміла інструкція з експлуатації;
 • гравер і додаткове обладнання приходить у зручному пластиковому кейсі.

Гравер Сталь МГ 1820+20 насадок

Гравер Сталь МГ 1820+20 насадок

Вам може бути цікаво

Як вибрати електролобзик

Шліфмашина пряма (гравер), 0-18000 об/хв Intertool DT-0518

Шліфмашина пряма (гравер), 0-18000 об/хв Intertool DT-0518

Шліфмашина пряма (гравер), 0-18000 об/хв Intertool DT-0518

Простий і компактний гравер із десятьма насадками в комплекті. Інструмент працює тихо, вага обладнання всього 417 грамів. Користуватися DT-0518 також зручно, як малювати звичайним маркером із магазину канцелярських товарів.

Двигун потужністю 18 Вт відмінно справляється з заточкою, свердлінням, поліруванням, шліфуванням, гравіюванням, а також працює із дисковими насадками невеликого розміру.

Устаткування розвиває швидкість до 18 000 обертів за хвилину, працює від мережі 220 Вольт, діаметр патрона 3.2 мм. Для зручності передбачене плавне регулювання обертів. У комплекті крім гравера і десяти насадок є блок живлення і чохол.

Офіційна гарантія виробника 12 місяців.

Картинки взяті з джерел: youtube.com.

Вам сподобалася стаття?

0