ru
ua
ru
ua

Як вибрати клавіатуру для роботи та ігор на комп’ютері

Як вибрати клавіатуру, яка знизить навантаження на ваші кисті, очі, дасть перевагу в іграх і прискорить основні робочі процеси? Сьогодні на ринку представлені пристрої, спеціально розроблені для набору тексту, геймингу і роботи в офісі. Чим вони відрізняються один від одного і що потрібно знати для вибору зручної та надійної «клави», поговоримо в цій статті.

Які бувають клавіатури для комп’ютера

Стандартна

Стандартна клавіатура – це дротовий або бездротовий пристрій, частіше без підсвічування і інших додаткових опцій. Стандартна клавіатура підходить для широкого спектру завдань від офісної роботи до розваг. Більшість моделей від перевірених і надійних брендів реально купити за доступною ціною.

При цьому стандартна клавіатура не призначена для затяжних ігрових марафонів і роботи в офісі в режимі 24/7. При такому навантаженні руки втомляться набагато швидше, ніж на спеціальних ігрових або ергономічних моделях. Стандартна клавіатура – доступний варіант без переплати за додаткові опції для тих, хто користується комп’ютером час від часу, наприклад, щоб перевірити пошту, посерфити в інтернеті або знайти новий ролик на YouTube.

Мембранна

Сучасні мембранні клавіатури працюють за одним і тим же принципом. Користувач натискає на кнопку, мембрана продавлюється трохи вниз і затискає контакти. За рахунок гнучкості основного елемента навіть недорогі пристрої працюють кілька років поспіль при акуратному використанні.

Переваги:

 • доступна вартість;
 • приємні відчуття плавності процесу при наборі тексту;
 • мінімальний рівень шуму під час роботи.

До недоліків відносять порівняно невеликий ресурс від 5 до 10 млн натискань, і час відгуку, який поступово збільшується в міру зношування виробу.

Ножничні

Сучасні ножничні клавіатури більш стійкі до зносу в порівнянні з мембранними. Під клавішами проходять дві дуги. Вони перетинаються між собою і нагадують ножиці. Звідси і така специфічна назва. Під кожною клавішею розташований ковпачок. Він замикає контакти під усіма кнопками.

Переваги:

 • надійна фіксація клавіш;
 • довгий термін експлуатації;
 • тиха робота.

Головний недолік – клавіші починають залипати після тривалого використання.

Механічна

Яка клавіатура краще

У сучасних механічних клавіатурах кожна клавіша працює як окремий механізм. Зазвичай це поворотна пружина і перемикач із контактом.

При роботі за таким пристроєм потрібні мінімальні зусилля, тому що глибина спрацювання всього 2 мм. Ця особливість значно полегшує і прискорює набір тексту, а також інші маніпуляції.

Переваги:

 • легко чистити від побутового сміття та пилу;
 • клавіші з плавним ходом розраховані на 50 млн натиснень;
 • не потрібно натискати кнопки до кінця і з великим зусиллям.

Основні недоліки – більш висока ціна в порівнянні з мембранними і ножичними клавіатурами, досить гучна під час роботи.

Оптико-механічна клавіатура

Перші оптико-механічні клавіатури з’явилися ще в 1962 році як заміна занадто гучних механічних аналогів для друкарських машинок. З того часу принцип роботи залишився незмінним. У момент спрацьовування кнопка перериває світловий промінь і замикає контакт.

Переваги:

 • великий запас робочого ресурсу;
 • швидкий набір тексту;
 • є моделі з вологозахистом, які підходять для геймінгу.

До недоліків відносять високу вартість, жорсткі тактильні відчуття при натисканні, і шум під час роботи деяких моделей.

Мембранно-механічна

Мембранно-механічні клавіатури вдало поєднують в собі переваги двох видів периферійних пристроїв. Зазвичай це мембранна основа з механічними клавішами, швидким відгуком та чітким звуком натискання. Мембранно-механічні пристрої також відомі, як комбіновані клавіатури.

Дротова

Дротові клавіатури перевірені часом і вважаються найнадійнішими периферійними пристроями. Швидкість передачі сигналу у дротових клавіатур вище, ніж у бездротових. Коли сигнал йде через кабель, він не запізнюється і не переривається в найбільш невідповідний момент. При використанні не потрібно думати про заміну батарейок і стежити за зарядом акумулятора. Перед покупкою важливо врахувати довжину дроту, особливо якщо монітор встановлений не на робочому столі, а знаходиться на відстані.

Бездротова

Портативна бездротова клавіатура працює без кабелю від батарейок або вбудованого акумулятора. Запасу енергії деяких моделей вистачає на один-два місяці без підзарядки.

Переваги:

 • підходить для роботи з портативними гаджетами і Smart TV;
 • працює на відстані до 10 метрів;
 • швидко підключається і реагує на натискання також, як і дротова клавіатура.

До недоліків можна віднести більш низьку швидкість спрацьовування деяких моделей. Тому геймерам і дизайнерам підходять тільки відносно дорогі бездротові пристрої.

Міні-клавіатура

Компактна міні-клавіатура підійде всім, кому важливо заощадити місце на невеликому робочому столі, а також користувачам, які часто подорожують і беруть із собою периферійні пристрої. Наприклад, блогерам, туристам, а також всім, хто активно переміщається офісом і містом під час робочого дня.

Мультимедійна

Мультимедійна клавіатура сподобається меломанам, а так само любителям фільмів, мультфільмів та іншого відеоконтенту. Головна відмінність цих клавіатур в додатковому наборі клавіш для регулювання гучності, паузи, відтворення, зміни або прискорення треку. Зазвичай поруч також знаходяться клавіші управління живленням для виключення, переходу в сплячий режим і виходу з режиму зниженого споживання енергії.

Тонкощі вибору клавіатури

Якою має бути хороша клавіатура для роботи

Яку клавіатуру вибрати для роботи

 1. Вибирайте водонепроникну клавіатуру. Особливо якщо вважаєте за краще пристрої середньої цінової категорії і вище. Розлита кави, чай, вода, газована вода та інші напої стікають на стіл спеціальними жолобками і не пошкоджують електронні деталі всередині.
 2. У підсумку термін експлуатації збільшується і у процесі використання такі пристрої часто окупаються кілька разів.
 3. Якщо ви набираєте багато тексту методом сліпого друку, зверніть увагу на моделі з тензометричним джойстиком. Кнопки управління курсором прямо посередині буквеної розкладки значно прискорюють роботу з текстовим контентом.
 4. Звикли працювати за ноутбуком без мишки? Клавіатура з тачпадом допоможе залишатися на максимальному рівні продуктивності і не міняти призначені для користувача звички.
 5. Підсвічування допоможе розвантажити очі, якщо ви часто засиджується допізна і вважаєте за краще працювати при вимкненому освітленні.
 6. Клавіатура з роз’ємом для навушників і мікрофону виручить, якщо ви купили пристрої з короткими дротами. Оптимально, якщо всередині буде своя звукова карта. Хоча деякі моделі грають роль подовжувача і додатково підключаються до потрібних виходів комп’ютера, телевізора або планшета.
 7. Чим більше USB-портів, тим зручніше і практичніше. Вони допомагають розвантажити зовнішній інтерфейс материнської плати і підключити більше додаткових периферійних пристроїв.

Якою має бути зручна клавіатура для ігор

Яку клавіатуру вибрати для ігор

 1. У ігровий клавіатурі бажано наявність підсвічування. Вона не тільки створює цікаві візуальні ефекти, а й допомагає очам менше втомлюватися в темряві. Найкраще з цим завданням справляються моделі зі спокійними режимами і регулюванням яскравості.
 2. Додаткові USB роз’єми полегшують використання навушників, мікрофона й іншої периферії. Особливо якщо ви купили дротовий пристрій із коротким кабелем.
 3. Найбільш просунуті моделі укомплектовані джойстиком і додатковим екраном. Маніпулятор потрібен, щоб контролювати курсор, не відриваючись від клавіатури, якщо цього вимагають особливості гри. На невеликий дисплей виводиться інформація про навантаження на процесор, оперативну пам’ять та інші ресурси комп’ютера.
 4. Прогумовані клавіші зручно натискати і легко міняти, а несподівана втрата або поломка одного з таких елементів не перетворюється на проблему.
 5. Перехід у ігровий режим – незамінна опція. Після активації блокується випадкове згортання гри і такий же випадковий перехід у Windows.
 6. Вбудована пам’ять помітно полегшує життя, якщо геймер захоплюється відразу декількома іграми. За допомогою гнучких налаштувань вийде зберегти кілька встановлених профілів під кожну гру і перемикатися між ними натисканням однієї кнопки.
 7. Програмовані клавіші ще один спосіб заощадити час і нерви. Кожній з них можна присвоїти якусь нестандартну, але регулярну дію і навіть цілу комбінацію з декількох кнопок.

Вам може бути цікаво

Обираємо ігровий монітор

ТОП-6 клавіатур для ПК 2021

Клавіатура дротова Real-El 8700 Backlit USB

Ергономічна ігрова клавіатура з багатобарвним підсвічуванням по контуру клавіш. Хід кнопок чіткий і тихий, майже безшумний. Пристрій добре показало себе в роботі з Windows 10, 8, 7, Vista і XP. Мембрана високої якості розрахована на тривале використання.

Термін експлуатації девайса продовжує кабель у тканинній оплітці. Знизу прикріплена алюмінієва пластина, що робить Real-El 8700 стійкою практично до будь-яких навантажень.

Відразу 12 кнопок швидкого доступу полегшують взаємодію з операційною системою, інтернетом і мультимедіа.

У комплекті йде зручний пінцет для клавіш. Він стане в нагоді для заміни окремих елементів і кастомізації клавіатури.

Клавіатура дротова Real-El 8700 Backlit USB

Клавіатура дротова Real-El 8700 Backlit USB

Бездротова клавіатура AIRON Easy Tap з тачпадом для Smart TV і планшета

Бездротова клавіатура з тачпадом і силіконовою накладкою на клавіші. Ідеальна для роботи у зв’язці зі смартфоном, планшетом або телевізором зі Smart TV. З’єднується з пристроями за допомогою технології Bluetooth.

AIRON Easy Tap полегшує життя власникам сучасних плазмових екранів і портативних гаджетів. Після покупки зручної бездротової клавіатури ви навряд чи повернетеся до пульта дистанційного керування або сенсорного введення.

Миттєвий відгук не тільки спрощує, а й помітно прискорює взаємодію з обладнанням. Набір будь-якого тексту від назви фільму до поста в соцмережах тепер займе в кілька разів менше часу, як і серфінг по меню девайса.

Заряду акумулятора вистачить на один або навіть два місяці роботи. За допомогою USB-порту легко поповнити запаси енергії в будь-який зручний момент.

Клавіатура працює на відстані до 10 метрів від базового пристрою. Тому коли ви будете сидіти на дивані і вибирати фільм для перегляду, з якістю сигналу точно не виникне ніяких проблем.

Для підключення до планшета, телевізора або монітора досить включити пристрій і натиснути кнопку Connect.

Пристрій компактне, не займає багато місця, а надійні клавіші з ресурсом 5 млн натискань розраховані на тривалий період експлуатації.

Клавіатура бездротова AIRON Easy Tap для Smart TV і планшета з тачпадом

 Клавіатура бездротова AIRON Easy Tap для Smart TV і планшета з тачпадом

Клавіатура дротова HyperX Alloy Origins USB Hyper

Механічні перемикачі HyperX працюють швидко і точно, а також миттєво реагують на будь-який рух. Для спрацьовування вистачить мінімального зусилля, а короткий час ходу прискорює всі дії, за які відповідає клавіатура. Ресурс клавіш розрахований на 80 млн натискань.

Корпус із авіаційного алюмінію робить пристрій стійким практично до будь-яких умов експлуатації. У тому числі і до агресивного стилю гри в руках найбільш азартного геймера.

Компактні розміри залишають простір для активних рухів мишею. Сумний USB-кабель типу С забезпечує зручність у коротких і довгих подорожах.

RGB-підсвічування радує видовищними візуальними ефектами, а також урізноманітнює використання клавіатури в темний час доби. Відкриті світлодіоди гарантують інтенсивне і яскраве світіння клавіш.

Програма HyperX NGENUITY полегшує персональні налаштування макросів, ігрового режиму і світлових ефектів.

Клавіатура дротова HyperX Alloy Origins USB

Клавіатура дротова HyperX Alloy Origins USB

Клавіатура дротова Logitech K280e USB

Тиха клавіатура для роботи з максимальною продуктивністю протягом усього дня.

Повнорозмірна розкладка складається із трьох зон. Зліва знаходяться букви і цифри, а також клавіші основних функцій. У центрі навігація. Це стрілки, Page Down, Page Up, Print Screen і деякі інші. Справа цифровий блок.

Усі кнопки знаходяться на звичних місцях, що прискорює введення тексту. Тому клавіатура ідеально підходить для блогерів, копірайтерів, журналістів і всіх, хто створює багато друкованого контенту протягом дня.

Підставка для зап’ястя розслабляє кисть і зовсім непомітна в процесі друку. Регульовані ніжки допоможуть вибрати зручний кут нахилу для тривалої або короткої роботи.

Низькопрофільні клавіші працюють тихо. Це справжній подарунок для тих, кому не подобається «ефект друкарської машинки».

Гранично просте підключення через USB спрощує використання пристрою. Ви просто вставляєте штекер у роз’єм ноутбука або ПК і починайте створення в ту ж секунду.

Клавіатура дротова Logitech K280e USB

Клавіатура дротова Logitech K280e USB

Клавіатура дротова MSI Interceptor DS4100 USB UKR

Мембранна клавіатура з широкою кнопкою Shift зліва і російською розкладкою. Надійні, стійкі до зносу клавіші розраховані на 10 млн натискань.

Опція N-Key Rollover гарантує коректне спрацьовування навіть при одночасному натисканні 24 кнопок. Мультимедійні клавіші полегшують керування тим, що відбувається на екрані. Гучність і яскравість регулюються за секунди, що допомагає максимально концентруватися на іграх, розвагах або роботі.

За візуальне оформлення девайса відповідають сім кольорів ілюмінації.

MSI Interceptor важить 620 грамів, товщина корпусу 1.8 см. Дріт з опліткою прослужить максимально довго, а позолочений USB-роз’єм доповнює оригінальне поєднання червоного і чорного кольору в оформленні.

Ергономічний дизайн розроблений спеціально для геймерів. Особлива конструкція корпусу розвантажує м’язи протягом довгих годин ігрових баталій і знижує ризик проблем зі здоров’ям, викликаних малорухомим способом життя.

Час відгуку вдалося скоротити до мінімуму завдяки позолоченим конекторам. Ця особливість продовжує термін експлуатації клавіатури і допомагає одержати більше геймерських перемог. Дріт «одягнений» в оплітку, тому також прослужить максимально довго без спотворення точності сигналу.

Клавіатура дротова MSI Interceptor DS4100 USB UKR

Клавіатура дротова MSI Interceptor DS4100 USB UKR

Клавіатура дротова Aula Fireshock V5 Mechanical Wired Keyboard

Клавіатура дротова Aula Fireshock V5 Mechanical Wired Keyboard

Клавіатура дротова Aula Fireshock V5 Mechanical Wired Keyboard

Aula Fireshock V5 той самий випадок, коли приємно не тільки грати, але і дивитися. Покриття антивідблиску робить пристрій однаково зручним для очей при включеному і вимкненому підсвічуванні.

Оригінальні райдужні діоди цієї клавіатури точно сподобаються любителям периферійних пристроїв із незвичайним дизайном. Динамічні світлові ефекти радують око і привертають увагу оточення. При бажанні підсвічування легко налаштувати з урахуванням особистих переваг. А цифровий регулятор яскравості й гучності допоможе швидко змінити під себе картинку і звук на моніторі.

Клавіші розраховані на 50 млн натиснень. А міцний металевий корпус витримає будь-які випробування вдома і на роботі.

У комплекті йде знімний упор для рук на магнітах. З ним кисті не втомляться навіть протягом багатьох годин гри або роботи.

Чотири мультимедійні клавіші оформлені особливим чином, тому відразу кидаються в очі. Швидке перемикання між ігровим і звичайним режимом робить клавіатуру універсальним пристроєм для роботи і розваг.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0