ru
ua
ru
ua

Як вибрати кавомашину: рейтинг моделей 2021

Що потрібно дізнатися перед тим, як вибрати кавомашину і насолоджуватися смачною домашньою кавою? У цій статті ми познайомимо вас з кращими кавовими апаратами для дому та розповімо: які вони бувають, як підібрати підходящий варіант і які опції будуть корисні в роботі. А також плюси і мінуси кожного з видів.

Види кавомашин

Апарати для приготування кави бувають:

Автоматичні кавомашини

Кавомашина для дому яку вибрати

Одразу комплектуються кавомолкою, великим набором автоматичних програм для напоїв і управляються однією-двома кнопками. Тобто, всі функції машина виконує самостійно, ви тільки засипаєте зерна і вибираєте відповідну програму готування. Звичайно, ще ставите кухоль. Все інше повністю автоматизовано: помел зерен, вибір пропорції кави, води, молока і викидання гущі в контейнер. Просунуті пристрої мають регулювання ступеня помелу.

Такі машини мають ряд налаштувань, якими можна управляти:

 • регулювання міцності напою;
 • клас помелу зерен;
 • обсяг порції;
 • створення власних рецептів;
 • температура води;
 • підігрів чашок;
 • запам’ятовування смаків різних людей.

Переваги:

 • самоочищаються перед вимиканням і після запуску, забезпечуючи чистий насичений смак;
 • не вимагають особливих навичок для роботи з ними.

Недоліки:

 • споживають трохи більше зерен, ніж знадобиться для заварювання на плиті;
 • коштують чималі гроші.

Вам може бути цікаво

Як вибрати турку для кави

Ріжкові кавомашини

Ріжкові кавомашини

Найпопулярніший і зручний механізм серед машин-напівавтоматів. Після запуску пристрою окріп проходить через ріжок з утрамбованою кавою, заварюючи її. Як кажуть італійці, тільки на таких апаратах можна отримати оригінальний еспресо. Їх частіше встановлюють в кав’ярнях і ресторанах. Частину основних функцій доведеться робити самостійно, наприклад, змолоти зерна. Для цього знадобиться окрема кавомолка або можна просто використовувати мелену каву.

Щоб приготувати кавовий напій не гірше, ніж у кав’ярні, потрібно буде розібратися в деяких нюансах: налаштувати і регулювати помол, регулярно обслуговувати апарат.

Переваги:

 • можна професійно приготувати каву;
 • споживають менше зерен, ніж автомашини.

Недоліки:

 • потрібно мати навички і певні знання для роботи з пристроєм;
 • необхідно щодня зливати воду, очищати канали та трубки.

Вам може бути цікаво

Як вибрати кавомолку

Капсульні й чалдові кавомашини

Види кавомашин

Працюють за однаковим принципом – попускаючи пар через пресований кавовий диск в вигляді капсул або чалд. Капсульні апарати мають спеціальний проколюючий механізм, який руйнує капсулу. У чалдових моделях роль ріжка виконує упаковка чалди, попередньо відміряна і упакована порція напою.

Чалди і капсули виготовляються окремо для кожного виду каво-напою. Найчастіше під кожен апарат використовують тільки відповідні фільтр-таблетки від виробника, але зустрічаються також незалежні моделі.

Переваги:

 • зручно обслуговувати: промити лише чашку і протерти піддон, якщо залишилися краплі;
 • відсутність витрат на змінні фільтри;
 • безшумність;
 • максимально швидко подають напій;
 • точність інгредієнтів: все відміряно і упаковано;
 • відсутність гущі в чашці і відходів в контейнері;
 • великий асортимент смаків.

Недоліки:

 • капсули і чалди підходять тільки для конкретної машини;
 • неможливість регулювати температуру подачі, ступінь обсмажування і помелу;
 • обмежений вибір капсул-таблеток для конкретної моделі.

Як вибрати кавомашину для дому

Виробники пропонують приголомшливий вибір моделей, які оснащені найрізноманітнішими функціями. Ми допоможемо розібратися в основних опціях і зрозуміти, які стануть в нагоді вам в побуті, а які залишаться незатребуваними.

На що варто звернути увагу перед тим, як вибрати кавомашину для дому:

 1. Визначтеся з напоями, які хочете пити і що може запропонувати конкретний пристрій. Якщо ви любитель еспресо і його варіацій: американо, допіо, тріпло, рістретто і лунго – буде цілком достатньо моделі без капучинатора. У такому випадку, якщо знадобиться, можна обзавестися ручним або електричним пінозбивачем, або влити підігріте на плиті молоко.
 2. Наявність капучинатора. З ним можна легко приготувати лате, капучино, макіато, флет вайт і інші найменування з молоком. Він може бути автоматичним і ручним. Для збивання піни в моделі зі знімним капучинатором потрібно налити молоко в окрему ємність і за допомогою виведеної металевої трубки з парою водити ємністю вгору-вниз, утворюючи пишну пінку. Для таких маніпуляцій потрібно трохи практики, але ви можете відчути себе домашнім баристою. Автокапучинатор сам вирішує, скільки молока потрібно для певного напою, сам візьме потрібну кількість з контейнера для молока, нагріє і зробить пінку. Також деякі моделі дозволяють вибрати густоту пінки. Якщо є функція самопромивання – досить натиснути одну кнопку, щоб очистити капучинатор і трубку в ньому. Або ж доведеться самостійно промивати комплектуючі, щоб не відчувати смак кислого молока.
 3. Вибір ступеня помелу. У більшість моделей можна засипати як цілі зерна, так і мелені. Ступінь помелу впливає на смакові якості: якщо дуже мілкий – може бути присутньою гірчинка, якщо занадто великий – кислуватість і водянистість. Виробники дозволяють регулювати величину фракції від 3 до 18, а міняти ступінь помелу можна по одному поділу під час приготування.
 4. Матеріал жорен. Представлені моделі з кераміки і сталі. Кераміка більш тиха в роботі, не окисляє і не перепалює зерна. Але дуже тендітна, якщо між зубчиків випадково потрапить твердий предмет. Сталь надійна, але може перегрівати каву. Якщо ви настільки гурман, що готуєте з різних сортів кави – придивіться до моделей з двома вбудованими кавомолками.
 5. Робочий тиск. Чим вищий показник – тим сильніше відбувається екстракція смаку і аромату і тим швидше готується кава. Для повноцінного еспресо потрібно 8-9 Бар. Сьогодні більшість виробників пропонують машини з робочим тиском від 3,5 до 20 Бар. Цей показник багато в чому визначає смак, насиченість і швидкість приготування кави. На відміну від природного тиску пари, який створюється в гейзерних кавоварках (а сама кава заварюється 5-7 хвилин), вбудований насос в помпових машинах створює примусовий тиск, тому напій виходить набагато швидше і більш насиченим. Оптимальний варіант – машини з тиском 15 Бар.
 6. Зручність користування. Все, що можна натискати і крутити: кнопочки, індикація, дисплей. Немає правильного варіанту, що краще – кнопки або сенсор. Можуть бути навіть гібридні моделі з двома варіантами управління. Наявність дисплея дозволяє контролювати процес готування і проводити ручне налаштування опцій. Дисплей може бути графічним і текстовим. У будь-якому випадку стежте, щоб віконце дисплея не розташовувалося близько ріжка. Пар, який піднімається при подачі, може порушувати видимість і приводити до запотівання екрану.
 7. Заварний механізм. Може бути знімним чи ні. Щоб витягнути і прочистити заварний блок під струменем води, краще підійде знімний механізм. Для моноблочних апаратів передбачена система самоочищення.
 8. Якщо вибір припав на ріжковий пристрій, вибирайте металевий ріжок. Робочого тиску досить в межах 12 Бар. Чим свіжіша кава, тим нижче тиск пари. У паровій системі для збивання молока повинно бути хоча б дві форсунки – маленькі дірочки для випускання пари. Не поспішайте брати модель з кавомолкою, швидше за все, виробник заощадив на інших комплектуючих.

Рейтинг кавомашин для дому

Із додаткових опцій, які не є необхідними, але значно спрощують користування каво-апаратом:

 1. Дистанційне керування. Ви вибираєте, що хочете випити – гаджет передає сигнал на кавомашину, вона готує, а ви тільки забираєте кухоль.
 2. Підігрів кухлів і склянок. Щоб холодна ємність не охолоджувала рідину всередині.
 3. Програми автоматичного чищення від накипу, молока і жиру.
 4. Підсвічування чашок і можливість розливу в посуд різної висоти.
 5. Дві нагрівальні системи – для води і для подачі пари.

Рейтинг кавомашин 2021: ТОП-3 моделі

Ми зібрали для вас топ кавоварок з капучинатором для швидкого і повноцінного приготування молочно-кавових напоїв будь-якої складності. Далі про кожну з них докладніше.

DELONGHI PrimaDonna S Evo ECAM 510.55.M

Кавомашина-автомат в металевому корпусі вміщує 1,8 літра води і розрахована для зернової і меленої кави. Не відлякає безліччю зайвих кнопочок – все необхідне коротко і доступно виведено на фронтальну сторону:

 • LCD-дисплей;
 • 8 напоїв відразу на панелі;
 • ще 6 кавових напоїв в додатковому меню;
 • кнопка підтвердження вибору та налаштування меню.

Регульований носик подасть рідину безпосередньо в чашку, не залишаючи слідів навколо.

У налаштуваннях можна задати кількість кави і молока, температуру напою і його міцність, потім зберегти рецепт. Машина дозволяє завести кілька профілів користувачів і зберігати меню для кожного з них.

Виробники подбали про любителів молочної пінки – спеціальна система LatteCrema c регулюванням густоти збивання і двокамерним відсіком для молока готує красиву, пишну і щільну пінку.

За функціоналом – 13 ступенів помелу і спеціальні конічні сталеві жорна. Тиску в 19 Бар і потужності 1450 Вт більш ніж достатньо для такого великого переліку напоїв. Знімний блок для заварювання чиститься під проточною водою за півхвилини.

Управління можна здійснити безпосередньо на панелі або через Bluetooth-з’єднання за допомогою програми De’Longhi Coffee Link, в якому можна і скласти свої пропорції смаку.

DELONGHI PrimaDonna S Evo ECAM 510.55.M

Кавомашина DELONGHI PrimaDonna S Evo ECAM 510.55.M

KRUPS Essential EA816570

Каво-апарат оснащений автоматичним вспінювачем молока для приготування надпухкого лате і капучіно. Металеві жорна забезпечують високошвидкісний помел, а подрібнені зерна трамбуються силою в 30 кг. Також машина автоматично промиває і осушує варильний блок. З догляду – тільки міняти воду і викидати гущу. Компактність зовнішніх габаритів дозволяє вписати в будь-який метраж кухні, а сам блок вміщує 1,7 літра води.

Щоб приготувати кухлик кави, спочатку вибираєте величину порції від 20 до 180 мл і її міцність. В налаштуваннях додатково регулюється температура подачі. Може готувати відразу на дві чашки і регулювати висоту подаючого носика. Затиснувши на кілька секунд кнопку збереження, можна оперативно викликати потрібний каво-напій. Ступінь помелу регулюється трьома позиціями: дрібно, середньо і крупно, чого цілком достатньо для домашнього використання.

KRUPS Essential EA816570

Кавомашина KRUPS Essential EA816570

PHILIPS Series 1200 EP1224/00

PHILIPS Series 1200 EP1224/00

Кавомашина PHILIPS Series 1200 EP1224/00

Еспресо-кавомашина готує абсолютно в авто-режимі два види кави, і в напівавтоматичному – з використанням молока. Може доливати окріп для напоїв на основі води. У ній вбудовані керамічна жорнова кавомолка і капучинатор. Запас води об’ємом 1,7 літра, робочий тиск 15 Бар.

Після включення, перед приготуванням і перед вимиканням запускається цикл авто-промивання, щоб видалити накопичені забруднення, знезаразити канали та підігріти заварник.

Подвійний носик може розливати відразу на дві чашки і підлаштовується під висоту використовуваного посуду від 8 до 14 см. Також є можливість вибору насиченості і об’єму порції по три градації для кожного.

Напівавтоматичний капучинатор представлений у вигляді окремого каналу виходу пари з насадкою Панарелло. Він повертається вправо-вліво для занурення в чашку будь-якої висоти.

Ми розглянули рейтинг кращих кавомашин, і бажаємо вам підібрати ту модель, яка буде гармонійно поєднуватися з дизайном кухні, швидко готувати улюблену каву і не займати багато часу в догляді.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com, unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0