ru
ua
ru
ua

Як вибрати іригатор: види та особливості пристрою

Як вибрати іригатор? Що це таке? І навіщо він взагалі потрібен? Іригатор – це пристосування, яке допомагає очистити важкодоступні місця в порожнині рота: міжзубні проміжки, ясенні кишені, зуби мудрості, тощо. Існує думка, що іригатори найбільше потрібні тим, хто носить брекети, ретейнери, вініри або зубні коронки. Насправді, дана техніка корисна будь-якій людині, яка стежить за гігієною рота і здоров’ям зубів.

Які бувають іригатори

Іригатори бувають трьох видів:

 1. Стаціонарні.
 2. Акумуляторні (портативні).
 3. Насадки на кран.

Як визначитися, і який іригатор вибрати? Щоб відповісти на ці питання, розберемося, в чому відмінності кожного зі згаданих різновидів девайса.

Стаціонарні іригатори

Стаціонарні прилади складаються власне з іригатора і резервуара для рідини, що очищає. Їх назва відображає досить масивний розмір і необхідність підключення до електромережі. Найчастіше стаціонарні іригатори зберігають на раковині або вішають на стіну у ванній. Як би там не було, власникам таких габаритних пристроїв доведеться знайти постійне місце для іригатора.

Перевага цього виду техніки – кількість насадок, що підходять для різних потреб. Саме тому стаціонарні пристосування вважаються кращими іригаторами для великої родини – кожен зможе підібрати насадку для себе. Потужність стаціонарних іригаторів в середньому становить 600-800 кПа.

Вам може бути цікаво

Догляд за брекетами - що потрібно

Портативні іригатори

Портативні іригатори

Портативні або акумуляторні пристрої призначені для однієї людини. Але при цьому, такі іригатори не займають багато місця, їх зручно брати з собою в будь-яку поїздку. Живлення портативних іригаторів від батарейок або акумулятора. Потужність таких приладів менше в порівнянні зі стаціонарною технікою, та й шуму в процесі їх роботи небагато. Показники потужності портативних іригаторів варіюються від 500 до 600 кПа.

Насадки-іригатори на кран (проточні іригатори)

Ще один тип іригаторів для дорослих – проточні пристрої. Даний тип іригатора виправдано вважається найпростішим в експлуатації: для роботи йому не потрібно ні світло, ні батарейки. Більш того, користувачеві не знадобиться шукати місце для зберігання техніки. Іригатори-насадки відмінно підходять для великих сімей, завдяки значній кількості насадок.

Крім форми і виду підключення критерієм класифікації іригаторів може бути тип подачі струменя. Фахівці виділяють:

 • багатоструменеві іригатори – подають безперервний струмінь води;
 • пульсуючі – завдяки пульсуючому струменю наносяться мікроудари по нальоту і зубному каменю, масажуються ясна;
 • мікробульбашкові або ультразвукові – найсучасніший варіант, який працює за принципом ультразвукових коливань: бульбашки, що лопаються, дають потужний стусан всім забрудненням в області рота; додаткові функції таких девайсів – полірування зубів і захист від утворення зубного каменю.

Також іригатори відрізняються кількістю насадок. У комплектацію стаціонарних іригаторів на кран входить мінімум чотири насадки. Що стосується портативних апаратів, вони оснащуються одним-двома змінними наконечниками. Однак комплектацію завжди можна розширити, докупивши потрібні насадки. Які вони бувають?

 • Стандартна – для зубів і ясен;
 • Ложка – для очищення язика та внутрішньої поверхні щік;
 • Для полірування емалі;
 • Парадонтологічна – для догляду за яснами;
 • Ортодонтична – спеціальний знімний наконечник для чищення брекетів і ретейнерів;
 • Для імплантів – насадка для чищення коронок, мостів та інших конструкцій.

Ще зустрічається назальная насадка, розроблена для зрошення носа і очищення внутрішніх поверхонь від забруднень і слизу. Таке пристосування згодиться людям, що страждають ринітом чи іншими ЛОР-захворюваннями.

Як вибрати іригатор для зубів і порожнини рота

Як вибрати іригатор

Щоб визначитися з моделлю, спочатку виберіть вид приладу, виходячи зі своїх потреб. Потім зверніть увагу на кількість і призначення насадок, які входять в комплектацію обраної моделі. Щоб ще більше звузити коло пошуку, врахуйте додатковий функціонал.

 У ТОП іригаторів зазвичай входять прилади з опцією регулювання напору води. І ось чому. Рівень напору рідини впливає на здоров’я ясен. Наприклад, якщо у людини кровоточать чи часто запалюються ясна, натиск води під час чищення повинен бути мінімальним. А ось тим, хто не відчуває таких проблем, можна сміливо включати максимальний напір.

Перед тим як остаточно визначитися, який іригатор купити, зверніть увагу на об’єм резервуара. Якщо ваш вибір припав на портативну модель, пристрій доведеться тримати в руках під час використання. Тому, важливо врахувати, який об’єм (вага) резервуара буде комфортним. Показники об’єму для акумуляторних іригаторів варіюються від 120 до 300 мл. До речі, при виборі портативного приладу важливий ще один параметр – час роботи без необхідності підзарядки.

Вибираєте іригатор для всієї родини? Перед покупкою переконаєтеся, що об’єму стаціонарної моделі вистачить для всіх членів сімейства. Максимальний об’єм стаціонарного іригатора становить 1 літр. Ремарка для дбайливих батьків: для дітей існують спеціальні дитячі іригатори.

Вам буде цікаво: Перші зубки: як полегшити страждання дитини

Перші зубки: як полегшити страждання дитини

Як користуватися іригатором

Як користуватися іригатором

Перед початком процедури необхідно наповнити резервуар іригатора теплою водою. Для чищення рекомендується використовувати очищену воду, але підійде і звичайна водопровідна. Далі встановіть іригатор на базу, виберіть необхідну насадку і встановіть її в ручку. Готово! Можна користуватися приладом.

Якщо ви тільки купили іригатор і збираєтеся скористатися ним вперше, схема дій наступна.

 1. Установіть тиск води на максимум.
 2. Скеруйте насадку в раковину.
 3. Увімкніть іригатор і дочекайтеся, поки рідина почне надходити через насадку.
 4. Вимкніть пристрій.

Через кілька хвилин можна приступати до процедури. Насамперед встановіть середній або мінімальний рівень напору води. Помістіть насадку в рот і включайте іригатор. Щоб вода не розбризкується, тримайте рот напіввідкритим. Рухайтеся вздовж ясен, починаючи обробку з бічних зубів. Робіть паузи в міжзубних проміжках, не забувайте очищати щоки і язик.

Рейтинг іригаторів 2021: ТОП-3 моделі

Якщо ви все ще не знайшли відповідь на питання, як вибрати іригатор, пропонуємо ознайомитися з невеликим топом найбільш затребуваних моделей від авторитетних виробників. У список увійшли іригатори, які заслужили довіру багатьох покупців.

Waterpulse V300 Green

Представник американського виробника Waterpulse в нашому рейтингу іригаторів – модель V300 Green. Цей стаціонарний іригатор з резервуаром на 800 мл підійде для великої родини.

Прилад оснащений десятьма режимами роботи і функцією регулювання напору води. Рівень тиску також можна регулювати: показники варіюються від 70 до 680 кПа. Так що кожен член сім’ї зможе підібрати для себе комфортні умови чищення зубів. Waterpulse V300 Green відноситься до пульсуючих пристроїв: частота може сягає 1200 імпульсів на хвилину.

У комплектацію входять 7 насадок для дбайливого догляду за зубами, яснами, імплантатами та брекетами. Всі насадки обертаються на 360 градусів. Комфорту під час експлуатації додає утримувач для ручки і шланг для подачі води.

 Іригатор Waterpulse V300 Green

Іригатор Waterpulse V300 Green

Jetpik JP50 Star

Одна з найпопулярніших моделей бренду Jetpik, що спеціалізується на виготовленні іригаторів і зубних щіток високої якості. Jetpik JP50 Star – портативний іригатор подвійної дії, що поєднує в собі пульсуючий водний струмінь і пульсуючу в унісон зубну нитку. Частота пульсації струменя становить 20-25 імпульсів в секунду. Не дивно, що саме ця модель є лідером рейтингу портативних іригаторів. Технологія «смарт-нитка» примножує ефективність приладу за рахунок механічного тертя: бактеріальний наліт і залишки їжі легко видаляються з поверхні зубів і проміжків між ними.

Прилад відмінно підходить для мандрівників і тих, хто часто буває у відрядженнях. Спеціальний силіконовий шланг оснащений кліпсою для зручного кріплення до будь-якого резервуару з водою. Заряду акумулятора вистачає на тиждень за умови чищення зубів два рази в день. Jetpik JP50 Star оснащений трьома режимами напору води для різного ступеня чутливості зубів. Стан заряду легко контролювати завдяки спеціальному індикатору.

Іригатор Jetpik JP50 Star

Іригатор Jetpik JP50 Star

Вам може бути цікаво

Який пастою краще чистити зуби

AQUAJET LD-A8

Цей іригатор може похвалитися тиском струменя в 8 атмосфер і частотою імпульсів 1200 на хвилину. Такі параметри гарантують ефективну чистку і якісний масаж ясен. Ємності резервуара 500 мл і комплекту з 5 насадок вистачить для всіх членів сім’ї. Власники AQUAJET LD-A8 можуть проводити профілактику пародонтальних хвороб і очищати недоступні для зубної щітки і нитки місця.

Іригатор оснащений функцією регулювання напору води, яка дозволяє плавно змінювати тиск, в залежності від відчуттів і потреб користувача. На корпусі приладу є отвори для настінного кріплення, заряджається іригатор від електромережі.

 Іригатор AQUAJET LD-A8

Іригатор AQUAJET LD-A8

Ще більше корисної інформації про вибір іригаторів ви знайдете в нашому відео. Підбірка найкращих моделей іригаторів, поради експертів і корисні лайфхаки.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0